Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o poradę dla emki
Autor Wiadomość
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2015-05-20, 18:44   Prośba o poradę dla emki

Witam wszystkich, chciałabym się was poradzić o coś. A mianowicie od października chce rozpocząć studia na nowo, ponieważ w podczas tego roku, wyleciałam na pierwszym semestrze. Jak jeszcze chodziłam na uczelnie zakładałam damskie czarne jeansy rurki, unisex buty, oraz koszulki unisex. Pytanie jak bardzo mogą mnie napiętnować podczas nowego roku, jeśli bym pomalowała paznokcie, nosiła stanik, mając dłuższe włosy? Chciałabym powoli zrobić lekki coming out ale się boję, chyba że moje pomysły wiążą się zbyt dużą kontrowersją. A druga sprawa jak powiedzieć ludziom, że nie czuje się pewnie w ciele mężczyzny, że wolałabym być kobietą? Na studia gdzie chce iść jest w sumie więcej chłopaków. I nie chciałabym być zwyzywana od "pedałów" oraz pobita w razie czego. Jakieś porady? Z góry dzięki.
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-05-20, 19:46   

Masakra.

Powiem Ci tak. Chcesz skończyć studia?

Don't speak!


For you:

https://www.youtube.com/watch?v=G6Ob1BfVqj8
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-20, 20:39   

Czyli mam się kisić przez 5 lat i dopiero po 5 latach zacząć tranzycje?
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-20, 21:19   

A opcja nic nie mówić i zacząć? Zmiany będą stopniowe, nie zauważą ich z dnia na dzień. Sama rozważam taką opcję.
 
 
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-20, 21:36   

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, szczególnie, że to będą obcy ludzie. Jest inaczej kiedy zżyjesz się z grupą, znają cię jako chłopaka, nic nie podejrzewają, a potem jakby ich obuchem walnęło i odsuwają się od ciebie, bo to nie ty.
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-20, 21:49   

Więc ja bym zrobił inaczej - full kobieco, najlepiej załatwić z wykładowcami, co by było możliwe jakbyś miała diagnozę, jakikolwiek papier. Ale jak nie jesteś jeszcze zdecydowana na tyle żeby iść do lekarza, to i tak poszedłbym w full kobieco, bo dla Twoich kolegów i koleżanek z uczelni uważam, że będzie to czytelniejsze niż takie pół na pół. Reasumując: masz papier - spróbuj załatwić z wykładowcami. Nie masz papieru - to tylko full comming out przed grupą (im nie musisz mówić, że nie masz pewności ;) niech myślą, że masz, że jesteś zdecydowana itp.).
_________________
 
 
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-20, 23:06   

Wow, Widzę Wendigo, że z grubej rury? :D Wiem, że pewnie teraz marudzę, rozczulam się nad sobą, ale boję się coming outu. Boję się wytykania palcami oraz odtrącenia ze strony innych. :( może Taliesin ma rację, aby przejść studia w mojej męskiej formie, a potem zając się tranzycją?
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-05-20, 23:39   

OliwkaTS napisał/a:
Wow, Widzę Wendigo, że z grubej rury? :D Wiem, że pewnie teraz marudzę, rozczulam się nad sobą, ale boję się coming outu. Boję się wytykania palcami oraz odtrącenia ze strony innych. :( może Taliesin ma rację, aby przejść studia w mojej męskiej formie, a potem zając się tranzycją?


A nie masz możliwości, by studia zacząć - powiedzmy - za rok? Nie chodzi tu o to, byś szła na studia dopiero po pełnej tranzycji, ze zmienionymi danymi i tak dalej. Wystarczy, że już coś ruszysz. To nowy, ciekawy etap w Twoim życiu i dobrze by było, żebyś zaczęła go jako Ty, bez żadnego udawania. :-D
Sam sobie nie mogę wybaczyć, że już w liceum nie zdecydowałem się na społeczną tranzycję. Z perspektywy czasu mam wrażenie, że masa ludzi by zrozumiała.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-21, 03:41   

Jakie 5 lat? Możesz na licencjacie siedzieć jako on, a potem magistra zmienić szkołę i już jako ona. Jeśli chce Ci się czekać ofc.

