Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
kruche losy Trans - Akcji
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

  Wysłany: 2017-03-12, 23:16   kruche losy Trans - Akcji

Aż wstyd pisać, po tak szumnym i głośnym wejściu... Ale do rzeczy : głowna pomysłodawczyni, Lukrecja Kowalska, chce się wycofać z działalności w Fundacji Trans - Akcji. Czemu ? - chodzi om kasę. To raz, a poza tym, sprawa ma drugie dno. Najprawdopodobniej, już drugi raz zostanie odrzucony nasz wniosek do KRS, oraz nie dostaniemy odgórnego dofinansowania na cele fundacji LGBTQIAA. Za to są fundusze na osoby starsze i niepełnosprawne. I nasza fundacyjna grupa podzieliła się na dwa obozy - pro działalności LGBTQIAA oraz pro niepełnosprawni. Brak porozumienia między nami spowoduje, najprawdopodobniej, rozpad Fundacji.

Mamy już fanklub, wiele innych organizacji poinformowanych, wiedzą o nas za granicą, podejmowaliśmy pierwsze działania ( w tym te moje, w sprawie IS ) i tu jedna prywata z członkiń i zrobił się bałagan. Nie ma jeszcze pewności, co dalej, ale możliwe, że Lucy stworzy nową fundację dla niepełnosprawnych a reszta grupy reaktywuje nowym aktem notarialnym Fundację Trans - Akcję, ale z nową siedzibą, częściowo nowym składem i innym zapleczem. Na razie pewności nie ma 100 procentowej. W wolnej chwili, będę informować co dalej.

Nie pierwszy raz w historii, pieniądze stały się kością niezgody, w realizacji szczytnego celu. A wstyd i porażka sięga za granicę naszego kraju :cry:

Wkleję fragment wypowiedzi Lukrecji Kowalskiej z grupy forumowej:
Lukrecja Kowalska napisał/a:

Zmiany

Wniosek wróci na 99,9 %. Chyba, że jakimś cudem przejdzie.
Bez względu na wynik, ja rezygnuję. Dopracowałam w szczegółach to, w jaki sposób chcę wykorzystać Fundację. Wyraźny sprzeciw niektórych z Was w sprawie wpisania do celów osób niepełnosprawnych ma wpływ na moją decyzję.
Zakładam nową Fundację pod inną nazwą od razu z działalnością gospodarczą skierowaną do osób starszych i niepełnosprawnych, natomiast nadwyżka wypracowana w ten sposób pójdzie na realizację celów statutowych, czyli pomoc osobom trans i inter. Działalność będzie prowadzona na terenie Poznania.
Nie ma szans na uzyskanie dofinansowania na osoby transpłciowe, dlatego, żeby działać w tym kierunku musimy same te pieniądze zarobić.
Ja pozyskuję środki i ja odpowiadam za realizację projektu, na który będę aplikowała o dofinansowanie, dlatego potrzebuję pełnego zaufania i wsparcia w realizacji tego działania. Taki kredyt zaufania dostałam.
Dlatego powstaje nowa Fundacja.
Co ze starą?
Ja wraz z Krysią, Laurą, Sylwią i Kingą rezygnujemy z niej. Jak wniosek jednak przejdzie, to złożymy poprawkę, w której zrezygnujemy z pełnionych funkcji w Zarządzie i Radzie oraz trzeba będzie podać inny adres.
Jeżeli wniosek wróci, a w opinii doradców, z którymi współpracuję, wróci raczej na pewno (jednak nie prezydent Poznania a właściwy minister musi być wpisany, poza tym, wniosek do KRS podpisują wszyscy fundatorzy, zapis w statucie dotyczy późniejszych działań, ale tak, jak pisałam, może się zdarzyć, że wniosek jednak przejdzie, gdyż każdy kwerendarz sądowy interpretuje po swojemu, więc może się zdarzyć, że zaakceptuje taką wersję, jaka została zgłoszona), nasza piątka nie będzie kontynuowała prac rejestracyjnych. Po prostu, zostawiamy Wam, pozostałej czwórce, decyzję, co zrobicie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-12, 23:21   

