Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Nalathria
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-10-08, 19:36   Witam

Cześć

Mam 31 lat i w sumie dopiero niedawno się zorientowałam że mogę być trans. Sygnały o tym miałam już od wielu lat, ale albo je ignorowałam, albo uciekałam w pracę. Do tego jeszcze zakochałam się, wzięłam ślub, i tak minęło sporo lat.

Punkt zwrotny nastąpił jakiś miesiąc temu, gdy mając większego doła niż zazwyczaj, totalnie czystym przypadkiem, natknęłam się na egg_irl na reddicie. Mogłam się zidentyfikować z taką ilością memów, że nie bardzo mogłam dalej wypierać tę część siebie. Od tego czasu staram się poszerzać swoją wiedzę i lepiej się zrozumieć.

Mam wspaniałą żonę, którą kocham z wzajemnością ponad wszystko. Chce ona mnie wspierać, ale jest to dla niej bardzo trudne. W żadnym wypadku się jej nie dziwię, ciężko mi sobie wyobrazić większą wywrotkę życia. Nie mamy dzieci, ale mamy kota ;)

Konto na forum założyłam żeby poznać ciekawych ludzi, może znaleźć kogoś z podobnymi problemami, a także uczyć się z doświadczeń innych.

Na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym. Moje hobby to: jazda na rowerze, gry komputerowe oraz wszelkiej maści science fiction.

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-10-14, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-08, 20:57   

Witaj na forum,Nalathria.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-14, 22:06   Re: Witam

Nalathria napisał/a:
Na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym.

No i nie wiem, czemu niektórzy twierdzą, że dziewczyny się nie garną do komputerów :D
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 00:34   

Freja napisał/a:
No i nie wiem, czemu niektórzy twierdzą, że dziewczyny się nie garną do komputerów

Cis kobiety które pasjonują się komputerami i grami to jednak jest mniejszość. Tak patrząc po opiniach ludzi którzy szli na informatyka, to dziewczyny to było jakieś 10% grupy. Podobnie z gamingiem, graczki które są mocniej wkręcone w gry to około 10% ogółu.
Inaczej jest z transkami, z tego co widzę to zdecydowana większość się pasjonuje komputerami i grami. Ciekawe czemu to tak jest, niby większość z nich jest kobieca a jednak mają zainteresowania które są zdominowane przez facetów. I nie, ja nie chcę dowalać stereotypami, po prostu jest to ciekawe. Może na to mają wpływ geny lub budowa mózgu pod kątem płci.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-15, 04:00   

Emilia napisał/a:
Może na to mają wpływ geny lub budowa mózgu pod kątem płci.

A może socjalizacja.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-15, 06:58   

Jak dla mnie zagadka, nie wydaje mi się logiczne, czemu komputery są „męskie”. Nawet 100 lat temu, programowanie komputerów uchodziło za kobiece zajęcie, bo wymaga cierpliwości. Były pionierki w tej dziedzinie takie jak Ada Lovelace. Sam jestem informatykiem i dziwi mnie to, najczęściej słyszę, że kobiety nie mają technicznego umysłu lub że nie interesuje ich technika. Albo, że komputery to mało „romantyczne” zajęcie w przeciwieństwie do np sztuki, literatury, psychologii. (Ale co w takim razie z prawem i księgowością? Też są mało romantyczne, a zdominowane przez kobiety)
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 09:44   

Nalathria, Witamy! 😊

Generalnie to kocham technologie 🤗 Ale prawdą jest że większość moich koleżanek ( nawet te z pracy- co jest poprostu szokujące 🤣) jest zielona w tej dziedzinie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159353874188689&id=753223688&sfnsn=scwspmo
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 12:03   

Cytat:
Co do gamingu to może to jest spowodowane tym, że kobiety szybciej dojrzewają więc odrazu wiedzą, że gry to nuda i strata czasu, faceci dochodą do tego po 20tce.

