Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transkobieta w męskim więzieniu
Autor Wiadomość
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-10-27, 15:55   Transkobieta w męskim więzieniu

Dość niepokojąca wiadomość
http://www.express.co.uk/...-Female-Assault

Proszę o podpisanie petycji
https://www.change.org/p/...petition-no_msg
_________________
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-27, 16:55   

Cytat:
her passport states she is a man

Skoro danych sobie nawet nie zmieniła a już przestępstwa popełniała to znaczy, że zdawała sobie sprawę z tego co jej grozi. Petycję podpiszę bo szkoda dziewczyny ale z drugiej strony to co zrobiła świadczy o tym że jest wyjątkowo głupia i nieodpowiedzialna. I szczerze mówiąc to bardzo kontrowersyjna sprawa żeby była preferencyjnie traktowana bo każdy inny na jej miejscu po prostu musi ponosić konsekwencje swoich czynów. Transi tak samo: nie jesteśmy ani upośledzeni, ani nie jesteśmy świętymi krowami, i można oczekiwać od nas tyle samo dojrzałości i myślenia co od innych ludzi. A na skutek takich akcji jak ta dajemy tylko przekaz społeczeństwu że jest inaczej - sprawiamy wrażenie, że uważamy się za wyjątkowych, lepszych i potrzebujemy specjalnych przywilejów.

A takie coś nigdy z powszechną tolerancją i akceptacją się nie spotka.

Zresztą nawet jak ją wsadzą do żeńskiego, to o bezpieczeństwo współwięźniarek nikt się nie martwi? Mamusia też taka troskliwa po fakcie, a gdy córka chlała i awanturowała się po barach było wszystko w porządku. ;)
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-27, 18:14   

nunumu napisał/a:
. I szczerze mówiąc to bardzo kontrowersyjna sprawa żeby była preferencyjnie traktowana bo każdy inny na jej miejscu po prostu musi ponosić konsekwencje swoich czynów.


Co ty znowu pierdzielisz?
Jest cała masa przestępców traktowanych preferencyjnie: od pedofilów trzymanych w osobnych blokach by nikt ich nie zadźgał, przez Breivika i wielu innych. Muzułmanie w więzieniach UK również mają preferencyjne traktowanie w celu poszanowania ich religii.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-28, 08:12   

No tak - pedofile i muzumanie w UK jako przyklad grup, ktore sa spolecznie szanowane i tolerowane. Szkoda slow. :)

Poza tym nikt nie zamyka pedofili i muzulmanow w wiezieniach wedlug ich subiektywnych odczuc i pragnien, bo na przyklad muzulmanowi nie pasuje przebywanie z niewiernymi tym samym wiezieniu wiec chce wiezienie dla muzulmanow gdzie straznikami i wiezniami sa tylko muzulmanie. Chyba, ze o czyms nie wiem, ale to nie ma znaczenia dla tego kontekstu.

W normalnej sytuacji, jezeli ktos np. jedzie samochodem po pijanemu i zostanie zlapany to idzie normalnie do wiezienia. Natomiast gdyby ktos jechal samochodem po pijanemu i byl ubrany w sukienke to juz ma isc do wiezienia dla kobiet?
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-10-28, 08:45   

nunumu napisał/a:

W normalnej sytuacji, jezeli ktos np. jedzie samochodem po pijanemu i zostanie zlapany to idzie normalnie do wiezienia. Natomiast gdyby ktos jechal samochodem po pijanemu i byl ubrany w sukienke to juz ma isc do wiezienia dla kobiet?

To moim zdaniem nijak się nie ma do omawianego przypadku.

Pozbawianie kogoś praw człowieka nie jest rolą więzienia, a fundamentem jakiejkolwiek resocjalizacji jest stworzenie wrażliwym grupom odpowiednich warunków, co podkreślają też UNowskie materiały dot. więzień.
Nie da się ukryć, że osoby transrodzajowe są taką grupą niezależnie od literek jakie mają w dowodzie.

Jeśli będzie osobą niebiezpieczną dla współwięźniów/współwiężniarek to zwyczajnie pójdzie do izolatki. To nie jest szczególnie duża przeszkoda.
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 09:18   

nunumu napisał/a:
W normalnej sytuacji, jezeli ktos np. jedzie samochodem po pijanemu i zostanie zlapany to idzie normalnie do wiezienia. Natomiast gdyby ktos jechal samochodem po pijanemu i byl ubrany w sukienke to juz ma isc do wiezienia dla kobiet?


