Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowa depilacja twarzy
Autor Wiadomość
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2017-03-13, 20:05   Domowa depilacja twarzy

No tutaj niedużo - jak to to się robi? Czym? Tzn. mi się dla przykładu udało znaleźć takie coś albo ewentualnie takie, ale wolę zanim kupię coś, dopytać czy Wy macie jakieś rady czy sposoby swoje jak to się robi, więc proszę o pomoc
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-13, 20:43   

Nie ma pojęcia, jaki masz zarost.

Jeśli nadal kobiecy meszek, to możesz spróbować jakiegoś wosku.

Jeśli natomiast normalne "druty", to penseta rządzi (raczej nastaw się na długie sesje. Ja to np. robię machinalnie przy czytaniu książek / oglądaniu filmów), a niedobitki możesz potraktować depilatorem.

BTW: ta druga pozycja to trymer, więc równie dobrze możesz się golić.
_________________
Freja Draco
 
 
Anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-13, 21:04   Re: Domowa depilacja twarzy

Rainbow napisał/a:
No tutaj niedużo - jak to to się robi? Czym? Tzn. mi się dla przykładu udało znaleźć takie coś albo ewentualnie takie, ale wolę zanim kupię coś, dopytać czy Wy macie jakieś rady czy sposoby swoje jak to się robi, więc proszę o pomoc


najlepiej zdzierak i glanc papier i pysk będzie głaciutki jak d-a niemowlęcia hehehe :mrgreen:
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-13, 21:14   

Freja, a jak mam takie cholera wie co, co ma konsystencje i gęstość wąsa dziewiczego, ale rośnie super szybko (że po tygodniu jest już bardzo widoczne)?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-13, 21:47   

To depilator jeszcze powinien dać radę po całości.

Swego czasu szukałam jakiegoś, więc jak co, to masz analizę kilku modeli i recenzję jednego z nich:
http://transpomoc.pl/view...ighlight=#11629
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-14, 00:24   Re: Domowa depilacja twarzy

Anonymus napisał/a:
Rainbow napisał/a:
No tutaj niedużo - jak to to się robi? Czym? Tzn. mi się dla przykładu udało znaleźć takie coś albo ewentualnie takie, ale wolę zanim kupię coś, dopytać czy Wy macie jakieś rady czy sposoby swoje jak to się robi, więc proszę o pomoc


najlepiej zdzierak i glanc papier i pysk będzie głaciutki jak d-a niemowlęcia hehehe :mrgreen:


O! Ślusarz z ufo! :D Myślę że powinien stąd czym prędzej "odlecieć"....
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-03-14, 07:00   

Najlepszy jest zwykły depilator. Ból do zniesienia. Co prawda twarz przez całydzień wygląda jak poparzona, ale później ma się 2 tygodnie spokoju z włoskami :D
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-14, 09:53   

Freja napisał/a:
To depilator jeszcze powinien dać radę po całości.

ElżbietaFromage napisał/a:
Najlepszy jest zwykły depilator.

No to jeszcze dwa pytania:
- Czy przez zwykły depilator macie na myśli, że po prostu jakikolwiek? Męski tylko się sprawdzi czy żeński też? I czy to w ogóle jest jakaś różnica czy tylko chwyt marketingowy?
- Takim depilatorem to lepiej golić włosy kiedy są wyrośnięte, takie średnie czy świeżo ogolone?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-03-14, 10:08   

Rainbow, w zasadzie to to jest do wygooglania, wałkowane było na tym forum i stosunkowo łatwo znaleźć w necie info.

Zasadniczo opcje to 1: depilator + kremy, żeby nie mieć poparzonej twarzy z syfami
2: pasta cukrowa (choć ja to stosowałam na rękach, gdzie sprawdziło się świetnie, nie wiem jak działa na twarzy) tudzież wosk działający na tej samej zasadzie
3. pęsetka
4. zwykłe golenie, ale w przypadku dziewiczego zarostu to tylko pogorszy sprawę, jeśli niedługo zaczynasz hrt to już lepiej nic z tym nie robić do tego czasu
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-14, 10:41   

Rainbow napisał/a:
- Czy przez zwykły depilator macie na myśli, że po prostu jakikolwiek? Męski tylko się sprawdzi czy żeński też? I czy to w ogóle jest jakaś różnica czy tylko chwyt marketingowy?

