Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaństwo
Autor Wiadomość
ainiki
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 00:53   Pogaństwo

Odprysk od tematu o Wiedźminie. :-P

O ostatnich poganach Europy:
https://www.youtube.com/watch?v=hJ_2kpTJvj0
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-06-11, 01:18   

Tam zaraz ostatni. Bożeny z poprzedniego forum nie kojarzysz?
_________________
Freja Draco
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 02:12   

A tam ostatni. Poganie dalej żyją, praktykuja i dobrze się mają. Dodam, że często zbierają się przy różnych bractwach rycerskich, albo je tworzą. Załączam kilka linków, może komuś się przydadzą.

Rodzimowierstwo Słowiańskie
Rodzimy kościół polski
Wicca
Słowiańska wiara
 
 
ainiki
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 02:34   

Cytat:
Poganie dalej żyją, praktykuja i dobrze się mają. Dodam, że często zbierają się przy różnych bractwach rycerskich, albo je tworzą.

Ale to nie jest ciągła tradycja, tylko współczesne rekonstrukcje. A Maryjczycy to nie żadni neopoganie tylko ostatnia europejska pogańska nacja która nie poddała się w pełni chrystianizacji i islamizacji.
 
 
Moonshadow
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Punktów: 1
Posty: 74
Wysłany: 2016-01-11, 14:22   

Mogę chyba powiedzieć ,ze pod pewnymi względami blisko mi do poganki. Mam swoja idęę siły wyższej,którą nazywam Boginią. Myślę o niej metaforycznie - bardziej jako o pozytywnej energii i którą odkryłam wewnątrz mnie niż jako o jakiejś osobie boskiej. Natomiast to wyobrażenie jest bliskie w pewnym stopniu obrazom "matriarchalnych" bogiń przyrody.
Myśle, że w wielu tematach mogłabym "przybić piątkę" z Vikkankami:)
Z drugiej strony nie pociąga mnie praktykowanie archaicznych rytuałów. Bez obrazy, bo szanuję to ,ze są osoby majace potrzebę sięgniecia od źródeł historycznyhch , ale jest to cos co powstało wieki temu w innych warunkach kulturowych i cywilizacyjnych i mnie bardziej kojarzy sie z odgrywaniem ról - czyms w rodzaju gry LARP ( fajna sprawa ale bardziej w obszarze gry, zabawy), niż z moimi poszukiwaniam iduchowymi jako osoby z początku XXI w. Może wynika to po prostu z tego ,ze w ogółem mam mało zrozumienia dla idei grup rekonstrukcyjnych . Czuję się dobrze w XXI wieku, utożsamiam się z współczesnością i nie chciałabym żyć w innych epokach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10