Pfff, taką głupotę mógłby napisać tylko totalnie arogancki ignorant. Gry wciągają o wiele bardziej niż filmy i książki, przez to że się nie jest biernym obserwatorem a uczestnikiem wydarzeń. Dodać do tego
że co niektórzy twórcy potrafią zrobić fabułę lepszą niż w filmach (jak Nier automata), i mamy przepis do wciągnięcia się w temat, o ile nie jest się ignorantem i chce się trochę nauczyć ogarniać gierki.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Nalathria
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-10-15, 12:11   

Hej, bardzo dziekuję za miłe przywitanie:)

Emilia napisał/a:
Cis kobiety które pasjonują się komputerami i grami to jednak jest mniejszość

z tego co na jakieś badania patrzyłam to dziewczyny też często grają, ale znacznie rzadziej uważają się za graczki. Znacznie mniej jest dziewczyn które będą grały np. na konsoli czy komputerze ale za to grają na smartfonach albo w takie mniejsze gry. Transki myślę że grają, bo gry pozwalają się też wczuć w inny świat, inna postać, uciec w jakiś sposób od rzeczywistości. Ja np. już od bardzo dawna gram jedynie postaciami kobiecymi;)

Sven napisał/a:

Jak dla mnie zagadka, nie wydaje mi się logiczne, czemu komputery są „męskie”. Nawet 100 lat temu, programowanie komputerów uchodziło za kobiece zajęcie, bo wymaga cierpliwości.

To trochę było tak, że w trakcie początków IT cała kasa była w hardwarze, nie było takiego nacisku na oprogramowanie. W momencie jak sprzęt się ustandaryzował i oprogramowanie zaczęło mieć największe znaczenie, mężczyźni powoli wyparli kobiety z tej dziedziny
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-15, 13:00   

Piccola napisał/a:
Cytat:
Nawet 100 lat temu, programowanie komputerów
100 lat temu? W 1920 komputery? :-)

Pierwszy znany program komputerowy powstał w połowie XIX wieku i jego autorką faktycznie jest kobieta.

Niemniej komputery jako działające maszyny a nie tylko koncept czy nawet projekt, to dopiero lata 30 XX wieku.


Piccola napisał/a:
Z moich obserwacji wynika, że już w dorosłym życiu, gdy każdy ma na codzień do czynienia z komputerami

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy komputery nie były czymś powszechnym. Na 30 chłopa w klasie / grupie jakieś zainteresowanie tematem wykazywały 2-3 osoby.
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 13:25   

Nalathria napisał/a:
Hej, bardzo dziekuję za miłe przywitanie:)

Jak ja pisałam w nocy ten komentarz to zupełnie zapomniałam że to jest wątek przywitalny XD No więc cześć towarzyszko.

Nalathria napisał/a:
z tego co na jakieś badania patrzyłam to dziewczyny też często grają, ale znacznie rzadziej uważają się za graczki. Znacznie mniej jest dziewczyn które będą grały np. na konsoli czy komputerze ale za to grają na smartfonach albo w takie mniejsze gry.

Właśnie o tym mówiłam, graczy grających dużo na PC i konsolach i tych amatorskich informatyków nazwałam ludźmi którzy się tym pasjonują. TvGry kiedyś wspomniało że ich oglądający to w 10% kobiety.
Nalathria napisał/a:
Transki myślę że grają, bo gry pozwalają się też wczuć w inny świat, inna postać, uciec w jakiś sposób od rzeczywistości. Ja np. już od bardzo dawna gram jedynie postaciami kobiecymi;)

Z drugiej strony ten sam argument stosuje połowa męskich graczy. Dlatego mnie intryguje fakt że ogrom transek się jara sprzętem i grami. Ja sama zawsze grałam kobietą jak się dało, czułam się wtedy lepiej, że wcielam się w odpowiednią dla mnie postać, do tego jak się dało to rozkręcałam romanse homoseksualne xd
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 13:41   

Piccola napisał/a:
Emilia -eeeej bez wyzwisk! Sama możesz być arogancki ignorant ale mnie tak nie nazywaj. Gry to rozrywka jak każda inna, dla jednych może być super a dla innych może być nudą i stratą czasu

Piccola napisał/a:
gry to nuda i strata czasu, faceci dochodą do tego po 20tce.

To pisz jaśnie pani że to twoja opinia, bo napisałaś to w ten sposób jakbyś wiedziała wszystko lepiej, stąd nazwanie aroganckim ignorantem.
Piccola napisał/a:
faktem jest jednak to, że za dzieciaka prawie każdy maniaczy w gry a im jest się starszym tym gra się mniej i będąc dorosłą osobą na placach jednej ręki można policzyć znajomych w tym samym wieku co dalej jarają się grami.

