Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić z wyalienowaniem w pracy/szkole?
Autor Wiadomość
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
  Wysłany: 2015-06-10, 08:48   Co zrobić z wyalienowaniem w pracy/szkole?

Hej,
Zapewne wiele osób podczas tranzycji odczuło wyalienowanie się w pracy/szkole, a nie mozna było się wyoutować, bo wizja utraty takiej pracy czy gnębienia w szkole 'po outcie' wisiała nad głową.
Przykładowo u mnie z tym jest dość ciężka atmosfera w pracy z tego powodu. Brak niechęci ludzi z pracy do mojej osoby, czy unikanie rozmów ze mna 'nie-w-temacie-pracy' trochę męczy, bo czuje się wyalienowana…
nie mowiac juz o żartach czy nieskrywanej niechęci do lgbt oczywiscie nie mówione do mnie wprost. Czasem lepiej by bylo jak by już taki ktoś powiedział wprost, 'żeby nie podchodził bo jestes z lgbt'. Taka zabawa w poprawność polityczna troche dziecinna jest.
Trzeba niestety ten okres jakoś przetrzymac do czasu tranzycji...
Jak to u was było/jest? Jak sobie radziliście w tych sprawach? Wizja 'znormalnienia' na czas pracy czy szkoły moze byc dla niektórych męcząca...
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 23:22   

Pewnie to co napiszę nie pomoże Tobie, bo mam dość podobnie. Ludzie z którymi bliżej współpracuję znają mnie jako faceta, który mało się udziela w tematach innych niż praca. Przeciwieństwo typu imprezowicza.
Tematów LGBT nie poruszam w pracy, tak właściwie mało o mnie wiedzą i chyba lepiej niech tak zostanie, bo to co słyszę przy okazji jako czymś dyskutują, czy żartują nie napawa optymizmem. Może to by się zmieniło, jakby im wytłumaczyć na czym to polega, bo firma jest raczej tolerancyjna.
 
 
EnGirl
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 06:54   

Masz do wyboru dwie opcję:

1) Coming out - za którą jestem. Tylko nie robisz to na zasadzie, że następnego dnia przychodzisz do pracy jako laska i oznajmujesz kim jesteś tylko wcześniej załatwiasz sobie CV na nowe dane (przed zmianą dokumentów można napisać CV na żeńskie dane i jest to legalne), rozsyłasz po wszystkich miejscach w Polsce i w momencie jak już znajdą się odpowiedzi na Twoje zgłoszenie rozpoczynasz życie jako "Ty". Masz zabezpieczenie, że w razie wylotu z roboty masz już w ręku inną robotę już jako "TY".

2) Męczennictwo - czyli psychicznie katujesz się do momentu rozprawy sądowej po której idziesz do kierownictwa aby zmieniono Ci umowę o pracę. I w tym momencie oni tą umowę muszą zmienić. W przeciwnym przypadku mogą zostać śmiało pozwani za dyskryminację.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-14, 15:45   

kara napisał/a:
Pewnie to co napiszę nie pomoże Tobie, bo mam dość podobnie. Ludzie z którymi bliżej współpracuję znają mnie jako faceta, który mało się udziela w tematach innych niż praca. Przeciwieństwo typu imprezowicza.
Tematów LGBT nie poruszam w pracy, tak właściwie mało o mnie wiedzą i chyba lepiej niech tak zostanie, bo to co słyszę przy okazji jako czymś dyskutują, czy żartują nie napawa optymizmem. Może to by się zmieniło, jakby im wytłumaczyć na czym to polega, bo firma jest raczej tolerancyjna.

U mnie to samo prawie, tylko w drugą stronę - każdy ma mnie za kobietę. Na szczęście robotę mam raczej męską, więc nikt mnie nie traktuje jak delikatną księżniczkę :D dopóki nie ruszę do przodu ze sobą, to chyba jakoś wytrwam w ten sposób.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2015-07-19, 20:03   

Ja pracuję w biurze związanym z branżą pogrzebową. Brzmi strasznie ale lubię moją pracę ;-)
Jestem biologicznym mężczyzną, jednak o bardzo delikatnym, wręcz kobiecym wyglądzie. Jestem przed tranzycją. 3/4 czasu w pracy spędzam sama. Większość klientów a są to zazwyczaj osoby starsze zwracają się do mnie "Per Pani" nie mam nic przeciwko, jeśli nikt z współpracowników tego nie słyszy. Szef na początku żartował sobie z tego, jednak po jakimś czasie przestał na to zwracać uwagę, ku mojej radości. Większość współpracowników podejrzewa coś, jednak pracuję w 100% męskim zespole, więc nikt nie rozmawia na takie tematy. Nie wiążę z tą pracą mojej dalszej przyszłości, więc nie będę robić coming-outów.
Teraz z innej beczki, często byłam dyskryminowana na rozmowach o pracę właśnie z powodu mojego androgenicznego wyglądu, niektórzy mówili to wprost, inni dawali mi to do zrozumienia. Jest to bardzo dołujące, gdyż mam bardzo dobre wykształcenie i doświadczenie zawodowe, a ludzie widzą mnie tylko pod pryzmatem wyglądu. Polska mentalność ma przed sobą jeszcze wiele lat nauki tolerancji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10