Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?
Autor Wiadomość
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 21:34   Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?

Jak to jest? Pojawiają się osoby płci biologicznie żeńskiej, bliżej bycia cis, niż trans, w jakimś stopniu androgyniczne, queerowe, nienormatywne. Ale takiej osoby płci męskiej jeszcze nigdzie nie było widać. Czyżby nie istnieli?
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-06-18, 21:39   

JurekB jest przecież cismężczyzną. Chociaż on tu pojawia się raczej w roli sojusznika, nie osoby szukającej wsparcia.
Może wynika to z tego, że biologicznej kobiecie jest łatwiej wejść w męski gender niż odwrotnie? Plus mężczyźni w jakimś stopniu nienormatywni pod względem tożsamości płciowej często tępią w sobie oznaki kobiecości, ponieważ przez społeczeństwo wszystko, co kobiece, jest uważane za mniej wartościowe?
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-18, 21:42   

Może szczytem marzeń zwykłego cis mężczyzny nie jest poznanie trans kobiety lub trans mężczyzny. Pewnie wolą inne fora związane z ich zainteresowaniami, a nie takie, gdzie większość użytkowników ma problemy... :roll:
_________________
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 21:45   

Cytat:
Może szczytem marzeń zwykłego cis mężczyzny nie jest poznanie trans kobiety lub trans mężczyzny.

Takich to ja nie chcę poznawać, szkoda czasu a życie tylko jedno.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:00   

end_of_words napisał/a:
osoby płci biologicznie żeńskiej, bliżej bycia cis, niż trans, w jakimś stopniu androgyniczne, queerowe, nienormatywne.


Ooo to ja :D

Merry napisał/a:
Może wynika to z tego, że biologicznej kobiecie jest łatwiej wejść w męski gender niż odwrotnie? Plus mężczyźni w jakimś stopniu nienormatywni pod względem tożsamości płciowej często tępią w sobie oznaki kobiecości, ponieważ przez społeczeństwo wszystko, co kobiece, jest uważane za mniej wartościowe?

Też tak myślę. Chłopczyce są tolerowane zdecydowanie lepiej niż ... No właśnie, nawet nie ma dobrego określenia. Jest tylko "pedał", co ma pejoratywny wydźwięk. Ale też tak jakby czuli się zagrożeni, niepewni, musieli coś udowadniać kosztem innych stygmatyzując odbieganie od normy - strach że będą gorsi właśnie? Czy może jakieś Freudowskie zjawisko z serii lęk przed kastracją?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:13   


Dżender odgryza nie tylko ręce... Za pomocą sukienek, makeupów, transowych forów i takich tam...
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-06-18, 22:38   

Czego cishetero gość miałby szukać na tych forach? ^^
Poza fetyszystami był kiedyś jeden na niebieskim. Trzasnął bajkowo brzmiącą historią i sobie poszedł.
Ostatnio zmieniony przez Jeżynka 2015-06-18, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:38   

Z mojego doświadzcenia. Mężczyźni reagują dosyć obronnie na przejaw transpłciowości. W przypadku MtF - nie rozumieją jak można "chcieć obciąć sobie penisa". Do tego dochodzi jakiś paranoiczny lęk, przed tym, by "nie przespać się z facetem" - bo jeszcze mogli by wyjść na homoseksualistów. I postawa, że jakby ich syn miał się zakochać w dziwewczynie MK to by ją zamordowali (np moji bracia i ich znajomi). W przypadku FtM nie traktują tego poważnie. "Bo baba zawsze będzie babą".

Wiem, że nie wszyscy tacy sa, ale ja akurat przeważnie na takich trafiłam.

PS. Jeżynka: Super uwaga ;-)
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:41   

Tak czy inaczej odpowiedzi osób tu wypowiadających się uświadomiły mi źródło problemu. Poziom nieprzyjazności, nietolerancji i uprzedzeń, w stosunku do cis mężczyzn, jest tu taki sam, jak na forum Frondy do osób niehetero. Przykro to czytać. :roll: Nie dość, że społeczeństwo by ich nie akceptowało, to jeszcze część osób piszących tutaj od razu jest nastawiona negatywnie.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-06-18, 22:43   

Lagertha napisał/a:
Do tego dochodzi jakiś paranoiczny lęk, przed tym, by "nie przespać się z facetem" - bo jeszcze mogli by wyjść na homoseksualistów.

http://goodmenproject.com...d-men-of-touch/
Ostatnio zmieniony przez Jeżynka 2015-06-18, 22:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:45   

Ja tam nie mam uprzedzeń do cis mężczyzn. Po prostu pisze z czym się spotkałam. Zbyt wiele się nasłuchałam zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat. Gdy nawet wprost mi deklarowano, że gdzybym nie była IS to by mi spuszczona wp@#$*l by mi się odwidziało. I tą deklarację mam od braci, ich znajomych i rodziców. I jak tu tryskac pozytywizmem... A od lekarzy wręcz nastawienie obronne. Że mam nie robić SRS, wstrzymywać się itd. A nawet nie zaczynałam tego tematu (np lekarz na komisji wojskowej) - nie piszę tutaj o tych od daiagnozy tylko innych.
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:54   

Cytat:
Ja tam nie mam uprzedzeń do cis mężczyzn. Po prostu pisze z czym się spotkałam.

