Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Informatyczne pytanie :)
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-11, 16:34   

Zaraz wyjdę z siebie i stanę obok :evil: GDZIE w Windows 10 znajdę opcję sprawdzenia poziomu tuszu w drukarce HP C4180? wszystko jest, mogę zmienić ustawienia, mogę wydrukować stronę testową, ale nigdzie nie mogę znaleźć gdzie się sprawdza poziom tuszów. Pomoc online nie pomaga, bo nie ma pomocy konkretnie do Win10, a "Usług drukarki" nie widzę nigdzie w Win10 :-?
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-12, 01:19   

Strona: 13.
Cytat:
Note 1 When the ink level for the print cartridge is low, a message appears
on the display. You can also check the ink levels by using the HP Photosmart
Mac Software on your computer.
Note 2 When the ink level for the print cartridge is low, a message appears
on the display. You can also check the ink levels by using the Printer Toolbox
available through the HP Photosmart Software on your computer or through
the Print Properties dialog box on your computer.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-12, 05:08   

Żaden komunikat mi się nie pokazał. Ani teraz ani nigdy wcześniej, nawet na Windows 7 i wcześniejszych.
Nie mam oprogramowania drukarki zainstalowanego, bo nie lubię zbędnych programów. Drukuję po prostu z programu graficznego, zawsze mi to wystarczyło (ale może będę musiał tym razem zainstalować jeśli nie znajdę innej opcji).
To powinno być chyba w Preferencje -> Funkcje i dalej "Usługi" a ja już tych Usług nie mam, bo zakładka "Funkcje" wygląda inaczej niż we wcześniejszych Windowsach...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-12, 13:57   

No to zainstaluj, w takim wypadku to nie jest zbędne oprogramowanie. Co do ikonek. Ja używam Windowsa 7, ale zawsze przestawiam sobie na małe ikonki by mieć bardziej szczegółowo opisane.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-12, 19:38   

Ja też mam małe ikonki... No chyba że Ty mówisz teraz o Panelu sterowania, to w Win 10 tym bardziej inaczej wygląda, ale tego nie ma w panelu sterowania tylko we właściwościach drukarki... tzn. no teraz to tego nigdzie nie widzę :P
_________________
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2015-11-06, 20:40   

Serio? Dajecie się szpiegować MSowi? Za co? ;)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-11-06, 20:45   

marta napisał/a:
Serio? Dajecie się szpiegować MSowi? Za co? ;)

Gdyby ludzie się przejmowali tym jakkolwiek to nie używaliby Windowsów, Skypów, webcamów, żadnych growych platform czy standardowych łącz internetowych.

A spywaryzm nowego Windowsa da się w pewnym stopniu ograniczyć, choć jeśli ktoś ceni sobie prywatność to oczywiście, że Microsoftowe czy Applowe rzeczy nie są dla niego.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-10, 05:05   

marta napisał/a:
Serio? Dajecie się szpiegować MSowi? Za co? ;)

Pff... bo jestem emocjonalnym ekshibicjonistą ;)
_________________
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-21, 21:52   

Zaraz mnie trafi kurczyca i zmienie się w kurczaka...

Dlaczego internet mi się sam z siebie rozłącza, a przy próbie połączenia wyskakuje: "nie można połączyć się z tą siecią?". Tak działa około przez 8 godzin, a potem problem znowu występuje i trzeba resetować kompa.
Dodam, że laptop nie wykrywa czasem mojej sieci mimo tego, że wykrywa inne, a pozostałe urządzenia działają normalnie.

Laptop Lenovo Z-50, system Windows 8.1.

Problemy z internetem są od początku użytkowania tego laptopa, na początku było "połączenie ograniczone" mimo tego, że reszta urządzeń w sieci domowej (telefon i drugi laptop) działają bez żadnych problemów. wszystkie rozwiązania z internetu zawiodły albo pomogły na jakiś czas i problem powracał, a zastosowane ustawienia się nie zmieniały. Zmiana sterowników też nie przynosi rezultatów.
Dodam, że windows sam resetował kartę sieciową i na jakiś czas to pomagało, ale problem cały czas powracał.
Ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć?
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-21, 23:58   

I oba laptopy mają te same ustawienia? (DNS i wszystko inne?)


Ja też mam pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć jak w Windows 10 wygrzebać hasło do aktualnie połączonego netu na wifi? We wcześniejszych starczył klik prawym na danym połączeniu, a teraz ni jak nie umiem tego znaleźć ani z Panelu Sterowania ani z niczego :?
_________________
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-22, 00:07   

wendigo napisał/a:
I oba laptopy mają te same ustawienia? (DNS i wszystko inne?)

Tak, oba konfigurowane fabrycznie, na obu jest ten sam problem, ale w różnych miejscach. Mój nie działa w domu, a drugi nie działa u rodziny.
Na internecie pisze, że to niedostosowane sterowniki Lenovo do windowsa 8. O ile po downgradzie do wcześniejszych ten drugi działa już wszędzie, to na moim nic nie pomaga.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-22, 01:06   

masz dodatkową kartę ethernet czy używasz wbudowanej? Jeżeli masz dwie i więcej to chce wiedzieć
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-22, 18:06   

Arisu napisał/a:
Jeśli chodzi Ci o bezprzewodową kartę sieciową, to dowiedz się jaką masz (czy Atheros czy Intel, znajdziesz to w menedżerze urządzeń) i zaktualizuj sterowniki z tej strony: http://support.lenovo.com...s/lenovo-z50-70

Sterowniki aktualizowane, downgradowane, nic nie pomaga i nie pomagało, ale link zapisze, bo wszystko było ściągane ze strony intela, a nie lenovo.
Defiant napisał/a:
masz dodatkową kartę ethernet czy używasz wbudowanej? Jeżeli masz dwie i więcej to chce wiedzieć

Wbudowana. Problem jest tylko na WIFI, ethernet działa bez problemu.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-22, 18:14   

Router twój? Masz dostęp? Hasło znasz (albo standardowe)?
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-22, 21:22   

Defiant napisał/a:
Router twój? Masz dostęp? Hasło znasz (albo standardowe)?

