Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Top Model
Autor Wiadomość
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 00:54   Top Model

W Top Model jest osoba transpłciowa.

http://topmodel.tvn.pl/wi...gu,1557420.html

Dokumenty męskie. Nie jest jeszcze na HRT, ma mega farta do figury, twarzy, wzrostu i rozmiaru stopy. A jej mama używa męskiej formy... :/
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-14, 01:11   

Też mnie to strasznie zdziwiło, zwłaszcza, że mama od dawna była zaznajomiona z tą myślą. Cóż, Kamila jest śliczna i mam nadzieję, że dobrze jej pójdzie, nawet jeśli w biegu była ostatnia :mrgreen: Ogólnie oglądałem to z dużym uśmiechem na ustach. Miły akcent, ale mam nadzieje, że nie spotka ją tam z tego powodu zbyt wiele nieprzyjemności. Na razie to przyczepili się tylko do nowego Radka Pestki, co jest oczywiście idiotycznym przejawem pseudo samczej mentalności stadnej, ale może oznaczać, że Kamila nie będzie miała problemów, albo po prostu inni nie wiedzą ;-)
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 01:25   

Jak zwykle odniosę się do tego po swojemu, że wkurza mnie, że jury chcą ją przydzielić binarnie, pewnie zgodnie z papierami, kiedy ona mówi, że czuje się i jest kobietą :roll:
Ale, że naturalnie udało jej się osiągnąć tyle cech fenotypowych, w wizerunku, to podziwiam.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 01:29   

Też mnie to ruszyło... Te pytania o ciało, co ma i czego nie ma i "kiedy stanie się formalnie kobietą" i ten fragment, co na końcu mówią, że nie wiedzą jeszcze czy ją przydzielą do dziewczyn, czy do chłopaków... :-(

Zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej nie mieli złych intencji, no ale zastanowili by się, czy by się czuli komfortowo musząc odpowiadać na takie pytania będąc na wizji.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 01:33   

Serio ruszyło? W polskim programie?
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-09-14, 01:53   

jako moderatorka nie mogę użyć słów które mi nachodzą względem jej mamuśki, ktora to nadal nazywa ją "ON"

A za to Joaśka jest super i widać jest najbardziej do przodu jeśli chodzi o światopogląd!
Ostatnio zmieniony przez inka 2016-09-14, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 08:39   

Zgadzam się z inką, ona dobrze do tego podeszła, w przeciwieństwie do innej osoby z jury. :/ Choć nie było tak źle... Za to w komentarzach na FB sporo hejtu :(
https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 10:38   

Usunięty, Te komentarze były już wczoraj - momentalnie się pojawiły i miały swoich zwolenników, łapkowiczów.
 
 
szczoteczka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 103
Wysłany: 2016-09-14, 12:57   

mi tam matka mowila ze ma syna albo nie ma dziecka.

także wiecie, dla nas to chleb powszedni, wcale mnie to nie ruszyło. Kamili kibicuje :)
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-14, 14:47   

Jak dla mnie reakcja nie na miejscu, ale jednak dosyć naturalna. Pewnie nie mieli okazji przećwiczyć sytuacji typu "co by było, gdyby przyszła do programu osoba transseksualna". Wiadomo, że by mnie to uraziło, ale ona chyba zdawała się rozumieć, że to nietypowa, szczególnie jak na program w Polsce, sytuacja.

A co do komentarzy - ludzie gratulują tam mamie, która nazywa swoją córkę ON. A najśmieszniejsze były uwagi, że "modelki z rozmiarem M nie przyjmą, a faceta, który czuje się kobietą już tak" - jakby to miało jakikolwiek związek. Jednak rozmiar, jeżeli chodzi o modeling, ma większe znaczenie. W sumie to nie posypało się aż tak dużo hejtu :-P
 
 
aekaer
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 20
Wysłany: 2016-09-14, 16:33   

jakiś typ napisał/a:
Już w dzieciństwie jako chłopiec

xDDDDDDDDDD

ten sam typ napisał/a:
Nie wiem jak mam cię oceniać, czy jako mężczyznę, czy kobietę.

no jasne, że faceta >< przecież to facet a tak sobie tylko hobbystycznie zmienia wygląd heh bo lubi heh jak [s]każda[/s] każdy z nas.


nie oglądałam, źródło cytatów

szerzą świadomość społe.. tzn. tą no, tolerancję dla dziwnych ludzi.

