Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Początek. Ale co dalej ?
Autor Wiadomość
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-08, 15:04   Początek. Ale co dalej ?

Witajcie wszyscy miałam dużo czasu na przemyślenia,rozmyślania bo jestem obecnie chora i tydzień w domu bez szkoły i chyba zapowiada się następny tydzień.

Cały początek postawienie sobie jasno na czym stoję chyba mam za sobą " chyba".
Rozeznałam się w temacie typu m/k czytałam sporo tematów tutaj na wcześniejszym forum i na niebieskim.

Miałam wcześniej temat gdzie próbowałam wyjaśnić jak to jest i przytaczałam same stereotypy kobiety. Typu siadania przy sikaniu czy ubieranie rajstop w zimny dzień czy malowanie się o poranku i potrzeba wyglądania idealnie każdego dnia.
Nie potrafiłam wam wytłumaczyć na tym stoję choć nie którzy zaczęli powoli "czaić" na czym stoję.



To tak trochę czasu minęło ja dalej rozmyślam biję się z myślami co zrobić dalej historię młodzieńczych lat mam powiązaną z TS. Niechęć do własnego ciała już od najmłodszych lat i podwędzanie ubrań,butów od sióstr.W późniejszym czasie czyli okres gimnazjum/podstawówka koniec podstawówki początek gimnazjum uspokoiło się to trochę nowe otoczenie i starałam się zapomnieć o tym wszystkim i się udało na niecały rok przestałam o tym myśleć. Zawsze patrzałam na dziewczyny z klasy z innej perspektywy niż moi koledzy oni myśleli ale fajne cycki zmacał bym a ja ale fajne cycki chciała bym takie mieć. Nawet głupi W-f przeszkadza mi mój penis ogólnie moje narządy zawsze zakładałem obcisłe majtki żeby nic nie było widać. Czasami byłem pośmiewiskiem w szatni męskiej że nic nie mam w majtkach.To chyba było jedyne pocieszenie na w-f miałem wtedy uczucie że jestem dziewczyną i każdy zawsze się dziwił z czego ja się tak cieszę.
Przyszedł czas Technikum i nie wiem co dalej ze sobą zrobić nie wystarcza mi chodzenie w rajstopach gdy nikogo nie ma w domu bo nie jestem transwestytą.
Mam chęć wstania z łóżka zjedzenie śniadania wejścia pod prysznic że na dole mi nic nie lata(penis) umycie się wysuszenie włosów ubranie się kobieco i wyjście np na miasto czy ma basem bez chowania,ukrywania,strachu,niepokoju takie życie oczekuję niechęć do moich narządów jak i ciała.

Jestem jeszcze przed coming-out czytałem wiele poradników na forum z podsuwaniem listu czy kartki czy filmiku. Ale nawet zwyczajne podejście gdy jestem sam na sam z mama kończy się.

Ja: Mamo
Mama: Co tam synku
Ja: Muszę ci coś powiedzieć co naprawdę będzie trudne
Mama: Zamieniam się w słuch
Ja:(Chwila serce 100000 uderzeń na sekundę i kończy się - ) : Kocham cię

I tak kończy się rozmowa z mamą nie wiem jak dalej pójść co zrobić jak dalej żyć.

Widziałam parę osób które mają po 16 lat i po 2-3 latach wyglądają jak laski to daje dużo do myślenia. Chęć zostawienia tego jak i strach że będę brzydka odchodzą ale to jest ktoś czyjeś ciało czyjeś problemy a ja dalej jestem taka sama.

Powiedzcie co mam zrobić a i nurtuje mnie jedno pytanie czy jak mam zgodę rodziców to czy przed 18 rokiem życia mogę rozpocząć terapie Hormonalną. ?
_________________

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-11-08, 15:22   

Ahrii napisał/a:
nurtuje mnie jedno pytanie czy jak mam zgodę rodziców to czy przed 18 rokiem życia mogę rozpocząć terapie Hormonalną?