Mój, mam dostęp do wszystkiego.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-22, 22:54   

zrób mi screenshota z sekcji Wireless
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-23, 01:33   

Defiant napisał/a:
zrób mi screenshota z sekcji Wireless

http://imgur.com/a/lmSzu
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2015-11-30, 22:48   

Jest tu ktoś, kto ogarnia w miarę dobrze Pythona i BST?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-30, 23:04   

Alpaka napisał/a:
Defiant napisał/a:
zrób mi screenshota z sekcji Wireless

http://imgur.com/a/lmSzu


miałem ci odpisać w następnym dniu i zapomniałem, sorry - nadal aktualne?

Kor22p napisał/a:
Jest tu ktoś, kto ogarnia w miarę dobrze Pythona i BST?


No nie pomogę, niestety ale znając ludzi z forum pewnie ktoś :)
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-30, 23:14   

Defiant napisał/a:
miałem ci odpisać w następnym dniu i zapomniałem, sorry - nadal aktualne?

Tak. Raz działa, raz nie działa.
Jak są problemy z netem, to laptop przestaje widzieć moją sieć, a po ponownym "połączeniu" z siecią (internet nie działa wtedy) zasięg spada o jedną kreskę.
Głupie to to.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-30, 23:31   

Otwórz listę Tryb 802.11 i napisz jakie inne masz opcje
Rozumiem że Kanał jest wygaszona i nie można jej rozwinąć



Nie masz nic przeciwko sesji na Teamviewer? Najchętniej przejrzałbym jeszcze inne opcje :)
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-12-01, 02:00   

Defiant napisał/a:
Rozumiem że Kanał jest wygaszona i nie można jej rozwinąć

Można. Mam taki kanał, bo zawsze jak sprawdzam, to tylko jedna osoba ze mną interferuje. Inaczej wpieprzam się między 2 inne.

A opcje: greenfield, mieszane (to co aktywne) i wyłączone.

Defiant napisał/a:
Nie masz nic przeciwko sesji na Teamviewer? Najchętniej przejrzałbym jeszcze inne opcje :)

Nie wiem co to jest (ale się domyślam). Ostatnio bardzo źle się czuję i zachowuje się jak dziecko opóźnione w rozwoju, także nie wiem czy dam radę.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-01, 05:41   

Alpaka napisał/a:

Można. Mam taki kanał, bo zawsze jak sprawdzam, to tylko jedna osoba ze mną interferuje. Inaczej wpieprzam się między 2 inne.


Jeżeli masz opcję Auto to spróbuj ją na jakiś czas ustawić.

Alpaka napisał/a:

Nie wiem co to jest (ale się domyślam). Ostatnio bardzo źle się czuję i zachowuje się jak dziecko opóźnione w rozwoju, także nie wiem czy dam radę.


W czasie sesyjki nic nie robisz, tylko siedzisz i patrzysz więc samopoczucie nie gra roli ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-08, 21:45   

Potrzebuję opinii: kończy mnie się darmowa subskrypcja antywirusa który był zainstalowany na nowym kompie (McAfee LiveSafe), jako że mam zasadę nie płacić za programy, których odpowiedniki są darmowe, to pytam: jakiego darmowego antywirusa polecacie? Moje wymagania:

- ma być w chmurze
- ma być darmowy
- ma być lekki dla systemu
- najlepiej żeby nie wyświetlał okienek z reklamami/zachętami do zakupu płatnej wersji

Wcześniej miałem Pandę Cloud i w zasadzie byłem zadowolony, tylko ostatnio te reklamy/zachęty mnie trochę zaczęły wkurzać...
McAfee działał na mnie alergicznie bo z każdym Flash Playerem się to to próbowało instalować, ale teraz ten LiveSafe dosyć mi się podobał, a widzę że mają jakiś antywirus w chmurze darmowy, to nie wiem, może warto?
Albo coś innego - co tam polecacie?
_________________
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 22:11   

Ja mogę polecić program, którego sama na swoim kompie używam - 360 Total Security. Działa bez zarzutu, nie zamula kompa, działa sobie spokojnie w tle, nie spamuje reklamami.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-01-08, 22:18   

Avast.
Przy akualizacjach próbuje przekonywać do zakupu płatnej wersji, ale to mu się zdarza może ze dwa razy w miesiącu.
_________________
Freja Draco
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 23:20   

Avast może nie jest najlepszy ale daje radę a co najważniejsze jest darmowy i jak Freja pisze proponuje ale nie wymusza zakupu, nie jest upierdliwy i robi swoje
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 23:45   

A nie rozważałeś tego by przesiąść sie na linuxa? Jest darmowy, update wychodzą regularnie i nie jest tak wrażliwy na wirusy jak windows.. :P

A wracając do tematu. To Avast nawet tam jakoś daje radę. Lepsze to niż nic.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-09, 02:33   

Paula83 napisał/a:
Ja mogę polecić program, którego sama na swoim kompie używam - 360 Total Security.

Ale to chyba nie jest antywirus działający w chmurze... Ale fakt, opinie ma dobre, prawie tak dobre jak Panda.

Cytat:
Avast

Avast też nie działa w chmurze... Poza tym kiedyś mi się nie spodobał - mówi (ok, to pewnie można wyłączyć ;) ), kiedyś mulił (ale to się mogło zmienić), no i ogólnie... no nie lubię też ściągać czegoś, czego nie trzeba ściągać (stąd moja sympatia do antywirusów pracujących w chmurze).

Lagertha napisał/a:
A nie rozważałeś tego by przesiąść sie na linuxa? Jest darmowy, update wychodzą regularnie i nie jest tak wrażliwy na wirusy jak windows.. :P

Nie, podoba mi się Windows :P
Co do antywirusa, powiem tak: oszczędności rzędu setek tysięcy nie mam, backup robię raz w miesiącu, jak tam czasem jakiś wirus się wplącze i trzeba będzie zrobić formata, to nie będzie to koniec świata ;) no ale antywirus musi być - dlatego niekoniecznie musi to być najlepszy antywirus na świecie, tylko ma być lekki dla kompa, pracować w chmurze i mnie nie wkurzać ;)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-21, 20:37   

Zaryzykowałem jednak z tym McAfee Cloud - pierwsze trzy restarty kompa to była tragedia, nic nie mogłem zrobić, wszystko zacięte, ledwie resetowałem, już miałem przywracać system na dzień przed (o ile Win10 ma w ogóle taką opcję :P ), ale dałem mu jeszcze czwartą szansę i... komp się szybko włączył, wsio gra, antywirusa w ogóle nie zauważam, ani jednej reklamy, ani jednego alertu, a i chyba komp przyspieszył :)