0\10
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-14, 18:34   

Wow, dziewczyna wygląda super, trzymam za nią kciuki! :D

W sumie to absolutnie nie ma się co dziwić, że w necie lecą takie komentarze, jeśli większość transów w Polsce chce być 'normalnymi ludźmi' i skrzętnie ukrywa przed osobami w otoczeniu swoją tożsamość. :3
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-14, 19:16   

kicur, Ale, przynajmniej na facebooku, było też dużo wspierających komentarzy. Może nie jest aż tak źle z ludźmi w Polsce. Ci dobrzy po prostu siedzą ciszej :-P
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 20:23   

MoonSpell napisał/a:
Ci dobrzy po prostu siedzą ciszej

to już oznacza że jest bardzo źle
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-14, 21:57   

DeadSally,
Prawda, tylko z reguły chyba jest tak, że ci, którzy plują jadem, robią to głośniej i są jednocześnie dużo łatwiej zauważani.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-14, 23:12   

"Żeby zło zatriumfowało, wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili."
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 23:20   

Armand, tego szukałam ale lenistwo zwyciężyło.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-14, 23:51   

Niestety trafny cytat. Choć nadal uważam, że reakcja internetu była bardziej pozytywna, niż bym się tego spodziewał. W tym przypadku dobrzy ludzie jednak coś zrobili, choć w końcu to tylko internet, to jednak wiele było osób, które broniły Kamili.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-15, 14:30   

aekaer napisał/a:
ten sam typ napisał/a:
Nie wiem jak mam cię oceniać, czy jako mężczyznę, czy kobietę.

no jasne, że faceta >< przecież to facet a tak sobie tylko hobbystycznie zmienia wygląd heh bo lubi heh jak [s]każda[/s] każdy z nas.

Myślę, że nie o to chodzi, on tam mówi o tym, że FORMALNIE nie będzie ona mogła przez jeszcze kilka lat pracować jako kobieta, bo nie będzie miała zmienionych dokumentów.

Ogólnie nie jest tak źle.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-15, 15:33   

wendigo napisał/a:

Myślę, że nie o to chodzi, on tam mówi o tym, że FORMALNIE nie będzie ona mogła przez jeszcze kilka lat pracować jako kobieta, bo nie będzie miała zmienionych dokumentów.


To chyba tylko w zaścianku. Na świecie funkcjonują modelki prezentujące męskie ubrania i modele prezentujący damskie. I jakoś tam nie ma z tym problemu, bo ktoś ma to a to w dowodzie. Koleś tylko próbuje swoje uprzedzenia poprzeć jakimiś teoriami wyssanymi spod brudnego paznokcia.

Dla projektantów i stylistów jest obojętne jakie kto ma dane, byle pasował do koncepcji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-09-15, 15:48   

Newsweek.pl - "Transpłciowa modelka Kamila Warzecha w polskiej edycji „Top Model"

http://www.newsweek.pl/st...y,397017,1.html




.
_________________
 
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-09-15, 17:15   

no przynajmniej ten artykuł napisany z wiedzą w temacie! Kongraty dla Newsweek!
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-09-15, 17:28   

Ale redaktor chyba nieuważnie oglądał odcinek. Tylko Joanna krupa zachowała się naturalnie wobec tej dziewczyny i nie miała uprzedzeń. Jej pytanie o to czy jest na hormonach moim zdaniem nie było nietaktowne. Po prostu wie jak leczenie wygląda i się dopytała. Inni coś tam stękali, więc się Joanna wkurzyła i podjęła za wszystkich decyzję, bo inaczej stękali by dalej.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-09-15, 17:38   

W komentarzach pod artykułem i pod postem na Fb gawiedź i tak "wie" lepiej. Co do samego programu i występu Kamili prawda jest taka, że to wszystko jest po to, żeby wpływy z reklam były większe. Nie ma się co oszukiwać. Nie żyjemy w Kanadzie, tylko jeszcze (buk wie jak długo) w polskim zaścianku.