Raczej tak, ale więcej w temacie powinny ci powiedzieć tutejsze młódki :)

Ahrii napisał/a:
Powiedzcie co mam zrobić

Wyjdź do ludzi. Poznaj innych transów, wybierz się na jakąś grupę wsparcia:
http://transfuzja.org/pl/...iedzi_trans.htm

Jak znajdziesz sobie innych, dziwnych ludzi, pośród których będziesz mogła otwarcie mówić, kim jesteś i jak się czujesz, to później z rodziną i znajomymi też powinno być łatwiej.
_________________
Freja Draco
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-08, 15:26   

Cytat:
czy jak mam zgodę rodziców to czy przed 18 rokiem życia mogę rozpocząć terapie Hormonalną. ?

Jak najbardziej. Jednak znaczenie ma też to, do jakiego seksuologa się udasz.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-08, 16:25   

Słyszałam że Liber jest dobry. Ale że trzeba do niego chodzić w damskich ciuchach.
_________________

 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-08, 16:40   

Ahrii napisał/a:
Słyszałam że Liber jest dobry. Ale że trzeba do niego chodzić w damskich ciuchach.

Liber dobry? zalezy dla kogo

Po prostu szybko przepisuje hormony i blokery.
Bez wielu wizyt i bez marnowania czasu na trż i bez "diagnozowania" latami jak np dr. Robacha.
Ale uwaga! Liber przepisuje stare srodki, majace skutki uboczne! takie jakie na zachodzie są juz wycofane z leczenia ts.

No i oczywiście robi słynne fotki na golasa - jak się zgodzisz nie bierze dużo ( 100-200zł ) za wizytę i jest potem ogólnie miły.
Ja się nie zgodzisz na "sesję zdjęciową" , to ochrzani Cię po chamsku i zaśpiewać może nawet 500zł.

To najlepszy specjalista dla zdesperowanych transek.
Bo tak ogólnie , to chyba najgorszy.

Damskich ciuchów wcale nie trzeba.
Ale jak je założysz, to na pewno ten stary zbereźnik, będzie Cię milej traktował.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-08, 22:17   

Gołe zdjęcia ? Na prawdę a czemu tak on robi i czy bez tego się nie obejdzie ? ;)

Bo naprawdę zaczynam się bać.


A i jeszcze jak ubrać tak żeby mu najbardziej pasowało podacie parę stylizacji ?
_________________

 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-08, 22:37   

Nikt nie wie, do czego ich potrzebuje. Możesz się kłócić, ale wtedy zrobi się nieprzyjemnie, jak wynika z relacji innych.

Jeśli chodzi o ciuchy... Ja uważam, że ma to raczej drugorzędne znaczenie. Idź tak, byś czuła się komfortowo.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-08, 22:48   

Ahrii napisał/a:
Gołe zdjęcia ? Na prawdę a czemu tak on robi i czy bez tego się nie obejdzie ? ;)

Bo naprawdę zaczynam się bać.

Słusznie. Liber podał jak do tej pory co najmniej trzy różne powody kolekcjonowania gołych fotek (zbliżenie na narządy płciowe + zdjęcie całej sylwetki przodem i tyłem), więc panuje powszechne przekonanie, że się przy nich masturbuje. Moja ex-współlokatorka kiedyś go przyłapała na wyświetlaniu sobie czyjejś fotki na monitorze.
Jedna z użytkowniczek forum stanowczo odmówiła fotek, to ją zwyzywał. Bardzo to przeżywała.

Ze względu na Twój młody wiek, bardzo odradzam Ci pójście do niego. Twoja seksualność nie powinna być obiektem handlu.

Lepszy byłby Dulko, a najlepsza - Robacha, bo zrobiłaby Ci normalną, porządną diagnozę.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 01:18   

Ryu napisał/a:
Ahrii napisał/a:
Gołe zdjęcia ? Na prawdę a czemu tak on robi i czy bez tego się nie obejdzie ? ;)

Bo naprawdę zaczynam się bać.