A to są jakieś męskie depilatory? Tzn. kiedyś się gdzieś tam spotkałam z jakimś opisem depiratora heavy duty dla transwestytów, ale takie coś się pojawia np. na Allegro?

Rainbow napisał/a:
- Takim depilatorem to lepiej golić włosy kiedy są wyrośnięte, takie średnie czy świeżo ogolone?

Depilatorem się nie goli tylko wyrywa (depiluje). Najlepiej to działa, jak włosy mają kilka milimetrów. Poniżej 1-2mm będzie problem z ich złapaniem, powyżej kilkunastu depilator może się nimi trochę dławić.
 
 
Malina6
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-14, 13:20   

Ja kupiłam ostatnio depilator laserowy do użytku domowego. Zniechęciłam się szybko, bo gdy zeskanowałam włoski, to odrosły i musiałam je wyrwać pęsetką, albo nie umiem go używać. I oczywiści odrosły jak zwykle.
Ktoś próbował?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-14, 13:38   

Malina6, ale to może chodzi Ci o taki depilator do naświetlania. To nie działa permanentnie, włoski odrastają i trzeba powtarzać jak z normalnym depilatorem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-14, 13:44   

Malina6 napisał/a:
Ja kupiłam ostatnio depilator laserowy do użytku domowego. Zniechęciłam się szybko...

Tego typu urządzenia nie są zwykle niestety zbyt skuteczne. Mocą nie mogą się równać z prawdziwymi laserami bo by sobie ludzie mogli w domu krzywdę zrobić bez odpowiedniego przeszkolenia. Polecam wybrać się na sesję prawdziwym laserem.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-14, 23:32   

Freja napisał/a:
A to są jakieś męskie depilatory?

Istnieją takie różowe i biało-różowe, więc zakładam, ze są gdzieś też takie czarne z ewentualnymi niebieskimi akcentami i one są nazywane męskimi.

I jeszcze takie jedno pytanie, powiedzcie proszę głupiej osobie (mnie) - czy to chodzi o jakiś specjalny depilator czy mogę załatwić taki, co od razu się nim będzie dało zdepilować nogi i ręce?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-15, 04:44   

Ostatnio kupiłam silk epil 9, ręce mam już za sobą,a ze na nogi czasu już nie miałam to założyłam głowicę golącą (w zestawie) i nogi też machnęłam. W sumie całkiem fajna sprawa. Mam też niby nasadkę to twarzy, ale jakoś boje się jej użyć.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-15, 09:26   

Kate napisał/a:
silk epil 9

Takie trochę to drogie jak tak patrzę... Nie ma takich co by kosztowały ze 100-150 zł?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-15, 10:34   

Rainbow napisał/a:
Freja napisał/a:
A to są jakieś męskie depilatory?

Istnieją takie różowe i biało-różowe, więc zakładam, ze są gdzieś też takie czarne z ewentualnymi niebieskimi akcentami i one są nazywane męskimi.

Ten męski (transwestycki :> ) depilator, jaki kiedyś dawno temu gdzieś oglądałam miał ze 2-3 razy większą powierzchnię roboczą niż damski. Jeśli różnią się tylko kolorem a nie ilością pincet, to... różnią się tylko kolorem, żeby jakiś facet nie musiał się stresować, że używa różowego i jak to o nim świadczy ;p

Rainbow napisał/a:
I jeszcze takie jedno pytanie, powiedzcie proszę głupiej osobie (mnie) - czy to chodzi o jakiś specjalny depilator czy mogę załatwić taki, co od razu się nim będzie dało zdepilować nogi i ręce?

Chyba nie ma jakichś specjalnych depilatorów do twarzy dla facetów. W przypadku dorosłego gębowego zarostu depilator właściwie nie daje rady, można go ew. użyć na drobniejsze niedobitki odrastające po wcześniejszym wyrywaniu, ale gdyby nawet istniała jakaś potężniejsza maszyna to byłaby po prostu niebezpieczna. To cholerstwo w twarzy się potrafi na początku naprawdę mocno trzymać, nie wiem czy by skóry zwyczajnie nie rozerwało przy brutalnym, masowym wyrywaniu.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-15, 10:39   

Rainbow napisał/a:
Kate napisał/a:
silk epil 9

Takie trochę to drogie jak tak patrzę... Nie ma takich co by kosztowały ze 100-150 zł?

