Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czesc. Jak mam odkryc siebie?
Autor Wiadomość
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
  Wysłany: 2017-10-03, 20:54   Czesc. Jak mam odkryc siebie?

Witam ;)

Od dłuższego czasu, a w zasadzie od ponad 10 lat zadaje sobie pytanie kim ja właściwie jestem i jaką rolę odgrywam w Naszym społeczeństwie. Po dziś dzień nie znalazłem żadnej wiążącej odpowiedzi. Skusilem sie na wizyte u seksuloga i jest ona zaplanowana na 24.10.

Wszystko zaczelo się, gdy byłem dzieckiem... Obracalem się w srodowisku samych kuzynow. Razem spedzalismy wspolny czas... Wspolna nauka jazdy na rowerze, - nie bylo, ze boli - kolana zdarte, zakrwawione i mimo bolu wsiadalem i jechalem dalej, jazda na motocylku, na traktorze, praca w polu, gra w pilke nozna, zabawa resorkami, wbijanie gwozdzi w dechy i tworzenie z nich samolotow, gry komputerowe - wojenki, wyscigi, etc... Prababcia nazywala mnie babo-chlopem choc nie zdazylem zapytac jej dlaczego tak uwazala. Mama ubierala mnie roznie.. Byly to zwykle dresy jak i sukienki, ktorych raczej nienawidzilem tak samo jak ukladania wlosow :) przy czesaniu darlem sie w nieboglosy ;-) W przedszkolu bawilem sie glownie samochodami... Pamietam, gdy raz ucieklem z przedszkola i przed soba mialem zabawke - samochod ciezarowy na ktorym opieralem rece i nim sobie jechalem :) Nie umiem konkretnie tego opisac. W wieku 8 lat po raz pierwszy pocalowalem dziewczyne.. Z jezyczkiem :-o tak strasznie mi sie to spodobalo, ze prosilem o wiecej. Kiedy bylem nastoletkiem nic nie minelo.. Procz tego, ze zaczalem sie malowac i miec wlosy do ramion - tego wymagalo społeczeństwo. . Jako nastolatek kochalem sie w dziewczynach... Podawalem sie przez Internet za faceta, potrafilem swoim charakterem rozkochac niejedno serce, ale czar pryskal za kazdym razem, gdy mialo dojsc do spotkania lub rozmowy telefonicznej Budzilem sie i mowilem... Mam cialo kobiety i co z tego, ze moje wnetrze mowi mi inaczej. Raz bylem tak zauroczony dziewczyna, ze namowilem kolege by w imieniu mojego wymyslonego faceta w sieci zadzwonil do dziewczyny z ktora pisalem i udowodnil na podstawie glosu, ze ma ona do czynienia z facetem. Zastanawiala sie dlaczego tylko piszemy, a nie rozmawiamy telefonicznie - chcialem ten kontakt przeciagnac, bo byla bardzo fajna i wpadlem po prostu na pomysl by namowic kolege na krotka rozmowe z nia. Probowalem zmian tonacji, glosu.. Ale nie udawalo sie. Nie wiedzialem wtedy o osobach trans. Zauroczylem sie eowniez w kolezance z gimnazjum.. Tutaj tez na gg napisalem do niej jako facet, potajemnie spelnialem jej male marzenia. Chciala wtedy akwarium - ukradlem rodzicom 100 zl, kupilem i rybki miala choc w domu byly niezle konsekwencje :) potem niestety to wyszlo.. Napuscila na mnie 3 dziewczyny, ktore niezle mnie poturbowaly i do dzis mam problem z kolanem, :oops: w szkole wisialy zdjecia majace na celu obrazic mnie. Przeprosiny nic nie daly, bo ona... Miala nadzieje. Po prostu byc moze dobry bajerant ze mnie byl. Rodzice przylapali nastolatka na tym.. Powstaly klotnie, chcieli brac mnie do lekarza psychiatry, bo wedlug nich dzialo sie cos ze mna niezbyt dobrego. Ja sam wtedy nie wiedzialem czemu tak robie.. Mialem 14 - 15 lat i brak wiedzy o korekcie plci. Po prostu tak mialem i uwazalem, ze jest to normalne. Potem zaczal sie okres kiedy kradlem ciuchy z szafy ojczyma i wychodzilem w nich na ulice, do ludzi. Chcialem byc odbierany jako plec przeciwna i czulem sie z tym wspaniale. Jest tak po dzis dzien - meski styl ubioru, ale juz nie kradne tylko kupuje za wlasne zarobione pieniadze :p . Przerabialem okres spotowych stanikow majacych na celu splaszczyc mi odstajace dwie gory, duzo cwiczylem, bo chcialem byc Misiakiem, ale w ciele kobiety ciezko cos fajnego wyrobic..Przynajmniej ja nie widze w tym nic fajnego. W wieku 17 lat odkrylem, ze jest cos takiego jak lesbijki.. Pomyslalem hmm .. Jestem lesba skoro lubie kobiety, one na pewno takie osoby lubia i nie bedzie problemu z akceptacja. Problem pojawil sie w momencie zblizen.. Nie chcialem byc dotykany i nie potrafilem sprecyzowac dlaczego. Godzilem sie na sprawianie przyjemnosci jednostronnie, ale ja chcialem pozostac w ciuchach.. Nie chcialem by patrzyly lub dotykaly. Moje zwiazki byly spisane na porazke :( nie kazda godzila sie na uzywanie strapona, a ja bardzo chcialem.. Tylko wtedy czulem sie soba. Mesko, dominujaco...