Słusznie. Liber podał jak do tej pory co najmniej trzy różne powody kolekcjonowania gołych fotek (zbliżenie na narządy płciowe + zdjęcie całej sylwetki przodem i tyłem), więc panuje powszechne przekonanie, że się przy nich masturbuje. Moja ex-współlokatorka kiedyś go przyłapała na wyświetlaniu sobie czyjejś fotki na monitorze.
Jedna z użytkowniczek forum stanowczo odmówiła fotek, to ją zwyzywał. Bardzo to przeżywała.

Ze względu na Twój młody wiek, bardzo odradzam Ci pójście do niego. Twoja seksualność nie powinna być obiektem handlu.

Lepszy byłby Dulko, a najlepsza - Robacha, bo zrobiłaby Ci normalną, porządną diagnozę.


Jeżeli nieszkasz niedaleko Wrocławia, to tam jest godny polecenia prof. Zdrojewicz.
Starozakonny co prawda , ale prawdziwy specjalista. I człowiek na poziomie.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-09, 09:20   

Kurde przeraziłam się jak mi opowiadacie co Liber wyprawia?

To czemu każdy do niego idzie jak on tak robi ?
_________________

 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-09, 10:04   

bo inni nie są wcale lepsi
Cytat:
Robacha, bo zrobiłaby Ci normalną, porządną diagnozę

diagnoza Robachy nie jest porządna, tworzy tylko wygodną iluzje
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 10:18   

Ahrii napisał/a:
Kurde przeraziłam się jak mi opowiadacie co Liber wyprawia?

To czemu każdy do niego idzie jak on tak robi ?

Bo od zdjęcia nie umrzesz a oszczędzasz sobie dwa albo więcej lat cyrku w stylu TRŻ co oferuje np. Robacha ale musisz spełniać jeden warunek, do Libera tylko osoby pewne swego na 110% u niego nie ma czasu na rozważania i gdybania.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-09, 10:32   

Ahrii napisał/a:
To czemu każdy do niego idzie jak on tak robi ?

Bo korzyści z takiego naruszenia godności i granic intymności są, jak pisze Gabi, bardzo duże. Może jakby żądał stosunku za przepustkę do lepszego świata, to byłoby mniej chętnych, ale "to tylko fotka".
Niemniej szkoda, żeby ktoś w Twoim wieku ładował się w takie doświadczenie.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-09, 12:29   

To jak możecie mi doradzić kogoś kto jest zarazem :

-Fajny
-Dużo nie bierze
-Ogarnięty

A Liber tak od każdego chce nagie zdjęcia ?
_________________

 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-09, 12:42   

ode mnie nie chciał - może mu się nie podobałam, czy co

ale go nie lubię i nie polecam, są lepsi lekarze np. Dokrzewski w Katowicach, chociaż też nie diagnozują tylko przepisują leki
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-11, 03:35   Re: Początek. Ale co dalej ?

Ahrii napisał/a:
Powiedzcie co mam zrobić a i nurtuje mnie jedno pytanie czy jak mam zgodę rodziców to czy przed 18 rokiem życia mogę rozpocząć terapie Hormonalną. ?

Tak. Ale nie u każdego lekarza.

Ahrii napisał/a:
Słyszałam że Liber jest dobry. Ale że trzeba do niego chodzić w damskich ciuchach.

Liber raczej nie da hormonów komuś niepełnoletniemu, więc jeśli chcesz zacząć wcześniej, to raczej Ci go nie polecam.

Andreja183 napisał/a:
Ale uwaga! Liber przepisuje stare srodki, majace skutki uboczne! takie jakie na zachodzie są juz wycofane z leczenia ts.

No wiesz... "na zachodzie" wycofano już też Omnadren/Prolongatum, a w Polsce k/m praktycznie tylko te bierze... bo nie ma innego wyjścia :roll:

Cytat:
Ja się nie zgodzisz na "sesję zdjęciową" , to ochrzani Cię po chamsku i zaśpiewać może nawet 500zł.

A raczej się wcale nie podejmie. Ale moim zdaniem nie ma w ogóle o czym mówić jeśli ona chce zacząć przed 18-nastką.

