Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tymi operacjami?
Autor Wiadomość
Czołgu
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-12, 22:19   Jak to jest z tymi operacjami?

Moją argumentacją do tego pytania jest fakt, że jestem człowiekiem myślącym przyszłościowo. Czasami za bardzo. Ale nie w tym rzecz.
Mam mnóstwo pytań na temat operacji, na których zresztą strasznie mi zależy w przyszłości i już teraz chciałbym mieć jakiś pogląd na tą całą sytuację.
Te pytania są bardzo rozmaite - np. chciałbym wiedzieć, kiedy, z praktycznego punktu widzenia, najlepiej jest zacząć, czy warto w tym okresie np. studiować, jak długo trwa rekonwalescencja i, w końcu, czy jest się czego bać? I czy często zdarzają się naszym genialnym polskim chirurgom - te, jakże niewinnie brzmiące - błędy w sztuce? :-P
Tylko proszę, nie piszcie, że na takie pytania jeszcze przyjdzie pora bo serio wolę już wiedzieć, na czym stoję i będę stać w przyszłości. ;-)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-13, 01:39   

mam nadzieję, że wiesz już że km mają operacje etapami? ;)

niebieskie -> tam jest o każdym etapie operacji rozpisane.
a jeśli znasz angielski, to polecam susans i po prostu wczytanie się w forum. tam zresztą też jest ichniejsza wiki - może tam coś znajdziesz?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-13, 03:21   

To są dosyć ogólne pytania (choć faktycznie, na takie to możesz nie znaleźć odpowiedzi, bo nie przypominam sobie by ktoś o to pytał dokładnie w tej formie :P ).

Kiedy z praktycznego punktu widzenia... jak się ma urlop lub wakacje ;) To znaczy możesz kiedykolwiek, dostaniesz nawet zwolnienie, ale możesz nie chcieć się tłumaczyć itp. Rekonwalescencja... w przypadku I i II operacji do domu wychodzisz po kilku dniach, po I może być niewygodnie ręce do góry podnosić czy plecak ciężki nosić, po II nie powinieneś nic ciężkiego nosić chyba do pół roku (aczkolwiek ja kartony z książkami nosiłem już po 1,5 miesiąca... co pewnie nie było rozsądne ale no właśnie nie chciałem się tłumaczyć ;) ). Ale generalnie hmm... po dwóch tygodniach już jest w miarę normalnie, oczywiście nie zaczynasz biegać czy pakować na siłce, ale żyjesz normalnie ;)
Po metoidioplastyce spędziłem 2 tygodnie w szpitalu (niektórzy wychodzą szybciej), a następne dwa tygodnie lepiej poleżeć jeszcze w domu ;) No może trochę przesadzam ale mnie było ciężko ubierać bieliznę :lol:

Bać się nie ma czego, nie przesadzajmy :P Nawet powiem więcej: miło wspominam pobyty w szpitalu :lol:
_________________
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-13, 15:42   

Obosze to straszne, a kiedy można wrócić do wycisków? D: jak to pół roku nic ciężkiego, jak życie jest ciężkie, jak żyć? A tak serio - na ile czasu masakrycznego braku i ciężkich rzeczy ruchu należy się mentalnie przygotowywać? Najwygodniej w takim razie będzie w najbardziej zabieganym czasie roku, by tak nie dokuczało, ale ile to może zająć? Taki powrót do ćwiczeń? Po I/II?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-13, 16:39   

Po I to chodzi o to żeby się szwy nie rozciągnęły więc raczej dość szybko można wrócić do ćwiczeń (poczytaj na niebieskim). Po histerektomii kiedy można to poszukaj w necie na forach kobiecych :P
_________________
 
 
Czołgu
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-13, 19:20   

Nadiyah napisał/a:
mam nadzieję, że wiesz już że km mają operacje etapami?

Wiem, wiem, aż taki niedoinformowany nie jestem :-D

wendigo napisał/a:
Rekonwalescencja... w przypadku I i II operacji do domu wychodzisz po kilku dniach, po I może być niewygodnie ręce do góry podnosić czy plecak ciężki nosić, po II nie powinieneś nic ciężkiego nosić chyba do pół roku (aczkolwiek ja kartony z książkami nosiłem już po 1,5 miesiąca... co pewnie nie było rozsądne ale no właśnie nie chciałem się tłumaczyć ). Ale generalnie hmm... po dwóch tygodniach już jest w miarę normalnie, oczywiście nie zaczynasz biegać czy pakować na siłce, ale żyjesz normalnie

Trochę mnie uspokoiłeś. Już wymyślałem czarne scenariusze, że będę niedołężny przez pół roku po każdej operacji. Jak zwykle moja wyobraźnia przerosła objętość mojego mózgu. :roll:
wendigo napisał/a:
Bać się nie ma czego, nie przesadzajmy Nawet powiem więcej: miło wspominam pobyty w szpitalu

W takim razie już się nie mogę doczekać :-P Matka twierdzi, że również pobyty w szpitalu wspomina najlepiej bo przynajmniej można odpocząć. Jakie optymistyczne podejście, nie?
A jak wygląda sprawa z ewentualnymi komplikacjami? Komuś się jakieś przydarzyły?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-13, 19:30   

O komplikacjach też poczytasz na niebieskim :P ogólnie to krwiaki, blizny trochę za szerokie, trzeba się liczyć z możliwymi nierównościami na klacie, niektórym się płyny zbierają, raczej nic mocno strasznego. Owszem, może się zdarzyć że się np nie przyjmą sutki jeśli trzeba je przeszczepić ale to rzadkość raczej i o takich rzeczach to słyszałem lata temu a raczej nie dziś.

Aa no to jeśli o I i II chodzi. Bo trójka to juz możliwe większe komplikacje. (typu przetoka czy jak tam się nazywa jak się otwór w cewce zrobi, to najczęściej ale to do nap poprawienia).
Szczęśliwie nie mialem żadnych komplikacji, chyba że blizny trochę za szerokie no ale bywa ;)
_________________
 
 
Czołgu
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-16, 16:46   

No to w takim razie chyba bez stresu, nie?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-16, 19:45   

Jasne :) Dla mnie te pobyty w szpitalu to jak wakacje były :P znaczy no pewnie, że pewien dyskomfort jest i czasem ból, ale ogólnie - wszyscy biegają koło Ciebie i pytają czy wszystko ok, czy dobrze się czujesz itp., milutko :D
_________________
 
 
Czołgu
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-19, 18:54   

Ej, a jak to jest z tymi odstępami między poszczególnymi operacjami? W sensie, od czego zależy ich długość? :-)
 
 
wytrych
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 2
Posty: 77
Wysłany: 2015-05-19, 21:46   

Od funduszy :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-20, 00:07   

Hehe, dokładnie - od kasy. A minimalny odstęp to 3 miesiące, nie tyle o operację samą w sobie chodzi, co o narkozę.
_________________
 
 
Czołgu
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-22, 23:53   

Aha, no i wszystko jasne ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9