Cokolwiek się nie wydarzy życzę jej szczęścia, powodzenia i w ogóle... Trzymam za nią kciuki.
:->

.
_________________
 
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-15, 17:45   

Martaa, Wiadomo, choć nie podoba mi się argumentacja, że wzięli ją jaką maskotkę czy dziwadło, a nie faktycznie dlatego, że się dobrze prezentuje.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-09-15, 17:57   

Kamila się tym nie przejmuje, z tego co widzę na jej profilu nie próbuje siedzieć cicho w dziurze, tylko czerpie garściami ze "swoich pięciu minut" i też promuje artykuły o niej samej, nawet te z pudelka. No i słusznie, niech przeciera polskie szlaki dla następnych odważnych transpłciowych osób. Przynajmniej nie musi się już bać własnego cienia i rwać włosów z głowy zastanawiając się - a co będzie jak mnie ktoś wyoutuje.
Szczerze mówiąc tego jej właśnie zazdraszczam.
8-)

.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-15, 18:20   

Armand napisał/a:
wendigo napisał/a:

Myślę, że nie o to chodzi, on tam mówi o tym, że FORMALNIE nie będzie ona mogła przez jeszcze kilka lat pracować jako kobieta, bo nie będzie miała zmienionych dokumentów.


To chyba tylko w zaścianku. Na świecie funkcjonują modelki prezentujące męskie ubrania i modele prezentujący damskie. I jakoś tam nie ma z tym problemu, bo ktoś ma to a to w dowodzie.

No ale występują pod swoim nazwiskiem z dowodu, co nie? :P (tzn. w papierach mają).
Z resztą mniejsza o to.

Cytat:
Koleś tylko próbuje swoje uprzedzenia poprzeć jakimiś teoriami wyssanymi spod brudnego paznokcia.

Próbuje tylko być kontrowersyjny żeby podnieść oglądalność.
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-09-15, 18:53   

Jestem przekonana, że Kamila nie zajdzie tak daleko jak Michalina Manios, ale wydaje mi się, że wzięli ją głównie po to by poruszyć ten temat i pokazać, że takie osoby istnieją, a tym samym uświadomić społeczeństwo z jakimi problemami się muszą zmagać itp. Top Model oglądają głównie młodzi ludzie, którym poglądy na pewne sprawy się kształtują i z tego powodu dobrze, że taka osoba się dostała. :)

A odbiegając od tematu to niedawno w USA ruszył inny program modowy Strut, gdzie tym razem rywalizują ze sobą same osoby transseksualne. Gdyby zaczęli puszczać go w Polsce to dopiero by był hejt.

https://www.youtube.com/watch?v=GaDnLDSEKoo
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-09-15, 19:03   

śmieszne czy raczej smutne jest to że przedstawiciele mody (oprócz Joanny) podchodzą tak do tematu, używając argument dokumentów. Sami powinni być dokładnie świadomi co teraz jest naj naj w świecie mody. Od Jean Paul Gaultier do Vogue , Androgen i Trans jest "COOL" w teraźniejszych czasach!
No ale, to przecie Polska a nie Paryż...a że Joaśka głównie karierę na zachodzie zrobiła to i ona wie!
Ostatnio zmieniony przez inka 2016-09-15, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-15, 19:05   

IzaIzulka napisał/a:
Jestem przekonana, że Kamila nie zajdzie tak daleko jak Michalina Manios, ale wydaje mi się, że wzięli ją głównie po to by poruszyć ten temat i pokazać, że takie osoby istnieją, a tym samym uświadomić społeczeństwo z jakimi problemami się muszą zmagać itp. Top Model oglądają głównie młodzi ludzie, którym poglądy na pewne sprawy się kształtują i z tego powodu dobrze, że taka osoba się dostała.


Dzisiaj miałam okazję wysłuchać w autobusie dyskusji grupy młodych osób właśnie na temat Kamili i Top Model. Ich poglądy były już chyba całkiem nieźle ukształtowane...a określenia "je**ny pe**ł" i "psychol" to były te najdelikatniejsze. :-/
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-15, 19:46   

Martaa napisał/a:
buk wie jak długo

Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać - a czy buk jest cisem?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-09-15, 20:50   

Rainbow napisał/a:
Martaa napisał/a:
buk wie jak długo

Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać - a czy buk jest cisem?

