Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
przywitanie
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 01:52   przywitanie

Cześć. Nie zwracajcie szczególnej uwagi na mój pseudonim - miało być agender a jako że kreatywność nie jest moją mocną stroną to wyszło jak wyszło :P Śledzę to forum już od wielu miesięcy, pomogło mi w zrozumieniu tego, kim jestem. Zdarzają się wątki w których byłoby coś do dodania przeze mnie ale wypadałoby się najpierw przedstawić...
Wypadałoby też zacząć od czegoś pozytywnego lub żartobliwego... ale chyba zacznę od czegoś mało pozytywnego aby później mieć większą przestrzeń na poprawę.
W sumie większość życia zajęło mi zastanawianie się, czemu tak bardzo nienawidzę siebie. Z obecnej perspektywy odpowiedź wydaje się być oczywista, choć dotarcie do niej zajęło mi bardzo dużo czasu.
Czuję niechęć do mojej biologicznej płci, tak silną że wywołującą pragnienie nie posiadania niczego wspólnego z cisowymi reprezentantami w/w. Niektórzy uważają że mizoginia lub mizoandria świadczy o tym że ktoś nie jest "tru ts", ja w sumie jeszcze tego nie mam rozgryzionego.
Teraz mam 25 lat i w sumie zastanawiam się czy po tylu zmarnowanych latach nie jest aby za późno na zmianę, zwłaszcza że anatomia mojego ciała wykazuje się silnymi cechami charakterystycznymi dla mojej płci biologicznej. Brak diagnostyki opartej na dowodach medycznych oraz niedostatecznie zbadane ryzyka powikłań również nie zachęcają do korekty płci - choć może okazać się że innego wyboru po prostu nie ma.
Z pozoru znajdują się osoby które zazdroszczą mi wyglądu, sytuacji materialnej, bezkonfliktowości, nadmiaru czasu wolnego itp itd ale niestety nie pomaga to gdy z każdą kolejną nocą spędzoną w pustym domu czuje się psychicznie coraz gorzej. Niby obracam się wśród wielu ludzi, ale widzą oni tylko iluzję a nie to kim naprawdę jestem. Jeżeli tak pójdzie dalej to mogę stracić wszystko - w przypadku opcji ts też najprawdopodobniej stracę wszystko ale przynajmniej w zamian zyskuje szansę na nowe życie :)

Poglądy: lewica/anarchizm/racjonalizm (w bardzo ogólnym ujęciu).
Zainteresowania: lubię podróżować, bez względu na to czy chodzi o zwykły spacer po okolicy czy wycieczkę za ocean.
niestety poróżując często miewam uczucia w stylu "cóż za piękne miejsce. jak dobrze byłoby tutaj być... ale w innym ciele".
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-11-01, 12:20   

Witaj :)

Po całym tym przedstawieniu, nadal "głupia jestem" i nie mam pojęcia, czy zwrot twojego "transowego wektora" to k->m czy m->k ale jeśli to celowy zabieg, to masz prawo prezentować się również w taki sposób.

sam napisał/a:
eraz mam 25 lat i w sumie zastanawiam się czy po tylu zmarnowanych latach nie jest aby za późno na zmianę

Nigdy nie jest za późno.

Witaj na naszym "statku szaleńców". Nie będziesz tu sam ze swoimi rozterkami i problemami :)
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-01, 13:06   

sam, witaj na forum.
25 lat to ja miałem szmat czasu temu, a dalej uważam, że zawsze jest czas, żeby się za coś nowego zabrać. Coś trzeba robić w życiu, bo by się człowiek zanudził i w depresję wpadł.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 13:13   Re: przywitanie

Wtaj :)
sam napisał/a:
Teraz mam 25 lat i w sumie zastanawiam się czy po tylu zmarnowanych latach nie jest aby za późno na zmianę, zwłaszcza że anatomia mojego ciała wykazuje się silnymi cechami charakterystycznymi dla mojej płci biologicznej. Brak diagnostyki opartej na dowodach medycznych oraz niedostatecznie zbadane ryzyka powikłań również nie zachęcają do korekty płci - choć może okazać się że innego wyboru po prostu nie ma.
Miałam 24 lata jak zaczynałam HRT, jak patrzę teraz na moją historię, to był to chyba najlepszy do tego moment. Co do powikłań, to mogą też wystąpić po "zwykłych" lekach, operacjach itd. Ale to prawda, że w naszym przypadku ryzyko jest często więszke, ale to bardziej złożony temat. Natomiast, jak już widzisz, sama tranzycja to jest ostatnim możliwym rozwiązaniem. Dowody medyczne będą w razie czego na pewno potrzebne, bo bez nich zbyt dużo na tym polu nie zdziałasz. Poza tym nie zawsze musi być to transseksualizm, dlatego trzeba przejść przez diagnostykę, by wykluczyć inne rzeczy, które mogłyby dawać podobny obraz.
sam napisał/a:
W sumie większość życia zajęło mi zastanawianie się, czemu tak bardzo nienawidzę siebie.
Tylko jest jeszcze taka sprawa, że tranzycja, HRT i operacje, to nie są cudowne leki na wszystko. Nie rozwiązdują też problemów tych poza cielesnych. A zdarza się, że przybywają też nowe. To jest też dosyć częsty problem, że osoba cierpiąca na silne depresje poddaje się operacji, a potem nie umie sobie poradzić w nowej sytuacji. Bo sama operacja, to nie jest lek na wszystko. Musisz sobie po prostu zdawać z tego sprawę.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-11-01, 16:25   

hejka, ja zaczęłam w wieku 44, z tego co widzę w około to wcale nie byłam za późno, a wiele zaczynało później. Jedno ci powiem, jeśli masz szanse na jakiekolwiek szczęście żyjąc tak jak jest, to dalej tak żyj, natomiast kiedy opcje się skończą i czarność ogarnie każdy zaułek twej eszy wtedy będziesz wiedziała że jest czas na zmianę...
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-01, 19:07   

Witaj sam :)
Swoją drogą to imię w stanach jest zarówno kobiece (ot choćby od Samantha) jak i męskie (po prostu sam, albo Samuel itp), więc w sumie agenderowo wyszło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9