Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mama transa wita i o innych pozytywnych rodziców pyta :)
Autor Wiadomość
mamatransa
użytkownik

Punktów: 4
Posty: 17
Wysłany: 2016-11-24, 08:26   Mama transa wita i o innych pozytywnych rodziców pyta :)

Witajcie!
Jestem tutaj odkąd moja (13-letnia wkrótce) córka powiedziała mi, że czuje się chłopcem i marzy o zmianie płci.
Nie byłam tą wiadomością ani zszokowana ani szczególnie zaskoczona. Córka "od zawsze" nienawidziła różowego koloru, nie lubiła sukienek, koronek i falbanek, lalkom obcinała włosy na jeża, ogólnie nie było w niej nic dziewczęcego :) A ja? Uważałam, że "nic na siłę", niech lubi to co lubi. Jednak nie podejrzewałam, że kiedyś ona uświadomi sobie, że chce być chłopcem.
Po co tu jestem?
Chcę nawiązać kontakty z Wami oraz rodzicami transseksualistów, ale tylko pozytywnymi rodzicami, bo akceptuję swoje dziecko takim jakie jest, akceptuję jego pragnienia, bo to jego ciało, jego wybór. Chcę wiedzieć jakie podjąć działania, żeby moje dziecko po prostu było szczęśliwe.
Jeśli macie ochotę pogadać podaję też e-mail: turkesa@wp.pl
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-11-24, 10:28   

Witaj :)

Miło czasem zobaczyć jakiegoś wspierającego rodzica, bo większość wątków z rodzicem w temacie ma tu zwykle postać typu: Nasi rodzice i problemy jakie nam robią w związku z tranzycją.
_________________
Freja Draco
 
 
mamatransa
użytkownik

Punktów: 4
Posty: 17
Wysłany: 2016-11-24, 12:09   

Czytam z przerażeniem, co ludzie piszą o braku wsparcia u swoich rodziców. Przykre, ale w naszym kraju o tych sprawach społeczeństwo nie chce publicznie mówić. W innych krajach jakoś z tym problemu nie ma. Widzę w tym m. in. winę psychologów, psychiatrów, a nawet seksuologów, którzy nie udzielają rodzinom profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Straszne...
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-24, 12:41   

Dlaczego mówisz o nim "córka" a nie "syn"?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 13:06   

Fajnie że go wspierasz :) (Skoro Twoje dziecko jest chłopakiem, to pewnie chce, żeby tak też o nim mówić *zanosi się kaszlem*)

No trochę przykre, że się o tym nie mówi, to chyba największa bolączka transpłciowości, jak tkwisz latami w szafie i się boisz coś pisnąć, żeby ci nie powiedzieli, że ci coś odbiło.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-24, 14:39   

Bosz, tylko nie zjedzcie na dzień dobry kolejnej osoby...

mamatransa, witaj :)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 16:06   

mamatrans: witaj :)

hikaru napisał/a:
Dlaczego mówisz o nim "córka" a nie "syn"?
No bez przesady. Wszystko w swoim czasie. Mam wrażenie, że wile osób chce za dużo na raz. A nawet wspierający rodzice potrzebują chwili by się przestawić i sobie to i owo poukładać.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-24, 19:43   

Na forum nie przesiadują na ogół rodzice. Zapytaj na Niebieskim forum, tam administracja może dać jakiś kontakt. Poza tym najlepszą szansą na spotkanie innych rodziców jest wybranie się na grupę wsparcia dla bliskich osób TS, były takie przynajmniej w Warszawie i Krakowie, w niektórych innych miastach pewnie też.
 
 
mamatransa
użytkownik

Punktów: 4
Posty: 17
Wysłany: 2016-11-28, 15:08   

Mówię jeszcze "córka", nie dlatego, że nie akceptuję tego co odczuwa moke dziecko. Mówię jeszcze "córka", bo przez 13 lat miałam córkę a o jej pragnieniu bycia chłopcem dowiedziałam się raptem parę dni temu. Aby mówić "syn" to tylko kwestia przyzwyczajenia, na pewno nie złośliwości.
Moje dziecko musi też wybrać sobie imię. Jeszcze go nie wybrało. Gdy wybierze - tak właśnie będę je nazywać :)
Jestem już po pierwszej wizycie u psychologa. Pani psycholog okazała się fantastyczną kobietą :) Przed nami długa i wyboista droga ku fizjologicznej zmianie płci, ale razem będzie łatwiej.
Rodzice, odezwijcie się! :)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 15:28   

Nie sądzę żeby ktoś się dopatrywał złośliwości. Osobiście nie widziałem posta Hikaru jak wysyłałem. Fajnie że macie dobrą psycholog :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10