ROTFL ! :)
Teogo to akurat nikt nie wie, ale podobno kiedyś powiedział, że:
- Cisi posiądą Ziemię :p (Mt 5, 5)
Ostatnio zmieniony przez Freja 2016-09-15, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-15, 20:51   

Rainbow napisał/a:
Martaa napisał/a:
buk wie jak długo

Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać - a czy buk jest cisem?

Tak, jest cis-hermą jak to niektórzy uważają :D

IzaIzulka napisał/a:
ale wydaje mi się, że wzięli ją głównie po to by poruszyć ten temat i pokazać, że takie osoby istnieją, a tym samym uświadomić społeczeństwo z jakimi problemami się muszą zmagać itp. Top Model oglądają głównie młodzi ludzie, którym poglądy na pewne sprawy się kształtują i z tego powodu dobrze, że taka osoba się dostała. :)

A ja uważam, że ją wzięli by była sensacja i coś ciekawego i wzrost oglądalności... no ale tak czy inaczej faktycznie dobrze w sumie...

Freja napisał/a:
Rainbow napisał/a:
Martaa napisał/a:
buk wie jak długo

Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać - a czy buk jest cisem?

ROTFL ! :)
Teogo to akurat nikt nie wie, ale podobno kiedyś powiedział, że:
- Cisi posiądą Ziemię :p (Mt 5, 5)

No i miał rację XD
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-09-15, 20:58   

Cytat:
Tak, jest cis-hermą jak to niektórzy uważają :D

Ja tam nie wiem, ale starożytni, przedmonoteistyczni Żydzi postrzegali go raczej jako typowe bóstwo męskie, które nawet miało swoją małżonkę:

Cytat:
Znaleziska archeologiczne potwierdzają teorię, że Aszera czczona była także jako towarzyszka, czy małżonka Jahwe.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aszera
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-09-15, 22:26   

Geje się już dobrze nie sprzedają, chodzi mi o oglądalność. Dla niej to właśnie transow się zostawia, zaprasza do programów, reklam obecnie itd... No sorry kasa musi się zgadzać i z czegoś musi być, taki biznes... Każdy taki program ma również reżysera nie zapominajcie......a jury dostaje za to kasę by dobrze odgrywać rolę wg ów scenariusza,.....heloł
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-15, 23:12   

marco-polo, No oczywiście, że tak. Tylko takie zarzuty można formułować wobec każdego uczestnika Top Model. Tego wzięli, bo wygląda jak Jezus, tą wzięli, bo czarna, a tamtego, bo będzie nowym Radkiem Pestką, a tamtych, bo będą nowymi, którzy go hejtują. Tylko w żaden sposób nie odbiera to żadnej z tych osób tego, że się nadają.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-16, 14:47   

MoonSpell, no ale chyba nikt nie mówi, że ona się nie nadaje :) może i się nadaje.
_________________
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-09-16, 15:21   

wendigo, Główny zarzut w komentarzach na fb brzmi - "wzięli GO, bo jest dziwadłem i będzie podbijał publikę". No oczywiście jest facetem, bo ma penisa. Proste w końcu :-P
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-16, 16:08   

marco-polo napisał/a:
Geje się już dobrze nie sprzedają, chodzi mi o oglądalność. Dla niej to właśnie transow się zostawia, zaprasza do programów, reklam obecnie itd... No sorry kasa musi się zgadzać i z czegoś musi być, taki biznes... Każdy taki program ma również reżysera nie zapominajcie......a jury dostaje za to kasę by dobrze odgrywać rolę wg ów scenariusza,.....heloł


I oto chodzi, i oto chodzi. Wyobraźcie sobie którąś z rzędu edycję programu w której są same piękne cis modelki i sami przystojni modele.

Nuda proszę Pana jak w polskim filmie proszę pana
Taki polski aktor zapali papierosa, spojrzy w lewo spojrzy w prawo...
Nic żadnej akcji. I jak na to wszystko patrzę, jak siedzę sobie w kinie to wychodzę z kina proszę Pana.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-09-16, 16:32   

Ada75 napisał/a:
I oto chodzi, i oto chodzi. Wyobraźcie sobie którąś z rzędu edycję programu w której są same piękne cis modelki i sami przystojni modele.