Nie wiem czemu, ale jako nastolatek zaczalem golic sobie uda, brzuch w celu zrobienia sobie paseczka dzieki czemu bez depilacji mam bardzo fajne owlosienie - gole sie kiedy musze, kiedy wymaga tego Dana sytuacja.. Czyli praca. Mam szatnie z dziewczynami. Owlosienie ogolnie nie przeszkadza mi :) nienawidze wrecz depilacji... :-/

Ogolnie nadal nosze wlosy do ramion, do makijazu przywyklem po tylu latach...Stwierdzilem, ze skoro mam gebe kobiety i nic z tym nie da sie zrobic - postura juz jest inna, to niech ta kobieta jakos wyglada. W Internecie jestem soba.. Uzywam koncowek on.. Na co dzien jednak koncowek przypisywanych do plci biologicznej..

W srodku jestem rozdarty, musialem zmienic prace ktora mnie satysfakcjonowala i dawala niezle warunki Finansowe.. Zrezygnowalem tylki dlatego, bo musialem Ubierac damskie ciuchy... Wybralem stanowisko pracownika produkcji, bo tam nie mam kontaktu z Klientem. Marze o powrocie do dawnej pracy, Marze o ubraniu garniaka, który Swietnie bedzie na mnie lezal. Marze by w pelni byc odbierany jako mezczyzna.

Z wiekiem jest coraz trudniej. Mam obecnie 25 lat. Bije sie z samym soba. Nie jestem jakims tam twardzielem choc wszystko na zewnatrz udaje mi sie tuszowac. Chcialem zaakceptowac siebie takim jakim jestem, ale tak sie nie da przez co pewnosc siebie spada.

Co myslicie? Jakies rady? Ktos ma / mial podobnie? :)

Powiem szczerze - boje sie wizyty pierwszej.

Sorry za chaotyczny opis. Nadal nie wiem kim jestem heh :)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-03, 21:01   

Witaj na forum :-* <przytul>
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:06   

Moj ojciec byl kulturysta - pakowal w siebie sterydy na porost miesni. Czy to moze byc przyczyna tego, ze jestem uwieziony w ciele kobiety? Dopiero diagnoza da 100 procent odpowiedz, wiadomo.
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:07   

Maxine napisał/a:
Witaj na forum :-* <przytul>


Cześć <serduszka>
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2017-10-03, 21:11   

Siemma :)
 
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:17   

Claudo napisał/a:
Siemma :)


Hej <spoko>
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-10-03, 21:20   

Kim_jestem napisał/a:
mój ojciec był kulturysta - pakowal w siebie sterydy na porost miesni. Czy to może być przyczyna tego, ze jestem uwieziony w ciele kobiety? Dopiero diagnoza da 100 procent odpowiedz, wiadomo.