Szkoda. Nie znam Lukrecji jakoś bardzo, ale po jej dosyć krótkiej bytności na forum zostało mi takie wrażenie, że trochę za szybko skacze z jednego projektu w drugi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 23:25   

Armand, Prawda i przy okazji wychodzi, że nie jest poważną osobą . . .
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-12, 23:37   

Szczerze mówiąc, to osobiście bym zrobił jak Lukrecja - nadwyżkę finansową zdobytą gdzie indziej przeznaczyć na działalność na rzecz osób LGBTI :(

2in1_inkarnacje, może zastanów się, czy chcesz tu zamieszczać wypowiedź Lukrecji... Oczywiście to nie narusza regulaminu, tylko ona może być niezadowolona, że tę wypowiedź tu zamieściłeś :/
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 23:43   

kicur, Nie, bo albo mamy kierunek LGBTQIAA albo niepełnosprawni. Ja i połowa członków, jest za tym pierwszym, tak jak było w pierwotnym założeniu. Jeden cel z drugim, raczej nie będą się "lubić". Albo to, albo to.

Tak, chcę umieszczać.
Ostatnio zmieniony przez 2017-03-12, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-12, 23:44   

No tak, ale ja nie jestem członkiem xD wyraziłem tylko swoją opinię.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-13, 00:40   

Jeśli w coś wkłada się całe serce i 100% energii, to pokona się wszelkie trudności.
Znając siebie, też nie zgodziłbym się na zmianę kierunku.
Życzę Wam - mimo wszystko - powodzenia.
_________________
 
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-13, 01:08   

no rzeczywiście, nie można było się tego spodziewać, powiedziałabym nawet szok, zaskoczenie, niedowierzanie
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2017-03-13, 01:35   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Nie, bo albo mamy kierunek LGBTQIAA albo niepełnosprawni.

Można jeszcze zrobić taki myk: osoby z interseksualizmem i transseksualizmem podpiąć pod osoby niepełnosprawne, ponieważ wymagają leczenia hormonalnego i chirurgicznego. Znam z netu dwie osoby, które miały czasowy stopień niepełnosprawności na 09-M (choroby układu moczowo-płciowego) i w tym czasie robiły pełną tranzycję.
Natomiast osoby LGB i QAA (nie wiem, kogo przedstawia druga litera A) nie wymagają żadnej interwencji medycznej, bo orientacje nie są chorobami.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-13, 05:22   

2in1_inkarnacje napisał/a:
kicur, Nie, bo albo mamy kierunek LGBTQIAA albo niepełnosprawni. Ja i połowa członków, jest za tym pierwszym, tak jak było w pierwotnym założeniu. Jeden cel z drugim, raczej nie będą się "lubić". Albo to, albo to.

Cóż, przede wszystkim wydaje mi się, że niepełnosprawni mają już sporo fundacji w Polsce... jeżeli ta miałaby być kolejna, to z pewnością LGBTitd spadliby na margines tej działalności...
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-13, 08:57   

Bruce, Druga literka "A" to Allies - sprzymierzeńcy grupy.

wendigo, Niestety, tego się obawiamy. Tak, jak pisałem wyżej - jedni za drugimi by nie przepadali.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-13, 09:00   

Nie odnoszę tej uwagi osobiście do nikogo ale...

Obserwuję we własnej okolicy biznes związany ze wsparciem dla niepełnosprawnych. Jak tak dale pójdzie to braknie ich w okolicy i trzeba będzie chyba importować.
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-14, 14:35   

a to całe wsparcie jest przede wszystkim dla "wspierających" xD
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 07:58   

Dlatego jesteśmy w trakcie tworzenia oddolnej, nieformalnej, anarchoqueerowej inicjatywy będącej alternatywą dla transfuzji czy innych fundacji. Krótkoterminowy, cykliczny cel to pomoc osobom trans i niebinarnym a długoterminowy to całkowita rewolucja społeczna, tak aby zniszczyć źródło naszych problemów. Szczegóły wkrótce na forum.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-03-15, 10:25   

Brzmi jak zapowiedź 8 Star Warsów :D A w sumie co jest źródłem waszych problemów?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 11:26   

Rockman napisał/a:
Brzmi jak zapowiedź 8 Star Warsów :D A w sumie co jest źródłem waszych problemów?
CiS-Hetero-Patriarchat-demokracja i wszystko co nie jest komunistyczno/ anarchistycznym queerowo transowym...

