Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego powszechnie nienawidzi się osób niebinarnych?
Autor Wiadomość
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-25, 17:16   Dlaczego powszechnie nienawidzi się osób niebinarnych?

Istnieje problem takiej stygmatyzacji, co widać po komentarzach pod filmikami takich osób na YT. Jedna biologiczna dziewczyna zażywająca TST, identyfikująca się jako prawdopodobnie osoba niebinarna nakręciła m. in.film o tym, jak wyglądać niejednoznacznie pod względem płci i być migenderowanym, co nawet znalazło krytykę po stronie LGBT, już nie mówiąc o innej awanturze wokół też biologicznej kobiety, która o ile pamiętam, miała być radykalną feministką o jakoś jeszcze inaczej niebinarnej identyfikacji (w każdym razie w kierunku k/m), która miała ogoloną głowę i czarne usta i której ubliżano strasznie, w zasadzie bez istotnego powodu, podejrzewam, że nawet nikt nie przeanalizował jej poglądów. Może i treść akurat wówczas była nieco "militant", bo wskazywała na potrzebę bodaj walki z niewolą narzuconą przez osoby cis, ale to wszystko nie powinno być powodem, aby życzyć jej śmierci lub jakoś potwornie dyskredytować. Co do samego środowiska trans, co po niektórzy spośród nas nawet miewają poważne problemy z akceptacją alternatywnych wersji transseksualnej tosżamości czy tożsamości pokrewnych, two-spirit, agenderowych itd.. Moim zdaniem nie ma o co kruszyć kopii,kto jak kto, ale my szczególnie powinniśmy być uwrażliwieni na tego typu formy dyskryminacji i przemoc. Mam nadzieję, że wenątrzśrodowiskowy problem dotyczy przede wszystkim tzw."true ts", ale to są już osoby fanatyczne w moim odczuciu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-25, 20:27   

Było na forum wielokrotnie (warto przejrzeć w starych tematach, bo już dość dawno prowadziliśmy takie dyskusje). Raz nawet ja zacząłem wątek: http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=1023
Osobiście też nie rozumiem dlaczego zaraz nienawiść (i nie popieram oczywiście), ale próbowałem parokrotnie w podobnych tematach wyjaśnić skąd może się brać niechęć osób ts do niebinarnych.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9