Ale tak jak Wendigo mówił - po co się męczyć itd.? Od razu na kobiete się ubieraj i wsio. Tylko czy aby na pewno coming out robić przed wszystkimi? Niech Cię znają jako kobietę, a nie 'gościa, co se zmienia płeć'. Oczywiście zależy to od tego 'passingu'…
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-05-21, 12:43   Re: Prośba o poradę dla emki

OliwkaTS napisał/a:
Pytanie jak bardzo mogą mnie napiętnować podczas nowego roku, jeśli bym pomalowała paznokcie, nosiła stanik, mając dłuższe włosy?i.

Tylko po co? :roll:
Jeśli nie uchodzisz, to na "męskim" kierunku skazujesz się tylko na problemy.

@Wendigo - Ciekawe jak to sobie wyobrażasz. Full coming out w środowisku ludzi w dużej mierze opierających swoją tożsamość na szydzeniu z mniejszości (szczególnie "widocznych" m/k)?
Rozumiem, że chcesz dobrze ale to trochę inna sytuacja niż u k/m (choć zależy też pewnie od tego jaka to uczelnia/kierunek)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-05-21, 12:59   

Jeśli w wersji full femme wyglądasz wiarygodnie, to też mi się zdaje, że lepiej byłoby zagrać w taki sposób, niż fundować grupie Conchitę Wurst.
 
 
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-21, 13:24   

Planuję wrócić na Uniwersytet łódzki, na wydział matematyki i informatyki. Z tego co mówią znajomi wyglądam przekonująco em femme ale głos mnie zdradza czasami. Czy mogłabym poprosić kogoś kompetentnego o wytłumaczenie jak ćwiczyć kobiecy głos, ponieważ z tego kiedyś czytałam nie mogłam sie połapać o co chodzi. :( i ogólnie dziękuje wam wszystkim za rady. :)
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-05-21, 13:45   

OliwkaTS napisał/a:
zy mogłabym poprosić kogoś kompetentnego o wytłumaczenie jak ćwiczyć kobiecy głos, ponieważ z tego kiedyś czytałam nie mogłam sie połapać o co chodzi.

Przejrzyj, co pisałam i linkowałam w tych wątkach, takoż uwagi pozostałych komentatorów:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=268
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=263
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 13:48   

Wg mojej oceny wyglądasz przekonująco, ale głos to faktycznie może być problemem. W grupie pewnie jest mało dziewczyn?
Jak nie masz np. ciemnego zarostu, czy ponad przeciętnego wzrostu, to śmiało. Ja niestety mam 186 i rysy twarzy jak u neardeltańczyka. ;)
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 14:17   

Cytat:
Planuję wrócić na Uniwersytet łódzki, na wydział matematyki i informatyki.


Ja bym nie ryzykowala pelnego coming outu. Nie wiem jaki kierunek wybralas ale na informatyce jest wiekszosc facetow a na matematyce pol na pol. Poza tym nie wiesz, czy trafisz na tolerancyjna grupe. A faceci z reguly sa chamami.
Rozwazalabym podane wczesniej wyjscie, zeby zaczac leczenie hormonalne i funkcjonowac zgodnie z aktualnymi dokumentami a na magisterke przeniesc sie gdzies indziej juz jako ona (zakladajc, ze bedziesz po pelnej zmienie danych).
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-05-21, 15:50   

Jeśli wyglądasz przekonująco, to popieram Wendigo - załatw na uczelni, żeby wykładowcy znali Cię tylko pod żeńskim imieniem, jeśli tak się da. Wyglądaj jak kobieta, bo pierwsze wrażenie liczy się najbardziej.

W jaki sposób chodzisz po mieście?

Jeśli wyglądasz mało przekonująco, to może lepiej wyglądać pół na pół... "pedały" zawsze się pojawią, ale przynajmniej ludzie nie zdziwią się za bardzo słysząc męskie imię.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-21, 19:34   

OliwkaTS napisał/a:
Wow, Widzę Wendigo, że z grubej rury? :D Wiem, że pewnie teraz marudzę, rozczulam się nad sobą, ale boję się coming outu. Boję się wytykania palcami oraz odtrącenia ze strony innych. :( może Taliesin ma rację, aby przejść studia w mojej męskiej formie, a potem zając się tranzycją?

Rozumiem strach, po prostu uważam, że iść do ludzi pół na pół jest jeszcze gorzej. To wprowadza w nich konsternację i właśnie wtedy pojawiają się wyzwiska.