W normalnej sytuacji, gwałcicieli, pedofilów i morderców dzieci, a także świadków koronnych, osoby "podejrzewane" o współpracę z wymiarem sprawiedliwości, terrorystów, byłych policjantów oraz wiele innych przypadków nie osadza się z innymi więźniami, żeby tamci ich nie zabili. I "zboczeniec" ubrany w sukienkę jadący samochodem po pijanemu też pod to podpada.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-28, 09:41   

Cytat:
W normalnej sytuacji, gwałcicieli, pedofilów i morderców dzieci, a także świadków koronnych, osoby "podejrzewane" o współpracę z wymiarem sprawiedliwości, terrorystów, byłych policjantów oraz wiele innych przypadków nie osadza się z innymi więźniami, żeby tamci ich nie zabili.

Ale nie wsadza się ich do więzienia dla kobiet.

Ta pani jeżeli jest takie niebezpieczeństwo zapewne też dostanie osobną celę. Tylko, że ona domaga się, aby prawo szanowało jej tożsamość płciową, gdy ona sama o uporządkowanie swojej stuacji nie zadbała. To jest właśnie kontrowersyjne. Nie mówię że powinna siedzieć z facetami, ale powinna o tym że jej będzie tak ciężko w męskim więzieniu pomyśleć zanim wpieprzyła komuś tak, że dostała wyrok w wysokości roku więzienia...

W Tajlandii etc. wszyscy wiedzą że w za przemyt narkotyków jest kara śmierci lub dożywocie w ciężkim więzieniu. Tajowie tam trafiają i wszystkim to pasuje, USA naciska na nich żeby nie zmniejszali kar. Tymczasem gdy jakiś śmieszek-heheszek z USA lub Australii wpadnie na genialny pomysł, żeby poprzemycać coś z tego kraju (pomijam sytuacje gdy ktoś kogoś wrobił/podrzucił bo wtedy są po prostu niewinni), i wpadnie, jego kraj macierzysty zaczyna walczyć o to, żeby go wyciagnąć - i czesto wychodzi. Niehumanitarnie można traktować żółtych, ale nie białych, za to samo przestępstwo. Bo biali czują się wyższą rasą. I takie same podejście widać tutaj. Owa mk wiedziała co grozi za łamanie prawa, i że jeżeli nie zmieni danych może trafić do męskiego więzienia. Nie zmieniła jednak danych, ani nie pomyślała o tym przed popełnieniem przestępstwa. I teraz ma problem, z którego inni ją muszą wyciągać. To nie tworzy dobrej opinii o naszym środowisku, bynajmniej.

Masa jej "sióstr" jest zastraszona i poniżana na codzień w domu, w pracy, itd. musząc ze względów bezpieczeństwa funkcjonować jako mężczyźni, żeby zarobić na chleb. Jednej mojej znajomej pracodawca nawet po zmianie danych kazał funkcjonować w zakładzie pracy jako mężczyzna. I to jest spoko i legalne, mimo, że one niczym nie zawiniły, nikomu krzywdy nie zrobiły. Co innego gdyby były przestępczyniami - wtedy sytuacja się zmienia?
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2015-10-28, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 09:52   

nunumu napisał/a:
Bo biali czują się wyższą rasą.


Ale ja jestem wyższą rasą, o co ci chodzi?

No i każdy walczy o "swoich" to naturalne. Biskup też nie siedzi w zwykłej celi, tylko areszcie domowym w Watykanie - chociaż tu sądzę, że akurat by dłużej pożył w cywilnym więzieniu hue hue.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-28, 10:41   

Cytat:
No i każdy walczy o "swoich" to naturalne.

Więc czemu oczekujemy że inni (sędziowie, społeczeństwo) będą litowali się nad "naszymi" skoro pokazujemy takie plemienne podejście? Z ich punktu widzenia przecież ta pani to przede wszystktim jednostka agresywna, stwarzajaca zagrożenie dla reszty - dopiero później transkobieta.
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 11:55   

nunumu napisał/a:
Więc czemu oczekujemy że inni (sędziowie, społeczeństwo) będą litowali się nad "naszymi"


W systemie anglosaskim rządzą precedensy, indywidualne interpretacje sędziego (przekonanego do tego przez adwokatów lub protestujących pod sądem lub piszących petycje) oraz subiektywna opinia ławy.
Nie ma żadnego powodu by bić pianę jak ty i być świętszym od papieża twierdząc, że:
" I szczerze mówiąc to bardzo kontrowersyjna sprawa żeby była preferencyjnie traktowana bo każdy inny na jej miejscu po prostu musi ponosić konsekwencje swoich czynów."