Racja! A tak to przynajmniej o programie i Fronda napisze i ONR zrobi kampanię promocyjną. A później jeszcze Wyborcza potępi to, co Fronda napisała i mamy za frajer reklamę prawie jak "Smoleńsk" :mrgreen:
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-16, 16:51   

Najlepszym przykładem darmowej reklamy są dzieje kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju".
Najwięcej o niej powiedziało TV TRWAM. Ciekawe czy wiedzą co czynią :evil: .

( w piaskownicy nie ma groźnych nawiasów 8-) )
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-09-16, 17:06   

Ada75 napisał/a:
( w piaskownicy nie ma groźnych nawiasów 8-) )

No ba!

A jak ktoś nie lubi sypać piaskiem w oczy, to mamy jeszcze taki dział: zapasy w kisielu :)
 
 
Roden
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-09-16, 19:41   

Rainbow napisał/a:
Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać - a czy buk jest cisem?


buk z całą pewnością nie jest cisem ponieważ buk (łac. Fagus sylvatica) należy do rodziny bukowatych rząd bukowce a cis (łac. Taxus baccata) to rodzina cisowate rząd cyprysowce :mrgreen:
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-19, 20:47   

A propos. Jeżeli ktoś jest gotów się zdenerwować, to warto poczytać komentarze po tekstem:
http://queer.pl/news/1980...-top-model-lgbt
Jakiś gość, najwyraźniej gej, uprawia tam straszną transfobię... :( Nie wątpię, że dla osób transseksualnych może to być jeszcze przykrzejsze niż dla mnie, ale podrzucam jako świadectwo transfobii. Pocieszające jest tylko to, że został mocno zjechany przez innych, ale i tak jest najwyraźniej impregnowany na krytykę.
_________________
"Miłość bez seksu jest jak ryba bez roweru"
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-19, 20:53   

Emu, dodałam go do ignorowanych. koszmar... choć w sumie nie tak rzadki wśród gejów
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-19, 21:13   

Taa zdarzają się mnie osobiście jeden powiedział, żebym się nie oszukiwała, że tak naprawdę to i tak wyjdzie, że jestem homoseksualna i on mi to udowodni. Teraz mam wrażenie, że część z nich to ma ultramęskoszowinistyczny stosunek do świata. Wcale bym się nie zdziwiła jak by znalazł sie ten szczególny rodzaj wśród dzisiejszej władzy.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-19, 21:36   

Trochę zmieniając temat, Kamila ma oficjalną stronę na FB: https://www.facebook.com/mybloodizradioactive/ Nawet mi odpisała. Mogę powiedzieć, że nie ma problemu z pewnością siebie. ;)
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 10:10   

Nie, jak sama przyznaje, ma szczęście do natury. Wystarczy makijaż i odpowiednie ubranie, choć nawet w bikini świetnie wygląda. Jednak pewnie niedługo zacznie z HRT, bo takie sugestie się pojawiały w jej wypowiedziach.

Założyłam konto na snapchatcie, właściwie tylko po to by dowiedzieć się co Kamila sądzi o montażu w Top model. Zrobili z niej ofiarę, a jest niesamowicie pewna siebie. Jak mówi, gadała godzinami do kamery, a tak pocięli wypowiedzi, że gada tylko o swoich lękach i słabościach. Wizja reżysera jest najważniejsza, a nie pokazanie prawdziwego obrazu... :/

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
Cytat:
na snapie opowiedzialam kilka rzeczy o ostatnim odcinku :* zapraszam! 👻suckmyfabbb
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 11:36   

Usunięty napisał/a:
Zrobili z niej ofiarę, a jest niesamowicie pewna siebie. Jak mówi, gadała godzinami do kamery, a tak pocięli wypowiedzi, że gada tylko o swoich lękach i słabościach. Wizja reżysera jest najważniejsza, a nie pokazanie prawdziwego obrazu... :/
Niestety można się było tego spodziewać. A wniosek z tego taki, by nie mówić otwarcie o swoich słabościach będąc w takich miejscach, bo na pewno to wykorzystają.

