Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratunku, ale nie wiem, czy jeszcze jest sens.
Autor Wiadomość
Jeghideg
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Posty: 6
Wysłany: 2015-08-08, 12:54   Ratunku, ale nie wiem, czy jeszcze jest sens.

Nie palę, nie piję, nie ćpię – zwyczajnie nie czuję takiej potrzeby. "Żyję" sobie po cichu, skromnie i unikając wszelkich sporów. Z natury tolerancyjna I szczerze wspierająca ze mnie istota. Nie wyznaję ani wiary w Boga, ani w Szatana, ani w Niebo, ani w Piekło, ale przypadł mi do gustu dekalog. Osobiście uważam, że gdyby ludzie przestrzegali zawartych w nich przekazań, to mielibyśmy raj na ziemi. Nie mam nic do nikogo, do momentu kiedy sam się o to nie poprosi. Niestety, mój wewnętrzny spokój przemienił się w tłumioną złość, a chęć przyczynienia się do szczęścia swojego I innych stała się totalną apatią, która sprawia, że nie czuję potrzeby wstawania z łóżka I wspierania innych. Chce, pragnę odczuć kawałek szczęścia – chociaż ulgę – Nie potrafię. Tracę czas przy komputerze, jak alkoholik przy kielichu…

Smutny wstęp, a jeszcze tragiczniej to brzmi, kiedy wiadomo, że ma się dwudziestkę na karku i nic się nie osiągnęło i psychicznie nie wytrzymało się nawet dwóch tygodni w pracy. Totalne przygnębienie.

Ktoś może pomyśleć, że ta wiadomość powinna się znaleźć na innym forum, bo w sumie nic o TS w tej wiadomości nie ma. Od dawna czuję, że lepiej byłoby mi być kobietą, a nie mężczyzną. Niestety to zostaje wewnątrz mnie, łącząc się w wewnętrznych odczuciach jednoczesnej nadziei i beznadziei.

Piszę, bo chyba wierzę w cud.
_________________
~~PODPIS~~
 
 
AwesomeAlex
użytkownik


Posty: 40
Wysłany: 2015-08-08, 13:13   

Chciałbym jakoś wesprzeć, ale chyba mamy ten sam problem...
_________________
Wenn du spürst das du anders bist,
Dann musst du lauter schreien!
 
 
Jeghideg
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Posty: 6
Wysłany: 2015-08-08, 13:14   

[u]@AwesomeAlex[u] I jak sobie radzisz lub sobie nie radzisz?
_________________
~~PODPIS~~
 
 
AwesomeAlex
użytkownik


Posty: 40
Wysłany: 2015-08-08, 14:01   

No... w dużej mierze sobie nie radzę. :/ Zawsze to jest "a może mi się odwidzi", "może to coś innego" itp... Ale też staram się otaczać ludźmi, którzy jako tako akceptują mnie. Choć jest to trudne...
_________________
Wenn du spürst das du anders bist,
Dann musst du lauter schreien!
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-08-08, 14:11   

Masz dwudziestkę na karku. A ilu dwudziestolatków cokolwiek osiągnęło? :D Widzisz. Miałam podobny stan jak Ty przed podjęciem decyzji. To była bardzo silna depresja. Puściło dopiero, gdy zaczęłam stawiać pierwsze kroki w kierunku zmiany. :)

Może warto zgłosić się do psychologa?

Ja trochę długo zwlekałam i tego żałuję... ale cóż. Nie myślę o tym.
_________________
 
 
AwesomeAlex
użytkownik


Posty: 40
Wysłany: 2015-08-08, 14:15   

Dodam też, że też mam "dwudziestkę na karku". Przynajmniej to daje jakieś poczucie, że nie jestem sam. :-?
_________________
Wenn du spürst das du anders bist,
Dann musst du lauter schreien!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-08-08, 14:23   

Po pierwsze depresja.

Po drugie (możliwe, że) ts.

Po trzecie: ok, zatem skoro jest źle, to co jest źle i co możesz zrobić, żeby to zmienić.

Poza tym sugerowana psychoterapia.

Nie wiem, czy pocieszę, ale w wieku lat 20 podobne stany, to nic nadzwyczajnego. Już człowiek nie jest dzieckiem, a bycia dorosłym się dopiero uczy i próbuje ogarnąć, co tu jest do czego :D
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 14:32   

Cytat:
Nie wiem, czy pocieszę, ale w wieku lat 20 podobne stany, to nic nadzwyczajnego.