Szkodniki takie jak ty, głoszące te swoje wyciągnięte z d..y teorie też mogą wpłynąć na decyzję, bo skoro "inne transy" nie widzą problemu, to po co przepłacać i potraktować sprawę indywidualnie i precedensowo.

PS. Czy nie możesz się przenieść na jakieś forum nazifeministyczne?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-10-28, 12:18   

wredna_zdzira napisał/a:
nunumu napisał/a:
Bo biali czują się wyższą rasą.

Ale ja jestem wyższą rasą, o co ci chodzi?

Siur :P

 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-28, 12:27   

A czy to nie jest tak, że w UK nie ma dowodów osobistych?
Nietrudno mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś nie musiał/nie wiedział o prawnej zmianie płci, bo na co dzień używał dokumentów, o które nikt się go nie czepiał.
Nie ma tam tak mocno zakorzenionego postrzegania płci jak u nas, imiona są z reguły uniseks, a rodzajów męskich, żeńskich i nijakich prawie nie ma.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-28, 12:37   

@Aplaka
Skoro dla niej płeć to taka drobnostka, to czemu teraz nagle przestała być drobnostką. Nie ma to sensu.

@Wredna zdzira
Ha ha, ja jestem szkodniczką, a agresywna laska bijaca ludzi w klubach bohaterką. Gratuluję podejścia - przy twoim na pewno społeczeństwo zacznie nas uwielbiać i nie zdelegalizuje zmian płci.

Zdecydujmy się za kogo się uważamy, jako grupa - za normalnych ludzi z równymi prawami czy za osoby w jakiś spośób upośledzone psychicznie. Bo jeżeli żądamy równych praw i poważnego traktowania to powinniśmy się też poważnie zachowywać i akceptować równe obowiązki a nie odwalać takie akcje jak owa pani. Gdyby po zmianie danych chcieli ją do męskiego więzienia wsadzać, albo gdyby była niepełnoletnia - byłby sens bić na alarm. Ale tutaj jest dorosła, odpowiedzialna za siebie osoba która dokonała pewnych wyborów.

Zresztą - podpisałam petycję, uważam że powinna być w żenskim więzieniu. Ale to jest po prostu naginanie społecznej tolerancji do granic wytrzymałości - bo w oczach przeciętnego człowieka ona niczym się nie zasłużyła żeby być traktowaną ulgowo. I powinna była sobie zmienić dane zanim zachciała być ludzi. Daleko nie zajdziemy w walce o nasze prawa jeżeli będziemy postępować tak jak ona.

Sama uważasz muzułmanów za praktycznie podludzi, którym na mocy zbiorowej odpowiedizalności nie należy się cień dobrego traktowania ani pomoc humanitarna gdy uciekają przed wojną, gwałtem i głodem, a gdy twoje "siostry" zachowują się jak rojzuszone byczki i robią patologie społeczną uważasz je za biedne, prześladowane przez system, delikatne istotki. Hipokryzja kompletna.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-28, 12:55   

Nie chce mi się artykułu czytać, z resztą nie ma znaczenia co zrobiła, bo sprawa powinna być prosta:
- jak ma w papierach "K" - powinna trafić do kobiecego więzienia, raczej do części odosobnionej, pojedyncza cela czy coś.
- jak ma w papierach "M" powinna trafić do męskiego więzienia, oczywiście do części odosobnionej, jakiejś pojedynczej celi itp., eeewentualnie do żeńskiego ale tym bardziej -> odosobniona cela.
_________________
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 13:00   

nunumu napisał/a:
Sama uważasz muzułmanów za praktycznie podludzi,


My jak wracamy z Sigiem nocą po pijaku, to ja krzyczę na całe gardło SIG!
A on mi odkrzykuje HAIL! I wznosimy pięści do góry. A potem rzucamy kamieniami w przystanki na których są zdjęcia modelek z podejrzanie ciemną karnacją. Tzn. on rzuca, bo ja mam tipsy i nie mogę.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-28, 13:02   

https://www.pinknews.co.u...to-male-prison/
Cytat:
A spokesperson told PinkNews: “It is longstanding policy to place offenders according to their legally recognised gender.

