Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
... ibidem...
Autor Wiadomość
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-15, 17:36   ... ibidem...

Witam już po zmianie nicku.
Część z was pewnie będzie mnie pamiętała z TF, dla tych początkujących przedstawię się teraz pełniej. Jestem mgr terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką w zakresie moich zainteresowań pozostają osoby upośledzone umysłowo w tym dzieci z autyzmem. Posiadam udokumentowane kwalifikacje do prowadzenia wszelkich terapii z zakresu niepełnosprawności w tym do prowadzenia arteterapii oraz ergoterapii. W zawodzie od jedenastu lat i nadal w nim pozostaję. Jestem osobą TS k/m po 2-ce. Trójki nie planuję. Nie mam wyrzutów sumienia z powodu bycia TS. Myślę, że mnie to tylko wzbogaca i ułatwia pracę zawodową.Pozostaję pod opieką psychologiczno-psychiatryczną oraz pracuję z wieloma psychologami, pedagogami i specjalistami zajmującymi się niepełnosprawnością intelektualną.
Proszę się nie dziwić moim pedagogicznym zapędom ;)
No to teraz czuję się pełniej. ;)
Pozdrawiam.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-16, 15:50   

Cześć :3 a u mnie ciągle podejrzewają zaburzenia ze spektrum autyzmu, a nie jestem upośledzony intelektualnie :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 11:02   

Jak na moje widzenie tego, co potrafisz tu zrobić :) , w ogóle jakoś nie zauważam nawet wybiórczych cech autyzmu. No ale nie widziałem Cię więc trudno stwierdzić na 100%.Nie ma medycznych testów, które umożliwiłyby diagnozę autyzmu. Właściwa diagnoza musi mieć podłoże w obserwacji dziecka (bo rozwija się on w okresie 0-3lat), jego stopnia komunikacji, zachowania i stopnia rozwoju. Jednakże, ponieważ wiele objawów autyzmu występuje także w innych chorobach, lekarz musi wykonać wiele dodatkowych badań, aby wykluczyć inne przyczyny. Ty jak tu widzę jesteś nad wyraz rozwinięty ;)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 13:32   

Aż ponad normę? :D mam problemy z komunikacją werbalną, z wysławianiem się, i zastanawiam się czemu :o a robili mi lekarze testy na AS kiedyś, nie wiem na ile to wiarygodne, ale mój wynik neurotypowy był 17/200, a AS 196/200. Przerażające :O autyzmu dziecięcego nie podejrzewali :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 14:14   

Widzisz dzieci autystyczne rozwijają się w zasadzie normalnie aż do 24-30 miesiąca, kiedy to rodzice mogą zauważyć opóźnienie w mowie, zabawach lub kontakcie z dzieckiem. Autyzm może się objawiać w następujących sferach:
-mowa rozwija się słabo lub wcale, używanie słów bez znaczenia, porozumiewanie się gestami zamiast słów, słaba możliwość skupienia uwagi
-dziecko woli spędzać czas samo niż z innym, nie interesuje się zawieraniem przyjaźni, słaby kontakt wzrokowy, mało się uśmiecha
-nadwrażliwość na dotyk lub brak reakcji na ból, wzrok, słuch, dotyk, ból, węch, smak mogą być mniej lub bardziej upośledzone
-brak spontaniczności lub pomysłowości w zabawach, nie proponuje czynności, nie wymyśla zabaw
-nadpobudliwość lub otępienie, częste wybuchy złego humoru bez powodu, uparte przywiązanie do jednego przedmiotu lub osoby, może okazywać agresję lub autoagresję.