Ahrii napisał/a:
To czemu każdy do niego idzie jak on tak robi ?

Bo dziś już nie ma śladu po tym co na fotkach, a przeca mi nie kazał ich oglądać, to co mi zależało ;)

Arisu napisał/a:
Ahrii, wszystkie Twoje kryteria spełnia Dr. Robacha z Łodzi.

Nie spełnia. Bo chyba nie daje niepełnoletnim hormonów? Już nie mówiąc o czasie oczekiwania.
_________________
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-11, 07:30   

A który lekarz daje szybko hormony i jest ogarnięty w miarę.
_________________

 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-11, 10:43   

Cytat:
Liber raczej nie da hormonów komuś niepełnoletniemu, więc jeśli chcesz zacząć wcześniej, to raczej Ci go nie polecam.

Co też Ty mówisz? Mi dał. Nawet 17 lat nie miałem.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-11, 11:49   

Ahrii napisał/a:
A który lekarz daje szybko hormony i jest ogarnięty w miarę.

Dulko raczej. Ale jest drogi, więc może ktoś inny wie na pewno że jacyś inni też dają.

Wednesday napisał/a:
Cytat:
Liber raczej nie da hormonów komuś niepełnoletniemu, więc jeśli chcesz zacząć wcześniej, to raczej Ci go nie polecam.

Co też Ty mówisz? Mi dał. Nawet 17 lat nie miałem.

Ooo... a to super! :) Nie wiedziałem (too znaczy gdzieś tam słyszałem, że dał komuś ale chyba krótko przed 18-nastką). A na której wizycie, ewentualnie czegoś wymagał wcześniej?
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-11, 12:10   

Cytat:
A na której wizycie, ewentualnie czegoś wymagał wcześniej?

Na pierwszej. :mrgreen: Wymagał niestety zdjęć (ale w sumie mi tam wisi, co sobie z nimi robi, póki nie ma na nich mojej twarzy), no i zastrzegł, że mam najpierw zrobić badania krwi, nim zacznę brać hormony.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-11, 12:43   

Ok, dzięki za info :)
_________________
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-11, 13:49   

wendigo napisał/a:
Liber raczej nie da hormonów komuś niepełnoletniemu, więc jeśli chcesz zacząć wcześniej, to raczej Ci go nie polecam.

Da. Wystarczy jednoznaczna zgoda rodziców.
Cytat:
Ale uwaga! Liber przepisuje stare srodki, majace skutki uboczne! takie jakie na zachodzie są juz wycofane z leczenia ts.

Niby które?
Przepisuje dokładnie to, co stosuje się na Zachodzie do leczenia ts czyli cyproteron i b18 estradiol (androcur i estrofem).
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-11, 21:45   

Czyli i tak najlepszy Liber? 😀
_________________

 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 23:25   

Wednesday napisał/a:
Wymagał niestety zdjęć (ale w sumie mi tam wisi, co sobie z nimi robi, póki nie ma na nich mojej twarzy)

No ale jeżeli bez twarzy to o co w ogóle cała piana? Że czyjąś [terefere] na zdjęciu widać?
A skąd wiecie, że te zdjęcia nie służą mu do lepszego leczenia? Może są jakby obrazem bazowym i po zmianach widzi czy dawka jest za mała a może za duża lub dobrana idealnie. Jak można po roku przy dajmy na to stu pacjentach pamiętać jak który wyglądał przed terapią?
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-11, 23:36   

Gabi napisał/a:
No ale jeżeli bez twarzy to o co w ogóle cała piana? Że czyjąś [terefere] na zdjęciu widać?

Ja nie robię piany. Przecież powiedziałem, że mi to obojętne, co on sobie z nimi zrobi. Ale nie znaczy to, że inni mają takie samo podejście. A jeśli chcą wiedzieć - to uważam, że mają do tego prawo.

Gabi napisał/a:
A skąd wiecie, że te zdjęcia nie służą mu do lepszego leczenia?