No dobra, ale teraz mam inne pytanie: na YouTube (i na innych w sumie czasem też) na filmach robią mi się zielone zakłócenia, nie że cały film na zielono, ale np. kawałek (czasem większy czasem mniejszy), to nie wina poszczególnych filmów, bo dzieje się tak na niemal każdym filmie. Co można z tym zrobić? Widziałem rady w necie, ale to stare, jak jeszcze można było kliknąć prawym na filmik i wybrać cośtam, co teraz już się nie pojawia...
_________________
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-01-21, 21:07   

Spróbuj wyłączyć przyspieszanie sprzętowe dekodowania filmów:
jeśli korzystasz z chroma to wpisz w przeglądarkę: chrome://flags/ i tam wyłącz tę opcję ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-22, 15:44   

Nie korzystam z Chroma, korzystam z Firefoxa. I właśnie coś czytałem o tym przyspieszeniu ale nie wiem jak to zrobić :P Czytałem, że prawy klik na filmie ale u mnie nie ma tej opcji... więc może jakoś tak jak mówisz, ale nie wiem jak :P
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-01-22, 15:47   

http://kajabi.blogspot.co...rted-error.html
Tyle, że tobie sugerują ustawić "disable".
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-22, 16:46   

Ale... jak mam się dostać w FF do tych opcji? co mam wpisać, bo przecież nie "chrome..." :P
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-01-22, 17:19   

Arisu napisał/a:
Lagertha napisał/a:
A nie rozważałeś tego by przesiąść sie na linuxa? Jest darmowy, update wychodzą regularnie i nie jest tak wrażliwy na wirusy jak windows.. :P

A wracając do tematu. To Avast nawet tam jakoś daje radę. Lepsze to niż nic.

Obrazek
Polecam. Ostatnio zainstalowałam linucha znajomej, co to nawet nie wie jaka jest różnica między wejściem na mikrofon a słuchawkowym. Chwali sobie. Ponoć chce nawet lapka bez systemu kupić, żeby na niego linucha dać :P

Linux Mint jak coś ;)

@wendigo:

w FF w pasek adresu wpisz sobie about:config
potem czegoś takiego poszukaj, jak w załączniku - nie wiem czy to coś da, ale wygląda podobnie do tego z linku

hard.PNG
Plik ściągnięto 27923 raz(y) 7,27 KB

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-22, 18:55   

I tą wartość (drugą) z .enabled na "false"? bo inaczej się chyba nie da :P Zrobiłem. Jak będzie trudno ocenić, wyjdzie z czasem czy się poprawiło ;)
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-01-22, 19:05   

Na moje oko właśnie tą drugą :P Ale jak używam FF od zawsze, tak nigdy nie dotykałam tej opcji ;)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-01-23, 21:46   

wendigo, możesz też wejść w opcje firefoxa > zaawansowane > ogólne > odznaczyć 'korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeśli jest dostępna'

Jeśli to nic nie pomoże, to poleciłbym sprawdzić na innej przeglądarce czy jest tak samo ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-07, 23:38   

Czy ktoś może mi polecić jakieś normalne urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka)? Normalne znaczy takie, które się nie popsuje przynajmniej przez 5 lat (na nieoryginalnych tuszach)...

Miałem Epsona (Styllus DX4450, no bo tusze kolorowe oddzielnie), po jakimś czasie padła funkcja ksera bez uruchamiania komputera (muszę skanować i drukować - ale da się), no i jeszcze mu czasem odbija z tuszami - a to nie widzi jakiegoś koloru, albo cośtam.
Kupiłem HP (Photosmart 4180, już chrzanić oddzielne tusze, byle urządzenie działało), to mu teraz odbija z kolorowymi, oto co się dzieje na 3 różnych kartridżach (kiedy je wkładam):
1) "Wyrównaj pojemniki z tuszem" - wciskam ok, drukuje stronę wyrównania (tylko na czarno), wywala komunikat: "Wyrównywanie nie powiodło się, szczegóły w dokumentazji uż." - ale po wciśnięciu "Ok" błąd znika i można drukować z kolorowym kartridżem w środku (ale drukuje tylko czarny). A to był nowy kartridż, jeszcze nie używany.
2)"Wyjmij i sprawdź pojemnik z kolorowym tuszem" - ale można drukować z nim w środku, tylko że brak koloru (bo ten kolorowy jest akurat zużyty, więc powiedzmy że tu dobrze wyświetla)
3) "Wyjmij i sprawdź pojemnik z kolorowym tuszem" - nie da się drukować wcale, a ten jest prawie pełny (po pierwszym jego włożeniu wydrukowałem dwa obrazki kolorowe normalnie, po następnym włączeniu urządzenia komunikat jak wyżej).

Z tego co gdzieś tam w necie znalazłem, to może być zasilacz, który "pali" kartridże (chyba że ktoś ma inny pomysł? nie wiem czy mam rację i czy to możliwe, że pali tylko kolorowe), jeśli tak to raczej nie opłaca się kupować samego zasilacz i wolę nowe urządzenie. Tylko błagam, niech mi ktoś doradzi. Ja bym nawet był skłonny kupić laserowe jeśli miałoby być lepsze (ale słyszałem że różnie z tym bywa). Ogólnie mało drukuję, w kolorze jeszcze mniej, ale jednak od czasu do czasu chciałbym coś... (jeśli trzeba, to mogę coś drukować profilaktycznie co jakiś czas, tylko żeby się drukarka nie zastała ;) ale chciałbym żeby przynajmniej działała...)
_________________
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 09:14   

Podejrzewam że nic takiego nie znajdziesz, bo ten sprzęt nie jest produkowany po to, by tak długo wytrzymał. No chyba że masz kasę i miejsce na sprzęt bardziej profesjonalny:)
W pracy używam BizHuba750e Konica Minolta i daje radę :->
Natomiast te małe, biurkowe urządzenia wielofunkcyjne są w mojej opinii niewiele warte.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-02-08, 11:06   

Cytat:
Natomiast te małe, biurkowe urządzenia wielofunkcyjne są w mojej opinii niewiele warte.