Zaburzenie tych czynników rozwojowych powinno budzić niepokój w rodzicach. U Ciebie tego nie widzę. Talent masz, czasami się irytujesz, szukasz kontaktu z innymi, ustępujesz w dyskusji - co świadczy o empatii (dzieci autystyczne nie mają dobrze rozwiniętej empatii a nawet nie mają poczucia krzywdy wobec nikogo)...wszystko widać na dobrej drodze. Taki Urok Twojego JA :) Fajny z ciebie chłopak i bez autyzmu :)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 17:18   

Ulżyłoby mi bardzo ;_; bo właśnie to mnie zastanawia. W zasadzie opisane objawy do mnie pasują, ale też nie w 100%, bo tutaj mi dobrze i Was wszystkich lubię i naprawdę fajnie mi się z Wami rozmawia, no i właśnie że umiem odczuwać empatie, a to bardzo nie przystaje do autyzmu przecież :o jakkolwiek w realnym życiu to prawie z domu nie wychodzę i z nikim stąd się nie zadaje :D ale mam nadwrażliwość na dotyk, no i na zapachy chyba też, bo np. często czuję, że coś śmierdzi, a inni nie czują :x ale siostra ma dokładnie to samo, my nawet potrafimy odmówić zjedzenia obiadu bo nam śmierdzi :o czym to może być spowodowane? :o "nadpobudliwość lub otępienie, częste wybuchy złego humoru bez powodu, uparte przywiązanie do jednego przedmiotu lub osoby, może okazywać agresję lub autoagresję." to też cały ja :x stąd moje zastanawianie się :O ale dzięki za miłe słowa :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 17:37   

No to może by
silveira napisał/a:
w realnym życiu to prawie z domu nie wychodzę i z nikim stąd się nie zadaje ale mam nadwrażliwość na dotyk, no i na zapachy chyba też, bo np. często czuję, że coś śmierdzi, a inni nie czują :x ale siostra ma dokładnie to samo, my nawet potrafimy odmówić zjedzenia obiadu bo nam śmierdzi :o czym to może być spowodowane?



To może być nadwrażliwość na zapachy. Dzięki tej cesze pewnie byłbyś wspaniałym chemikiem dobierającym próbki perfum i komponowania zapachów ;-)
Niektórzy zwyczajnie nie lubią dotyku lub inaczej bardzo go pragną. Uroda Twojego organizmu :) Osoby autystyczne w życiu dorosłym, rzadko nawiązują kontakt emocjonalny z innymi osobami. Wiedzą, kto jest kto, mają wykształconą samoobsługę, czasami potrafią odpowiadać na pytania; ale tylko zapytane. Tak więc spokojnie ;-) Osoba autystyczna nie potrafi logicznie rozumować a świat postrzega wprost. Czasami dana osoba im się kojarzy z określoną czynnością, którą lubią wykonywać np. lubię grać w Mario i pan ze świetlicy mi pozwala więc na jego widok krzykną: Pan! Mario!

Wydaje mi się, że u ciebie to jakoś nijak się ma do tego , co potrafisz :)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 17:55   

A jak to jest z zespołem Aspergera na przykład? :o bo to mi głównie podejrzewali, czyli że nic jakiegoś bardzo ciężkiego niby :o no bo aż taki jak opisujesz to nie jestem :o co prawda niespecjalnie lubię bliskość fizyczną i nie lubię być przytulany, dotykany czy całowany, ale z drugiej strony to chciałbym kiedyś pokochać kogoś tak mocno, by móc się do niego przytulać praktycznie bez przerwy. Jakiś dziwny jestem :x Fajnie byłoby komponować perfumy, :3 ale do tego to chyba potrzeba być wybitnym z chemii, a to już nie ja :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 18:09   

