Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryczne nożyce z gór ;)
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-24, 15:48   elektryczne nożyce z gór ;)

Wydzielone z wątku: Jak złowić faceta /Freja

Czyli że co, mam dziewczyński język? :shock: Czy treść? (To zdziwiłoby mnie mniej)

No bo w sumie to gdzieś tu dawno temu już pisałam, że biologicznie jestem kobietą - to i byłam małą dziewczynką.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2015-06-25, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-24, 17:20   

Cytat:
<3 Ja tam bym się nie obraziła.

Ja też nie. Szkoda tylko, że, o ile to rozumiem, mogą bać się wyrażać oczekiwania inne niż przyjęty w kutlurze standard... :roll:
Cytat:
Czyli że co, mam dziewczyński język?

Mam nadzieję, że nie odebrałaś tego jako krytyki, czy deprecjacji, bo nie to było moją intencją. Tylko można zauważyć takie schematy, sposoby mówienia i pisania, używanego słownictwa, którego oczymy się podczas interakcji z innymi gdy jesteśmy dziećmi... Wdać to potem bardzo wyraźnie na naszym forum, gdzie płeć jaką ktoś miał przypisaną przy urodzeniu łatwo wyczytać po postach i sposobie dyskutowania oraz poruszanych tematach. Wiem że mi też dużo tego zostało ale nie chcę by widać było moją płeć po postach, staram się brać na to poprawkę ale często mi nie wychodzi.

Mam na myśli to zjawisko:
http://oregonstate.edu/in...ture-Gender.htm

Tutaj jest to ogólnikowo podsumowane. Czyli piszac po polsku (nie tłumaczenie, bardziej moje własne przeformułwoanie) statystycznie, osoby socjalizowane jako żeńska płeć:
- poszukują w komunikacji przyjaźni, bliskości, solidarności, wsparcia,
- szukają porozumienia,
- piszą o zdarzeniach ze swojego życia, o swojej historii, doświadczeniach,
- gdy opisują innych pomijają siebie, pomniejszają, skupiają się na społeczności,
- używają określeń podkreślających istnienie komunikacji, uważnego słuchania, zadają pytania
- unikają kłótni i konfliktów,
a osoby socjalizowane jako męska płeć:
- poszukują w komunikacji podreśelnia swojej pozycji, dominacji, słuszności, niezależności, itd.
- koncentrują uwagę na sobie, skupiają się na przekazaniu informacji,
- gdy opisują innych podkreślają swoje znaczenie, opowiadają dużo żartów,
- nie używają określeń które mogłyby sugerować, że sie z kimś zgadzają, nie zadają pytań bo mogłoby to podważać pewność ich interpretacji,
- częsciej dążą do konfliktu, narzucenia innym swojej racji.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-24, 17:33   

Dodam, że jest też podobno różnica w użyciu języka na poziomie form gramatycznych, przynajmniej po niemiecku (artykuł po niemiecku był), że kobiety skłaniają się ku budowaniu zdań z czasownikami, mężczyźni natomiast skracają i używają więcej rzeczowników odczasownikowych. Częściej też używają form bezosobowych typu "trzeba" w wyrażaniu konieczności i skupiają się bardziej na obiekcie niż sobie, jak mówią o czymś innym (typu "był taki artykuł" zamiast "czytałem taki artykuł"), ale to chyba już po polsku, w innym artykule, który przepadł nie wiadomo gdzie.

Kurde, i co teraz, teraz jak nic konieczne będzie analizowanie postów sryliard razy przed opublikowaniem xD *testuje schemat.*
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-06-24, 18:35   

Hjalmar napisał/a:
[faceci] skupiają się bardziej na obiekcie niż sobie, jak mówią o czymś innym (typu "był taki artykuł" zamiast "czytałem taki artykuł")

W polszczyźnie też da się zauważyć taki efekt. Poza tym częstsze używanie "ja" przez facetów. Ale ja to już teraz chromolę i się nie zamierzam dostosowywać do jakiejś statystycznej regułki.

W ramach anegdoty: pisałyśmy kiedyś z cis-kumpelą jeden artykuł krytyczny i uderzyło mnie w nim jedno zdanie brzmiące "aż mnie zemdliło", bo różne psy gotowa byłam wieszać na sprawie, ale pisałabym raczej o tym jakie to jest, a nie jakie emocje to we mnie wywołuje.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-24, 19:32   

W artykule to w ogóle po co pisać jakieś wtręty od siebie, to w ogóle zagwozdka jest. Chociaż z drugiej strony czytałem (! D:) recenzję stworzoną przez chłopaka, której połową były odczucia osobiste na temat tego, jak ładnie grzbiet okładki będzie ozdabiał półkę, więc to nie reguła, że to kobiety się skupiają na swoich odczuciach - właśnie w klimacie: ja to lubię, mi się podoba, etc., kompletnie żadnej rzeczowej informacji, a pisane przez chłopaka - co komukolwiek po wiedzy, że autora tekstu zemdliło z jakiś prywatnych wstrętów? Strasznie to nieprofesjonalne, ale siostra też tak potrafi napisać, aż trzęsie, jak się to czyta, i chyba tego nie widzi kompletnie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 10:03   

end_of_words napisał/a:
Mam nadzieję, że nie odebrałaś tego jako krytyki, czy deprecjacji, bo nie to było moją intencją.

FAAB! :-P :lol:
Do rzeczy: nie, nie obraziłam się :) A gdzie tam.

