Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre książki o ts
Autor Wiadomość
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-08-07, 17:45   Dobre książki o ts

Hej.
Możecie polecić jakieś fajne, wzruszające książki z motywem przewodnim transseksualizmu dla kogoś kto niewiele wie o tym problemie?

Nie chodzi mi o żadne psychologiczne dywagacje seksuologów itd. Bardziej biografie itp.
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-08-07, 21:51   

Ja czytałam tylko jedną - "Luna" Julie Annie Peters. Fikcja z perspektywy siostry m/k. Takie 3/5 czytadełko.
Można znaleźć więcej wpisując w googlu "transgender books"/"books with transgender characters" albo podobne hasła.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-08-07, 23:48   

Skok anioła - Maud Marin

Apokalipsa płci - Kazimierz Imieliński, Stanisław Dulko
- główną część książki stanowią autentyczne opowieści osób transseksualnych
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-08-08, 00:30   

Byłam mężczyzną - Ada Strzelec
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-08-08, 00:39   

http://wendigo.blog.pl/tag/ksiazki-trans-itp/ - tu masz opisy wszystkich albo prawie wszystkich polskich ;) I jeszcze książka A. Grodzkiej: http://wendigo.mylog.pl/2..._-_anna_grodzka
Najbardziej chyba wymowna (ale i smutna) jest „Byłam mężczyzną – Pamiętnik Ady Strzelec” (chociaż to pamiętnik, nie wyjaśni ludziom może, jedynie pokaże jak to jest...)
_________________
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-08, 21:37   

"Skok anioła" to była pierwsza książka o transpłciowości, jaką czytałam. Dość dawno, miałam wtedy jakieś 16 lat... Nie jest to wielkie dzieło, ale w sumie ciekawe, bo pokazuje walkę o ustalenie płci w czasach, kiedy nie było jeszcze wypracowanych procedur.
A skądinąd... jeśli literatura z wątkiem transseksualizmu, to może po prostu dzieło literackie, w którym pojawia się przelotnie ten wątek? "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk i tam przewijający się wątek Paschalisa. To bardzo wielowątkowa książka - trudno to nawet nazwać powieścią w tradycyjnym rozumieniu, bo nie ma w niej jednej fabuły, tylko przewijające się opowiadania, opisy, relacje z wydarzeń i inne teksty - w każdym razie wątek Paschalisa dobrze opisuje uczucia osoby transseksualnej (w czasach, gdy nikt nie wyobrażał sobie możliwości czegoś takiego jak medyczna korekta płci).
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-08-08, 22:38   

wendigo napisał/a:
http://wendigo.blog.pl/tag/ksiazki-trans-itp/ - tu masz opisy wszystkich albo prawie wszystkich polskich ;) I jeszcze książka A. Grodzkiej: http://wendigo.mylog.pl/2..._-_anna_grodzka
Najbardziej chyba wymowna (ale i smutna) jest „Byłam mężczyzną – Pamiętnik Ady Strzelec” (chociaż to pamiętnik, nie wyjaśni ludziom może, jedynie pokaże jak to jest...)


Super Twój blog. Nie usuwaj go! :)
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-18, 16:40   

"Brudny róż zapiski z życia którego nie było", Kingi Kosińskiej. Nie znam bo to nowość, merytorycznie nie ocenię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9