Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hmm...
Autor Wiadomość
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-01, 21:09   Hmm...

Także ten.. Zwą mnie Anką, choć wolę Mou lub Cherry/ Wiśnia. Prawie 20 lat chodzę po tym świecie i coraz bardziej nie wiem kim jestem i zaraz wiem to doskonale.
Na co dzień chadzam do liceum i jestem niby humanem, chociaż nie wiem co tam geografia robi.

Wiążę przyszłość z językami, bo to uwielbiam od małego. Angielski, niemiecki, ukraiński, podstawowe słówka w hiszpańskim a i rosyjski w miarę rozumiem, na pewno lepiej czytam niż mówię po rosyjsku i ukraińsku.

Poza tym jestem wolontariuszem w pewnej fundacji, choć nie czuję się tam na swoim miejscu bo nie umiem w naukę. Umiem za to w kontakty z obcymi ludźmi i na wszelkich kilkudniowych festiwalach i imprezach czuję się jak ryba w wodzie i to daje mi energię i chęć do działania.

Nie umiem za to w ludzi bliższych i często ranię znajomych, wciąż nie mam przyjaciół (idź do szkoły średniej, mówili, znajdziesz przyjaźnie na całe życie, mówili) poza trzema osobami z neta, które potrafię nazwać tym słowem na "p".

Uwielbiam czekoladę, kawę, cukier wszelaki, horrory i ogólnie filmy (poza sci-fi), również klasy Ż jak Żenada, dobrą muzykę i dobrą książkę. Czasem pogrywam w LoLa albo oglądam TWD, OITNB, AHS i inne seriale.

Poza tym naprawdę nie wiem kim jestem i kim się czuję, wiem tylko z doświadczenia kiedy było mi lepiej/gorzej i że mam sporo mniejszych lub większych rys na psychice, jednak żaden psycholog nie zachęca...
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 21:11   

Hej :D też bardzo lubię języki, znam angielski, trochę szwedzki, do matury uczę się hiszpańskiego, trochę coś tam jeszcze kojarzę z japońskiego... no i też nie umiem w znajomych XD
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-01, 21:12   

mou napisał/a:
hoć nie czuję się tam na swoim miejscu bo nie umiem w naukę. Umiem za to w kontakty z obcymi ludźmi


Nie żebym się czepiał, ale co to w ogóle znaczy? To po polskiemu jest?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 21:18   

Fajnie, że w końcu się przedstawiasz :)

PS. Proszę Cię o używanie poprawnej polszczyzny, to jeden z wymogów forum.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 21:19   

Armand, nowomowa młodzieżowa XD to jest po nowopolskiemu i znaczy tyle, co "nauka mi nie idzie, jestem dobr* w kontaktach z obcymi ludźmi"
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-01, 21:24   

Ash, domyśliłem się co to znaczy. Ale wygląda na to, że młodzieży nie idzie też wysławianie się.
Mogliby jednak wprowadzić te zajęcia z retoryki do szkół.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-01, 21:28   

Ash napisał/a:
nauka mi nie idzie, jestem dobr* w

Tak, dokładnie o to chodzi.
Równie dobrze "nie umiem niczego, co ma związek z nauką". Ogromny skrót myślowy, którego używam głównie w związku z opisem tego czym się zajmuję wolontarystycznie, poza tym raczej nie zdarza mi się pisać/ mówić niepoprawnie do więcej niżej jednej osoby.

Armand przepraszam za zranione uczucia. Proszę o przebaczenie ;-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 21:28   

Ash, Mou: Nie żebym się czepiała, ale "młodzieżowa nowomowa" nie jest usprawiedliwieniem.
Regualmin forum napisał/a:
3.6 Obowiązującym językiem forum jest język polski w jego odmianie literackiej. Teksty pisane językiem "polskawym”, prezentujące rażący brak szacunku dla poprawnej gramatyki, pisowni i interpunkcji, mogą stanowić podstawę do przyznawania ostrzeżeń. Wyjątek od powyższej zasady przewidziany jest dla osób deklarujących długoletnie zamieszkiwanie poza granicami Polski i brak codziennego kontaktu z polszczyzną.
To tylko taka uwaga na przyszłość.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 21:30   

Armand, bo wiesz, przynajmniej u mnie lekcje polskiego polegają na interpretacji wierszy i wynajdywaniu w nich najprzeróżniejszych środków stylistycznych, resztę przedmiotów mam po angielsku/hiszpańsku, jakoś nie bardzo mam czas i siłę czytać w roku szkolnym, a jak już coś oglądam, to po angielsku/szwedzku. No i ten polski jakoś mi trochę wylatuje z głowy :/
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-01, 21:31   