Jak się jest na serio w to wciągniętym to zainteresowanie tematem jest o wiele dłuższe, ja znam dużo osób po 25+ co dalej grają. Pewnie nie byłaś wystarczająco zafascynowana tematem skoro teraz pleciesz bzdury że gry to nuda i tak powie każdy dorosły. A czemu tego samego nie powiedzieć o filmach? Branża filmowa w ostatnich latach zjada swój własny ogon, powstające produkcje AAA nie są innowacyjne a nastawione na goły zysk, ludzie od dzieciństwa oglądają filmy a jakoś nie słyszę by dorośli rezygnowali z oglądania filmów.
Obecnie interesujących gier jest więcej, są bardziej zróżnicowane, oferują lepsze historie i jest szersza dystrybucja tytułów niż te 20 lat temu, jak się naprawdę tym pasjonuje to się nie da oderwać. Gry to rozgrywka taka jak każda inna, również są sztuką. No sory, ale ten tekst że gry nie są dla dorosłych jest debilny.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-15, 13:55   

Piccola napisał/a:
aktem jest jednak to, że za dzieciaka prawie każdy maniaczy w gry a im jest się starszym tym gra się mniej i będąc dorosłą osobą na placach jednej ręki można policzyć znajomych w tym samym wieku co dalej jarają się grami

Badania pokazują co innego. Nie udało mi się znaleźć od ręki nowszego wykresu, ale w każdym razie średni wiek gracza komputerowego to obecnie jakieś 40 lat i wzrasta:



A mojej partnerce w sieciówkach zdarza się spotykać nawet osoby koło 70-tki.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-15, 14:03   

Emilia napisał/a:
Branża filmowa w ostatnich latach zjada swój własny ogon, powstające produkcje AAA nie są innowacyjne a nastawione na goły zysk, ludzie od dzieciństwa oglądają filmy a jakoś nie słyszę by dorośli rezygnowali z oglądania filmów.
Obecnie interesujących gier jest więcej, są bardziej zróżnicowane, oferują lepsze historie

Tu bym akurat polemizowała. Może nie siedzę za bardzo we współczesnych produkcjach, ale jedyne gry, które w ciągu ostatniej dekady wywołały we mnie bicie serca to jakieś niskobudżetowe indyki z pomysłem. Bo (większość) produkcji AAA projektują obecnie księgowi w Excelu, odbijając od sztancy kolejne GTA 117-cie. Natomiast gdzieś tak do przełomu wieków wysokobudżetowe (jak na tamte czasy) produkcje potrafiły zaskakiwać i przekraczać kolejne ograniczenia technologiczne.

p.s.
A poza tym wszechobecna maniera pokazywania przez gry, gdzie masz w danym momencie iść i do kogo strzelać zabija wszelkiego ducha eksploracji :]
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 14:20   

Freja napisał/a:
ale jedyne gry, które w ciągu ostatniej dekady wywołały we mnie bicie serca to jakieś niskobudżetowe indyki z pomysłem. Bo (większość) produkcji AAA projektują obecnie księgowi w Excelu, odbijając od sztancy kolejne GTA 117-cie.

Słuszna uwaga, produkcje AAA z segmentu filmów i gier to w większości tytuły nastawione na zysk, nie będące zbyt kreatywne. Ale tak było zawsze z tymi tworami. Gdy wyszedł Doom w 1993 cała branża małpowała pomysły ID Software, aż w końcu Valve w 1998 pokazało swoim Half-Lifem że można zrobić strzelanke inaczej. Nie bycie kreatywnym to nie jest oznaka naszych czasów ;-) . Też mnie bardziej kręcą indyki niż AAA, takie produkcje jak Life is strange, Hollow Knight i Hades wywołują masę emocji. Ale nadal jest dużo gier AAA które zaskakują i są emocjonujące: serie Resident Evil, Dark Souls, Nier, Persona, Portal, Wiedźmin, The Last of Us, nawet te GTA V miało według genialną historię (to że od 7 lat Take-Two odcina kupony to już inna bajka).
Freja napisał/a:
A poza tym wszechobecna maniera pokazywania przez gry, gdzie masz w danym momencie iść i do kogo strzelać zabija wszelkiego ducha eksploracji

W takim razie musisz zagrać w serie Dark Souls, gra pełna tajemnic, bez znaczników i samouczków.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 14:44   

Piccola napisał/a:
No bo ilu tych ludzi 25+ znasz co dalej grają w porównaniu do ludzi którzy grają raz na rok? Bo widzisz, chodzi o to, że wśród nastolatków prawie 100% osób gra w gry, natomiast wśród osób 25+ ile dalej gra? Z 20% osób?