To czemu o tym otwarcie nie powie? Ponoć jest kilka wersji tego, do czego mu one służą.

Ahrii napisał/a:
Czyli i tak najlepszy Liber?

Jeśli jest się pewnym na 140%, to chyba może być.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 23:55   

Wednesday,
:mrgreen: Ale ja wcale nie twierdzę, że Ty, tylko ogólnie ten temat przewijany jest w kółko przez różne osoby.
Wednesday napisał/a:
To czemu o tym otwarcie nie powie?

A czy ktoś go oficjalnie o to zapytał?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-12, 00:22   

Ahrii napisał/a:
Czyli i tak najlepszy Liber? 😀

Moim zdaniem? Tak. Jeśli masz co najmniej 101% pewności.

Gabi napisał/a:

Wednesday napisał/a:
To czemu o tym otwarcie nie powie?

A czy ktoś go oficjalnie o to zapytał?

Niby ludzie pytali.
Ja tam nie wiem, może faktycznie mu się zamarzyło że zrobi kiedyś jakieś badania na temat zależności wyglądu ciała do transseksualizmu i dokona jakiegoś super-odkrycia? ;)
_________________
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-12, 11:39   

A po ilu wizytach Liber daje już hormony ogólnie to wszystko.

I jeżeli ktoś był to ile na niego około będzie trzeba wydać.

Mam 16 lat i czy za zgodą rodziców przepisze mi Liber hormony?
_________________

 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-12, 12:03   

No przecież już wszystko wyżej jest napisane. :roll:
Cena pierwszej wizyty to bodaj 300 złotych, kolejne 100. Niech mnie ktoś poprawi.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-12, 19:57   

Gabi napisał/a:
A czy ktoś go oficjalnie o to zapytał?

Tak. Mi powiedział, że do badań czy transy różnią się czymś od zwykłych ludzi fenotypowo.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 20:27   

Mi mówił, że prowadzi badania na temat skąd się bierze transseksualizm, że nikt tego jeszcze nie "ugryzł" i że on będzie pierwszy. A nie wyrażanie zgody na zdjęcia to brak szacunku do niego jako do lekarza i kogoś kto chce "nam" pomóc.

Ale podobno zmienia co jakiś czas wersję, kiedyś na niebieskim czytała, że jako powód podawał konieczność zbierania dokumentacji do sądu. Albo, że podobno pokazuje je studentom.. Tak na prawdę to nie wiadomo po co mu one są potrzebne.

Ja go w dalszym ciągu nie polecam, odmówiłam mu też wtedy zdjęć. Choć z drugiej strony wiedząc jak to jest nieraz ciężko z zdobyciem hormonów to czasem jedyne wyjście..
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-12, 22:24   

I to jest jedyny lekarz u którego można dostać hormony w szybkim czasie ?
_________________

 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-12, 23:13   

Lagertha napisał/a:
Ale podobno zmienia co jakiś czas wersję, kiedyś na niebieskim czytała, że jako powód podawał konieczność zbierania dokumentacji do sądu. Albo, że podobno pokazuje je studentom.. Tak na prawdę to nie wiadomo po co mu one są potrzebne.

Te 3 wersje się nie wykluczają. Studentom może pokazywać wyniki swoich badań, a spraw w sądzie może mieć kilka - chociażby za tą ostatnią akcję z kontrolą z NFZ :P
Ahrii napisał/a:
I to jest jedyny lekarz u którego można dostać hormony w szybkim czasie ?

Nie. Są inni lekarze np. Dulko i chyba Dokrzewski.
Liber daje hormony na 1 wizycie, co jak już było wspomniane, jest dość kontrowersyjnym pomysłem.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-12, 23:43   

Lagertha napisał/a:
Ale podobno zmienia co jakiś czas wersję, kiedyś na niebieskim czytała, że jako powód podawał konieczność zbierania dokumentacji do sądu.

Mnie też tak powiedział - że to do sądu, ważny dowód, że to niewymyślone... Bredził przy tym strasznie, ale brzmiał Mondrze. A ja nie słuchałem zbyt uważnie, bo wiedziałem, że i tak kłamie.

