Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich
Autor Wiadomość
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-08, 10:17   Witam wszystkich

Witam wszystkich, nooo nad tym przywitaniem spędziłam wiekszosc czasu moze z racji tego ze to pierwsze forum na jakie sie zdecydowałam i nie wiedziec dlaczego sie krępuje a za razem chciała bym dobrać słowa odpowiednio zeby nikogo nie ugodziły.

Wiec moze troche o mnie jestem transseksualista m/k, od około 5 roku zycia zaczęły sie u mnie problemy z akceptacja siebie jako przyszłego mężczyzny nigdy nie umiałam sie odnaleźć w społeczeństwie męskim i zawsze odczuwałam jakis dyskomfort cos typu ze tam po prostu nie pasuje, rodzice widzac we mnie chłopca wychowywali mnie na chlopca wiec swoim wyglądem niewiele mogłam przypominać dziewczyne pare razy stoczyłam z mama batalie jak znalazła u mnie damska bieliznę czy ciuchy przebierałam sie kiedy tylko miałam okazje i nie było to dla mnie czyms ekstremalnym czyms co wzbudzało by podniecenie to było cos normalnego noszenie stanika rajstop a z szpilkami poradziłam sobie w max 30 min i tak jak pisałam to nie było czyms niezwykłym po prostu czułam sie soba, sytuacje z mama parokrotnie sie powtórzyły i pewnego razu zapytała mnie czy chce wyrosnąć na jakiegos ,,pedzia", okropnie mnie to zabolało do tego stopnia ze dosłownie mnie zatkało i długo żywiłam urazę za to co powiedziała bo mogliśmy przynajmniej o tym porozmawiać no ale... juz wtedy wiedziałam kim jestem i co bedzie moim najskrytszym marzeniem.

Moje znajomosci zaczęły sie zmieniać (czasy szkoły) dosc szybko zostałam otoczona gronem dziewczyn/kobiet i tak było prawie idealnie z wyjątkiem mojej cielesności uwielbiałam przebywać z nimi rozmawiac o wszystkim i o niczym nie krępowały sie przy mnie udzielalam sie na kazdy temat mimo ze zdradzałam przy nich swoja niezgodność ciała i umysłu one coraz bardziej mnie lubiły nie negowały tego mogłam chociaz słowami wyrazić siebie....


Dobra moglabym pisac i pisac godzinami o tym co sie działo ale mam nadzieje ze tak mniej wiecej naswietlilam swoja sytuacje kawałkiem mojej historii, jaka jestem wesoła, pozytywnie nastawiona chyba na wszystko nie ma bariery ktorej przeskoczyć nie idzie a co z tego wynika jestem myślicielka marzycielka kombinatorka lubie szczerość, kulturę, długie rozmowy i to tez oferuje, dosc łatwo rozpisuje sie w swoich przemyśleniach i czasami płynę z tym chyba do formy książki;) jeszcze raz witam serdecznie
 
 
Balbina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-08, 10:24   

Natalia, Hejka Natalia :) Witaj na forum :)
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-08, 10:51   

Hej milo Cie poznac, dziekuje za przywitanie :-)
 
 
Balbina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-08, 10:57   

Natalia, Ależ nie ma za co ;)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-12-08, 11:07   

Witaj i się nie krępuj. My tu wszyscy sami swoi :)
_________________
Freja Draco
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-08, 11:09   

Freja, czesc bardzo sie ciesze,mam nadzieje ze przejdzie z czasem i sie oswoje ;-)
 
 
Balbina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-08, 11:12   

Natalia, na pewno :)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-08, 12:44   

Natalia, witaj na forum.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 14:26   

Witaj na forum myślę, że z naszymi chłopakami też będzie ci się miło i swobodnie rozmawiało.
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-08, 14:33   

Ada75, hej uwazam ze jak człowiek jest obeznany w temacie to łatwiej sie z nim komunikuje anizeli z osoba ktora myli pojęcia, dziekuje za przywitanie :-)
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-12-08, 14:44   

Hejka i miło cię poznać, oby ci forum służyło xD
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-08, 14:51   

Cześć Natalia :)
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-08, 15:06   

kasiencja, mou, hejka na pewno wasza obecność i wypowiedzi beda miłe widziane :-D
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-12-08, 15:23   

Witaj, Natalko :-D
_________________
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 17:04   

Natalia: Witaj na forum ;)
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-12-08, 22:33   

witaj w gronie tych którzy dokładnie znają tematy na ten temat, i mam nadzieje że poczujesz się jak u siebie w domu. Jest tu co prawda duża rodzina, z wieloma matkami i ojcami, no i jak by nie było ze zwierzakami, czasami oswojonymi a i czasami tymi niezbyt oswojonymi też....
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-12-08, 22:40   

Hej Natalia, :)
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-08, 23:17   

Natalia, witaj :D
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-09, 06:38   

Maja, antnieszka, Lagertha, inka, hejka dziekuje za przywitanie :-D
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 18:09   

Natalia, witaj na forum! Trafiłaś na świetne znajome, pewnie jak im powiesz, że urodziłaś się w złym ciele, to przyjmą to ze zrozumieniem. Skoro wiesz kim jesteś, to nic tylko działać. :)