Ale w sumie racja. Też całkiem sporo wyjaśnia.

Chociaż dziwne, bo w RL uchodzę raczej za i kłótliwą, i że mówię informacyjnie, rzeczowo.

Chociaż z tymi artykułami i rzeczowością to swoją drogą zależy od kontekstu, w jakim się pisze i po co, no nie? Tu kontekst jest ogólnie nieco uczuciowy, bo i mowa o płci odczuwanej na forum jako takim, i dział się nazywa "jak radzić sobie ze samym sobą". Nie uważam, żeby ktoś tu miał do powiedzenia coś poza prywatną opinią albo doświadczeniami. Chyba że przeprowadzi rzetelne, usystematyzowane badanie naukowe :mrgreen: I braku rzeczowości nie zrzucałabym od razu na płeć, tylko na tzw "humanistyczne podejście", które, jak by nie było, z jakiegoś powodu krzewi się bardziej wśród płci pięknej (proporcje płci w klasach ścisłych i humanistycznych? na studiach w takowych dziedzinach?). *uważając na słowa, żeby zbyt nie umniejszyć swojej pozycji przez unikanie konfliktu ;-) *
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-25, 11:11   

*wyciąga szabelkę.* Psubracie!... Toż to dyshonor dla całej rodziny, dla krowy, dla świerszcza przykładnego humanisty! Brak rzeczowości to tylko w Erz... filozofii! A psychiatria? Taaaka ścisła, a większości zaburzeń łatwo na ścisłe, fizyczne wyniki badań nie przełożysz. Socjologia, antropologia, które winny obserwować społeczeństwo bezstronnie (a że nie obserwują, to na pewno wina feministek)?
Stawaj do walki, jeśli masz resztki honoru!

*nieco poniewczasie przypomina sobie kluczową kwestię*
Masz jakiś problem? He?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 11:57   

Podskakujesz? Jak wojna klanów to wojna! *zrzuca płaszcz i wyciąga 2 miecze*

Lekarze, socjolodzy i prawnicy niech się nie wypowiadają. To nie *prawdziwi* ścisłowcy. Kto to słyszał, żeby coś interpretować? Cokolwiek! Równania, ewentualnie maszyny kminić trzeba, a nie pleść głupoty. Wszystko, co matmą i maszynami nie jest, jest nierzeczowe.

Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę! Strzeżcie się wszyscy źli! (--> Elektryczne nożyce z gór)

A tak serio, to wszystko super zależy. A ten natłok humanistek to chyba właśnie przez tą socjalizację. Albo przez tą, no, płeć mózgu (która ma się co ciała tylko statystycznie). Albo przez obydwa na raz. (http://www.empik.com/plec-mozgu-moir-anne,2292923,ksiazka-p) My tutaj i tak wszyscy pomieszańce hormonalne w tym życiu płodowym.

Chyba niechcący się z Tobą zgodziłam, że psychiatrzy nie są ściśli. Nieważne.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-06-25, 13:31   

Swan napisał/a:
Podskakujesz? Jak wojna klanów to wojna! *zrzuca płaszcz i wyciąga 2 miecze*

Kto to słyszał, żeby coś interpretować? Cokolwiek! Równania, ewentualnie maszyny kminić trzeba, a nie pleść głupoty. Wszystko, co matmą i maszynami nie jest, jest nierzeczowe.

*Nie wie do końca o co chodzi, czy to jeszcze transowe forum czy może już Cantr, ale mrucząc pod nosem jakieś metajęzykowe przekleństwo, odbezpiecza i przeładowuje ze szczękiem parser. Diodowa kontrolka na jego kolbie rozjarza się uspokajającą czerwienią gotowości do dokonania rozbioru logicznego każdego oponenta i sprowadzenia go do symboli terminalnych .*


p.s. Jak ogarnę, co tu jest do czego, to wydzielę później jakoś ten offtop.
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 14:04   

Freju, czy sądzisz, że język matematyczny jest tylko narzędziem, czy epifanią? Czy sądzisz że istnieją treści w tym języku zawarte implicite poza definicjami formalnymi? ;)
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-25, 14:31   

To ten, jak będzie wydzielanie offtopu, to mój post ma wygaszanie, więc trzeba go od-gasić, jak ma offtop dostać swój temat, bo zniknie-przepadnie.
(Ten też ma wygaszanie. Nie ustawiać w ogóle wygaszania?)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-06-25, 14:37   

end_of_words napisał/a:
Freju, czy sądzisz, że język matematyczny jest tylko narzędziem, czy epifanią? Czy sądzisz że istnieją treści w tym języku zawarte implicite poza definicjami formalnymi? ;)

Pojęcia takie jak trójkąt czy koło są tylko pewnymi ideami i realnie nie istnieją.

Komunikaty, które wygłaszamy (o! np. ten) istnieją natomiast jak najbardziej realnie i jak najbardziej się je interpretuje. Podobnie jak parsery interpretują kod komputerowy, a rybosomy popylają po niciach DNA i interpretują polecenia kodowane w białkach :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-06-25, 14:39   

Hjalmar napisał/a:
(Ten też ma wygaszanie. Nie ustawiać w ogóle wygaszania?)

No raczej nie.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-25, 15:06   

Ok, już nie będę. To ostatni wygaszający się post już. Przywykłem na forumach wygaszać oftopy, jak się da, ale jak nie praktykuje się tego tu, nie będę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10