Tak, powinieneś sprawdzić poziom hormonów. Nadmiar testosteronu u kobiety może dawać złudne wrażenie transseksualizmu, w wypadku tst powyżej normy powinieneś przejść terapię wyrównującą poziom hormonów aby potwierdzić hipotezę. Dzieci byłych kulturystów zażywających sterydy mogą (ale nie muszą) rodzić się z nadmiarem testosteronu.

Edit.
Zapomniałem, witaj w naszym gronie. 8-)
 
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:25   

blackcat napisał/a:
Kim_jestem napisał/a:
mój ojciec był kulturysta - pakowal w siebie sterydy na porost miesni. Czy to może być przyczyna tego, ze jestem uwieziony w ciele kobiety? Dopiero diagnoza da 100 procent odpowiedz, wiadomo.

Tak, powinieneś sprawdzić poziom hormonów. Nadmiar testosteronu u kobiety może dawać złudne wrażenie transseksualizmu, w wypadku tst powyżej normy powinieneś przejść terapię wyrównującą poziom hormonów aby potwierdzić hipotezę. Dzieci byłych kulturystów zażywających sterydy mogą (ale nie muszą) rodzić się z nadmiarem testosteronu.

Edit.
Zapomniałem, witaj w naszym gronie. 8-)


Witaj,
Dzieki wielkie za odpowiedz :) Jak moge wykonac to badanie? Tzn., Czy dostane skierowanie na badanie hormonow od lekarza rodzinnego?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-03, 21:27   

Pójdź do seksuologa, on/a da Ci skierowania na co trzeba.
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-10-03, 21:30   

Kim_jestem, skierowanie na badanie poziomu hormonów dostaniesz zapewne od seksuologa. ;-) Szczególnie jeśli wspomnisz o tym, że Twój ojciec zażywał sterydy.
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-10-03, 21:34   

Kim_jestem napisał/a:
Co myslicie? Jakies rady? Ktos ma / mial podobnie? :)

Pytaj raczej, kto tak nie miał ;)

A poza tym - witaj na forum :)
_________________
Freja Draco
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:34   

blackcat napisał/a:
Kim_jestem, skierowanie na badanie poziomu hormonów dostaniesz zapewne od seksuologa. ;-) Szczególnie jeśli wspomnisz o tym, że Twój ojciec zażywał sterydy.


Opowiem na pewno o wszystkim :) Jest tego tyle, że muszę wszystko poukladac w glowie. Później mial pretensje do mojej mamy, że nie urodzila mu syna. Jak dobrze, ze [terefere] odszedl od nas gdy mialem bodajze 4 lata. :) nic tylko leb i jaja utracic :p
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:37   

Freja napisał/a:
Kim_jestem napisał/a:
Co myslicie? jakieś rady? ktoś ma / mial podobnie? :)

Pytaj raczej, kto tak nie miał ;)

A poza tym - witaj na forum :)


:-*
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 21:57   

blackcat napisał/a:
Kim_jestem napisał/a:
mój ojciec był kulturysta - pakowal w siebie sterydy na porost miesni. Czy to może być przyczyna tego, ze jestem uwieziony w ciele kobiety? Dopiero diagnoza da 100 procent odpowiedz, wiadomo.

Tak, powinieneś sprawdzić poziom hormonów. Nadmiar testosteronu u kobiety może dawać złudne wrażenie transseksualizmu, w wypadku tst powyżej normy powinieneś przejść terapię wyrównującą poziom hormonów aby potwierdzić hipotezę. Dzieci byłych kulturystów zażywających sterydy mogą (ale nie muszą) rodzić się z nadmiarem testosteronu.