---> Ja dziękuję za taką rewolucję. Wolę ten niedoskonały świat i wramch niego coś zdziałać, niż rozwalić to co jest w imię jakiś utopii. Więc jak zacznie się rewolucja to pewnie staniemy na przeciw siebie po dwóch stronach barykady... :/
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-15, 14:27   

będziesz strzelać do towarzyszek, pragnących tylko lepszego życia, w imię obrony Kościoła i Państwa?

cóż, jeżeli tak będzie, to wolę jednak zostać przez ciebie zastrzelona na barykadach niż nie próbować robić nic - wszyscy i tak umrzemy, przecież, możemy wybrać tylko jak i w imię czego je oddamy
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 14:57   

hikaru napisał/a:
będziesz strzelać do towarzyszek, pragnących tylko lepszego życia, w imię obrony Kościoła i Państwa?

cóż, jeżeli tak będzie, to wolę jednak zostać przez ciebie zastrzelona na barykadach niż nie próbować robić nic - wszyscy i tak umrzemy, przecież, możemy wybrać tylko jak i w imię czego je oddamy
Tylko w samoobronie, nie jestem w jednostce bojowej. Moim zadaniem jest niesienie pomocy i ratowanie życia niezależnie od wyznawanej religgi, wiary, orientacji, rasy, ani strony konfliktu. Strzelanie do mnie jest zbrodnią wojenną... No ale rozumiem, że rewolucja prawo wojny też ma zamiar obalić... :(

Ja też działam, ale nie przez rozwalanie wszystkiego "bo jest złe". Nie jestem anarchistką ani komunistką. Jak trzeba będzie to będę bronić mojej ojczyzny przed rewolucjami i innymi zagrożeniami.

Zastanów się może lepiej czy ta "rewolucja" rzeczywiście będzie taka dobra. Ile niewinnych, chcących tylko spokojnie żyć istnień pochłonie... Odpowiedz sobie na to pytanie samodzielnie.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 18:03   

prawo wojny...
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 03:47   

Cytat:
Moim zadaniem jest niesienie pomocy i ratowanie życia niezależnie od wyznawanej religgi, wiary, orientacji, rasy, ani strony konfliktu. Strzelanie do mnie jest zbrodnią wojenną... No ale rozumiem, że rewolucja prawo wojny też ma zamiar obalić... :(

Ma zamiar obalić wojny więc prawo też. Ciekawe że jako służba medyczna sama wcześniej zadeklarowałaś, że staniesz przeciw nam.
Cytat:
Nie jestem anarchistką ani komunistką. Jak trzeba będzie to będę bronić mojej ojczyzny przed rewolucjami i innymi zagrożeniami.

Czyli jednak. Co najwyżej ty tylko będziesz dobijać rannych, strzelać do nas będą twoi koledzy?
Cytat:
Zastanów się może lepiej czy ta "rewolucja" rzeczywiście będzie taka dobra. Ile niewinnych, chcących tylko spokojnie żyć istnień pochłonie...

Rewolucja nie polega na wojnie tylko walce pracowniczej. Wojny wywołują miłośnicy Ojczyzn.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 07:56   

<ściana> hikaru czy Ty się kiedyś nauczysz nie przekręcać i wypaczać znaczenia. Z takim nastawieniem tylko zrażasz do siebie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-03-16, 11:04   

Lagertha napisał/a:
Hikaru (...) Z takim nastawieniem tylko zrażasz do siebie.

„W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się”.
- Józef Stalin

:p
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 16:11   

Stalin - typowy anarchista.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-16, 17:44   

Mam pytanie do osób związanych z Trans-Akcją - kto zajmuje się aktualizacją fundacyjnej strony www?
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 20:56   

No ładnie, ładnie ... Administracja banuje mi umieszczanie ważnych informacji, a sama robi w nim offy. :/
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 21:36   

Jest z ofami?
A poza tym co wolno Wojewodzie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11