Znam więcej ludzi z tej pierwszej grupy niż z drugiej lol.
Ja od początku mówiłam o ludziach którzy są tym zafascynowani, czyli o hardkorowych graczach. Jak ktoś grał w zaledwie kilka gier to jest casualem i to logiczne że jego to nie wciągnęło i mało co gra. Więc muszę się powtórzyć: Jak się jest na serio w to wciągniętym to zainteresowanie tematem jest o wiele dłuższe, ja znam dużo osób po 25+ co dalej grają. Pewnie nie byłaś wystarczająco zafascynowana tematem skoro teraz pleciesz bzdury że gry to nuda i tak powie każdy dorosły.
Piccola napisał/a:
Co do tego czy gry są lepsze niż 20 lat temu polemizowałabym, wg mnie 20 lat temu TO CO TO BYŁY ZA GRY!

Ale najwidoczniej nie były dość interesujące skoro traktujesz je jak gorszą rozgrywkę i strate czasu.
Piccola napisał/a:
Nie napisałam, że gry nie są dla dorosłych tylko, że dla dorosłych są nudą i stratą czasu.

Okej, czyli jesteś naprawdę arogancką ignorantką. Nie masz kszty szacunku do dorosłych graczy, w tym mnie. To co piszesz to nie jest żadna prawda dotycząca ogółu tylko twoje doświadczenie i opinia, a uważasz jednak że wiesz lepiej. Jak cię to znudziło to spoko, ale się nie wywyższaj i nie bądź kolejną nawiedzoną transką gadającą bzdury.
Piccola napisał/a:
Piszesz że dorośli nie rezygnują z oglądania filmów więc widzisz, mimo wszystko filmy mniej nudzą i są mniejszą stratą czasu.

Kolejne traktowanie swojego doświadczenia jako opinii obiektywej. Jest jednak ogrom ludzi którzy wolą gry od filmów, może dlatego że bardziej wciągają w świat fikcji? Nie ma żadnej reguły że filmy są lepsze i mniej nudzą, więc nie gadaj takich durnot. Tobie też by się przydała nauka o opinii subiektywnej i obiektywnej.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 15:23   

Laski wyluzujcie trochę. Dziewczyna się wita a wy tu [ciach] 😉
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-10-15, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-15, 15:31   

Moje słowa nie są obraźliwe, nazywam rzeczy po imieniu. Wywyższasz się ponad innych i traktujesz zainteresowania innych jako gorsze, czyli tak, jesteś arogancka i ignorancka. Pleciesz te swoje prawdy objawione które są jedynie stekiem bzdur. Jak piszesz głupoty to nie będę udawała że wszystko jest w porządku. No ale ok, dalej ignoruj fakt że popełniłaś parę błędów i oceniasz czyjeś hobby jako gorszą rozrywkę. Jak o czymś piszesz o sobie, to pisz że to twoja opinia a nie po kilka razy się unosisz że to prawda ogólna i wiesz wszystko najlepiej. Ja ci próbuje zwrócić na to uwagę, ale widocznie wolisz się obrazić. Ja mam szacunek do twoich zainteresowań, ani razu nie wspomniałam że jest coś z nimi nie tak, ty z kolei oceniasz czyjeś hobby. I kto tu nie ma szacunku do drugiej osoby? Tobie przydałoby się trochę pokory i nauki dzielenia się opiniami. Ok, to odpadaj z kłótni jak chcesz, ja już wyczerpałam temat.
Piccola napisał/a:
Nie uważam, by było to dla kogoś obraźliwe, czego nie mogę napisać o nazywaniu czyjegoś zdania durnotą i debilizmem.

Pisanie że gry to nuda i strata czasu już nie jest obraźliwe? Niespodzianka, jest obraźliwe. Wyczuwam tu nutkę hipokryzji. Twoje bzdury to jest durnota jak już wykazałam, trzeci raz nie będę pisać czemu.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-15, 16:35   

Cytat:
aroganckim ignorantem.