Należę do osób czytających umowy i regulaminy więc to nie umknęło mojej uwadze. W zasadzie to mogę nawet i wiersze pisać zamiast zwykłych postów, nie wiem skąd wzięła się nadzieja na to że ten jeden jedyny post w jednym jedynym >moim< temacie przejdzie. Cóż. Nadzieja matką głupich.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 21:31   

Lagertha, no ok, ale jeśli słyszy się takie rzeczy na co dzień, to jakoś się przyzwyczaja. Oczywiście nie napiszę tak w wypracowaniu, ale... język jest tworem żywym... ale zaraz będzie, że się czepiam XD

Tak na marginesie, bardzo przeszkadza mi na przykład brak polskich znaków w niektórych słowach/postach, to też chyba nie jest do końca poprawna polszczyzna?
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-01, 21:36   

Brak znaków to nic, gorzej jak ktoś namiętnie popełnia błędy ortograficzne.. Ehh gdzie te czasy gdy nie istniało coś takiego jak dysleksja, a kaligrafia była obowiązkowa?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 21:40   

Ash: Nie przejdzie. Regulamin jest taki sam dla wszystkich. Wiesz, też mogłabym się usprawiedliwać, z powodu mojego języka. A mimo, że żyję w kraju niemieckojęzycznym i na codzień właśnie ten język używam, to staram się o zachowanie poprawnej polszczyzny na tyle, na ile jest to możliwe.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-01, 21:55   

Lagertha napisał/a:
Nie przejdzie. Regulamin jest taki sam dla wszystkich. Wiesz, też mogłabym się usprawiedliwać, z powodu mojego języka. A mimo, że żyję w kraju niemieckojęzycznym i na co dzień właśnie tego języka używam, to staram się o zachowanie poprawnej polszczyzny na tyle, na ile jest to możliwe.


Ok, ok, ale w takim razie poprawiajmy wszystkie błędy, nie tylko wybrane... no i przyczyniałoby się to do większej poprawności także poza forum XD
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 22:20   

Lagertha napisał/a:
Nie żebym się czepiała, ale "młodzieżowa nowomowa" nie jest usprawiedliwieniem

netykieta w prawie 2017 jeszcze pewnie, co? może na stronie głównej dodać gify/glittery? anachronizm...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-02, 10:58   Re: Hmm...

Cześć :)

mou napisał/a:
(idź do szkoły średniej, mówili, znajdziesz przyjaźnie na całe życie, mówili)

No taaa :lol:
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-11-02, 12:46   

Cytat:
Tak na marginesie, bardzo przeszkadza mi na przykład brak polskich znaków w niektórych słowach/postach, to też chyba nie jest do końca poprawna polszczyzna?

Mnie też i nie tylko tu na forum. Zwłaszcza nagminne opuszczanie "ę" w wygłosie.

Ash napisał/a:
Ok, ok, ale w takim razie poprawiajmy wszystkie błędy, nie tylko wybrane... no i przyczyniałoby się to do większej poprawności także poza forum XD

W praktyce bardzo upierdliwe by to było, ale można by rozważyć zamontowanie modułu autokorektora: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=61292
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-02, 12:57   

Freja napisał/a:
W praktyce bardzo upierdliwe by to było, ale można by rozważyć zamontowanie modułu autokorektora: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=61292

To może ja już się nie wypowiem w temacie, bo potem jeszcze będzie na mnie XD
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-02, 15:37   

W przeglądarce można włączyć słownik tj sprawdzanie poprawności wpisywanych słów i nawet brak ę zaznacza jako błąd. W telefonie również można opcję słownika włączyć. Nie wiem w czym problem. Ale jak widzę teksty w stylu "wychowywały mnie matka i babka więc wiele zawdzięczam kobietą" to wiem że brakuje edukacji a nie autokorekty bo słowo poprawne, tylko odmiana przez przypadki i liczby nie wychodzi.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-02, 16:24   

mou napisał/a:
W przeglądarce można włączyć słownik tj sprawdzanie poprawności wpisywanych słów i nawet brak ę zaznacza jako błąd. W telefonie również można opcję słownika włączyć. Nie wiem w czym problem. Ale jak widzę teksty w stylu "wychowywały mnie matka i babka więc wiele zawdzięczam kobietą" to wiem że brakuje edukacji a nie autokorekty bo słowo poprawne, tylko odmiana przez przypadki i liczby nie wychodzi.

Ale tu raczej nie chodzi o to, że ktoś nie wie, że pisze się "się" a nie "sie", tylko po prostu nie pisze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 10