“There are strict rules in place to ensure transsexual prisoners are managed safely and in accordance with the law.”

Taka transfobia i prześladowanie. ;)
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 13:03   

nunumu napisał/a:
Hipokryzja kompletna.


Nie hipokryzja, tylko po prostu są równi i równiejsi!
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-28, 14:10   

nunumu napisał/a:
Skoro dla niej płeć to taka drobnostka, to czemu teraz nagle przestała być drobnostką. Nie ma to sensu.

Chodzi o płeć formalną. Nie wiem jak to jest w UK, jak tam wygląda procedura, ale dopuszczam możliwość, że ktoś żyjący w społeczeństwie, gdzie płeć formalna nie ma większego znaczenia może uznać, że to niepotrzebne, bo i tak się nikt nie doczepi.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 14:26   

Alpaka napisał/a:
Chodzi o płeć formalną. Nie wiem jak to jest w UK, jak tam wygląda procedura, ale dopuszczam możliwość, że ktoś żyjący w społeczeństwie, gdzie płeć formalna nie ma większego znaczenia może uznać, że to niepotrzebne, bo i tak się nikt nie doczepi.


Moja koleżanka pracuje w Irlandii (a to w sumie podobnie) w międzynarodowej firmie i w księgowości (a nie budce z hotdogiem pokątnie u Johna, żeby nie było). Nikt jej nie skanował, nie kserował, ani nie oglądał paszportu. Podała dane na gębę do zatrudniania. A konkretnie mailem.
Interesować by się zaczęli gdyby np. inny Polak powiedział że to nie Polka. Wtedy by zaczęli dociekać czy to nie nielegalny imigrant bez wizy. Interesować by się zaczęli gdyby wyglądała jak Zenon, a podała że ma na imię Ania. Interesować by się zaczęli gdyby chciała też odbierać zasiłek, bo wtedy trzeba to załatwiać osobiście i sprawdzają dokumenty. Mogłaby jednak dość łatwo wyrobić irlandzkie prawo jazdy podając fakowe dane.... na gębę hue hue.

No i na granicy by jej zapewne nie przepuścili chociaż kto ich tam wie.
No i z urzędnikami jak widać może być ogólnie problem: lotnisko, policja/sąd, urząd pracy, może ubezpieczenie zdrowotne itp.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-28, 15:27   

Dziwne, bo jak mnie przyjmowali do pracy w UK to na kazdym kroku zadali paszportu. Przy podpisywaniu umowy o prace, pamietam, ze raraz po przywiezieniu mnie z lotniska pani z dzialu personalnego dala mi do wypelnienia papiery i poprosila o pokazanie paszportu. Potem pokazywalem paszport przy wyrabianiu sobie numeru ubezpieczenia, nastepnie przy otwieraniu konta w banku, podpisywaniu umowy najmu mieszkania. Jakos nie wydaje mi sie mozliwe, ze osoba majaca inne dane w paszporcie uzywajaca innego imienia na codzien zdola sie przemknac niezauwazona przez te wszystkie formalnosci. Przeciez nawet w banku na 100% wymagaja okazania sie jakims dokumentem, na zalozone konto wplywaja pieniadze od pracodawcy, jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos otrzymal by swoje wynagrodzenie jesli pracodawca wyslalby pieniadze na powiedzmy Justyne X gdyby w banku widnial Zenon X. Podaje sie co prawda numer konta ale pewnie bank i tak dopatrzyl by sie niezgodnosci danych. Tak samo z odprowadzaniem podatku.
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-28, 15:50   

southener napisał/a:
ze raraz po przywiezieniu mnie z lotniska pani z dzialu personalnego dala mi do wypelnienia papiery i poprosila o pokazanie paszportu.