Widzisz tu generalnie zachodzi upośledzenie umiejętności społecznych oraz trudności w akceptowaniu zmian. Główne kryterium odróżniające Autyzm od zespołu Aspergera jest widoczne od początku; brak opóźnienia rozwoju mowy i zaburzeń uniemożliwiających logiczną komunikację, prawidłowy rozwój poznawczy. Ludzie z zespołem Aspergera często mają specyficzne, wąskie, wciągające, ekscentryczne i obsesyjne zainteresowania, ale nie interesuje ich otoczenie. To bardzo śliska granica we wczesnym stadium rozpoznawczym pomiędzy Autyzmem a Zespołem Aspergera(ZA), ale kryterium wyróżniającym jest to, że osoby z ZA mają dobrze rozwinięta mowę w odróżnieniu od osób autystycznych, które komunikują się w najmłodszym wieku niezrozumiałymi dźwiękami. To tak na szybko. Główna różnica pomiędzy jednym a drugim przypadkiem.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
Ostatnio zmieniony przez Taliesin 2015-04-17, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 18:13   

To żem zgłupiał, bo pisać to umiem, jak widać, ale gdy mówię, to ledwo co umiem złożyć zdanie z czterech słów :< nic dziwnego, że do dziś tak do końca nie wiedzą, co mi jest XD
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 18:17   

W najprostszym ujęciu: dziecko Autystyczne (później osoba dorosła, ma problemy z komunikacją i brak zainteresowań własnych, o ile im się nie pokaże, co maja robić) , natomiast osoby z ZA, prawidłowo rozwijają się pod względem rozwoju mowy, komunikacji werbalnej, zainteresowań (chociaż świat innych figę ich obchodzi). Mają za to swoje zainteresowania, więc nie muszą być kształcone w jakiś specjalny sposób do radzenia sobie z życiem. Są statyczne, nie lubią zmian w otoczeniu i otaczających ich osobach, co różnie później może się objawiać jeżeli chodzi o reakcje.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 18:40   

Zmian to ja też nie lubię, wręcz nie cierpię, ale to + dziwne nawyki to może wynikać z nerwicy natręctw, tak myślę :o w o9gole jakiś nieprzystający do niczego jestem. Nawet w pracy mnie opierdzielają, że nie myślę :x
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 18:42   

Myślisz. Myślisz po swojemu.
Zasmucę Cię jednak. Oba przypadki o ile stwierdzone są diagnozą PPP - podpadają pod oligofrenopedagogikę na etapie kształcenia SP I Gim.. :-/ (To tak z punktu widzenia Pedagogiki Specjalnej i w oparciu o opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej). Takim osobom stwarza się specjalne programy nauczania tzw. IPET-y. Wynika to właśnie z tego, że takie przypadki zazwyczaj mają zaburzenia sprzężone i wymagają indywidualnego podejścia.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-17, 19:27   

Silveirs przesadzasz :P też to wszystko mam ale już wyrosłem z doszukiwania się tych wszystkich zaburzeń ;) Nie jesteś wcale dziwny tylko tak Ci się wydaje.
_________________
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 19:50   

wendigo napisał/a:
Silveirs przesadzasz :P też to wszystko mam ale już wyrosłem z doszukiwania się tych wszystkich zaburzeń ;) Nie jesteś wcale dziwny tylko tak Ci się wydaje.


Jak ja bym chciał byś Ty to w końcu zrozumiał :P w aspekcie innych spraw :P
Silveirs poszukuje siebie tak samo jak Ty i czasami mam wrażenie, że jest jednostką wybitną w skali IQ. Brakuje jej jedynie...stanowczości we własnych poglądach :) , może i więcej trochę więcej...pewności w siebie :) . Gubi go...empatia...każdemu chce dać prawo głosu...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 20:04   

Pff, mam IQ ponad 140 i szczerze, przez większość czasu czuję się jak debil. ._. Tylko mi teraz daliście dowód na to, że mnie ludzie nie doceniają* ;_; :D
Ależ z nas filozofowie no XD

*to chyba wszystkie Jonasze tak mają :lol:
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-17, 20:09   

Spokojnie. Jesteś wybitną jednostką bez Autyzmu i Aspergera...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-17, 22:03   

Taliesin napisał/a:
Jak ja bym chciał byś Ty to w końcu zrozumiał :P w aspekcie innych spraw :P

wiem, wiem, pracuję nad tym :P
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-17, 22:08   