Za swój Braun Silk Epi 5 (5185) dałam coś 200 zł i, jak napisałam, jestem zadowolona.

Tańsze istnieją:
http://www.ceneo.pl/46596...nNBGx9Rx_r13Xw2
http://www.ceneo.pl/50562...nNBGx9Rx_r13Xw2
ale jeśli coś nie ma zdejmowanej głowicy, którą se możesz bez obawy wymyć, albo nawet rozkręcić i wyczyścić od środka jak np. w Silk epi 5, to nie polecam. A już zwłaszcza nie polecam tanich Philipsów: wyją i są wyraźnie mniej skuteczne w wyrywaniu.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-03-15, 19:28   

180 - 184 zł - http://www.ceneo.pl/35378656
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-15, 21:22   

Freja napisał/a:
transwestycki

Kate napisał/a:
Jeżeli już ktoś sie dowie ze się depilujesz to kolor chyba będzie najmniejszym problemem...

Co Wy z tym macie? Przecież nawet na tym forum były opowieści, że sobie cis faceci usuwają włosy laserowo z twarzy i wiem też, że się "normalni" faceci potrafią pozbywać włosów z ciała, bo się im nie podobają, więc powiedzcie proszę - co Wy macie z tym?

Freja napisał/a:
W przypadku dorosłego gębowego zarostu depilator właściwie nie daje rady

Mówię, ja mam taki zarost, że po tygodniu rośnięcia wyglądam jak osoba, która się jeszcze nie zaczęła golić, mimo, że już powinna...

Kate napisał/a:
Martwisz sie że Twój depilator będzie różowy ?

Nie, tylko pytam czy poza kolorem jest jakaś istotna różnica w działaniu (a przynajmniej dla mojego interesu różnica), bo jeśli nie ma, to będę się martwić jeśli mój nie będzie różowy.

Myślę, że chyba spróbuję ten cały Silk Epil 5 *kiedyś*, aczkolwiek nie wydawało mi się, że to są aż takie drogie rzeczy jak chce się kupić porządny...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 22:27   

Rainbow, weź choć kilka włosków wyrwij pęsetą, jeśli cię to nie ruszy kup depilator. Uprzedzam, wyrywam i używam depilatora podczas gdy cis kobieta w moim otoczeniu nie jest w stanie znieść tego uczucia.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 19:35   

Z własnego doświadczenia się wypowiem..

Nie mam męskiego zarostu - drobne, białe (dosłownie) włoski, jednak jest ich dość sporo aby nie nazwać "koperkiem".

Ostatnio kilkakrotnie podchodziłam do depilacji twarzy woskiem. Mam podgrzewacz do wosku Sonobella Free 90W oraz woski o szerokiej i wąskiej rolce.
Pierwszy raz bez wcześniejszego peelingu oraz talku - prawie nic się nie wyrywało. Jedynie przy brodzie coś tam wyrwało, a resztę miałam wrażenie jakby wosk był beznadziejnym klejem.
Później używałam pealingu oraz talku - efekt trochę lepszy. Wyrwałam dość sporo włosków, jednak wąsik pozostał nietknięty. Chyba po prostu nie potrafię posługiwać się odpowiednio podgrzewaczem.
Dodam tylko, że po tym zabiegu miałam wyrwaną skórę przy płatku nosa, oraz całą zaczerwienioną dolną część twarzy co wyglądało jakbym miała mocne uczulenie (tak przez 3 dni).
Włosków było mniej, ale za to zauważyłam że sporo jest takich króciutkich 1-2mm tak jakby zostały one złamane a nie wyrwane.

Dzisiaj mnie szlag trafiał z pęsetą to użyłam zwykłej golarki :cry:

Siostra goliła nogi kremem to nic nie dawał, a jednak mówiła, że skóra piecze, więc z twarzą radziłabym uważać.

Depilatora też kiedyś podebrałam mamie i próbowałam nim wyrywać włoski lecz podobny efekt jak przy podgrzewaczu - wrażenie jakby włoski były połamane a nie wyrwane. Być może tępe nożyki już były, nie wiem.

Na ten czas jestem bezradna. Albo ogarnę porządny depilator, albo pozostaje elektroliza na ten biały zarost..

