Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
GPS
Autor Wiadomość
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
  Wysłany: 2015-10-16, 23:27   GPS

Cześć, nie wiedziałem do jakiej kategorii to przypasować bo przychodzę tu z dosyć nietypowym pytaniem, a mianowicie: Czy znalazłaby się tu jakąś dobra dusza z Warszawy która ma trochę czasu i pomogłaby mi trafić z dworca do szanownego Libera?, zależy mi na czasie żeby wrócić w ten sam dzień do domu,a sam nie znając Warszawy nie wiem czy dałbym radę zanim odjedzie autobus :oops:
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-10-17, 00:24   

Ja Cię nie zaprowadzę, bo nie jestem z Wawy. Najmniej skomplikowana droga to tramwajem i z buta. Tak zazwyczaj jeździłam i wyrabiałam się na styk, jednak nie polecam powrotów tramwajem... bo ostatnio zdarzyło mi się stać w tramwajowym korku...

Chyba najlepiej i najszybciej metrem, a potem autobusem, ale nie ogarniam za bardzo tej trasy... bo nie testowałam i boję się sama jeździć metrem, że nie ogarnę :D

Jaki jest waszym zdaniem najszybszy sposób się do niego dostać z dworca?
_________________
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-10-17, 00:44   

IzaIzulka, Dzięki za odpowiedź :-) .Wiesz gdybym miał czas to bez problemu bym coś wykombinował,pytał się ludzi na miejscu itp aż w końcu bym trafił, ale tu potrzebna jest szybka akcja ze świadomą osobą która wie co i jak, oczywiście za bilety komunikacji miejskiej zapłacę ja ;-)
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-17, 00:51   

Aplikacja jak dojadę (już 5 raz ją tu reklamuję, może mi zapłacą za to w końcu) pokazuje, że najlepiej pojechać:
1) metrem z Centrum na Metro Młociny (to ostania stacja metra, stamtąd też Polskie Busy jeżdżą) (18 minut),
2) a z Metra Młociny jechać autobusem 203, 5 przyst. do Głowackiego (6 minut)
3) a potem iść pieszo na Kwitnącą (4 min)
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2015-10-17, 08:07   

Też nie jestem z Warszawy, niemniej moja trasa od Dworca Centralnego jest następująca:
1. spod dworca piechotą do stacji metra Świętokrzyska ok. 10 min spokojnym krokiem
2. metrem jedziemy w kierunku Młocin, ja wysiadam na stacji Wawrzyszew
3. piechotą ulicą Kasprowicza później Sokratesa, Conrada do Kwitnącej ok. 15 min.

Powodzenia:)
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-10-17, 10:51   

Znam wredna tę aplikację i gdyby nie ona to w życiu bym nie trafiła. Problem mam taki, że 2x jak byłam u Libera to jeździłam tramwajem 33, bo najłatwiejsza droga, a ostatnio zdałam sobie sprawę, że ten pociąg do mnie to ostatni bezpośredni i zawsze udaje mi się wyrobić na 10 minut przed jego odjazdem. Więc chodziło o to czy w praktyce ta trasa metrem jest szybsza. Jakoś boję się jeździć metrem sama. :P

A jak z biletami? Jakbym chciała jechać metrem, a potem autobusem to muszę kupić osobny bilet na metro i osobny na autobus? Czy jakiś łączony? I za ile? Nie mam już zniżek. Bo tam jakieś strefy są i cuda na kiju. ;)
_________________
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-17, 11:24   

Więc chodziło o to czy w praktyce ta trasa metrem jest szybsza.

Późno wieczorem, gdy nie ma korków to ta trasa 33 może wyjść nawet trochę szybciej, albo i troszkę dłużej (bo rzadziej też wtedy jeździ 33).
A w godzinach szczytu to metro, bo 33 utknie w korku.

A bilet jeden, za 4,4 na 75 minut, na metro jest i tramwaj i autobus.

Z Centralnego na metro też 1 przestanek możesz podjechać.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-17, 11:30   

Bilety są na wszystko. Bilet jednorazowy przesiadkowy jest ważny 75 minut od skasowania. W metrze nie da się zgubić, o ile nie jesteś na Świętokrzyskiej, bo tam jest jeszcze druga linia i jak się jest ostatnim idiotą, można zabłądzić na peron drugiej linii, ale raczej nie, bo o ile wiem, jest ukryty tak dobrze, że część ludzi nawet nie wie, gdzie jest przejście. Jak pójdziesz z dworca centralnego na metro centrum albo podjedziesz jeden przystanek tramwajem, to nie ma jak się zgubić - wchodzisz na peron pociągów jadących w stronę Młocin i tyle. Przejazd z Centrum do Młocin zajmuje ok. 18 minut. Plus minus kilka minut. Na czas korków lepiej siadać w metro. Metro nigdy nie stoi w korku, chociaż zdarza się czasem, że ktoś wpadnie pod pociąg. Ale jakoś zwykle odcinka Centrum-Młociny rzadko to dotyczy.
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-10-17, 18:04   

A z dworca zachodniego jest metro?
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-17, 18:13   

Z Zachodniego nie. Ale są autobusy jadące w ok. 10 minut do metra Politechnika. 523, 187, 182, nie wiem jakie jeszcze w sumie.
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-10-18, 04:08   

Dziękuję wszystkim za pomoc :-)
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2015-10-18, 21:23   

Powodzenia w misji Buk, daj znać jak poszło :)
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-10-18, 21:51   

Miałem taki plan, żeby powiedzieć w końcu tacie i nieważne jaka byłaby jego reakcja, bo wole żeby wiedział niż żeby była niezręczna cisza w domu.Byłem już tak bojowo nastawiony.. wstałem wcześnie spakowałem się, żeby w razie co spać poza domem jak będzie coś nie tak, ale niestety.. ubrany do wyjścia 3 godziny po domu chodziłem żeby w końcu zacząć rozmowę i jedyne co powiedziałem : tato jedziesz jutro przez warszawę?, i cały misterny plan poszedł się #ebać za przeproszeniem i tak o to po raz któryś odkładam wizytę - i tak od około marca.. ehh :-|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9