Swoją drogą, zawsze można go załatwić i poprosić o wydruk tych zdjęć do sądu, podpisanie się pod nimi i skasowanie oryginałów XD
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 23:50   

Ryu napisał/a:
Swoją drogą, zawsze można go załatwić

Bo?
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-13, 10:46   

Kurde, dalej nie wiem gdzie iść To będzie moja 1-sza wizyta nigdy u nikogo nie byłam więc nie wiem gdzie iść. Gdzie wy poszlibyście na moim miejscy obecnie mam 16 lat a chciała bym dostać hormony w jakimś szybszym czasie niż rok czy dwa.
_________________

 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-13, 11:13   

Ja bym chyba szedł do Robachy.

Nie jest zboczona, jest obeznana w temacie, jest za free i ma pozytywne podejście do ludzi.
też do niej chodziłem.
Przecież w niecały rok dostaniesz hormony u wielu prowadzących jesli sama zadbasz o to by dopelnić wszystkich wymogów. Ja robiłem badania na szybko.

Aha, hormony brałem już wcześniej więc to nie był problem, wolałem jednak własne papiery bo wowczas jeszcze testo był refundowany:)

Oczywiście nie ograniczaj się do Robachy, w sumie jeszcze niech się wypowiedzą inni, którzy podjęli się diagnozy w ciągu ostatniego roku bo ja to już jestem weteran;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2015-11-13, 11:49   

Mnie też Robacha najbardziej przekonuje z tego tria. Wygląda na rzetelną. Ostania rzecz jakiej mi teraz trza, to konował.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-13, 13:52   

Ahrii napisał/a:
Kurde, dalej nie wiem gdzie iść To będzie moja 1-sza wizyta nigdy u nikogo nie byłam więc nie wiem gdzie iść. Gdzie wy poszlibyście na moim miejscy obecnie mam 16 lat a chciała bym dostać hormony w jakimś szybszym czasie niż rok czy dwa.

W sumie są jeszcze inni niż Liber, Robacha i Dulko ;) Np. Dokrzewski? Smoliński? Ja za dużo o nich nie wiem ale któryś tam był taki w miarę, co też nie przeciągał do hormonów ponad rok.

Defiant napisał/a:
Ja bym chyba szedł do Robachy.

Ale ona chyba nie daje hormonów przed 18-nastką? Więc u niej to trochę potrwa...
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-13, 15:47   

wendigo napisał/a:
Ale ona chyba nie daje hormonów przed 18-nastką?

Ona nawet za bardzo rozmawiać przed osiemnastką nie chce. Ze mną chwilę pogadała (oczywiście wizyta z mamą) i zaprosiła mnie za dwa lata, bo nawet nie miała zamiaru przed tym czasem nic w kierunku diagnozy robić. Także jeśli się nic nie zmieniło, to osoba szesnastoletnia poczeka sobie 4 lata (bo jeszcze test realnego życia... Gdyby on coś chociaż wnosił).

Nie wiem, czy padło nazwisko Zdrojewicza. Ponoć też zły nie jest, a przy tym nie tak radykalny jak Robacha i ostrożniejszy niż Liber. Gdybym miał cofnąć się w czasie i wybierać ponownie, poważnie bym się nad nim zastanowił.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-13, 18:18   

wendigo napisał/a:

Ale ona chyba nie daje hormonów przed 18-nastką? Więc u niej to trochę potrwa...


To w takim razie cofam sugestię

Nie było mi wiadome, że Robacha nie diagnozuje niepełnoletnich.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-13, 22:57   

Bardzo wam dziękuję za propozycje ale staram się o hormony Przed 18. Jeżeli cofneli byście w czasie to kogo byście wybrali.