Gdyby był sposób na osłabienie owłosienia myślę, że wtedy wosk czy depilator dałby lepsze efekty.
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 14:47   

Ania96 napisał/a:
Siostra goliła nogi kremem to nic nie dawał, a jednak mówiła, że skóra piecze, więc z twarzą radziłabym uważać.
Nie polecam w ogóle, twarz popalona i czerwona przez 4 dni, na ciele mam czerwone plamy chyba od tygodnia, więc chyba tylko nogi wyglądają zadowalająco.
Czytałam cos ostatnio o depilacji masą cukrową, można łatwo zrobić sobie nawet w domu, ponoć efekty są lepsze od wosku, bo nie wczepia się w naskórek, próbowałyście może tego cuda?
 
 
urmain
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 30
Wysłany: 2017-03-27, 17:40   

Dziewczyny czy nie lepiej zamiast tych wszystkich mazideł, zainwestowac w kupno depilatora laserowego? jest ich cała masa na rynku, a i ceny coraz nizsze
http://www.euro.com.pl/de...ipl-g933e.bhtml
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 18:06   

w moim przypadku obawiam się, że trwałość lampy spowodowało by jednorazowe użycie :-p
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-27, 20:35   

urmain napisał/a:
Dziewczyny czy nie lepiej zamiast tych wszystkich mazideł, zainwestowac w kupno depilatora laserowego? jest ich cała masa na rynku, a i ceny coraz nizsze
http://www.euro.com.pl/de...ipl-g933e.bhtml


Wydajesz 800zł i nie masz pewności czy będą rezultaty. To w końcu nie to samo co laser czy elektroliza w wyspecjalizowanej klinice.
Ja na szczęście za podgrzewacz do wosku i woski dałam ok. 80-90zł, więc płaczu za wyrzucenie pieniędzy w błoto nie było. Pewnie i tak przetestuję jeszcze raz jak włoski osłabną pod działaniem HRT.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-28, 00:57   

Crissy napisał/a:
Nie polecam w ogóle, twarz popalona i czerwona przez 4 dni, na ciele mam czerwone plamy chyba od tygodnia, więc chyba tylko nogi wyglądają zadowalająco.

Na tych kremach do depilacji z tego co pamiętam jest chyba nawet ostrzeżenie żeby nie stosować na twarzy. Miałam tylko raz okazję to przetestować na włoskach w okolicy brzucha i jak dla mnie gra nie warta świeczki: skóra podrażniona, piekąca a w dodatku włoski nie zostały upalone przy samej skórze tylko odrobinę dalej (przy ciemnych włosach widać to jako nieestetyczne kropki).

Crissy napisał/a:
Czytałam cos ostatnio o depilacji masą cukrową, można łatwo zrobić sobie nawet w domu, ponoć efekty są lepsze od wosku, bo nie wczepia się w naskórek, próbowałyście może tego cuda?

Ja próbowałam. Efekty podobne do wosku tylko trzeba się nauczyć posługiwać tą metodą. Masa klei się i ciągnie jeśli nie mamy wprawy. Jak pierwszy raz eksperymentowałam to byłam cała oklejona tym słodkim cholerstwem i wyrwanymi włoskami. Plus jest natomiast taki, że łatwiej zmyć ewentualne pozostałości masy ze skóry w porównaniu do wosku. Wystarczy ciepła woda.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-28, 01:30   

Niebieskie napisał/a:
Na tych kremach do depilacji z tego co pamiętam jest chyba nawet ostrzeżenie żeby nie stosować na twarzy.
to w akcie desperacji, wmawiałam sobie inne sposoby bez bólu :roll: no ale bez bólu i tak się nie obyło, to było głupie... :oops: Myślałam, że mam mniej delikatną cerę.
Więc będzie cukier w takim razie....
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-28, 01:45   

Crissy napisał/a:
to w akcie desperacji, wmawiałam sobie inne sposoby bez bólu

Chcesz być piękna - musisz cierpieć ;-) .

Crissy napisał/a:
Więc będzie cukier w takim razie....