Ja też :< ale wybitna jednostka? :3
A w pracy mnie opieprzają, bo strasznie rozkojarzony ostatnio jestem :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-18, 12:54   

Rozkojarzenie to nie choroba :)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-18, 13:04   

Mam nadzieję :( nie jestem w stanie się na niczym skoncentrować i praca mnie zniwu stresuje, a wizytę u psychiatry mam dopiero 6 maja, to jeszcze kupa czasu :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Nemesis
użytkownik
TROLL


Punktów: 2
Posty: 151
Wysłany: 2015-04-18, 13:11   

silveira napisał/a:
mam problemy z komunikacją werbalną, z wysławianiem się, i zastanawiam się czemu :o

Bo żyjesz w Polsce i nie przeklinasz - tu więcej wyjaśnień: https://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc

Nadmienię, że podejrzewa się, że przyczyną autyzmu mogą być szczepionki zawierające rtęć (thiomersal / timerosal). Dawka rtęci tam zawarta wielokrotnie przekracza dawkę dopuszczalną. A w Polsce za nieszczepienie dzieci już można dostać karę aż 5000zł za każdą pominiętą szczepionkę.
_________________
Ja tu tylko trolluję.

Taliesin, nie widzę Cię. Wracam bo chyba nie nadążasz.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-04-18, 13:56   

Nemesis napisał/a:
Nadmienię, że podejrzewa się, że przyczyną autyzmu mogą być szczepionki zawierające rtęć (thiomersal / timerosal).

http://www.doktor-mama.pl...dczarowana.html
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-18, 14:13   

No mnie tam regularnie szczepili aż do 18 roku życia i nie pominęli nic :x
Nie no, tok myślenia mam płynny (czasem aż za bardzo...), pisząc też potrafię całe litanie tworzyć, a wymowa trochę leży. Szczegół, że przy okazji wadę wymowy mam :x
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Nemesis
użytkownik
TROLL


Punktów: 2
Posty: 151
Wysłany: 2015-04-18, 14:49   

Freja, odnośnie szczepionek:

1) stężenie w mózgu, gdzie środowisko jest bardziej tłuste (zawiera cholesterol w dużej ilości) niż wodne jest inna niż we krwi, która przypomina środowisko wodne.

2) http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC3018252/

Sytuacja kumulacji i stężeń może wyglądać podobnie jak kumulacja radioaktywnego Strontu 90. W kościach jest trwale wbudowany, podczas gdy we krwi może być niewykrywalny. Brak wykrywalności we krwi nie implikuje, że jest nieszkodliwy. Podobnie ma się stężenie ołowiu w kościach i krwi - tyle, że tutaj ołów powolnie przez nawet 80 lat od wbudowania może być z powrotem dystrybuowany do krwi i wraz z nią do innych organów.

Etylowe i metylowe pochodne rtęci, ze względu właśnie na hydrofobowe grupy CH3 i C2H5 będzie się chętniej wiązała z pochodnymi tłuszczy niż z wodą. Szybka eliminacja z krwi może oznaczać równie dobrze rozpuszczanie się związku i jego przenikanie do tkanek hydrofobowych (czyli bogatych w tłuste związki - m.in. mózg).

A sama przywołana strona wygląda mi na propagandę pro-szczepionkową.
_________________
Ja tu tylko trolluję.

Taliesin, nie widzę Cię. Wracam bo chyba nie nadążasz.
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-18, 14:53   

Co do szczepionek to rodzice strasznie się obawiają faktycznie szczepień. Okazuje się niejednokrotnie, że dziecko rozwijało się prawidłowo, a po szczepionkach nagle cofało się w rozwoju. Jest panika wśród rodziców i nikt im nie tłumaczy od strony medycznej skutków ubocznych szczepień.


Cytat:
Taliesin, nie widzę Cię. Wracam bo chyba nie nadążasz.