Owszem. Dosłownie i w przenośni.
Jakiś profesjonalny sprzęt heavy duty co w punktach ksero itp. zaiwania, pewnie by wydolił. Natomiast zabawki za 200-300 zł są tylko do zabawy dla niedzielnych userów.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-02-08, 11:20   

wendigo napisał/a:
1) "Wyrównaj pojemniki z tuszem" - wciskam ok, drukuje stronę wyrównania (tylko na czarno), wywala komunikat: "Wyrównywanie nie powiodło się, szczegóły w dokumentazji uż." - ale po wciśnięciu "Ok" błąd znika i można drukować z kolorowym kartridżem w środku (ale drukuje tylko czarny). A to był nowy kartridż, jeszcze nie używany.
2)"Wyjmij i sprawdź pojemnik z kolorowym tuszem" - ale można drukować z nim w środku, tylko że brak koloru (bo ten kolorowy jest akurat zużyty, więc powiedzmy że tu dobrze wyświetla)
3) "Wyjmij i sprawdź pojemnik z kolorowym tuszem" - nie da się drukować wcale, a ten jest prawie pełny (po pierwszym jego włożeniu wydrukowałem dwa obrazki kolorowe normalnie, po następnym włączeniu urządzenia komunikat jak wyżej).


Mi to wszystko brzmi na jakieś zabrudzenie styków, może spróbuj przeczyścić: nanieś alkohol na jakiś wacik czy patyczek do uszu i przemyj dokładnie, ale delikatnie te styki elektroniczne katridżu z głowicą (zarówno z tyłu na pojemniku z tuszem, jak i na drukarce).
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-08, 11:50   

jesli nieduzo drukujesz to bardziej opłaca się znaleźć punkt może być zaprzyjaźniony z czasem, gdzie będziesz drukował - ewentualnie jeśli możesz w pracy i nikt nie ma nic przeciwko to też.
Tak wyjdzie taniej.
Piszesz o urządzeniach wielofunkcyjnych, naprawdę mało kto a już z pewnoscią na tym forum takich potrzebuje. Nawet ja nie potrafię ci nic doradzić.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-08, 19:49   

Paushan napisał/a:
Podejrzewam że nic takiego nie znajdziesz, bo ten sprzęt nie jest produkowany po to, by tak długo wytrzymał.

Też się tego obawiam...

Cytat:
W pracy używam BizHuba750e Konica Minolta i daje radę :->

Aż takiej kasy i miejsca to nie mam :D

Charlie napisał/a:
Mi to wszystko brzmi na jakieś zabrudzenie styków, może spróbuj przeczyścić: nanieś alkohol na jakiś wacik czy patyczek do uszu i przemyj dokładnie, ale delikatnie te styki elektroniczne katridżu z głowicą (zarówno z tyłu na pojemniku z tuszem, jak i na drukarce).

O tym też gdzieś przeczytałem i próbowałem, ale nie pomogło...

Def1ant napisał/a:
jesli nieduzo drukujesz to bardziej opłaca się znaleźć punkt może być zaprzyjaźniony z czasem, gdzie będziesz drukował - ewentualnie jeśli możesz w pracy i nikt nie ma nic przeciwko to też.
Tak wyjdzie taniej.

No właśnie też mi już to przemknęło przez myśl, żeby olać i tak robić. Zwłaszcza jeśli o kolor chodzi. Tym bardziej póki czarny drukuje, to jeszcze ujdzie. No a najważniejsze (skaner) w sumie działa.

Cytat:
Piszesz o urządzeniach wielofunkcyjnych, naprawdę mało kto a już z pewnoscią na tym forum takich potrzebuje. Nawet ja nie potrafię ci nic doradzić.

To czego używacie? :P Myślałem o drukarce i skanerze oddzielnie ale nie mam miejsca.

Nie wiem, może za jakiś czas jeszcze raz sobie fundnę jakieś kolejne 3w1 na wifi tym razem żeby było wygodniej, a jak i to padnie to już nigdy więcej...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 21:24   

wendigo napisał/a:
To czego używacie? :P Myślałem o drukarce i skanerze oddzielnie ale nie mam miejsca.
Mam drukarkę, jak na razie działa świetnie, mimo, że odstałam używaną. A do skanowania, można też użyć telefonu, są takie aplikacje jak skaner. Radzą sobie nie najgorzej. A sam skaner, to też nie musi być największych rozmiarów. Różne są.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-08, 22:15   

Wendigo nie wiem taki masz budżet ale polecić mogę canon pixma mg 5500
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-09, 04:25   

Lagertha napisał/a:
Mam drukarkę, jak na razie działa świetnie, mimo, że odstałam używaną. A do skanowania, można też użyć telefonu, są takie aplikacje jak skaner. Radzą sobie nie najgorzej. A sam skaner, to też nie musi być największych rozmiarów. Różne są.

Takie też mam wrażenie, że za czasów kiedy miałem drukarkę i skaner osobno to oba te sprzęty działały jednak lepiej i dłużej...
Jednak skanowanie komórką mnie nie przekonuje, coś tam kiedyś próbowałem i zniechęciłem się, a jednak stany czasem muszę gdzieś wysłać, także to dla mnie dość ważne żeby były dobre (to ważniejsze nawet niż to drukowanie, bo to jak mówi Def1ant - można iść gdzieś).

marco-polo napisał/a:
Wendigo nie wiem taki masz budżet ale polecić mogę canon pixma mg 5500

Noo widzę że można kupić za trochę ponad 80€ na Ebayu, więc taki budżet mogę mieć ;) (fakt, to więcej niż cena za którą kupiłem tego HP i wcześniej Epsona, więc może i jakoś będzie trochę lepsza...). A długo już masz ten sprzęt?
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-09, 11:51   

wendigo, półtora roku bedzie, jakość wydruków jak w zakładzie fotograficznym zdjęcia, więc czasami zdjęcia drukuję dla znajomych, połączenie wi-fi, skaner, kopiowanie dokumentów bez konieczności połączenia z komputerem i inne o których pewnie przeczytasz.. jestem zadowolony nawet bardzo :) poprzednie moje urządzenie wielofunkcyjne hp (nie pamiętam numeru) było do terefere, tusze zasychały dysze gdy urzadzenie nie było za często używane - mimo oryginalnych kardridzy - masakra, w złości nie raz mnie korciło by wywalić przez okno, bo ciagle byłem uwalony tuszami przez czysczenie tych kardridży zapowietrzających się i zasychających.. wcześniej też miałem sporo drukarek hp i epson - i w sumie każda w końcu doprowadzała mnie do szewskiej pasji - więc zainwestowałem w canona i mam spokój.. odpukać
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-09, 14:57   

marco-polo napisał/a:
jakość wydruków jak w zakładzie fotograficznym zdjęcia, więc czasami zdjęcia drukuję dla znajomych, połączenie wi-fi, skaner, kopiowanie dokumentów bez konieczności połączenia z komputerem i inne o których pewnie przeczytasz.. jestem zadowolony nawet bardzo :)
Mam dokładnie tak samo, jedyny ból to koszt tonera, ale trudno, coś za coś :-P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-10, 06:43   

marco-polo napisał/a:
w złości nie raz mnie korciło by wywalić przez okno,

Buhahaha, zabawne że tak o tym piszesz, bo właśnie te urządzenia są jedynymi sprzętami, na które zdarzało mi się reagować IDENTYCZNIE :lol: Ileż to już miałem jakże malowniczych wizji jak biorę toto i ciskam przez okno ;)
Ok, chyba mnie przekonałeś ;)
_________________
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2016-03-16, 18:32   