Ale właśnie to o czym piszesz najczęściej odbierane jest jako uprzedzenia.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:57   

end_of_words napisał/a:
Ale właśnie to o czym piszesz najczęściej odbierane jest jako uprzedzenia.


Ale nie są to uprzedzenia. Zresztą, pisałam dwa posty wyżej, że nie wszyscy tacy są. Ale i z takimi się spotkałam i niestety bardzo często. A to że takich spotkałam, to to nie jest uprzedzenie, tylko życie.
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:15   Re: Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?

end_of_words napisał/a:

Ale takiej osoby płci męskiej jeszcze nigdzie nie było widać. Czyżby nie istnieli?

Szczypię się w prawe ucho... boli!
szczypię się w lewe ucho... też boli ...
Uff ... jestem.
--------------------------------------------------------------------------------
Nie przesadzaj, na pewno jest więcej, ale nie łatwo tu trafić. I pewnie boją się posądzenia o tzw "gejostwo". Ponadto jak się trafi i się nie daj boże zdradzi że się jest cis facetem , to się dostaje kubeł pomyj na głowę. Takie "trans dzień dobry" dla facetów!
Jak nie od Martyny , to od Jeżynki ... zawsze jakaś chętna do tej roboty się znajdzie. I na końskie zaloty to nie wygląda: złość jest zbyt szczera!
Wytrzymają to tylko tacy zawodnicy jak ja: nie mam żadnych wątpliwości że jestem cis i że jestem hetero. Jak w to nie wątpię , to nie boję się wchodzić na Wasze forum. Co by się nie stało , będę tym kim jestem. :-) .
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-19, 00:52   

JurekB napisał/a:
Ponadto jak się trafi i się nie daj boże zdradzi że się jest cis facetem , to się dostaje kubeł pomyj na głowę. Takie "trans dzień dobry" dla facetów!

No właśnie. Osoby trans od razu czują się zagrożone i atakują taką osobę.

Poza tym, na forach są, ale głównie ludzie, którzy się tym tematem zajmują np. psychologowie, psychiatrzy.

Czego miałby też tutaj szukać cis hetero mężczyzna? Porady w związku z mk? Wejścia w środowisko, które większości facetów nie interesuje?
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 01:24   

Alpaka napisał/a:

... Czego miałby też tutaj szukać cis hetero mężczyzna? ...

Jeżeli potrafi w MK-ce po tranzycji zobaczyć kobietę?
Wcale nie jest to takie niemożliwe. :-) . Ja np teraz już nikogo nie szukam.
---------------------------------------------------------------------------------------------
To w sumie jak poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: czy możliwa jest prawdziwa tranzycja?
Idealnej niestety jeszcze nie ma, ale udana jest możliwa.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 10:44   

Tylko dla objaśnienia napiszę jeszcze, że ten cismęski penis jest nieco metaforyczny. Matafora kastracji to utrata męskości, a tym samym męskiej tożsamości. Dużo rzeczg zdaje się jej zagrażać - tak jest uformowana współczesna kultura. Mężczyźni nie mieli feminizmu, który z kolei poszerzył zakres kobiecości w ciągu ostatniego stulecia

Z drugiej strony - tak, wspomnij, że możesz być cis, a od razu poziom podejrzliwości przebije sufit. W dodatku stereotyp zboczeńca.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-19, 13:56   

Nie mieli swojego feminizmu, ale powolutku rozwija się akademicki nurt men's studies, więc kto wie :>
 
 
Angelique
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 10:50   

To pytanie ma taką samą odpowiedź jak odpowiedź na pytanie dlaczego m/k opuszczają fora transowe przed i prawie zawsze po SRS i się tutaj nie wypowiadają :-P
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-28, 23:54   

Lagertha napisał/a:
Z mojego doświadzcenia. Mężczyźni reagują dosyć obronnie na przejaw transpłciowości. W przypadku MtF - nie rozumieją jak można "chcieć obciąć sobie penisa". Do tego dochodzi jakiś paranoiczny lęk, przed tym, by "nie przespać się z facetem" - bo jeszcze mogli by wyjść na homoseksualistów. I postawa, że jakby ich syn miał się zakochać w dziwewczynie MK to by ją zamordowali (np moji bracia i ich znajomi). W przypadku FtM nie traktują tego poważnie. "Bo baba zawsze będzie babą".

Wiem, że nie wszyscy tacy sa, ale ja akurat przeważnie na takich trafiłam.

