Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
definiowania pojęcia "męskości"
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-11-19, 13:10   definiowania pojęcia "męskości"

Szanowni Państwo,

jestem doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i Intermedia.
Na potrzeby badań doktorskich będę wdzięczna za wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej definiowania pojęcia "męskości". Ankieta składa się z 16 pytań: 7 pytań związanych jest z rozumieniem słowa „męskość”, pozostałe 9 pytań dotyczy danych osoby ankietowanej (wiek, płeć, orientacja seksualna, wykształcenie itd.). Większość osób na wypełnienie tej ankiety poświęciło kilka minut.

https://www.interankiety.pl/i/Dpby6vLA


Więcej informacji na temat mojej pracy pracy poniżej:
Jestem doktorantką na kierunku Intermedia w dyscyplinie sztuk pięknych. Istotna część mojego dotychczasowego dorobku artystycznego to prace związane m. in. ze stereotypami dotyczącymi męskiego świata. Obecnie pod opieką prof. Grzegorza Klamana realizuję pracę doktorską pod tytułem „Potencja męskości”.
W pracy doktorskiej interesuje mnie zmienność pojęcia męskość i współczesne definiowanie męskości. Wychodząc od kategoryzacji językoznawczej (kategoryzacja jest to przyporządkowywanie obiektów do kategorii na podstawie określonego zestawu cech. Sposoby kategoryzacji różnią się i są zależne od wielu czynników m. in. od kultury, języka, poglądów), nie analizuję męskości samej w sobie, analizie poddaję wyłącznie ten termin.
Będę wdzięczna za wypełnienie i rozpowszechnienie ankiety oraz za wszelkie spostrzeżenia, uwagi, wskazówki dotyczące zarówno ankiety, jak i tematu mojego doktoratu, które proszę przesyłać na mój adres: u.dulewicz@wp.pl

Z wyrazami szacunku
Urszula Dulewicz
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-19, 16:32   

Wypełniłem. Dość sterotypowe pytania. W rubryce, jakiej płci jestem, zaznaczyłem zgodnie ze stanem faktycznym kobieta + mężczyzna ( da się ).
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-11-20, 09:56   

Również wypełniłam. Najbardziej utkwiło mi w głowie pytanie o test męskości... Oj, wredna baba czasem jestem :mrgreen:
_________________
/ Mutter, der Mann mit dem Koks ist da
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-20, 10:24   

Liliana napisał/a:
test męskości

A jest taki ?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-20, 12:24   

Pytania trącą trochę seksizmem i sugerują powielanie stereotypów. Ale skoro to sztuka, to pewnie chodzi o rzeźbienie Adonisów w marmurze.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-11-20, 23:38   

Cóż, rzuciłam okiem na kilka pierwszych pytań i nie wiedziałam co odpowiedzieć. Dałam sobie spokój. Widocznie z mojego punktu widzenia nie da się określić co jest męskie a co nie. :-|
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-11-21, 00:23   

Gabi, też tak miałem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-11-21, 00:42   

Coś podobnego lasce napisałam. Niby wypełniłam wszystko, ale przy którymś z pytań kompletnie wymiękłam i stwierdziłam, że na większość z nich trudno mi było tak całkiem serio odpowiadać, a na to akurat w ogóle.
_________________
Freja Draco
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-21, 08:04   

Już pierwsze pytanie wywołało u mnie taką reakcję, zapewne dlatego, ze my stoimy okrakiem na obu genderach i nie mamy stereotypowego myślenia na temat cech płciowych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-21, 08:13   

No ciężko było to wypełnić...
_________________
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-11-21, 08:43   

2in1_inkarnacje, moim skromnym zdaniem jest. I jest wieloelementowy. Jeśli facet nie jest w stanie przebrnąć przez ten test, tylko po pracy jest tak zarobiony, że musi poćwiczyć kulturystykę z pilotem w jednej dłoni i browarem w drugiej, to z niego [terefere], nie facet. Taki życiowy inwalida.
_________________
/ Mutter, der Mann mit dem Koks ist da
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-11-21, 19:48   

Liliana napisał/a:
Jeśli facet nie jest w stanie przebrnąć przez ten test, tylko po pracy jest tak zarobiony, że musi poćwiczyć kulturystykę z pilotem w jednej dłoni i browarem w drugiej, to z niego [terefere], nie facet.


<siedzi w łóżku z laptopem, zmęczony po robocie, pije cydr i je bezglutenową pizzę z biedry> uff dobrze, że jestem niebinarny...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-21, 20:09   

Cholera piję piwo, trzymam komórkę w dłoni i nie chodzę na treningi bo mi łokieć wysiadł.

Nie jestem facetem :D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9