Podepnę się znów pod temat, ale może ktoś ogarnia w miarę html/js i pomógłby mi z jednym pytaniem? Potrzebne na dość szybko, pytanie testowe. :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-03-16, 18:35   

To zadaj to pytanie, to może ktoś ci pomoże :p
_________________
Freja Draco
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2016-03-16, 18:49   

Czy JavaScript pozwala na modyfikację istniejących stylów CSS elementów HTML?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-03-16, 19:04   

Tak.
_________________
Freja Draco
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2016-03-16, 19:11   

Dzięki ;)
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-01, 15:36   

Przed chwilą odinstalowałem program Comodo, bo blokował mi stronę chomikuj.pl

Jaki program antywirusowy jest Waszym zdaniem najlepszy? Oczywiście taki, który nie blokuje stron z plikami.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 16:35   

Ja mam Eset w wersji trial na 30 dni.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 17:03   

Bruce napisał/a:
bo blokował mi stronę chomikuj.pl

może dlatego że chomikuj jest w tej samej kategorii co kickasstorrent czy piratebay? wspomniany przez Kelię Eset nie blokuje tych polskich paserów.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-01, 17:45   

Eset mnie wkurza od 10 lat, bo blokuje programy na zasadzie "bo tak", "bo w sumie nie wiem co to jest" :P Ale ja robiłam mody do gier, więc trochę "dziwnego softu" mi się przez dysk przetoczyło.

Bruce, podejrzewam, że w każdym normalnym antywirusie można dodać wyjątki albo wywalić głupi dodatek do przeglądarki, co blokuje. Nie wiem, nie miałam do czynienia z tym dziadem.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 19:50   

Ja mam sam antywirus, a nie cały pakiet Internet Security. Nic mnie nie wkurza. ;) Zresztą, uważam, że przy głupocie użytkownika żaden program nie pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa. :P A gdy użytkownik jest ogarnięty, to antywirus jest w zasadzie zbędny.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-01, 19:50   

Bruce napisał/a:
Jaki program antywirusowy jest Waszym zdaniem najlepszy? Oczywiście taki, który nie blokuje stron z plikami.

Nie wiem, czy najlepszy, ale darmowy AVG sprawdza mi się całkiem dobrze.
Co jakiś czas wyświetla zachęty, żeby kupić wersję pro, i bywa, że krzyczy przy plikach, których po prostu nie zna, podejrzewając je o nieznane zagrożenie, ale poza tym jest ok.
_________________
Freja Draco
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-01, 20:03   

Dzięki za odpowiedzi :)

Poszukam AVG i Eseta, ale raczej wybiorę AVG, jeśli jest bezterminowy.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 20:11   

eset jest płatny, no... napiszę coś bardzo niepopularnego (niezrozumiałego?). zanim dostałam eseta używałam bezpłatnej aviry która sprawdzała się całkiem nieźle choć dużo false positive miała. interfesjowo nie miała koszmarnych krzyków i płaczu avg o wykupienie pełnej wersji, dodatków, przyspieszenia komputera itp
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-04, 01:52   

Bruce napisał/a:
Przed chwilą odinstalowałem program Comodo, bo blokował mi stronę chomikuj.pl

Jaki program antywirusowy jest Waszym zdaniem najlepszy? Oczywiście taki, który nie blokuje stron z plikami.

Przede wszystkim: antywirus w chmurze. Bo po co program ma coś ściągać na dysk i zawalać dysk jak może pracować w chmurze.
Na starym komputerze miałem Panda Cloud, był ok ale potem zaczął dziennie po jednej reklamie wyświetlać (czy tam zachętę do kupienia płatnej wersji), co mnie wkurzało. Na nowym kompie Miałem McAfee (też w chmurze oczywiście), poza tym że trzy razy musiałem kompa restartować po instalacji, to potem już działał bez zastrzeżeń i nigdy nawet nie zauważałem jego obecności (co dla mnie jest ważne żeby antywir nie był upierdliwy), oczywiście poza info o zablokowaniu czegoś (ale niczego czego bym nie chciał blokować).
Teraz, po ostatniej dużej aktualizacji Windowsa 10 mam w sumie tylko Windows Defender i właściwie też nie jest źle (ale on chyba nie pracuje w chmurze, co nie? :< ).
_________________
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-10-04, 22:20   

wendigo napisał/a:
antywirus w chmurze.


Bitdefender ? Jest też edycja free, w sumie możesz go zobaczyć.

http://www.dobreprogramy....dows,38429.html

Cytat:
Program działa w oparciu o technologię chmury, dzięki czemu charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, jednocześnie skutecznie chroniąc komputer przed szkodliwymi wirusami...


wendigo napisał/a:
Windows Defender i właściwie też nie jest źle (ale on chyba nie pracuje w chmurze, co nie? :< ).

Nie, to jest program dołączany przez Microsoft do systemu Windows.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-05, 00:15   

Claudo napisał/a:
to jest program dołączany przez Microsoft do systemu Windows.

no o tym to wiem :P Wyłączył mi McAfee i się włączył sam po ostatniej aktualizacji ;) i tak sobie jest... ale chyba włączę Mc, a jego wyłączę, bo jakoś wolę w chmurze ;)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-07, 02:26   

Może ktoś się zna na wordpressie i mi powie:

1. Jak zmienić w ogóle układ jednego wpisu? - chciałbym wyrzucić autora, kategorie i słowo "Opublikowano". Słowo "Opublikowano", "autor:" i kategorie mogę ukryć dodając w arkuszu stylu:
Kod:

.meta-prep,
.meta-sep,
.cat-links {
display: none;
}

tylko nie wiem czy tak się powinno :P ale już mojego nicka, który jest linkiem nie mogę tak ukryć... Z resztą trochę mi to się kojarzy z zamiataniem śmieci pod dywan ;) (zamiast wyrzucaniem ich), a poza tym na dłuższą metę i tak mnie to nie urządza bo chciałbym trochę zmienić układ wpisu...