Edit.
Zapomniałem, witaj w naszym gronie. 8-)


Ogolnie mialem okres, w ktorym pod naciskiem otoczenia bylem 100% kobieta - bez kontaktow fizycznych rzecz jasna z facetami. Jednak nie moglem tak dlugo zyc i postawilem na swoim. Albo mnie toleruja takim jakim jestem albo niech...... Przestalem przejmowac sie opinia innych i jest to zdrowe podejscie dla mnie. Nigdy nie zabiegam o sympatie innych, czy akceptacje. Skonczyly sie te czasy i jakos zyjemy dalej, prawda? . Nie jestem innym czlowiekiem niz bylem.. Nie bede czyimś wyobrazniem, proste. Wazne by w biegu codziennych spraw nie zapominac przede wszystkim o sobie. Zycie mamy jedno i to ma nam byc ze soba dobrze, nie komus innemu :)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-03, 21:57   

Witaj.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-03, 21:59   

Kim_jestem napisał/a:
Z wiekiem jest coraz trudniej. Mam obecnie 25 lat. Bije sie z samym soba. Nie jestem jakims tam twardzielem choc wszystko na zewnatrz udaje mi sie tuszowac. Chcialem zaakceptowac siebie takim jakim jestem, ale tak sie nie da przez co pewnosc siebie spada.

Co myslicie? Jakies rady? Ktos ma / mial podobnie?

Powiem szczerze - boje sie wizyty pierwszej.

Sorry za chaotyczny opis. Nadal nie wiem kim jestem heh
Zaczynałam z tranzycję jak miałam 24 lata... 25 lat to nie jest taki późny wiek by coś zmienić. Na pytanie "kim jesteś?" Nie umiem Ci odpowiedzieć. Na to musisz znaleźć odpowiedź sam.

Znam ból z akceptacją siebie... Mi pomogła na to tranzycja i praca którą wykonywałam przez ostatni rok. Nie wiem jak to będzie u Ciebie, bo szczerze mówiąc każdy przypadek jest inny i rozwiązań też jest wiele. Myślę, że ważne jest to, że szukasz rozwiązania i chcesz się odkryć na nowo. To już jest dobry punkt startowy. Potem pozostaje już tylko podejmować decyzje w zgodzie ze sobą i się nie podawać, to tak w wielkim uproszczeniu.

Co do lekarza i lęku przed wizytą. To akurat jest normalne. Każdy się boi na początku. Lęk przed nowym i nie znanym jest naturalny, ważne po prostu by mimo niego umieć zrobić krok na przód.

Przejrzyj sobie ten portal, wszystko jest tutaj ładnie opisane: <<LINK>>

PS. No i witaj na forum :)
 
 
Kim_jestem
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2017-10-03, 22:26   

Ada75 napisał/a:
Witaj.


Cześć :roll:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-10-03, 22:31   

Kim_jestem, witaj na forum.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
blackcat
użytkownik
Purr


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-10-04, 01:32   

Kim_jestem napisał/a:
Ogolnie mialem okres, w ktorym pod naciskiem otoczenia byłem 100% kobieta

Chyba większość transów k/m miało taki okres. W końcu mamy różowy i niebieski. :-/
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-04, 08:21   

Cześć !
 
 
spider
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-04, 19:23   

Kim_jestem, Witaj i powodzenia w poszukiwaniu siebie ;)
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-10-04, 20:37   

blackcat napisał/a:
Kim_jestem napisał/a:
Ogolnie mialem okres, w ktorym pod naciskiem otoczenia byłem 100% kobieta

Chyba większość transów k/m miało taki okres. W końcu mamy różowy i niebieski. :-/


No dla mnie różowy i makijaże to były tym czym woda święcona dla diabła. A pokój ze 12 lat miałem niebieski non stop ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 9