Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Duszyczka szukająca odpowiedzi
Autor Wiadomość
Mniszeklekarski
użytkownik
Mniszek.lekarski

Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
  Wysłany: 2019-08-19, 16:44   Duszyczka szukająca odpowiedzi

Hej hej witajcie, przybywam z problemem, którego nie jestem w stanie sama rozwikłać. Identyfikuję się jako osoba niebinarna, lecz o dość silnej dysforii. Trans raczej wykluczam. Nie czuję potrzeby np. zmiany imienia (choć zazwyczaj nie poprawiam, jeśli ktoś obcy się pomyli), ale jedna rzecz nie daje mi żyć - bindera jeszcze nie mam, chwilowo zostają staniki sportowe. Wiem, że mastektomia jest czymś, co musi się w moim życiu wydarzyć, chociaż jest to niestety dość odległa wizja. I moje pytanie: z tego co wyczytałam prywatni chirurdzy wykonują ten zabieg tylko podczas zmiany płci w całej okazałości, tzn papiery, sprawa w sądzie. Inaczej byłoby to traktowane jako przestępstwo poprzez pozbawienie zdolności rozrodczych. Natomiast mastektomię prewencyjną mogą wykonać tylko kobiety mające podwyższone ryzyko zachorowania na raka. Więc jakie są realia co do operacji (bez zmiany płci ani ryzyka)? Czy to legalne, jaki chirurg może to wykonać? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-19, 17:09   

Lembas w Warszawie robi także osobom niebinarnym, prywatnie. Bez orzeczenia sądowego, ale z opinią o transpłciowości od seksuologa.

Cytat:
prywatni chirurdzy wykonują ten zabieg tylko podczas zmiany płci w całej okazałości, tzn papiery, sprawa w sądzie. Inaczej byłoby to traktowane jako przestępstwo poprzez pozbawienie zdolności rozrodczych.


Bez piersi też jak najbardziej można urodzić dziecko... choć raz napisałem taki krótki komentarz facebookowy, czy terapii hormonalnej lub mastektomii nie należałoby przypadkiem klasyfikować jako "oszpecenia", które również jest penalizowane przez ten sam przepis kodeksu karnego :mrgreen:

Cytat:
jedna rzecz nie daje mi żyć - bindera jeszcze nie mam, chwilowo zostają staniki sportowe


Ostatnio bardzo modne są te k-tape'y. Zajrzyj na fb profil Angry Trans, Grzegorz tam opisywał, jak je stosować (w ciągu ostatnich paru tygodni).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Mniszeklekarski
użytkownik
Mniszek.lekarski

Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2019-08-19, 17:13   

Tylko czy taką opinię można w tego typu przypadku załatwić? (Jeśli nie chcesz zmieniać imienia, brać hormonów...)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-19, 17:24   

No są osoby, które już przeszły ten zabieg. Ale musisz poszukać zainteresowanych, bo ja robiłem u zupełnie innego, tańszego chirurga.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9