Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie
Autor Wiadomość
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-21, 13:36   Opiniowanie

Witam, z góry przepraszam jak zła kategoria, nie wiedziałam, czy napisać tutaj, czy w sad, dokumenty itp. bo w teorii dotyczy dokumentów. Sprawa wygląda tak, chce zacząć brać hormony (albo chociaż blokery, cokolwiek dostane w wieku 15 lat), we Wrocławiu z tego, co widziałam jest SPPS, ale jest tam dosyć drogo. Chodzę do psycholożki i psychiatry na NFZ, mimo że to na fundusz to super mi sie trafiło i są super osobami. Z tego, co widziałam na tranzycja.pl, i z tego, co czytałam tutaj na forum, musi być opinia psychologa, psychiatry, rozpoznanie seksuologa i potem endokrynolog wydaje lub nie wydaje hormony itp. (poprawcie mnie, jeżeli sie mylę). Teraz pytanie, czy jeżeli jestem pod opieką psycholożki od dłuższego czasu, to ona może mi wydać taką opinię? I co w niej powinno/musi sie znaleźć? Tak samo z psychiatrą, czy on mi może wydać opinie/rozpoznanie, które jest do tego potrzebne? Jeżeli tak to, co musi się w nich znaleźć? Z góry dziękuję za odpowiedzi, a jeżeli z czymś się mylę, to poprawcie mnie, będę wiedzieć na przyszłość wtedy.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2024-02-21, 17:27   

Nie mam pojęcia, jak to wygląda w przypadku osoby niepełnoletniej. Prawdopodobnie potrzebna jest zgoda rodziców.

Ogólnie jest tak jak piszesz. Niektórzy seksuologowie też wypisują recepty na hormony, a czasami seksuolog jest jednocześnie endokrynologiem.

Nie wiem, czy każdy psychiatra / psycholog zajmuje się diagnozowaniem osób trans.

Przykładowa opinia psychiatry i psychologa:

http://transpomoc.pl/down..._psychiatry.png

http://transpomoc.pl/down..._psychologa.png

Ta druga mocno pocięta, bo nie będę tu przytaczać historii swojego życia itp.
_________________
Freja Draco
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-23, 22:39   

Przepraszam za trochę późną odpowiedź, miałam mieć wizytę u psycholożki w ten czwartek, ale z powodów wyższych psycholożka ją odwołała. Następną mam według planu, czyli w czwartek.
Freja napisał/a:
Nie mam pojęcia, jak to wygląda w przypadku osoby niepełnoletniej. Prawdopodobnie potrzebna jest zgoda rodziców.

Akurat rodzice stoją za mną murem, tutaj akurat pytanie zadałam, gdyż nie wiedziałam, o co na opinii dokładnie miałam prosić psychiatrę i psycholożkę. Jak się zapytałam psycholożki przed napisaniem tego tematu, powiedziała, że potrzebuje wiedzieć, co musi być na takowej opinii, czy to ma być po prostu, że jestem pod jej opieką i jestem trans czy coś innego/coś więcej. Dlatego pytałam się też dokładniej o to, jak wygląda takowa opinia, dziękuję Freja za wysłanie zdjęcia, będę wiedzieć, o co poprosić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10