Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Kolorowy Ptak
użytkownik
zaczynający zmiany

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 1
Wysłany: 2018-08-23, 14:21   Witam

Dzień dobry. Niejednokrotnie nazywają mnie w przenośni Kolorowym Ptakiem i pokrótce opiszę siebie oraz swoje poglądy, plany, nadzieje. Nie jestem najlepszym mówcą (lub jak w tym przypadku pisarzem autobiografistą), lecz pomimo tego spróbuję coś sklecić, a kto wie, być może znajdzie się człowiek podobny do mnie, któremu udało się spełnić swoje marzenie odnośnie zmiany tożsamości i udzieli mi jakiś rad?
Zacznę od tego, że widzę w sobie mężczyznę, nie jestem jednak osobą wpisującą się w przyjęty przez szereg ludzi, z którymi dotychczas miałem do czynienia schemat prawicowego mężczyzny hetero, głowy rodziny (męskie zachowanie - dominacja, wytrwałość, zabieganie o względy kobiety, tym podobne, czy męski wygląd - zarost, krótkie obcięcie, niechęć do makijażu, itp; tego mi brak), przez co zarówno lekarze, jak i zupełnie obcy mi ludzie nie widzą we mnie tego, kim w głębi się czuję. Moja orientacja seksualna oraz gusta zdaniem wspomnianych lekarzy, którzy w ten sposób postrzegają płeć z którą akurat się utożsamiam, stawia mój problem w trywialnym świetle i wydaje się dlań być kaprysem, tzn. jestem biseksualistą, preferującym równość kobiet i mężczyzn na każdej płaszczyźnie, brak narzuconego z góry podziału w związku heteroseksualnym i homoseksualnym (przez wzrost, płeć czy jakikolwiek inny czynnik), wolną wolę w kwestii wizerunku (nie przeszkadza mi umalowany mężczyzna w sukience oraz wydziarana kobieta w dresach, ponieważ uznaję wolność wyboru), wolność wyrażania osobowości w społeczeństwie (wrażliwy mężczyzna to też mężczyzna, a zaradna, twarda kobieta także może czuć się kobieca), itp. Sam ubieram się raz męsko, raz kobieco, mam farbowane paznokcie, włosy, jestem dość emocjonalny, ale jednak psychicznie czuję się mężczyzną. Dla mnie bycie mężczyzną nie oznacza pociągu wyłącznie do przeciwnej płci, nie narzuca określonego sposobu bycia, niczego (przecież nawet w starożytnym Egipcie mężczyzna mógł się malować). W skrócie jestem za tym, aby każdy był tym kim faktycznie jest w sposób jaki sam uznaje, a nie w sposób który ma się podobać danej grupie (czy to prawicy czy lewicy). Świat byłby piękny, gdyby każdy mógł po prostu być jaki chce. Ja właśnie tego pragnę.
Moja męska tożsamość płciowa jest faktem od siedmiu lat i nie potrzebuję potwierdzenia jej, gdyż przez wspomniany czas odbyłem wiele rozmów i także sam wiele myślałem, rozumiem na jakiej zasadzie czuję się mężczyzną. Zależy mi na dostaniu się do lekarza, który przeprowadzi mnie jak najszybciej przez procedury, ponieważ posiadanie ciała niezgodnego z moją psychiką stanowi wyzwanie każdego dnia, nie tylko kiedy jestem z ludźmi, ale także, gdy zostaję sam ze sobą. Dźwigam to już długo, wiele osób na swojej drodze przekonałem, wielu nazywa mnie tak, jak ich o to proszę, także publicznie, lecz nie chce być ciężarem dla innych w nieskończoność i wciąż przyciągać spojrzenia przez swoją niedoskonałość. Tak samo pragnę zacząć wreszcie życie erotyczne, co obecnie jest niemożliwe przez brak męskich narządów ( z kobiecymi nie potrafię i nie chcę się odnaleźć, odtrącają mnie, dotykanie ich nie jest dla mnie przyjemne). Odnośnie lekarzy - dotychczas spotkałem się z doktor Robachą, która oceniła mnie za sam wygląd i odmówiła rozmowy ze mną, bez żalu kasując mi za to 150 zł (najwyraźniej pomalowane włosy i ogolone nogi w jej świecie może mieć wyłącznie kobieta), moje wyjaśnienia odnośnie stylu nabytego między innymi w plastyku, z fantastyki, którą się zajmuje, itd, zbyła słowami "nigdy nie widziałam takiego mężczyzny", więc żałuje pieniędzy, które poszły na tą wizytę, szczególnie po późniejszym zapoznaniu się z opiniami o niej, gdzie niestety temat wyglądu górował oraz czasu, który pani doktor poświęca na diagnozy. Czy ktoś może podać mi lekarza, który nie zbeszta mnie od progu za wygląd i szybko zadziała w mojej sprawie? Może ktoś z podobnym światopoglądem i wizerunkiem przebył już tą drogę i ma jakieś cenne wskazówki?
Moje uszanowanie, z góry dziękuję za każdą radę.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-23, 14:35   

Witaj Kolorowy Ptaku, przykro słyszeć o Twoich doświadczeniach z dr Robachą. Od siebie mogę polecić dr. Grabskiego, który jest bardzo przychylny osobom niecisheteronormatywnym.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-23, 15:08   

Kolorowy Ptak, bardzo mi się wpis spodobał, więc polubiłem.
Gdybym to ja tak napisał, zaraz by wszyscy na mnie nalecieli za trolling :(
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-23, 16:07   

O widzisz Kolorowy. That's why ja się zapisałem do Grabskiego ;)
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-26, 01:38   

Cześć :)

W sumie jestem podobny (ale ja dla odmiany uważam się za dość typowego :D ta nietypowość jest przereklamowana, reszta facetów jednak też nie jest odbita z jakiejś formy tylko jest wielu indywidualistów :) ).

Liber jest szybki, ogolone nogi czy pofarbowane włosy może by jakoś głupio skomentował ale zapewne nie byłyby to przeszkody w tranzycji :P


2in1_inkarnacje napisał/a:
Kolorowy Ptak, bardzo mi się wpis spodobał, więc polubiłem.
Gdybym to ja tak napisał, zaraz by wszyscy na mnie nalecieli za trolling :(

Gdybyś to napisało po raz piętnasty, to pewnie tak.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 9