A co do mamy, jak z nią porozmawiasz kim jesteś, jakie masz plany na przyszłość, to zweryfikuje swoje zdanie. Jak jesteś kobietą, to nie można być gejem. Najwyżej lesbijką. ;) Ja dość często mówię, że zawsze byłam kobietą. Nie da się tego całkowicie ukryć i udawać faceta. Za to da się skorygować ciało i wszystko zaczyna pasować. :)
Dobrym wyjściem do poinformowania rodziców jest list. Przemyślisz co chcesz przekazać, napiszesz i wręczysz. Sama tak zrobiłam, to było najlepsze wyjście w moim przypadku.
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-09, 19:06   

Usunięty, hej tak masz racje, małymi kroczkami staram sie isc do przodu na razie zyskałam niezależność ktorej potrzebowałam zeby moc isc dalej...

Ciesze sie ze tak uwazasz ale wiesz nie doedukowanie sie w tym kierunku moich rodzicow odcisnęło mi to troche na psychice i odczuwam barierę wewnętrzna ale nigdy sie nie poddaje, plany juz sa wszystko ułożone wydaje mi sie odpowiednio teraz tylko rodzice i najtrudniejsze bede miec za soba :-| tak co do orientacji tez jestem pewna ;-) Aaach tak z ta kobiecością to sa takie najmilsze wspomnienia kiedy wszyscy stoją osłupieni i czekają na moja reakcje, a ja sie najzwyczajniej z tego ciesze bo pokazuje siebie, a nie tego kogo ludzie chcą widziec, wiem niestety ze nigdy nie zostane 100% kobieta :cry: ale wiem ze moge przynajmniej byc traktowana i uważana jak kobieta jak JA i nie brzydzić sie własnego ciała...
Tak widze dobrym tropem szlam, myslalam własnie nad listem zeby wszystko przedstawić tak jak to z mojej perspektywy wyglada bez przerywania i wycinania swoich 5 groszy
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 21:07   

Natalia napisał/a:
małymi kroczkami staram sie isc do przodu na razie zyskałam niezależność ktorej potrzebowałam zeby moc isc dalej...
Moim zdaniem to najlepszy sposób na osiąganie celów. A każdy przełom trakuję jako taki swoisty "checkpoint", który trzeba zaliczyć by przejść dalej.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 21:37   

Natalia, ja miałam wątpliwości szczególnie do mojego ojca. Niestety, w pewnym stopniu się potwierdziły, jednak nie jest to przeszkodą zagrażającą osiągnięcie moich celów. Kiedyś gdy o mnie nie wiedział, to mi dogryzał mówiąc, że mam kobiecą figurę. ;) Też często mnie próbował wygonić do fryzjera. Po oucie przestał, choć nadal mu się to nie podoba. Kilka razy to okazał. :/

Natalia napisał/a:
wiem niestety ze nigdy nie zostane 100% kobieta ale wiem ze moge przynajmniej byc traktowana i uważana jak kobieta jak JA i nie brzydzić sie własnego ciała...
A co to znaczy 100% kobieta? Moja mama ma wyciętą macicę z przydatkami, bo było zagrożenie zmianami rakowymi. Czy to oznacza, że nie jest kobietą? Jest. Czasem przez wady rozwojowe/genetyczne kobiety nie mają w pełni rozwiniętych narządów. Albo jak moja siostra, mają, ale ma zbyt wysoki poziom testo, co powoduje np. nadmierne owłosienie na ciele i inne...

Ja list napisałam na komputerze, wydrukowałam, ładnie podpisałam drżącą ręką "Karolina". ;) Za bardzo mi się ręce trzęsły by napisać ręcznie. Za to pisząc życiorys emocjonalny dla seksuologa nie miałam takiego stresu. :)
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-10, 07:56   

Usunięty, zle ujęłam to co chciałam wyrazić... 100% kobietę chodziło mi tu bardziej o to ze jednak cało i wspomnienia związane z ciałem męskim sa, okres dojrzewania wszystko poszło nie tak jak miało byc nie tak jak tego chcialam ze nawet po hormonach i operacji nie bede miec równego startu z kobieta biologiczna i pewne tematy czy odczucia beda mi obce

Mysle ze zrobie tak samo, wydaje mi sie to najlepsza opcja :-)
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2016-12-10, 14:32   

Witaj :)
_________________
 
 
Alice
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 12
Posty: 88
Wysłany: 2016-12-10, 14:37   

Witaj :) )
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-10, 14:51   

Alice, Loretta, hej milo mi :-)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-10, 15:59   

Witaj Natalia :3
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-12-11, 10:13   Re: Witam wszystkich

Natalia napisał/a:
...noszenie stanika rajstop a z szpilkami poradziłam sobie w max 30 min...


Szacun! :)

Rajstopy i szpilki to część kobiecego swiata, której nie ogarniam... Stanik też zresztą nic miłego - męski świat jest o niebo wygodniejszy :)

Witaj!
 
 
Natalia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-11, 19:37   

Hej kicur, Fadi, szczerze to lepiej czuje sie na obcasie niż na płaskiej podeszwie nie zawsze moge ubrać ale rekompensuje sobie to w domu czy spacerze ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9