No można to odebrać jako obrazę. Tak jak inne określenia które tu padły. „Nazywanie rzeczy po imieniu” to częsty sposób na wkurzenie kogoś.

A ja gram, choć dopiero od roku czy dwóch. Jak się siedzi w komputerach to i człowiek się tym bawi. No i lubię technologię.

Gdzieś jako pierwszy komputer przewinął mi się ENIAC z czasów WW II. Choć tak naprawdę powstało w tym czasie kilka podobnych maszyn, pierwszych komputerów elektronicznych. Wcześniej były bodajże szpulowe, z elementami jak taśmy do magnetofonu. Były też programowalne urządzenia mechaniczne. Tak naprawdę była to płynna ewolucja od pierwszych automatycznych przędzarek, którym można było zmieniać program, w XVIII wieku.
 
 
Nalathria
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-10-15, 17:22   

Kurde, nigdy bym nie przypuszczała, że wspomnieniem komputerów taką dyskusję wywołam.

W kwestii pierwszych komputerów to dodam od siebie jeszcze maszynę analityczną od Babbage-a która zaprojektował około 1837r https://en.wikipedia.org/wiki/Analytical_Engine Niestety nie udało się jej jeszcze zbudować, niemniej byłby to już działający mechaniczny komputer.

Co do porównywania gier i filmów to są to dosyć różne media. Należy też pamiętać że gry na dobrą sprawę mają dopiero kilkadziesiąt lat, gdy filmy są z nami obecne już ponad sto lat. Ja osobiście preferuję gry jako, że pozwalają lepiej poznać świat wczuć się w niego, a filmy często jak pokazują jakąś ciekawą historię to jednak szybko się kończą.

Piccola napisał/a:
To Life Is Strange ciekawe się wydaje.

Polecam, bardzo fajna gra. Obecnie mam w planach sprawdzenia ich nowej grę czyli Tell Me Why, też zapowiada się ciekawie.
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-15, 17:47   

Mimo, że mam 25 + VAT, CIT, ZUS, KRUS i opłata aktywacyjna ;) czyli dużo więcej lat niż 25, też lubię pograć sobie w coś, co mnie wciąga. Mam na myśli gry typu City Island, bo lubię budować, udoskonalać etc. Czasem wracam do ulubionej starszej gry "Knights & Merchants" i potrafię tak spędzić dobrych kilka godzin.
Piccola napisał/a:
uważasz, że każde hobby jest fantastyczne

Dla każdej osoby jej własne hobby jest najbardziej fantastyczne na świecie :)

Piccola napisał/a:
i nie ma żadnego które przez większość ludzi byłoby traktowane jako nuda i strata czasu

A co nas obchodzi większość ludzi? Gdybyśmy przejmowali się tą większością, nadal siedzielibyśmy w ciemnym kątku i marzyli o życiu, na które wspomniana większość patrzy z niesmakiem. Róbmy to, co kochamy, co sprawia nam frajdę, przynajmniej w tych krótkich chwilach, gdy nie mamy innych obowiązków.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-15, 20:05   

Piccola napisał/a:

Wg mnie to opinia większości dorosłych, możemy przeprowadzić ankietę na forum


Nie trzeba. Robiono już takie badania. Statystyki dla pytania:
"Ile godzin tygodniowo spędzasz na graniu?"
Wartości zauważalnie spadają w okolicach 50-tki, ale to może wynikać tak ze zmiany upodobań wraz z wiekiem, jak i z faktu, że ludzie 50+ letni nie mieli zwyczajnie okazji na kontakt z grami jako dzieci / młodzi dorośli.

https://www.limelight.com...ing-2019/#spend







Piccola napisał/a:
Co do tego czy gry są lepsze niż 20 lat temu polemizowałabym


Na pewno miały gorszą grafikę, ale ogólna grywalność, nie traktowanie gracza jak idioty i pasja włożona w wiele tytułów nadrabiały z nawiązką niedociągnięcia techniczne. W "Return to Castle Wolfenstein" potrafię uwierzyć i wciągnąć się do dzisiaj, w Battlefield 4 mam poczucie, że wszystko co widzę, to tylko teatralne dekoracje, nawet jeśli wykonane w wyższej rozdzielczości. To samo dotyczy kilkunastoletnich tytułów, których wcześniej nie znałam, a zagrałam w nie dopiero współcześnie.