Byle tylko nie na twarzy (chyba, że masz delikatny i miękki zarost to wtedy można ewentualnie spróbować...)
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-28, 01:52   

Niebieskie napisał/a:
Byle tylko nie na twarzy
to cenna wskazówka, czyli tylko zostają laser IPL i elektroliza?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-28, 02:10   

Ania96 napisał/a:
urmain napisał/a:
Dziewczyny czy nie lepiej zamiast tych wszystkich mazideł, zainwestowac w kupno depilatora laserowego? jest ich cała masa na rynku, a i ceny coraz nizsze
http://www.euro.com.pl/de...ipl-g933e.bhtml


Wydajesz 800zł i nie masz pewności czy będą rezultaty. To w końcu nie to samo co laser czy elektroliza w wyspecjalizowanej klinice.

Jak nie zadziała, to zwrócisz do 3 tygodni bez podania przyczyny (jak kupisz przez neta), moim zdaniem warto spróbować.

Ania96 napisał/a:
Ja na szczęście za podgrzewacz do wosku i woski dałam ok. 80-90zł, więc płaczu za wyrzucenie pieniędzy w błoto nie było. Pewnie i tak przetestuję jeszcze raz jak włoski osłabną pod działaniem HRT.

Ale woski czy co tam musisz kupować co jakiś czas, depilator powinien starczyć na dłużej...
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-28, 02:30   

Crissy napisał/a:
czyli tylko zostają laser IPL i elektroliza?

Jeśli ma być na stałe to chyba tak. Jeśli nie, to można spróbować wyrywać pęsetą włoski na twarzy. Robiłam tak kiedyś - pracochłonne i bolesne ale przynajmniej jest lepszy efekt niż po normalnym goleniu (mniejszy cień) i utrzymuje się trochę dłużej zanim odrosną.

wendigo napisał/a:
Jak nie zadziała, to zwrócisz do 3 tygodni bez podania przyczyny (jak kupisz przez neta)

Tylko czy w tak krótkim czasie (mniej niż 3 tygodnie) można w ogóle zweryfikować skuteczność takiego urządzenia?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-28, 15:37   

A dlaczego nie? Albo włosy depiluje albo nie - to już można powiedzieć po kilku minutach użycia :P
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-28, 20:48   

wendigo, o ile się nie mylę to przy depilatorach laserowych trzeba to stosować jakiś czas żeby zobaczyć efekt tj. czy włoski odrastają słabsze.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-29, 02:20   

Ok, może masz rację. Ja myślałem trochę o sobie - mnie by wystarczyło żeby bezboleśnie wypadły :P (tzn. żeby bezboleśnie się ich pozbyć raz na jakiś czas).
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-29, 04:20   

wendigo, a co chcesz sobie depilować, że tak dosadnie zapytam? Chyba raczej nie twarz?
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-29, 18:47   

No nie twarz :D "Okolice bikini" - jak to się ładnie nazywa :lol:
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 19:39   

No to pytanie może w drugą stronę. Kiedyś miałam ładne włosy tam gdzie ich już nie ma zbytnio, a pojawiły się tam gdzie ich nie było. Więc co do depilacji mam ogólny zarys, a czy któraś z was stosowała jakieś specyfiki na zagęszczenie zarostu głowy? mam na myśli nieoperacyjne metody na włosy naturalne. Ostatnio kompletuję sporo rzeczy przez aliexpress, niby mają tam jakies ciekawe psiukacze i inne specyfiki na porost i zagęszczenie włosów, czy któraś z was może próbowała i jest w stanie coś polecić?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 20:57   

Hrt to jedyne co działa, choć na np. rzęsy odżywki dają dobre efekty, tyle, że 2 ml kosztuje ok 50 zł :-o
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 22:43   

Ada75 napisał/a:
Hrt to jedyne co działa, choć na np. rzęsy odżywki dają dobre efekty, tyle, że 2 ml kosztuje ok 50 zł :-o


Akurat to jest jedyna chyba partia ciała, gdzie długość i gęstość jest ok. :P
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-29, 23:26   

Crissy napisał/a:
a czy któraś z was stosowała jakieś specyfiki na zagęszczenie zarostu głowy?

Właściwie to już chyba temat na osobny wątek (może administracja wydzieli?). Generalnie tak jak pisze Ada75 najwięcej w temacie ma do powiedzenia terapia hormonalna (czasami także dodatkowy bloker DHT poza standardowym antyandrogenem). Z tym, że na pewno nie działa na każdego w jednakowym stopniu. Jeśli np. ktoś ma łysą głowę od wielu lat to raczej nie przewiduję wielkich szans na odzyskanie włosów tym sposobem poza pojedynczymi okazami. Zakola też są często trudne do odzyskania chociaż jakaś tam zmiana linii może nastąpić. Natomiast widziałam dobre efekty u osób którym DHT spowodowało bardziej ogólne (rozproszone) przerzedzenia i ścieńczenia włosów.