Lub kogo byście wybrali na moim miejscu chce hormony Przed 18.
_________________

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-14, 01:23   

Szczerze? Wyjechałabym wcześniej z Polski. Tu gdzie jestem jest możliwość dostania legalnie hormonów przed 18, a przynajmniej blokerów do tego czasu.
W Polsce nie znam nikogo innego z "szybkich lekarzy" niż pan D., któremu za wszystko się słono płaci, albo pan L. który wymaga rozbieranych sesji jako zapłaty. :-/ A inni lekarze, to różnie bywa, mają jakieś kosmiczne wymagania, testy i przebieranki.. Po prostu cyrk :-(
Ale od razu mówię, nie łódź się, że gdzie indziej jest od razu aż tak bardzo łatwo, bo często i lekarze na zachodzie mają swoje wyobrażenia z ubiegłego wieku... :-|
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-14, 08:46   

Czyli zostaje Liber 😢
_________________

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-14, 12:43   

Jeżeli jesteś pewna tego czego chcesz, to wybrałbym Libera skoro już wiemy że daje hormony przed 18 :) (z resztą był moim prowadzącym, tylko że ja starszy byłem).
_________________
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-15, 08:43   

I on te zdjęcia będzie chciał na której wizycie?

I czy ja mam chodzić z rodzicem do niego czy sama.
_________________

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-15, 09:39   

Noo raczej z rodzicem musisz iść jak nie masz 18 lat, przynajmniej na pierwszą wizytę.
Zdjęcia robi na pierwszej.
_________________
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-15, 10:17   

I co w obecności mamy będzie mi robił te zdjęcia?

Kurde trochę dziwne.
_________________

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-15, 10:21   

Niee, no raczej nie :D Poczekaj aż się wypowie ktoś, kto był z rodzicem ale przypuszczam, że na czas badania wyprosi rodziców, a nawet bardziej to wydaje mi się, że wejdziesz sama itp., a rodziców co najwyżej zawoła na chwilę. A przynajmniej o tak bym zrobił - wszedłbym sam, powiedział ile mam lat itp. i że jakby co to mama jest w poczekalni :P
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-15, 12:16   

Czego Wy chcecie, może jeszcze El Dorado do tego? :P
Wcale rodzica nie wyprosi na czas badania, po prostu będzie to robił za kotarą, a w razie czego można się także spodziewać głośnych komentarzy (np. o błonie dziewiczej lub jej braku).
Poza tym szykuj się na pytanie o masturbacji - też przy rodzicu.
Chyba że spróbujesz zrobić, jak mówi wendigo, ale nie wiem, czy to wypali, bo z tego co się orientuję, to każdy, kto przychodził z rodzicem, od razu z nim wchodził.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 13:22   

Lepiej jak wejdzie z rodzicem. To może sobie L. daruje nagiej sesji. W dalszym ciągu uważam ten jego wydumany wymóg za upokarzający.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-15, 14:04   

A był ktoś z was u Libera ?

Może mi jakoś opisać jego zachowanie i czy będę mogła wejść sama.
_________________

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-15, 17:05   

Masz cały dział na tym forum. Wystarczy użyć opcji "szukaj".
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-16, 08:48   

Ja byłem u Libera z mamą :P no ale ja byłem dawno pełnoletni, nie musiała wchodzić i nie wchodziła.
Ale jeśli ma być tak jak mówi Wednesday tooo niezbyt :/ Nie wiem wobec tego... ale może można poprosić żeby rodzic wyszedł na czas badania. Wydaje mi się że tak można u każdego lekarza...
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-16, 09:31   

Wednesday napisał/a:
w razie czego można się także spodziewać głośnych komentarzy (np. o błonie dziewiczej lub jej braku)


m/k to raczej nie grozi :-o
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-16, 12:58   

Wednesday napisał/a:
Czego Wy chcecie, może jeszcze El Dorado do tego? :P
Wcale rodzica nie wyprosi na czas badania, po prostu będzie to robił za kotarą, a w razie czego można się także spodziewać głośnych komentarzy (np. o błonie dziewiczej lub jej braku).
Poza tym szykuj się na pytanie o masturbacji - też przy rodzicu.
Chyba że spróbujesz zrobić, jak mówi wendigo, ale nie wiem, czy to wypali, bo z tego co się orientuję, to każdy, kto przychodził z rodzicem, od razu z nim wchodził.