Nadiyah napisał/a:
Tylko czy aby na pewno coming out robić przed wszystkimi? Niech Cię znają jako kobietę, a nie 'gościa, co se zmienia płeć'. Oczywiście zależy to od tego 'passingu'…

Nie tylko od passingu zależy - przecież nie załatwi tak tego bez papieru na TS :roll: w tym jest problem.

Jeżynka napisał/a:

@Wendigo - Ciekawe jak to sobie wyobrażasz. Full coming out w środowisku ludzi w dużej mierze opierających swoją tożsamość na szydzeniu z mniejszości (szczególnie "widocznych" m/k)?
Dlaczego od razu zakładasz, że trafi do takiego towarzystwa, które opiera swoją tożsamość na szydzeniu z mniejszości?
Wiesz... ja nie powiedziałem, że to jest łatwe, ale jak ma iść an uczelnię udając chłopaka a przy tym pomalować paznokcie czy założyć pod ubranie stanik, to jeszcze gorzej jak ktoś przyuważy. Bardzo często problemem nie jest to, że ludzie TS uważają za zboczeńców, tylko to, że ludzie czują się niepewnie w towarzystwie kogoś, czyjej płci nie umieją ocenić na pierwszy rzut oka!
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 22:48   

Wg mnie jak pójdziesz jako dziewczyna podczas trwającej tranzycji, to zyskasz ich respekt, jak będziesz zdecydowanie dążyć do celu. Tylko nie możesz im pokazać swojej niepewności. Spróbuj zacząć tranzycję jak najwcześniej, pod opieką specjalistów. I mniej więcej odwagi niż ja. :)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-05-22, 00:36   

wendigo napisał/a:

Dlaczego od razu zakładasz, że trafi do takiego towarzystwa, które opiera swoją tożsamość na szydzeniu z mniejszości?

Cishetero mężczyźni w Polsce. Sam zresztą miałeś próbkę tego klimatu.

wendigo napisał/a:

Bardzo często problemem nie jest to, że ludzie TS uważają za zboczeńców, tylko to, że ludzie czują się niepewnie w towarzystwie kogoś, czyjej płci nie umieją ocenić na pierwszy rzut oka!

Imo gorzej jest kiedy ludzie są w stanie ją rozpoznać na pierwszy rzut oka, a mimo to się cuduje :roll: ale co kto lubi.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-22, 08:16   

Ale jednak jest to środowisko informatyków, więc raczej nie widziałabym tam jakiś łysych karków studiujących takie przedmioty.
W mojej grupie były osoby, które raczej były nastawione na studia, i jakoś dyskryminowanie kogoś nie wchodziło w grę, bo były ważniejsze studia.
Nie demonizowałabym studentów matematyki i informatyki xD
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-05-22, 10:13   

Dresy, karki, tępaki i konserwatyści też się zdarzają.
Nie wszyscy z nich przejmują się transami.

Zalecana ostrożność.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-22, 10:25   

Konserwatyści to jeszcze, ale takie dresy? Byłeś kiedys na wydziale informatyki?
Ostrożność zalecana jest zawsze, ale jakos nie wierze zeby grupa narodowców nagle chciała zostać hakerami.
To już więcej takich znajdziesz na AWF…
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-22, 10:25   

Studiować informatykę może próbować każdy, tym bardziej, że po tym ludzie mają wizję dobrej pracy. Dopiero po pierwszym semestrze zostają Ci którzy faktycznie chcą studiować.

Ale jeżeli będzie odpowiedni passing, to czemu nie?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-22, 17:06   

Jeżynka napisał/a:
wendigo napisał/a:

Dlaczego od razu zakładasz, że trafi do takiego towarzystwa, które opiera swoją tożsamość na szydzeniu z mniejszości?

Cishetero mężczyźni w Polsce. Sam zresztą miałeś próbkę tego klimatu.

Hmm... próbkę miałem ale postrzegania świata przez moje lęki ;) No i tak jak mówiłem: gorzej ludzie reagują jak nie wiedzą z kim mają do czynienia. Jak już jest wszystko jasne, to wielu jednak to jakośtam rozumie (a przynajmniej toleruje).
_________________
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-05-22, 21:36   

Nadiyah - błędnie zakładasz, że na informatyce są przyszli informatycy :) Byłam na pewnym wydziale przez całe 5 lat, i kilka tępych (ale miłych) dresów zostało tam do końca, odebrali papier magistra...