Nie ma to jak zbagatelizować problem gdy ktośprosi o pomoc. :roll:
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2015-08-08, 15:01   

wyobraź sobie że budzisz się ze snu. jaki by on nie był ciężki to fakt obudzenia jest wyzwoleniem i ulgą kiedy zdajesz sobie sprawę że to nie była jaźń ale po prostu bajka. Teraz weź głęboki oddech, wszystko co ciebie otacza jest snem, snem z którego przebudzasz się w sen ponowny. Pragnienia zarówno jak i lęki są siłą która powoduje manifestacje rzeczywistości. Wpierw trzeba wyleczyć strach i ból tkwiące głęboko w podświadomości aby później móc tworzyć swój świat który odzwierciedla miłość i szczęście
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-08-08, 16:29   

end_of_words napisał/a:
Cytat:
Nie wiem, czy pocieszę, ale w wieku lat 20 podobne stany, to nic nadzwyczajnego.

Nie ma to jak zbagatelizować problem gdy ktośprosi o pomoc. :roll:

Niczego nie bagatelizuję, przekazuję natomiast dwie istotne informacje:
- tak się przydarza wielu osobom, więc się nie musisz obawiać, że masz coś w głowie zepsute, czego się nie da naprawić,
- da się z tego wyjść na prostą.

Coś więcej poza "idź do psychologa" można doradzić, jak autor więcej szczegółów napisze o tym, z czym ma problem.

p.s. A depresję dwa razy w swoim życiu sama przeżyłam i doskonale pamiętam, że to nic fajnego.
 
 
avery
użytkownik


Kim jesteś: tg
Posty: 97
Wysłany: 2015-08-08, 16:45   

mam dokładnie tak samo, nawet 20 lat się zgadza (kończę niedługo). mam zdiagnozowaną depresję. myślę, że do rzeczy byłoby pójść na terapię, nawet nie po to, żeby koniecznie coś sobie zdiagnozować albo z czegoś się wyleczyć, tylko żeby sobie poukładać w głowie, powiedzieć komuś, co się myśli, posłuchać, jak to brzmi powiedziane na głos. ja od dwóch lat chodzę na poznawczo-behawioralną i trochę pomaga, szału nie ma, ale jest lepiej
_________________
używam form żeńskich, jestem płci niebinarnej (nie kobietą)

for every warrior down a million born in his place
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-08-09, 12:54   

AwesomeAlex napisał/a:
Chciałbym jakoś wesprzeć, ale chyba mamy ten sam problem...

Ja też :( a stwierdzenie, że jestem jedną z największych pomyłek świata to Was chyba nie pocieszy :< jakoś duchowo bym wsparł chociaż :(
No i w ogóle to za co się wezmę to wszystko mi się sypie, marzeń spełnić nie mogę przez zdrowie, no i w ogóle mam 25 lat i jedno wielkie g... w życiu osiągnąłem, a jedyne co robię to wylewanie żali na forum. Taka to ze mnie pomyłka :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Jeghideg
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Posty: 6
Wysłany: 2015-08-09, 16:39   

Wybranie się do specjalisty, jest najlepszym i najprostszym pomysłem do zrealizowania. Bo co więcej mogę napisać? Nie mam znajomych, tym bardziej przyjaciół. Rodzina ma mnie za czarną owcę, więc jak tylko mogę, to ograniczam kontakt z nimi do wymaganego minimum. Jak bym liczył na ich pomoc, to nie szukałbym innego wsparcia. Taki weltschmerz, który Wam nie jest obcy.
Zna ktoś sprawdzonego psychoterapeutę z Zachodniopomorskiego?
_________________
~~PODPIS~~
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-08-09, 17:23   

A to zależy gdzie dokładnie mieszkasz :O
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Jeghideg
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Posty: 6
Wysłany: 2015-08-09, 17:36   

Mieszkowice. :O
_________________
~~PODPIS~~
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-08-09, 18:26   

Ale wiesz co? :o ja teraz na Pomorzu Zachodnim jestem, a nawet nie wiem gdzie Twoja miejscowość jest :O
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10