Czyli tak - najpierw hormony i blokery a ewentualnie dopiero później (lub w międzyczasie) jakieś wcierki i cuda. Inaczej to trochę jak ratowanie od korony drzewa które gnije od korzenia.
Ostatnio zmieniony przez Monoko 2017-03-29, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Człowiek
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 23:33   

depilatory laserowe są bardzo fajne choć drogie.
Ja mam zamiar kupić taki -> http://www.mediaexpert.pl...CFVbCsgodyfUDzQ

Podzielić chcę się tylko tym jako ciekawostką natomiast nikogo nie namawiam do kupna bo cena jest dość wysoka.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 23:49   

Niebieskie napisał/a:
Natomiast widziałam dobre efekty u osób którym DHT spowodowało bardziej ogólne (rozproszone) przerzedzenia i ścieńczenia włosów.

Na szczęście raczej tylko zmieniają się w meszek, nic, postawię na chińskie mazidła i hormony, dalej nad efektami będę się zastanawiać później. a jak na razie wymienne fryzury :P
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 23:52   

Człowiek napisał/a:
Ja mam zamiar kupić taki
Wendigo wrzucił link do podobnego 3x tańszego, na aliexpress są w okolicy 400 zł
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-30, 02:37   

wendigo napisał/a:
"Okolice bikini" - jak to się ładnie nazywa

Wnioskuję, że chyba T u Ciebie poszalał skoro rozważasz taką opcję ;-) .
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-30, 16:07   

No cóż, szczerze powiedziawszy bym się nie obraził jakbym miał trochę mniej włosów na ciele tak ogólnie :P ale też nie przeszkadzają mi jakoś specjalnie ;) (poza włosami na plecach... to akurat uważam za paskudne, choć na razie to u mnie tylko pojedyncze, ale jak będzie więcej to pójdę na jakiś laser czy coś).

A z tymi miejscami to powiem tak... lubię golić, albo przynajmniej przerzedzać/skracać, bo inaczej to wcale bym nie widział mojego efektu trójki :lol: (i jeszcze to jest z tego też powodu cholernie ciężko ogolić tak standardowo czyli maszynką :P dlatego też szukam innych sposobów... na razie używam takiego proszku z Rossmanna i w sumie daje on radę /jak się dobrze rozrobi/ ale czytam o innych sposobach bo może znajdzie się coś lepszego ;) ).
_________________
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-13, 16:31   

Udało mi się wczoraj w końcu odebrać mój nowy depilator (Braun Silk Epil 5) i teraz nie wiem jak go użyć... Tzn. niby jest tam jakaś instrukcja i niby wszystko rozumiem, mimo, iż po polsku nawet instrukcji nie ma, no ale nie wiem... Czy to powinno tak boleć? Za każdym razem, jak próbuję go przyłożyć do skóry, to boli mocno, po kilku przejechaniach po nodze (pod włos oczywiście) nie udało mi się zauważyć żadnych znikających włosków... Za szybko może to robię, nie wiem... Ma ktoś jakieś rady?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-13, 17:34   

Masz za długie włoski, krótsze wychodzą z nieco mniejszym bólem, najlepiej po kąpieli jak skóra jest rozgrzana.

Chcesz być piękna to cierp.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-13, 17:38   

Ada75, były zgolone wcześniej zwykłą golarka, no ale ok, spróbuję po kąpieli jeszcze raz...

Cytat:
Chcesz być piękna to cierp.

Niestety wiem...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-13, 18:36   

Mam tylko doświadczenie z depilowaniem nóg, ale najlepiej się wyrywają włoski długości ok. 2 mm. Głowicę przesuwaj po napiętej skórze. TAK, to musi boleć. Zaopatrz się w kosmetyk do wklepania w wydepilowaną skórę, miałem kiedyś taki balsam:

http://www.domzdrowia.pl/...st-wlosow-55275

ale jeśli nie przeszkadzają Ci męskie kosmetyki, to z AA jest taki płyn po goleniu Sensitive, z alantoiną - mam wrażenie, że jeszcze lepiej łagodzi takie podrażnienia.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Alice
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 12
Posty: 88
Wysłany: 2017-04-13, 21:12   