2. Jak zrobić żeby obok daty wyświetlała się też godzina dodania wpisu?

3. Czy da się tak zrobić żeby Archiwum i wyszukiwarkę można było też zamieścić w głównej kolumnie na jakiejś podstronie? (ogólnie chcę je w bocznej kolumnie zwinąć albo nawet całkiem stamtąd usunąć i ok - to nie problem, wiem jak zrobić, ale czy właśnie w jakiś sposób można je też dodać w treści głównej podstrony? )

4. Czy można mieć jakiś wpływ na wygląd komentarzy Disqusa? Jak dla mnie za duża czcionka...

(ogólnie to mam wrażenie, że wordpress z tymi wszystkimi wtyczkami zrobiony jest dla półmózgów, które nic nie kumają, a takie 0,75 mózgi jak ja mają problem :P /bo oczywiście całe mózgi wiedzą wszystko i z wtyczkami i bez ;) / )
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-08, 01:11   

Dobra, to coś prostszego :mrgreen:

Potrzebuję obejrzeć TVN Player (tak, potrzebuję!! bo jestem zły i sfrustrowany jak se nie mogę obejrzeć zaległych "Kuchennych rewolucji" i kastingów do "Mam Talent" :evil: ), oczywiście nie jest to takie proste z zagranicy :? i opcje mam dwie: albo mi ktoś ściągnie, co się podobno da (znalazłem wtyczkę), tylko że może ktoś z Was wie dlaczego TVN Player uparcie pokazuje komunikat o wyłączeniu blokady reklam jak już są wyłączone? co z tym zrobić? (przeglądarka Firefox, z AdBlockiem ale wyłączanym, nawet całkowita dezaktywacja nie pomaga).

Ewentualnie druga opcja: zdobyć przeze mnie polskie IP. Więc się interesuję VPN i przeczytałem o takiej opcji:
Cytat:
Zdalny komputer
Jeśli masz komputer umożliwiający zdalny dostęp (np. z uczelni, pracy lub firmy hostingowej), możesz wykorzystać go do zmiany adresu IP. Na takim komputerze możesz pracować zdalnie, a serwer docelowy zobaczy jego adres. Możesz wykorzystać go również jako proxy. Ten sposób sprawdzi się, jeśli dostęp do zasobów mają np. tylko komputery uczelniane albo firmowe, rozpoznawane po adresie IP.

- czy ja dobrze to rozumiem, że mógłbym się przez komputer kogoś w Polsce połączyć i "miałbym" polskie IP? Jak to zrobić?
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-08, 03:52   

Wykupić sobie VPN na miesiąc i testować.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-08, 12:02   

Raczej nie testowałam takich rozwiązań, ale może wystarczy jakieś proxy?

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search/?q=proxy&appver=49.0&platform=windows
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-08, 14:16   

Kate napisał/a:
Wykupić sobie VPN na miesiąc i testować.

Nie chcę sobie wykupywać... chcę to zrobić za darmo jeżeli się da - tak jak mówię - mam do dyspozycji komputer w Polsce, chcę zrozumieć co to znaczy to zdalne łączenie?

Freja napisał/a:
Raczej nie testowałam takich rozwiązań, ale może wystarczy jakieś proxy?

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search/?q=proxy&appver=49.0&platform=windows

Hola mi nie działa. UnblockYouTube też tak średnio, więc się trochę zniechęciłem ale spróbuję...
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-08, 17:57   

wendigo napisał/a:
Nie chcę sobie wykupywać... chcę to zrobić za darmo jeżeli się da - tak jak mówię - mam do dyspozycji komputer w Polsce, chcę zrozumieć co to znaczy to zdalne łączenie?
Teoretycznie mógłbyś się łączyć przez ten komputer, robiąc z niego np. serwer SSH. Przydałoby się stałe IP, ruter też musi być odpowiednio skonfigurowany - przekierowania portów. A na swoim komputerze łączysz się z tym serwerem ssh robiąc tunel. Następnie jest jakiś sposób by przeglądarka z niego korzystała. Najlepsza opcja to VPN, on cały ruch przekieruje.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-08, 19:55   

Usunięty, no, coś takiego dałoby radę. Ja kiedyś korzystałam z takiego tunelu dla firefoksa, tu chyba nawet dobrze to opisali: https://calomel.org/firefox_ssh_proxy.html
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-09, 02:02   

Jeżeli masz komputer w polsce to może po prostu pulpit zdalny ? Teoretycznie bedzie to działać, nie wiem tylko jak bardzo niewygodne bedzie takie rozwiązanie.


proxy mogło by zadziałać ale musisz mieć pewność że bedzie ono z polskimi ip.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-09, 03:45   

Usunięty napisał/a:
wendigo napisał/a:
Nie chcę sobie wykupywać... chcę to zrobić za darmo jeżeli się da - tak jak mówię - mam do dyspozycji komputer w Polsce, chcę zrozumieć co to znaczy to zdalne łączenie?
Teoretycznie mógłbyś się łączyć przez ten komputer, robiąc z niego np. serwer SSH. Przydałoby się stałe IP, ruter też musi być odpowiednio skonfigurowany - przekierowania portów. A na swoim komputerze łączysz się z tym serwerem ssh robiąc tunel. Następnie jest jakiś sposób by przeglądarka z niego korzystała. Najlepsza opcja to VPN, on cały ruch przekieruje.

Brzmi skomplikowanie, ale ok, przeglądnę tego linka co podaje antnieszka :P

Kate napisał/a:
Jeżeli masz komputer w polsce to może po prostu pulpit zdalny ? Teoretycznie bedzie to działać, nie wiem tylko jak bardzo niewygodne bedzie takie rozwiązanie.