To jest dopiero dziwne !! . Musisz być nieziemskim specjalistą, żeby dział personalny jeździł za tobą na lotnisko fiu fiu.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-28, 16:08   

southener napisał/a:
Dziwne, bo jak mnie przyjmowali do pracy w UK

A w jakim kraju konkretnie? Może być tak, że w Irlandii mają gdzieś twoje dokumenty, a w Anglii to kontrolują bardziej. Myślę, że to zależy od miejsca pobytu, ale nie można wykluczyć takiej sytuacji, że ktoś przemknął się niezauważony bez zmiany danych.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-28, 16:22   

Oczywiscie, ze tak moze sie zdarzyc. Nie wiem jak jest w Irlandii, ale wlasnie w Anglii na poczatku to bardzo czesto musialem pokazywac paszport.
Nie jestem jakims tam specjalista. Jak przyjezdzalem do Angli to akurat w niektorych branzach poszukiwali pracownikow. Zalezalo im, abym podjal prace jak najszybciej. Chcialem przyjechac autobusem, ale mi zasugerowano, ze mam leciec samolotem, a jak nie mam pieniedzy to firma mi kupi bilet. Oczywiscie pieniadze mialem, a chcialem wybrac sie autobusem, bo nigdy wczesniej nie lecialem samolotem. Przed przyjazdem jeszcze pytali mnie czy juz kiedys bylem w Anglii, a jak odpowiedzialem, ze nie, to wtedy powiedzieli, ze odbiora mnie z lotniska. Chodzilo im wiec o to, zebym jak najszybciej podjal prace, a nie na przyklad pobladzil gdzies po drodze z lotniska, co opoznilo by wszystko. W branzy, w ktorej pracuje jest tak, ze brak pelnego stanu osobowego moze zostac odkryty przez inspekcje - co moze nawet skonczyc sie dla firmy tym, ze taki oddzial zostanie przez odpowiednie wladze zamkniety.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-28, 17:43   

southener napisał/a:
Chodzilo im wiec o to, zebym jak najszybciej podjal prace, a nie na przyklad pobladzil gdzies po drodze z lotniska, co opoznilo by wszystko. W branzy, w ktorej pracuje jest tak, ze brak pelnego stanu osobowego moze zostac odkryty przez inspekcje - co moze nawet skonczyc sie dla firmy tym, ze taki oddzial zostanie przez odpowiednie wladze zamkniety.

I tutaj można szukać wytłumaczenia. W jakimś magazynie czy innej kupiastej pracy pewnie przyjmują na ładną buzię.


Najlepiej by było, gdyby sąd wydał wyrok - przechodzisz korektę prawną, skoro masz świadków, że funkcjonujesz w swojej płci, to w przyspieszonym tempie, a potem idziesz do więzienia dla kobiet.
Chyba wtedy obyłoby się bez większych kontrowersji.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-10-29, 11:33   

Będzie przeniesiona :)
http://www.pinknews.co.uk...-womens-prison/
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-29, 23:11   

W tym przypadku nie bylo naprawde powodu, aby trzymac ja w wiezieniu dla mezczyzn (poza oczywiscie faktem, ze wciaz miala meskie dane) Osoba ta jednak przeszla chirurgiczna zmiane plci i jak twierdzi jej matka z wygladu w ogole nie przypomina mezczyzny. Co do wyroku to skazano ja tylko na 3 miesiace wiezienia, a nie na rok jak ktos wczesniej pisal. Zeby tu w UK dostac taki wyrok to nie trzeba zaraz kogos powaznie pobic - wystarczy po prostu kogos np, uderzyc otwarta reka w twarz i to juz jest klasyfikowane jako naruszenie nietykalnosci osobistej. Sady w UK sa mniej poblazliwe niz nasze i wsadzaja ludzi do wiezien za to za co w Polsce ktos dostalby najwyzej ograniczenie wolnosci.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-11-19, 20:53   

Znaleziono martwą ts-kę w męskim wieżieniu... :/
http://www.pinknews.co.uk...aign=PNFacebook
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-07, 22:11   

http://www.bbc.co.uk/news...merset-35030241

http://www.bathchronicle....tail/story.html
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-12-13, 22:53   

http://www.fakt.pl/wydarz...uly,573603.html

Zazdroszczę urody, ale zobaczcie jaki absurd. Rosja, więc zmiana dokumentów odpada. Skorzystała z prawa, więc wzięła ślub z kobietą... niestety była uzależniona (lub jej podłożyli dawną sowiecką metodą), a teraz trafi do więzienia... męskiego.... Współczuję...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10