Jesteś bestią :)
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Nemesis
użytkownik
TROLL


Punktów: 2
Posty: 151
Wysłany: 2015-04-18, 15:02   

Taliesin napisał/a:
i nikt im nie tłumaczy od strony medycznej skutków ubocznych szczepień.

Nie tłumaczy, bo tak na prawdę nikt tego nie zweryfikował 100%owo. W przypadku LEKU (nie szczepionki) Verapamil dopiero ostatnio odkryto, że może powstrzymywać rozwój cukrzycy typu 2 i blokować jej przejście w mega niebezpieczny typ 1. Dlaczego tak się dzieje? Bo lek blokuje transkrypcję jakiegoś genu odpowiedzialnego za powstanie białka niszczącego komórki beta trzustki. A blokada tego czy tamtego przez jakiś związek może objawić się po latach. Tak właśnie wyglądają badania leków i szczepionek - brak widocznych objawów nieporządanych przez 2 lata - dopuszczamy. Nikt nie bada co się dzieje po kilkudziesięciu latach.

Dlatego uważam, że decyzja o szczepieniu bądź nie powinna należeć do samego zainteresowanego (a poniżej 13-go / 16-go roku życia do rodziców).

Cytat:
Jesteś bestią :)

Dlaczego? Mój numer to NIE jest 666.
_________________
Ja tu tylko trolluję.

Taliesin, nie widzę Cię. Wracam bo chyba nie nadążasz.
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-18, 15:11   

Nemesis napisał/a:
Dlatego uważam, że decyzja o szczepieniu bądź nie powinna należeć do samego zainteresowanego (a poniżej 13-go / 16-go roku życia do rodziców).

Decyzja o szczepieniu powinna być dostosowana wg. mnie do każdej jednostki indywidualnie (a nie, że szczepimy wszystkich jednakowym składem szczepionki wszystkich). Należy bać wszystkie za i przeciw, wnikając w strukturę rodzin. Ja tylko polecam do przeczytania "Poczwarkę " Terakowskiej.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-18, 16:04   

Ja czytałem dobrych kilka lat temu i bardzo mnie poruszyła.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-18, 16:39   

silveira napisał/a:
No mnie tam regularnie szczepili aż do 18 roku życia i nie pominęli nic :x

No mnie też. I wyobraź sobie żyję! :D i jestem w sumie mówiąc relatywnie zdrowy ;)

Nemesis napisał/a:
Dlatego uważam, że decyzja o szczepieniu bądź nie powinna należeć do samego zainteresowanego (a poniżej 13-go / 16-go roku życia do rodziców).

No nie wiem... http://demotywatory.pl/44...a-i-zniewolenie
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-18, 16:43   

No o, ja też żyję :D z wszystkich tych takich chorób to tylko ospę przechodziłem XD
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-18, 21:08   

Aha, dodam bo zapomniałem, że jedynie jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom przeznaczonym tylko dla jednej płci :-x To barbarzyństwo szczepić dziewczynki na różyczkę, a chłopców nie zakładając, że w przypadku dziewczynek jest to tak ważne, bo jak będą kieeedyś w ciąży, to możliwe powikłania. Albo niech szczepią wszystkich albo niech nie szczepią tych dziewczynek, które sobie wyraźnie tego nie życzą :-x (bo np. już w wieku 13 lat wiedzą dokładnie, że nigdy nie będą w ciąży).
_________________
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-18, 21:21   

wendigo napisał/a:
(bo np. już w wieku 13 lat wiedzą dokładnie, że nigdy nie będą w ciąży).