Piccola napisał/a:
Tak po prostu jest i tyle.


Że ty tak masz, czy nawet, że twoi znajomi tak mają, nie znaczy, że jest to ogólną zasadą.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2020-10-15, 20:53   

Sven napisał/a:
Gdzieś jako pierwszy komputer przewinął mi się ENIAC z czasów WW II. Choć tak naprawdę powstało w tym czasie kilka podobnych maszyn, pierwszych komputerów elektronicznych. Wcześniej były bodajże szpulowe, z elementami jak taśmy do magnetofonu. Były też programowalne urządzenia mechaniczne. Tak naprawdę była to płynna ewolucja od pierwszych automatycznych przędzarek, którym można było zmieniać program, w XVIII wieku.

Ustalenie pierwszości zależy trochę od przyjętej definicji. Maszyna, która jest pełnoprawnym komputerem musi być: programowalna, obsługiwać pętle i instrukcje warunkowe. Ten warunek spełniały / spełniałyby:
- maszyna analityczna Badbigea (połowa XIX nigdy nie zbudowana) - mechaniczna,
- maszyny Konrada Zuse Z3 i Z4 (1941, 1945) - elektromechaniczne,
- Eniac (1945) - elektroniczna.

Nie spełniało ich natomiast wiele wcześniejszych (także elektronicznych, cyfrowych) maszyn będących komputerami specjalizowanymi: mechaniczna maszyna różnicowa Badbigea, brytyjskie Collosusy będące elektronicznym rozwinięciem polskiej mechanicznej Bomby Kryptologicznej, analizator równań ABC, komputery obliczające trajektorię torped przed ich wystrzeleniem, elektroniczne ale analogowe analizatory równań, mechaniczne kalkulatory artyleryjskie czy nawet mechaniczny kalkulator astronomiczny z Antykithiry obliczający położenia ciał niebieskich sprzed jakichś 2000 lat.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-16, 02:14   

Piccola napisał/a:
Emilia napisał/a:
To pisz jaśnie pani że to twoja opinia


Wg mnie to opinia większości dorosłych, możemy przeprowadzić ankietę na forum z pytaniem ile czasu tygodniowo poświęcasz na gry i wyjdzie na to, że z wiekiem czas poświęcany na gry maleje. No bo ilu tych ludzi 25+ znasz co dalej grają w porównaniu do ludzi którzy grają raz na rok? Bo widzisz, chodzi o to, że wśród nastolatków prawie 100% osób gra w gry, natomiast wśród osób 25+ ile dalej gra? Z 20% osób?

No ciężko mi w to uwierzyć :) Że niby z wiekiem ludzi mniej interesuje coś, co kilka lat temu im się podobało? No to chyba jakąś mniejszość :P Moim zdaniem to, że starsi nie grają jest spowodowane tym, że w młodości nie grali. Bo jak ktoś grał, to raczej lubi to cały czas. Może mieć mniej czasu... aaale wcale niekoniecznie tak musi być. Osobiście mam teraz więcej czasu niż za czasów chodzenia do szkoły gdzie musiałem się uczyć czy odrabiać zadania - dziś przychodzę z pracy i mogę robić co chcę cały dzień ;)

Cytat:
Piszesz że dorośli nie rezygnują z oglądania filmów więc widzisz, mimo wszystko filmy mniej nudzą i są mniejszą stratą czasu. ;) I to w zasadzie jest prawda, film od czasu do czasu zajmuje mniej czasu niż gry w które trzeba się wkręcić np. RPG.

Faktycznie mniej czasu zajmuje i to jest jedyna przewaga :P dla mnie i jedno i drugie jest nudą, ale przy filmie mogę chociaż robić coś innego co lubię, a przy grach byłoby ciężko ;) Ale ja w zasadzie nigdy nie grałem i nie ciągnie mnie (za wyjątkiem drobnych gierek na komórce, niestety też za dużo czasu na nie poświęcam ostatnio ;) ).

A tak ogólnie - uważam że nic nie jest "stratą czasu", bo to przecież nasz czas wolny i nasza decyzja na co go poświęcimy :) Żadna z aktywności nie jest jakoś lepsza czy gorsza, bo dlaczego by miała być?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12