Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Włosy a terapia hormonalna
Autor Wiadomość
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-16, 10:28   Włosy a terapia hormonalna

Cześć, mam do Was pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi lub źle szukam, więc pytam tu. Od zawsze pragnęłam mieć długie włosy takie około 100 cm. Niestety życie mnie ukarało i także chyba ja sama. W wieku nastoletnim miałam włosy za ramiona i były piękne. Niestety społeczeństwo mnie zdusiło i poddałam się wtedy co było najgłupszą, najgorszą decyzją w moim życiu. Obecnie próbuje zapuścić włosy ale wygląda na to że ten okropny testosteron zniszczył nie tylko moje cialo ale i wpłynął negatywnie na włosy. Są one okropnie grube, poskręcane tak że nijak nie można ich wyprostować poza keratynowym prostowaniem i innymi tego typu zabiegami, co niestety w moim odczuciu dodatkowo je obciąża. Czy istnieje szansa lub cień szansy że moje włosy znów zaczną rosnąć cieńsze, elastyczniejsze i lśniące ( takie jak włosy cis kobiet), czy muszę się pożegnać z moim marzeniem o ładnych włosach?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2023-06-16, 10:56   

Testosteron raczej osłabia włosy na głowie i wzmacnia.

Jak się możesz cieszyć czupryną z grubych kudłów, to ją szanuj i doceniaj. Każda osoba, której włosy na głowie z takich czy innych przyczyn ścieniały, powie ci, że to żadne polepszenie.
_________________
Freja Draco
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-16, 11:03   

Wszystko super tylko 80-85% wlosów na glowie ułoży się w jednym kierunku ale 15 jest jak "świńskie ogony" powykręcane kazdy w innym kierunku i żadno prostowanie na to nie działa. Mam grzywkę bo muszę ze względów estetycznych (zakrywam ohydne męskie czoło i skracam długą twarz) a ona i tak się nie układa. Jak mam włosy przetłuszczone to wyglądają lepiej niż po umyciu, po którym wyglądam jak bezdomna która nie czesała się z miesiąc. Jak nie stosowałam specjalnych szamponów czy odżywek i myłam raz na tydzień miałam lepsze niż jak myję co 3 dni i stosuje odżywki. Być może są przeodżywkowane. Poza tym są wysokoporowate a chciałabym mieć niskoporowate, niestety takie życie. Nie dość że suche grube sztywne i wysokoporowate to wydają mi się takie niekobiece. Co ciekawe 50% moich włosów na hrt faktycznie wyjaśniało znów ponownie i są cieńsze ale mam takie 3 razy grubsze niż innych co nie wyglądają jak włosy nawet. Obecnie bez niczego wygladam tak (nie wstydzę się): https://cdn.discordapp.com/attachments/1061671832870191196/1119178593734492180/IMG_20230616_101419.jpg
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-06-16, 12:39   

Hey Lili. To jest kwestia czasu. Po prostu musisz zapuszczać, a włosy będą stawały się coraz mniej poskręcane z będą dłuższe i opadające w dół, a nie każdy żyjący swoim życiem jak teraz. Kup fajną wcierkę na noc, jedz biotynę w tabletkach lub pij w syropie ( Ja mam w tabletkach i kondycja moich włosów, oraz paznokci zmieniła się znacznie) . Na początku też miałam podobne i rosły wolno, ale regularnie co dws miesiące podcinałam końcówki. Fryzjer mówił, że dzięki temu będą rosły szybciej i przestaną się tak kręcić. Tak też się stało, obecnie po 2 latach musiałam iść do fryzjera, ale po to, żeby skrócić bo były już za długie i mi przeszkadzały. To jest po prostu kwestia czasu i cierpliwości. A także szampon bez sls, koniecznie jakiś naturalny, jak najmniej chemii. Jeśli używasz prostownicy i suszarki to też ochrona termiczna wcześniej
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-16, 12:51   