Pulpit zdalny?
No teoretycznie to mi mama może puścić i włączyć udostępnianie ekranu na Skype ale głosu nie ma :P (znaczy jest ale kiepsko słychać), mam jeszcze Team Viewer ale nie testowałem :P
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-09, 12:33   

Ten artykuł co podała opisuje klienta, musisz skonfigurować to na swoim komputerze. Na komputerze w Polsce musisz mieć serwer SSH, np. ten: http://www.freesshd.com/?ctt=overview
Polecam zmianę domyślnego portu serwera z 22 na jakiś inny np. 2222. By połączyć się z serwerem musisz znać zewnętrzne IP komputera. Są strony co pokazują IP.
Prawdopodobnie komputer ma IP wewnętrzne nadane przez router (np. 192.168.0.100), najlepiej mu nadać stałe IP i przekierować port 2222 na te IP wewnętrzne.
Jest sporo zabawy z konfiguracją tego, ale ma to swoje plusy. Nie przeszkadza się w pracy na tym komputerze i chyba powinno dawać mniejsze opóźnienia niż TeamViewer. Choć użycie TeamViewera jest znacznie prostsze i ma jakieś optymalizacje do przesyłania video.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-09, 15:33   

Yhy, racja :P To już chyba zboczenie zawodowe, że wszystko z czym pracuje, zwłaszcza zdalnie jest linuksem >.<

Ale numer portu bym jednak wzięła większy, żeby nie było ryzyka, że jakaś głupia usługa windy tam siedzi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-09, 17:19   

Usunięty napisał/a:
Jest sporo zabawy z konfiguracją tego, ale ma to swoje plusy. Nie przeszkadza się w pracy na tym komputerze i chyba powinno dawać mniejsze opóźnienia niż TeamViewer. Choć użycie TeamViewera jest znacznie prostsze i ma jakieś optymalizacje do przesyłania video.

Brzmi to ciekawie, zwłaszcza jeśli to nie przeszkadza w pracy na tym drugim komputerze?
Tymczasem jednak spróbowałem z TeamViewerem i w sumie głos jest w porządku, wiec może mi to na razie wystarczy... a raczej by wystarczyło gdyby nie to, że jakąkolwiek bym przeglądarkę otworzył, tvnplayer krzyczy żeby wyłączyć blokowanie reklam, AdBlock jest wyłączony ale tak czy inaczej jest on tylko na FF zainstalowany... Jak to w ogóle jest możliwe, żeby w innych przeglądarkach występował też ten komunikat? :shock: (sprawdziłem IE i Chrome).
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-09, 22:04   

wendigo napisał/a:
Brzmi to ciekawie, zwłaszcza jeśli to nie przeszkadza w pracy na tym drugim komputerze?
Działa to jako usługa w tle. Ten serwer ma ikonkę przy zegarze, otwiera konfigurację jego. Musi być włączone z uprawnieniami administratora.
wendigo napisał/a:
tvnplayer krzyczy żeby wyłączyć blokowanie reklam, AdBlock jest wyłączony ale tak czy inaczej jest on tylko na FF zainstalowany...
Firefox ma własną "ochronę przed śledzeniem. Ją też trzeba wyłączyć :/ Ikona tarczy po lewej stronie paska adresu.
A co do innych przeglądarek trudno mi powiedzieć.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-09, 22:09   

Usunięty napisał/a:
Ikona tarczy po lewej stronie paska adresu.
Od 10 lat takiej nie widziałam, nie masz czasem jakiegoś antywira co to dodaje?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-09, 22:30   

antnieszka, to dość nowa funkcja Firefoksa, nie jest na pasku, tylko między przyciskiem wstecz, a samym tekstem adresu.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-09, 23:22   

Aaaaaa, no właśnie :P Jak to jest "na pasku" to ja Gandalf jestem. To też można normalnie w opcjach wyłączyć, żeby nie przeklikiwać dla każdej strony.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 09:16   

Na tym zdjęciu z neta FF ma zupełnie inny wygląd niż u mnie. zanim się kliknie ikony są na białym tle tak samo jak pasek adresu.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-10, 09:18   

Moj FF tez inaczej wyglada juz myslalam ze mam jakas mocno przestarzala wersje...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-10, 09:46   

Aż sobie poszłam poczytać, o co biega
Cytat:
Ochrona przed śledzeniem w trybie prywatnym
(...)
Kiedy Firefox blokuje śledzące domeny, w pasku adresu pojawia się ikona tarczy

https://support.mozilla.org/pl/kb/ochrona-przed-sledzeniem-w-trybie-prywatnym

I po włączeniu okna w trybie prywatnym faktycznie na stronie http://www.wp.pl wyświetla mi ikonkę tarczy.
Ale też pierwszy raz ją widzę.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-10, 09:49   

Usunięty napisał/a:
Na tym zdjęciu z neta FF ma zupełnie inny wygląd niż u mnie. zanim się kliknie ikony są na białym tle tak samo jak pasek adresu.

Oj tam, to akurat zupełny szczegół.
Otwórzcie sobie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/themes/?sort=popular i najedźcie myszą na któryś z obrazków :>
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 11:38   

Freja napisał/a:
I po włączeniu okna w trybie prywatnym faktycznie na stronie http://www.wp.pl wyświetla mi ikonkę tarczy.
To działa też w zwykłym trybie, pewnie nie zwróciłaś na nią uwagi. Zależnie czy wykryje skrypty śledzące ikona jest pokazywana. To coś w stylu uBlocka, tylko wbudowane w przeglądarkę.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-10, 12:07   

Freja napisał/a:
Otwórzcie sobie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/themes/?sort=popular i najedźcie myszą na któryś z obrazków :>
No, sa jeszcze "pełne motywy" https://addons.mozilla.org/pl/firefox/complete-themes/

Z drugiej strony przyznam, że ta "tarcza" mi jeszcze niczego błędnie nie zablokowała, więc nie wiem :|

Na wp.pl jej nie mam, ale chyba FF pod linuksa jest kapeczkę inny, także zwracam honor do kieszeni Usunięty. Na windzie faktycznie coś takiego widziałam, teraz pamiętam.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-10, 12:23   

Cytat:
To działa też w zwykłym trybie, pewnie nie zwróciłaś na nią uwagi.