Wendigo. Dziewczynka w wieku 13 lat chyba raczej jeszcze nie wie, czy będzie w ciąży, czynie. Myślisz, że może już to wiedzieć na 100%?
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-19, 01:31   

Ale k/m w wieku 13 lat może to wiedzieć na 100%. Nie ma rady - szczepić wszystkich albo uszanować zdanie 13 letniej "dziewczynki".
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-19, 05:33   

Oni to do takich spraw podchodzą ostrożnie. :x Biologiczne dziewczyny są szczepione na różyczkę, bo ona bodajże grozi im bezpłodnością, a chłopcom nie. Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę, a dziewczyny już nie - taki to kraj, możliwości prokreacji bronią tu za wszelką cenę. :D nawiasem mówiąc, też nigdy nie brałem pod uwagę zajścia w ciążę :x
Swoją drogą, jak to dobrze że nie wprowadzili tu jeszcze prawa mówiącego, że bezdzietność jest nielegalna. :x
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-19, 10:53   

Cytat:
Swoją drogą, jak to dobrze że nie wprowadzili tu jeszcze prawa mówiącego, że bezdzietność jest nielegalna. :x




Ciiii....bo wprowadzą "bykowe"...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-19, 17:44   

Taliesin napisał/a:
Cytat:
Swoją drogą, jak to dobrze że nie wprowadzili tu jeszcze prawa mówiącego, że bezdzietność jest nielegalna. :x




Ciiii....bo wprowadzą "bykowe"...
No niee e... ;_; nic tylko spierdzielać z tego kraju T_T
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-19, 22:12   

silveira napisał/a:
Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę,

od kiedy? za moich czasów się nie szczepiło... raczej bym pamiętał.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-20, 22:23   

wendigo napisał/a:
silveira napisał/a:
Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę,

od kiedy? za moich czasów się nie szczepiło... raczej bym pamiętał.
U nas tak było w każdym razie :o a przecież niewiele w sumie młodszy od Ciebie jestem :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-20, 22:34   

silveira napisał/a:
wendigo napisał/a:
silveira napisał/a:
Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę,

od kiedy? za moich czasów się nie szczepiło... raczej bym pamiętał.
U nas tak było w każdym razie :o a przecież niewiele w sumie młodszy od Ciebie jestem :o


Chyba się jednak szczepi bo moja Mama bardzo tego pilnowała i chyba coś tam takiego było, że musiałem pójść.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-20, 22:42   

Taliesin napisał/a:
silveira napisał/a:
wendigo napisał/a:
silveira napisał/a:
Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę,

od kiedy? za moich czasów się nie szczepiło... raczej bym pamiętał.
U nas tak było w każdym razie :o a przecież niewiele w sumie młodszy od Ciebie jestem :o


Chyba się jednak szczepi bo moja Mama bardzo tego pilnowała i chyba coś tam takiego było, że musiałem pójść.

no bo to jakoś tak jest że świnka u faceta może bezpłodność wywołać :o czy jakoś tak ;o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-24, 00:29   

silveira napisał/a:
Biologiczne dziewczyny są szczepione na różyczkę, bo ona bodajże grozi im bezpłodnością, a chłopcom nie. Z tego samego powodu szczepi się chłopaków na świnkę, a dziewczyny już nie - taki to kraj, możliwości prokreacji bronią tu za wszelką cenę. :D nawiasem mówiąc, też nigdy nie brałem pod uwagę zajścia w ciążę :x
Swoją drogą, jak to dobrze że nie wprowadzili tu jeszcze prawa mówiącego, że bezdzietność jest nielegalna. :x

No ale o co Ci chodzi? Mnóstwo ludzi po 30. *nagle* odkrywa w sobie pragnienie posiadania dziecka, bo im się poukładało wreszcie w życiu, mają partnera czy tam partnerkę, przestrzeń na to dziecko, mogą je utrzymać... i wtedy ich problemem okazuje się to, że NIE MOGĄ, bo coś tam, i jest to ich największy życiowy dramat, z którym długo nie potrafią się pogodzić. A jeszcze kilka lat temu prychali, że pff, oni i dziecko?
Trzynastolatki nie mają zielonego pojęcia o tym, kim będą za siedemnaście - dwadzieścia lat. W życiu wszystko potrafi się nagle pozmieniać, więc idiotyzmem jest założenie, że jeżeli dzieciak z podstawówki deklaruje, że nigdy nie chce mieć dziecka, to na pewno mu to zostanie i można zaryzykować bezpłodność, bo w przyszłości nie okaże się zrozpaczonym dorosłym.
No a to, że dzieci generalnie są państwu potrzebne, choćby z przyczyn ekonomicznych (kto zarobi na nasze emerytury?), chyba każdy wie?
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-24, 00:50   