Dzięki za podpowiedź, ja na razie nie chcę podcinać, i dla mnie chyba nigdy nie będą za długie, takie już moje zdanie. Podcinanie nie sprawia, że rosną szybciej, ewentualnie mogą się mniej kruszyć i taki jest efekt wizualny, lub nie urosną nic. No i trzeba znaleźć spoko fryzjera, co nie jest ts fobem. Tak od miesiąca jem Biotebal na włosy ale ma wit. C w składzie i muszę stopować na tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej, choć nie podobają się mi aktualnie efekty laseroterapii, włosy rosną tyle że białe lub jaśniejsze ale dalej mnie wściekają. Może są cieńsze ale to wada pod względem możliwego zabiegu elektrolizy, mogłam pójść od razu na elektrolizę, a tak zostałam z białymi żyłkami na twarzy, wpienia mnie to. I mimo, że się tak zachowuje i narzekam od prowadzącej moją terapię wokalną usłyszałam, że powinnam zostać wzorem dla innych ts, bo nie każde tak to akceptują jak ja i nie mogą się przełamać mimo wyglądu. Ja też w pracy nie mogę się przełamać, nie mam prawie piersi i jeszcze nie czuje, że wyglądam odpowiednio. Niestety coś i z redystrybucją u mnie nie tak, wszystko mi idzie w brzuch a biodra chudną, więc spróbuje przejść na zastrzyki bo mam trochę dość braku zmian.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2023-06-16, 16:11   

Po kilku latach włosy na głowie stały się cieńsze, ale nie uważam tego za coś dobrego, wręcz przeciwnie - byłam załamana. Obecnie mimo, że są gęstsze niż przed HRT, to mogę nosić takie trochę za ucho.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Lunatyczka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 23
Wysłany: 2023-06-16, 17:15   

Lilianna napisał/a:
aktualnie efekty laseroterapii, włosy rosną tyle że białe lub jaśniejsze ale dalej mnie wściekają. Może są cieńsze ale to wada pod względem możliwego zabiegu elektrolizy, mogłam pójść od razu na elektrolizę, a tak zostałam z białymi żyłkami na twarzy, wpienia mnie to.

Ja tak zrobiłam i z kolei myślę "może trzeba było iść na laser?" Zabieg boli, jak i kwoty jakie na to wydałam. Jest bardzo czasochłonny, a końca jeszcze nie widać. Dodatkowo moja skóra miejscami przypomina mi zdjęcia z okolic Verdun w 1916r.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-17, 13:04   

Z kłakami na twarzy i laserem tak bywa. Wyczuwam jakis zwiazek po miedzy hormonami i reakcja na laser. Podsumowalam te porazke u siebie jako najdrozsza koloryzacje wlosow w moim zyciu. Co do wlosow na glowie to nie zauwazam roznic. Tylko ze zawsze mialam proste wlosy. Mamtakie siegajace troszke ponizej ramion.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-17, 13:16   

Dzięki za odpowiedź, też uważam, że one same z siebie bledną na hrt, choć wolałabym by przestały rosnąć te na ciele. Gdybym tylko wiedziała jako nastolatka, że jest coś takiego jak transpłciowość, ale byłam niedoinformowana przez co załamałam się zamknęłam i "przespałam" szansę na lepsze jutro. Nieakceptowałam tego co mówią do mnie inni, pragnełam żyć inaczej ale myślałam, że nie ma mocnych na to i że z ciałem nic nie mogę zrobić. Teraz robię co mogę by mieć jak najlepszy efekt ale on jest taki 20% powiedziałabym. Zobaczymy jak to będzie z moimi włosami na głowie, marzę o prostych a nie mam niestety im mniej proste tym ciężej wyhodować pokaźną długość na jakiej mi zależy. Zresztą przekonałam się także, że ja chciałabym długie i proste włosy ale będzie długowłosa dziewczyna chcąca krótszych i kręconych a proste jak są niskoporowate to też nie bardzo chcą się kręcić chyba. Także niestety ale chyba trzeba polubić co się ma i zaakceptować okrutną prawdę. Serio świat jest okrutny, najpierw dał mi nie to ciało a teraz jeszcze rzuca kłody. Przynajmniej cieszy mnie że są miejsca, gdzie mogę być sobą.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9