No właśnie, nie:


tylko, jak uruchomię w trybie prywatnym:


Może to jakoś od opcji zależy, ale odpaliłam nawet w trybie awaryjnym z powyłączanymi wszystkimi wtyczkami i wtedy też nie ma tarczki.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-10, 12:26   

antnieszka napisał/a:
No, sa jeszcze "pełne motywy" https://addons.mozilla.org/pl/firefox/complete-themes/

Jest jeszcze Classic Theme Restorer
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/?src=ss

i Stylish
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/stylish/?src=ss

I za ich pomocą można sobie zmienić praktycznie wszystko w wyglądzie Firefoxa,
a dzięki Stylishowi modyfikować również wygląd stron w internecie.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-10, 12:28   

Freja napisał/a:
a dzięki Stylishowi modyfikować również wygląd stron w internecie.
nono, np taka ciemna skórka do portali, które wypalają oczy białym w nocy :| I własne też można pisać.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-10, 20:39   

Usunięty napisał/a:

wendigo napisał/a:
tvnplayer krzyczy żeby wyłączyć blokowanie reklam, AdBlock jest wyłączony ale tak czy inaczej jest on tylko na FF zainstalowany...
Firefox ma własną "ochronę przed śledzeniem. Ją też trzeba wyłączyć :/ Ikona tarczy po lewej stronie paska adresu.
A co do innych przeglądarek trudno mi powiedzieć.

Na takie info też trafiłem i czytałem, ale nie mam takiej opcji (wyłączenia) jak kliknę na ikonę :-/

antnieszka napisał/a:
To też można normalnie w opcjach wyłączyć, żeby nie przeklikiwać dla każdej strony.

A gdzie? Bo jak wyżej - na stronie playera tej opcji nie ma pod ikoną... Z resztą to chyba też nie pomoże... Bo włączyłem okno w trybie prywatnym, wyłączyłem ochronę przed śledzeniem i nic to nie dało, dowód: https://dl.dropboxusercontent.com/u/23790835/zrzuut.jpg - no jakaś masakra z tym playerem :evil: Ale żeby na żadnej przeglądarce się nie dało? Przecież one nawet nie mają wtyczek blokujących reklamy zainstalowanych...
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-10, 23:03   

wendigo, wpisz w pasek adresu FF
Kod:
about:preferences#privacy

to skrót do preferencji - > prywatności i tam masz globalnego pstryczka o ile dobrze widzę. Nie mam silverlight na linuksie, nie sprawdzę :( A pipelight mi się zepsuł.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 09:01   

Może zamiast męczyć się z legalnym oglądaniem pobrać z mniej legalnego źródła? Będzie prościej.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-11, 11:14   

Usunięty, też mi to przeszło przez myśl, tym bardziej, że to jest legalnie dostępne, wiec? Z tego co pamiętam serwisy streamujące zakazują rozpowszechniania, ale nic nie kojarze o zapisywaniu na dysk :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-11, 17:23   

Usunięty napisał/a:
Może zamiast męczyć się z legalnym oglądaniem pobrać z mniej legalnego źródła? Będzie prościej.

Jasne, że to dobry pomysł i robię tak kiedy tylko da się :P ale z chomika znika 2-3 dni po tym jak ktoś wrzuci (a wrzucają raczej tylko ostatnie odcinki...). No i zagapiłem się i przegapiłem jeden odcinek "Kuchennych rewolucji" i kilka "Mam Talent" :(
Z innych źródeł też szybko zostają skasowane :( a ściąganie z nich trwa ze dwie godziny na plik...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-13, 18:23   

Noszę się z zamiarem kupna czegoś koputerowo-podobnego dobrego na podróż... (znaczy na krótkie wycieczki). Oczywiście mam laptopa ale co tu dużo mówić... na dwudniowy wypad na drugi koniec Europy, gdzie z plecakiem łażę po całym mieście cały dzień, zwyczajnie się boję go brać. A więc myślę o netbooku albo tabletcie... Wprawdzie tablet mam i nie podoba mi się, ale tak ostatnio myślałem, ze może to kwestia Androida, którego nie lubię i tablet z Windowsem bardziej by mi odpowiadał? (pod warunkiem że ten Windows przypominałby komputerowy a nie Windows Phone :P a nie wiem jak to jest w tabletach).

No ale do rzeczy - może jakiś konkretny sprzęt moglibyście mi doradzić? Nie musi być nowy, mogę kupić używany. Moje wymagania: żeby się nadawał do przeglądania internetu, Skype, Gadu-Gadu... - to takie najważniejsze, ale czasem jakiś film (np. w 26 godzinnej podróży autobusem...) też bym obejrzał. Absolutnie nie zależy mi na pojemności dysku, jakości aparatów wbudowanych, jakości plastiku wykonania itp. Jak wyżej - internet, skype, czasem jakiś film. No i nie ukrywam, że chciałbym kupić to jak najtaniej... Pełna klawiatura jest ważna, ale do tabletu można dokupić pokrowiec z klawiaturą, więc to tam drobiazg...
Ale jakie parametry? (cały czas myślę o tym, że mój poprzedni laptop z 8GB RAMu czasem przymulał, a tu taki sprzęt z o wiele mniej... ale może przy tam małych wymaganiach jakoś to da się pogodzić?)

Ile chcę na to wydać? Najlepiej 50€/200zł XD ale jestem w stanie się nagiąć. Ale proszę pamiętać, że to ma być coś, czego nie będzie szkoda jak mi ukradną XD

A tak np. widzę coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=fll0QpcbJFc i hmm, wygląda chyba nieźle?
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-14, 00:36   

Co do tabletu z windowsem to miałam Lenovo miix 2 8" (z3537, 2gb ram, 32gb rom, intel hd)
Spokojnie dawał radę, windows wygladał tak jak ten na PC, Z grami dawał sobie radę, jak na integre od intela(to samo mam aktualnie w swoim laptopie). Do Twoich zastosować jak znalazł. No i wiadomo plus jest taki ze tablet naładujesz powerbankiem, a netbook'a nie.
Co do netbooka, to aktualnie mam acera v5-121 i też jest ok, aczkolwiek ostatnio dokupiłam 8GB ram i muszę jeszcze przełożyć ssd, bo na 2GB ram nie da się pracować na 64-bitowym systemie (logika producenta -.-)
Ale w Twoim budżecie netbook odpada i zostaje tablet, teoretycznie nawet taki z 1GB ram dałby radę, ale z nimi jest ten problem że mają 16GB rom, i dla Ciebie zostaje ze 4-5GB
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-10-14, 00:52   

Kate napisał/a:
No i wiadomo plus jest taki ze tablet naładujesz powerbankiem, a netbook'a nie.

Da się tylko trzeba mieć odpowiedni power bank z odpowiednimi wejściami.

 
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-14, 01:34   

Chodziło mi o zwykły poberbank dający 5v, zastosujesz go w tablecie jak i telefonie.
Co do tego drugiego na 19v, to jak z ceną takiego powerbanku ? I jakie są jego parametry ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13