A co do wizji reżysera.. Niestety mam takie wrażenie, że w społeczności bardzo często panuje mit osoby ts/is mk - ofiary. Też tego nie lubię, to jeden z powodów, dlaczego niebardzo śledzę takie programy, bo po prostu mam już niektórych tematów dosyć.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 12:53   

Program został już dawno nagrany, tylko może obserwować jak zmontowali nagrany materiał. Pewnie nawet nie widziała wcześniej tych odcinków.
Na FB Kamila napisał/a:
Co do wielu komentarzy dotyczacych tego,ze sesja byla ustawiona i z góry mialam pozowac w stroju - wyłowiłam z wody telefon co niestety nie zostało pokazane. Podzieliłam się nim z Natalią, wiedziałam ze bardzo jej na tym zależy. Szkoda,że oglądając program nie poznaje tam samej siebie. Wiecznie cicha,zlękniona, z boku i opowiadająca o swoich problemach zyciowych. To nie jestem ja. Wręcz przeciwnie. Szkoda,że nie możecie się przekonac jaka jestem naprawdę, widzicie tylko urywek takich a nie innych momento. Mimo wszystko nie dajcie się zwieść, kocham Was

Podziwiam ją za odwagę, jest przed wszystkim, a pokazała się w bikini. Gdyby faktycznie była zlękniona, to by zwiała...
Ostatnio pisała na fanpage, że pojechała do Wrocławia do lekarza. Podejrzewam, że zaczyna terapie.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 13:38   

Bo jest jeszcze młoda i testo jej krzywdy nie wyrządził. :cry:
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 17:14   

daga97 napisał/a:
I jest dowodem na passing bez HRT.
wyjątek potwierdza regułę.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 18:34   

Na Reddit /transpassing jest też sporo takich, co są przed HRT i w ogóle wszystkim.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 18:35   

Lagertha napisał/a:
co są przed HRT i w ogóle wszystkim
przed urodzeniem?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-07, 18:38   

@DeadSally: Jak zaliczasz SRS do "drugich narodzin" to wówczas tak :P
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-08, 13:34   

Lagertha napisał/a:
Na Reddit /transpassing jest też sporo takich, co są przed HRT i w ogóle wszystkim.


Bo na Reddit /transpassing zdjęcia wrzucają głównie te, które ten passing mają, a przecież takie, które nie mają to się tam chętnie nie pochwalą. :D :D
Na Reddit /transtimelines te z passingiem przed hrt to tylko odsetek tych, które wrzucają zdjęcia tam.
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-10-08, 14:24   

No passing jakiś tam jest jak się wystylizuje i pomaluje..he.. ale myślę że i tak wzbudza pewne zastanowienie nad tą urodą
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-10-08, 14:31   

Passing przed HRT jest dla mnie sprawą drugorzędną. Oczywiście, że jeśli ktoś go ma - tym lepiej dla niego i po kuracji będzie prezentować się jeszcze wiarygodniej, ale od tego w końcu (w procesie korekty) przechodzi się przez etap kuracji hormonalnej i ewentualnych zabiegów operacyjnych, żeby w miarę indywidualnych możliwości passing mógł uzyskać każdy, nie tylko ten kto ma go z natury ;)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-10-08, 16:53   

Specjalnie dla niej obejrzałem kilka odcinków tego sezonu Top Model xd Ma passing, to z pewnością. I w sumie nie uważam, żeby ją tam jakoś źle potraktowano w tym serialu. Uczestnicy (z wyjątkiem jednego - nie kibicuję mu xd) mówią do niej jako 'Kamila' i raczej nie są jakoś szczególnie źle nastawieni chyba, przynajmniej wnioskuję z tego co widziałem. Ale moim skromnym zdaniem, mimo urody itd. po prostu nie pasuje do tego serialu xd nie ma takiej mimiki jaką wykazuje większość uczestników, ani pomysłów, nie daje nic z siebie takiego co modelka powinna. No w sumie się nie znam, ale mam wrażenie, że trzymają ją ze względu na ten ts i gdzieś głęboko ukryty potencjał do modelingu. Ładna buźka to za mało :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-08, 17:49   

Charlie napisał/a:
No w sumie się nie znam, ale mam wrażenie, że trzymają ją ze względu na ten ts i gdzieś głęboko ukryty potencjał do modelingu. Ładna buźka to za mało :P


To oczywiste, że trzymają ją dla oglądalności, bo wystarczy zobaczyć jak duże emocje wywołuje w samym internecie na fb top model najwięcej komentarzy i lajków.