A nie lepiej plastry z woskiem? ;)

I nie polecałabym tych wszystkich balsamów zapychających na bazie olejów mineralnych sam syf jak się patrzy na skład parafina na pierwszym miejscu fuj ;p
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-14, 02:49   

Rainbow, tak, boli obezwładniająco ale przez pierwsze 2-3 razy tylko. potem się przyzwyczajasz.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-14, 22:23   

Plastry z woskiem odpadaja. Temperatura wosku jest za mala powinna miec ok 40stopni. Zostaje albo penseta, laser, albo kupic taka maszynke do podgrzewania wosku chyba ok 60zl i pudelko wosku ok 400ml. Wtedy naklada sie patyczkiem na miejsce owlosienia i zrywa papierkiem.

Jest jeszcze jedna metoda, ponoc swietna, wymyslili taka czarna maseczke na twarz na bazie jakiegos klwju. Jest czarna. Chyba w rosmanie sprzedaja
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-14, 22:29   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
Jest jeszcze jedna metoda, ponoc swietna, wymyslili taka czarna maseczke na twarz na bazie jakiegos klwju. Jest czarna. Chyba w rosmanie sprzedaja

do depilacji w ogóle się nie nadaje, ale do oczyszczania skóry po parówie, jak najbardziej... jest świetna
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-14, 22:51   

No wlasnie to jest efekt uboczny ze likwiduje wlosy. Wystarczy poczytac na forach. Sama nie uzywam bo zarostu nie mam wiec nie potwierdze. Ale na 300 opinii okolo 100 mowi o owlosieniu
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-14, 23:04   

jeżeli chodzi o wągry tzw"blackhead" jest godna polecenia, zamówiłam cały słoik i nie żałuje, ale o depilacji tym produktem nie słyszałam, ściąga naskórek, zastoje skórne, skóra jest gładka i przyjemna w dotyku.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-15, 07:52   

Rainbow napisał/a:
Czy to powinno tak boleć?

Czekaj aż pechy będziesz nim depilować :D
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-15, 10:06   

Crissy napisał/a:
jeżeli chodzi o wągry tzw"blackhead" jest godna polecenia, zamówiłam cały słoik i nie żałuje, ale o depilacji tym produktem nie słyszałam, ściąga naskórek, zastoje skórne, skóra jest gładka i przyjemna w dotyku.


Chodzi po prostu że ponoć jest na bazie jakiegoś kleju, czyli działa na zasadzie wosku. Wągier zazwyczaj jest osadzony mocniej niż włosek. Ja nie mówię że to jest specjalnie do tego, ale taki efekt uboczny
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-16, 21:31   

Rainbow napisał/a:
Udało mi się wczoraj w końcu odebrać mój nowy depilator (Braun Silk Epil 5) i teraz nie wiem jak go użyć... Tzn. niby jest tam jakaś instrukcja i niby wszystko rozumiem, mimo, iż po polsku nawet instrukcji nie ma, no ale nie wiem... Czy to powinno tak boleć? Za każdym razem, jak próbuję go przyłożyć do skóry, to boli mocno, po kilku przejechaniach po nodze (pod włos oczywiście) nie udało mi się zauważyć żadnych znikających włosków... Za szybko może to robię, nie wiem... Ma ktoś jakieś rady?


Jak depilujesz np. nogi to od dołu do góry i ciągniesz "do siebie". Chociaż na udach włoski rozchodzą się w różnych kierunkach i warto podążać pod włos. Niestety przy gęstym i twardym zaroście pierwszy raz idealnie ich nie wydepilujesz. Przełącznik i dioda z depilatora muszą być ku górze - wtedy prawidłowo wyrywa no i często musisz przejechać kilka razy: kawałek po kawałeczku. Jeśli w twoim modelu są rolki masujące, to poczekaj, aż depilator się rozgrzeje i najpierw energicznie przejedź po nieowłosionej części nogi (np. górna część stopy) i pomału zbliżaj się ku górze. Zawsze wtedy mniejszy ból. Potem noga sama drętwieje i staje się jak z betonu to na spokojnie wyrywasz :)

PS. Spodziewaj się zaczerwienienia przez kilka dni :-x
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-17, 13:39   

