Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dysforia czy jak zwał tak zwał o.O
Autor Wiadomość
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-05, 05:48   Dysforia czy jak zwał tak zwał o.O

Hej,
Mam takie niecodzienne pytanie. Widziałam na forum różne użycia słowa dysforia, zarówno w stosunku złego samopoczucia itd po rozpoczęciu hrt jak i złe samopoczucie przez samą przynależność do złej płci. Pytanko brzmi, co w zasadzie obejmuje termin dysforia?
Bonusowe pytanko, o co chodzi z tymi całymi cudami, że ktoś źle się czuje i ma niezłe jazdy z organizmem podczas hrt? O cóż chodzi z tym, że organizm nie akceptuje zmian? Podświadomość nie uznaje ts?

Szczerze mówiąc nie mam z niczym problemów poza epizodem depresji, od tamtej pory jest tylko lepiej i dużej części nie rozumiem :oops: Czy bywa tak, że ktoś uważa się za TS, jest 100% przekonany że jest, ale podświadomość krzyczy nie?

Nie chcę nikogo urazić, nie twierdzę, że ktoś nie jest TS, po prostu mnie to ciekawi :oops:
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-05, 09:45   

Dysforia (po prostu) to nieprzyjemne i negatywne emocje.

Dysforia płci to takie negatywne uczucia, których przyczyną jest posiadanie cech biologicznych lub pełnienie roli społecznej osoby danej płci. Na tym forum zwykle pojawia się w znaczeniu dysforii płci spowodowanej trans, ale są też możliwe inne przyczyny, np. bycie ofiarą przemocy seksualnej.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-06, 00:55   

Dziękuję za wyjaśnienia :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-06, 04:47   Re: Dysforia czy jak zwał tak zwał o.O

Majka napisał/a:
Bonusowe pytanko, o co chodzi z tymi całymi cudami, że ktoś źle się czuje i ma niezłe jazdy z organizmem podczas hrt? O cóż chodzi z tym, że organizm nie akceptuje zmian? Podświadomość nie uznaje ts?

Niee, wydaje mi się, że o niektórych po prostu organizm bardziej (czasem jakoś dziwnie) reaguje na tą zmianę gospodarki hormonalnej. Ja tego też prawie nie odczułem :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9