Nie wiem, czemu uważasz narodowców za "nieinformatycznych", przecież te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Myślę, że prawdziwe nastawienie ludzi można poznać dopiero mając z nimi styczność, więc decyzja o wizerunku będzie trudna :/
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-22, 23:47   

Zależy jeszcze gdzie ten wydział informatyki był.
Owszem - masz racje co do tych dresów czy innych przyszłych 'nie-informatyków'.
Pierwszy rok moze byc pod znakiem zapytania, bo dopiero po sesjach jest prawdziwy przesiew chcących studiować i na tych, co nie chca tego robic…

Czemu wrzucam narodowców jako 'mało-zdolnych-informatycznie'? Bo tak. Oni rownież wrzucają ts, tv, homo i wszystkie -filie do jednego wora.
Zreszta jak nawet taki łysy kark z 'kołczanem sprawiedliwości' miałby ci wygladac na utalentowanego informatycznie? :P
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-05-23, 12:27   

myślę,że nie ma idealnego dla outu środowiska :( To zawsze jest trudne i zawsze strzał w ciemno :( Nawet wśród psychologów znajdą się ludzie mający problem z nie-dualną, czy nie-hetero płciowością. A z kolei wśród inżynierów spotkać kumpli całujących m/k w rękę itp . Co do zapytania - "pół-out" wydaje się bezpieczniejszy, ale tak naprawdę nie jest outem - ja coś takiego przerabiam obecnie i w sytuacjach trudnych jest do [terefere], nawet osoby, które wiedzą nie wiedzą jak się zachować przy "innych" i w efekcie 1) mają problem 2) wybierają opcję "nieoutowania" czyli nazywają Cię starym imieniem i starą formą - co boli :(

Gdybym miała szanse robić to na studiach zdiagnozowałabym się żeby mieć oficjalne papiery od lekarza i poszłabym do opiekuna roku żeby zapodał/a sprawę do Dziekana i wykładowców i zaczęła występować w dobrej płci. Szczególnie na pierwszym roku, gdy wszyscy się poznają i są od nowa definiowane znajomości - to jest trudne, ale chyba najlepsza chwila.
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-05-24, 00:48   

Fizia napisał/a:
poszłabym do opiekuna roku żeby zapodał/a sprawę do Dziekana i wykładowców i zaczęła występować w dobrej płci. Szczególnie na pierwszym roku, gdy wszyscy się poznają i są od nowa definiowane znajomości - to jest trudne, ale chyba najlepsza chwila.


Tak, tak, tak.
Najważniejsze, żeby wszyscy zwracali się do Ciebie w ten sam sposób. Zmienić jest ciężko, a niektórzy nigdy się nie przestawią jeśli nie będzie tak jak chcesz od początku.
To, jak wyglądasz, nie ma aż takiego znaczenia, po prostu będą pytania.

Jeśli student zobaczy, że wykładowca mówi do Ciebie "pani", to nie będzie się dwa razy zastanawiał.
Jeśli natomiast jedni tak, drudzy tak, no to... przekonasz się na własnej skórze, kto akceptuje ts, a kto nie :P
 
 
OliwkaTS
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-26, 19:07   

Chciałabym wam bardzo mocno podziękować za rady, jesteście kochani. Daliście mi dużo do zrozumienia jak i przemyślenia. Generalnie pojawiło się dużo nowych pytań, ale już was nie będę męczyła. :)
_________________
One love
Just music
Rock & Roll
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-05-26, 20:31   

Pytaj dalej, zawsze ktoś będzie chciał powiedzieć coś od siebie.
Chyba, że ilość odpowiedzi Cię przerasta ;)
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-08, 23:27   

Jeżeli wyglądasz wiarygodnie, a tylko głos Cię zdradza, to ćwicz, ćwicz, ćwicz. I idź na studia jako dziewczyna. W dziekanacie można ustalić żebyś była na liście pod na razie nieformalnymi danymi żeńskimi. Wtedy koledzy w ogóle nie muszą się dowiedzieć.
Koleżanka od września zmienia liceum i chce spróbować nawet nic nie mówić. Ja w każdym razie ją zdecydowanie zachęcam do tego, żeby w szkole była już jako dziewczyna - dzięki temu będzie mogła rok wcześniej zmienić płeć prawną. A Tobie przychodzi do głowy, żeby pięć lat czekać?!... Kiepski pomysł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9