Kate napisał/a:
Czekaj aż pechy będziesz nim depilować
chyba twarz w okolicach nosa bardziej boli xD
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-17, 17:30   

antnieszka napisał/a:
chyba twarz w okolicach nosa bardziej boli

Tam to nie próbowałam... jeszcze
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-18, 20:57   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
ale taki efekt uboczny
możliwe, w swoim przypadku nie zauważam takiego efektu na grubszych włosach (test na ręku), chociaż nie odważyła bym się tego stosować na nieogolonej skórze twarzy
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-02, 14:47   

Eksterminowałam dziś włoski na brodzie depilatorem. Użyłam polecany tutaj silk 9 ze zwykłą, szeroką końcówka i na mokro. Na sucho głowica trze i zwalnia. Jestem pozytywnie zaskoczona bo bolało zdecydowanie mniej niż na nogach. Właściwie to trudno to nazwać bólem. Pod nosem tak samo. Tylko tam trudniej podejść.

Albo jest łatwiej albo adrenalina na coś się przydała :-)

Teraz czekam aż zniknie czerwone. Na nogach kropki znikały następnego dnia. Ale tu mnie przeraziłyście z tym tygodniem :-|
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
Ostatnio zmieniony przez Jenny 2017-07-02, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-02, 15:00   

PaulinaWFT, sorki za edycję po Twoim poście. Dodałam jeszcze info o końcówce i że na mokro :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-02, 15:04   

Depilując zgięcia kolan oraz wnętrze ud popłakałam się.
Broda przy tym to masaż :-)

Edit:
Ojej. Nie mogę. Mam teraz mega atak śmiechu :mrgreen:
To chyba efekt uboczny depilacji :-D
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-02, 15:37   

Dorota napisał/a:
Jenny napisał/a:
Depilując zgięcia kolan oraz wnętrze ud popłakałam się.
Kurcze serio? To tak boli?

Od zgięcia kolan i nieco poniżej. Bolało...
Podejrzewam, że depilator nie wyrywa wszystkiego. Jeśli są cienkie włoski w takich wrażliwych miejscach, to on je tylko szarpie. Może wyriwe za którymś razem. I stąd większy ból niż gdzie indziej.

Dorota napisał/a:

Nie bałaś się uszkodzić skóry? To chyba jedyna rzecz jaka mnie powstrzymywała przed użyciem depilatora do twarzy.

Chyba o czymś nie wiedziałam :roll:
Wcześniej wyrywałam pęsetą, ale trwało to zawsze wieki a efektywność była mizerna. Do tego nie wszystko widać w lustrze i trudno podejść. Dlatego też ograniczałam się tylko do widocznych obszarów. Ostatnio jednak zauważyłam, że włoski choć nadal grube i długie to wychodzą dość łatwo. Pomyślałam więc, że spróbuję pozbyć się maszynowo.
I jeszcze co może jest ważne. Moje włoski jak wychodzą to są całe jakby tłuste. Może przez to jest łatwiej.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-07-05, 11:38   

Ja mam lekki meszek na brodzie i stosuje krem do depilacji z aloesem z Bielendy. Na 10 minut i problem z głowy. Mam w domu laser z Philipsa Lumea 2009 i stosuję na twarz i praktycznie już nic nie rośnie, zostały ciemniejsze partie na spodu brody a miałam ciemniejsze włoski na baczkach, wąsik, broda i szyja. Teraz została mi tylko broda i to bardzo rzadka na podbródku. Jak masz pieniądze bo koszt to ok 1500/2000 złotych to polecam, włosy na nogach odrastają po około 4 dniach, w piątym dniu są już widoczne i konkretnie kłują, pachy to w ogóle praktycznie nie golę, raz na dwa tygodnie bo nie mam w ogóle tam włosów. Laser słabo dał radę z bikini ale raczej zmienię głowicę na normalną bo używam do okolic bikini i pewnie dlatego. No i samo hrt lekko sobie poradzi z zarostem i niechcianymi włosami na ciele więc chill.
_________________
 
 
milk
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 57
Wysłany: 2017-07-28, 11:57   

IPL to nie laser! I nie powoduje trwałego usunięcia włosów. A za koszt "dobrego" depilatora IPL masz spokojnie całą serie zabiegów prawdziwym laserem. Tak czy siak, jedynym w 100% skutecznym sposobem na pozbycie się zarostu jest elektroliza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 11