Czy Ty to wiesz (a jeśli tak, to skąd?), czy tylko wróżysz z fusów?
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-16, 13:33   

Cytat:
Czy Ty to wiesz (a jeśli tak, to skąd?), czy tylko wróżysz z fusów?

Gdybym nie wiedział, to bym nie pisał. Tak wyglądała moja pierwsza wizyta. Liber nie ma za grosz wyczucia i lepiej nie oczekiwać, że będzie dyskretny, bo można się srogo zawieść. Chyba że tylko wobec mnie się tak zachował, ale wątpię.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2015-11-16, 14:05   

Ahrii napisał/a:
Czyli i tak najlepszy Liber? 😀


Nie. Osobiście mogę polecić dr Dorosza przyjmujacego w Slupsku i Koszalnie, który jest znaczni wiarygodniejszą osobą i w odróżnieniu od wspomnianego Pana "L" lekarzem zachowującym się jak lekarz. Również szybko możesz zacząć u niego leczenie hormonalne, ale wymaga opinii psychologicznej, a najlepiej tez psychiatrycznej, oraz wynikow badan krwi.
_________________
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-16, 15:40   

A u tego Dorosza da się hormony z badaniami dostać w ciągu 2-3 miesięcy lub wcześniej?
_________________

 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2015-11-16, 15:43   

Tak. Ja dostalam pierwsza recepte na drugiej wizycie, ale mialam komplet badan. Kilku moich znajomych rowniez nie musialo dlugo czekac. Tylko nie wiem jak u niego z leczeniem osob przed 18 rokiem zycia.
_________________
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-16, 16:53   

Wednesday napisał/a:
Chyba że tylko wobec mnie się tak zachował, ale wątpię.

Nie. Na tym polega jego "poczucie humoru" ;>
Ale i tak lepsza taka opcja niż żadna.
 
 
Ahrii
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 82
Wysłany: 2015-11-16, 19:08   

No właśnie a ja mam 16 lat i chciałam zacząć w tym roku.
_________________

 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2015-11-16, 20:20   

Polecam Dorosza, mój prowadzący. Nie robi żadnych problemów. Raczej dla zdecydowanych i wiedzących po co przychodzą.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-16, 21:44   

To w sumie możesz spróbować, jak Dorosz nie zgodzi się prowadzić osoby niepełnoletniej, zawsze potem możesz iść do Libera.
_________________
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2015-11-16, 21:45   

Ahrii napisał/a:
No właśnie a ja mam 16 lat i chciałam zacząć w tym roku.

Nie powiedzialam, ze on sie tego nie podejmie. Poprostu ja i znajomi mamy powyzej 18 lat, wiec moze poprowadzi leczenie osoby ponizej 18 roku zycia. Nie mam wiedzy na ten temat, czy byly u tego lekarza takie przypadki, ale moze warto sprobowac.
_________________
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-17, 01:09   

Wednesday napisał/a:
Cytat:
Czy Ty to wiesz (a jeśli tak, to skąd?), czy tylko wróżysz z fusów?

Gdybym nie wiedział, to bym nie pisał. Tak wyglądała moja pierwsza wizyta. Liber nie ma za grosz wyczucia i lepiej nie oczekiwać, że będzie dyskretny, bo można się srogo zawieść. Chyba że tylko wobec mnie się tak zachował, ale wątpię.

Ech.
Przepraszam za moje pytanie, ale to hardkor NAWET jak na Libera, więc nie miałem pewności. Bardzo Ci współczuję.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-17, 01:36   

Nic nie szkodzi, Ryu. Na szczęście prócz masturbacji (na temat której wiedziałem, że mam się spodziewać pytania, bo wspominali o tym na niebieskim) nie miałem nic do ukrycia. :roll: Ale gdyby było inaczej, cóż... nie życzę nikomu, by jego rodzic w taki sposób dowiedział się o utraconej cnocie ich potomnego.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 10