Ryu napisał/a:
Trzynastolatki nie mają zielonego pojęcia o tym, kim będą za siedemnaście - dwadzieścia lat. W życiu wszystko potrafi się nagle pozmieniać, więc idiotyzmem jest założenie, że jeżeli dzieciak z podstawówki deklaruje, że nigdy nie chce mieć dziecka, to na pewno mu to zostanie

No ja na przykład wcale tak nie zakładam. Może mu się zmienić oczywiście. Ale mimo to uważam, że zaryzykować można bo ludzie bez przerwy podejmują decyzje odnośnie swojego życia, nie zawsze mądre. Ale mają do tego prawo. Tak, uważam, że trzynastoletnie dzieci też. Nawet takie decyzje.
Zwłaszcza że zauważ od czego wyszliśmy - od postulatu aby szczepionki w ogóle nie były obowiązkowe...
_________________
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-24, 02:00   

Cytat:
ludzie bez przerwy podejmują decyzje odnośnie swojego życia, nie zawsze mądre. Ale mają do tego prawo. Tak, uważam, że trzynastoletnie dzieci też. Nawet takie decyzje.

Trzynastolatki NIE SĄ w stanie podejmować racjonalnych decyzji ze względu na to, że ich mózgi nie są jeszcze odpowiednio rozwinięte. Swoje robią także: burza hormonalna, zmieniające się ciało, uleganie presji rówieśniczej, brak wiedzy, wyobraźni i doświadczenia życiowego. Z tego powodu trzynastolatki nie mogą stanowić o sobie i ważne decyzje podejmują za nie rodzice lub inni opiekunowie prawni.

Cytat:
Zwłaszcza że zauważ od czego wyszliśmy - od postulatu aby szczepionki w ogóle nie były obowiązkowe...

Do tego kretynizmu w ogóle nie chciałem się odnosić, ale skoro go przypominasz... Mam znajomą, niespełna pięćdziesięcioletnią, której ciocia - jako mała dziewczynka - umarła na jakąś idiotyczną chorobę wieku dziecięcego. Wtedy nie było na nią szczepionki. Teraz, ponieważ dzieci jeszcze nie umierają na choroby, które nasze pokolenie kojarzy jako durne infekcje, ludzie wpadli na pomysł, że szczepionki są złe. Ale to tylko kwestia odpowiednio dużej ilości tragedii, jednej czy dwóch epidemii chorób, które - zdawałoby się - już dawno opanowaliśmy... Jak odpowiednio dużo rodzin straci wszystkie swoje dzieci w ciągu miesiąca czy dwóch, to ludzie się opamiętają.
Najzabawniejsze jest to, że z jednej strony stada ludzi inwestują majątek w znalezienie lekarstwa chroniącego przed nowotworami i AIDS, a z drugiej strony wystarczy poczuć się bezpiecznie, by odrzucić lekarstwo chroniące przed potencjalnie śmiertelną chorobą.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-24, 09:00   

Nie wiem, może byłem wyjątkowo dojrzałym dzieckiem ale nie czuję żebym od tamtego czasu zmienił poglądy itp. Z resztą masz rację z tym że prawnie nie mogą one o sobie stanowić i to jest w porządku. Oczywiście miałem na myśli że musiałyby przekonać rodziców do podjęcia takiej decyzji.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-24, 11:48   

Mnóstwo ludzi to nie wszyscy, i tylko o to mi chodzi. Każdy powinien mieć prawo o sobie decydować w wieku dorosłym.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10