PS. Jeżynka: Super uwaga ;-)

O to to. Ja też zwykle trafiam na takich ._. "Nie masz jaj, zawsze będziesz babą", albo "Nosisz kiecki, ale pedał" to najłagodniejsze, co da się tu zacytować :x
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-03, 21:32   

No jak to nie ma cis mężczyzn? A ci, którzy lecą na shemalki? ;)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 21:19   

Emu napisał/a:
No jak to nie ma cis mężczyzn? A ci, którzy lecą na shemalki? ;)

Nie widzę w tym nic zabawnego...
Myślę, że chodzi o normalnych cis mężczyzn a nie fetszystów. Zresztą takich to się banuje. Niech sobie szukają na portalach tematycznych a nie pomocowych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-05, 16:30   Re: Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?

end_of_words napisał/a:
Jak to jest? Pojawiają się osoby płci biologicznie żeńskiej, bliżej bycia cis, niż trans, w jakimś stopniu androgyniczne, queerowe, nienormatywne. Ale takiej osoby płci męskiej jeszcze nigdzie nie było widać. Czyżby nie istnieli?

Ale Ty pytasz o cis mężczyzn czujących się mężczyznami czy cis mężczyzn androgynicznych? Bo jeżeli to drugie to faktycznie rzadziej... a jeśli to pierwsze to jest Jurek ;) i... też faktycznie, tych prawie nie ma... Ale to już przyczyny zostały wymienione.

Lagertha napisał/a:
W przypadku FtM nie traktują tego poważnie. "Bo baba zawsze będzie babą".

Plus FtM nie mają nic ciekawego do zaoferowania: bo ani cycków ani penisa ;)

JurekB napisał/a:
Wytrzymają to tylko tacy zawodnicy jak ja: nie mam żadnych wątpliwości że jestem cis i że jestem hetero. Jak w to nie wątpię , to nie boję się wchodzić na Wasze forum.

Może właśnie dlatego że masz silnie ukształtowaną tą pewność :)
_________________
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-05, 17:29   Re: Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?

wendigo napisał/a:


JurekB napisał/a:
... jestem cis ....

Może właśnie dlatego że masz silnie ukształtowaną tą pewność :)


To tylko warunek, aby dało się tu jakoś wytrzymać . Bo przebywanie na forum dla cis gościa miłe nie jest. I proszę z tym nie dyskutować!
-------------------------------------------
Przez lata też miałem ksenofobiczne obawy przed Wami. Pewnie jak większość społeczeństwa.
I nawet jak jesienią zeszłego roku trafiłem na forum transfuzji , to one były ciągle bardzo silne. Przyznaję się do tego bez bicia (bo teraz to trochę się tego wstydzę :-( ) .
Ale chęć wyrobienia sobie własnego zdania na to czy prawdziwa transowość istnieje czy nie, była jeszcze silniejsza.
Dopiero od niedawna wiem że nie zbzikowałem i że nic mi nie jest: po prostu przekonałem się że ona istnieje. A z faktami nie dyskutuje się :-)
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-06, 04:14   

JurekB napisał/a:
Przez lata też miałem ksenofobiczne obawy przed Wami. Pewnie jak większość społeczeństwa.

A transki mają ksenofobiczne podejście do cismężczyzn. To chyba normalne wśród bardziej odeseparowanych grup.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Angelique
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 09:12   

Rozwijając moją odpowiedź parę postów wyżej...

Nie ma tutaj cis-mężczyzn ponieważ na co jest im potrzebne to ? Pomijając fakt,że jedynie mogą zrazić się bardziej do osób ts czytając wypowiedzi niektórych osób to nie mają tutaj nic konkretnego do przeanalizowania. Jeszcze byłaby taka możliwość za czasów "świetności" Niebieskiego forum, gdzie można było coś konkretnego wyczytać.

Poza tym ja tu widzę pewną rzecz. Który facet będący z ts m/k będzie chciał mieć laskę, która przesiaduje na forach dla osób ts i ma ts towarzystwo ? Życie to nie bajka.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 13:55   

wendigo napisał/a:
Ale Ty pytasz o cis mężczyzn czujących się mężczyznami czy cis mężczyzn androgynicznych?


Jak tak postawić sprawę, to "tru" cis kobiet też nie ma (chyba).
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 14:03   Re: Dlaczego na forach transowych nie ma nigdy cis mężczyzn?

wendigo napisał/a:
cis mężczyzn androgynicznych?

brzmi znajomo... jak by tak nagiął fakty ... :-P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-06, 23:17   

Swan napisał/a:
wendigo napisał/a:
Ale Ty pytasz o cis mężczyzn czujących się mężczyznami czy cis mężczyzn androgynicznych?


Jak tak postawić sprawę, to "tru" cis kobiet też nie ma (chyba).

Jakaś partnerka się raz czy dwa gdzieś tam przewinęła chyba (tutaj, bo na Niebieskim było wiele, aczkolwiek stale się chyba też nie wypowiadają).
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 09:26   

Byl tu tata mlodej emki tez, tak mi sie zdaje. Wiec na rowno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11