Co do samego modelingu i pozowania musi się wiele nauczyć. Począwszy od chodzenia na wysokim obcasie,po samo pozowanie, a do tego jest dość niska jak na modelkę. Polskiej Andreji Pejic z niej raczej nie będzie chyba, że się nauczy tego wszystkiego, bo świat mody szuka takich osób, ale póki co ciężko ją porównać z Isis King czy też Michaliną Manios, która była bardzo dobra.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-08, 18:08   

Wydaje mi się, że program taki jak Top Model, to jest to po prostu show, a z prawdziwym modelingiem nie ma nic wspólnego, albo w każdym razie niewiele. Bardziej widzę to jako produkcje nowych celebrytów.

Natomiast co się tyczy Kamili, to widziałam fragment, jak chcieli jej przyciąć włosy. Też bym się nie zgodziła. Dobrze zrobiła. "Moje włosy, moja sprawa" :P
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-10-08, 18:41   

Cytat:

Wydaje mi się, że program taki jak Top Model, to jest to po prostu show, a z prawdziwym modelingiem nie ma nic wspólnego, albo w każdym razie niewiele. Bardziej widzę to jako produkcje nowych celebrytów.

Dokładnie. Jego jedynym celem jest wypełnienie ramówki i zapewnienie oglądalności, stąd wszelkie postacie i tematy wywołujące kontrowersje są jak najbardziej mile widziane. Oczywiście nie liczy się ich wizerunek ani odbiór społeczny, stąd można dowolnie manipulować ich wypowiedziami - dla stacji liczy się przede wszystkim oglądalność i "klikalność" na portalach społecznościowych. Z ostatnim zdaniem polemizowałabym - ile osób biorących udział we wszystkich edycjach tego programu dalej funkcjonuje w show biznesie i nie zostało zapomnianych? Moim zdaniem udział w takim programie to chyba z każdego względu najgorsza rzecz jaką ktokolwiek chcący realizować sie w modelingu może zrobić. Uczestnicy są jedynie pionkami które wykorzystuje się do zbudowania pewnej (wygodnej reżyserowi) konwencji, często kosztem ich wizerunku. Po skończeniu edycji, nie są już w żaden sposób promowane i większość, ku swojemu zaskoczeniu i rozpaczy, znika szybciej niż się pojawiło.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-10-08, 19:26   

Top Model jest szansą na podpisanie poważnego kontraktu i drogą do prawdziwego świata mody dla modeli amatorów, którzy pierwszy raz spotykają się z modelingiem. Oczywiście, że jest to show, bo gdyby nim nie było tego w TV nie puszczali. Żadna z tych osób raczej celebrytą nie zostanie na dłużej, za to przykład Karoliny Pisarek, Jakoba Kosela Jacka Jelonka czy Michała Baryzy pokazuje, że można. :) Sama formuła programu jest jaka jest i wiadomo, że trochę przypomina Big Brothera, dlatego pełno tam przeróżnych osób z historiami jak Kamila czy takich wieśniaków jak ten albinos, który się wywyższa i wszystkich obraża.
_________________
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-10-09, 01:01   

Wiadomo, że jest to show, więc wiele osób zostało wziętych, bo są ciekawe, kontrowersyjne, a Kamila nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Jest Jezus, koleś ze słabym zgryzem, 2 kolesi, którzy się nie lubią, paru obcokrajowców, nowy Radek Pestka i Kamila w końcu.

Ps: Serio ktoś zwracał się do niej "Kamil"?
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2016-10-09, 03:13   

Kimberly, To mnie akurat nie dziwi. Oglądałem dzisiaj powtórkę top model z moją mamą, to była zdziwiona, że Kamila jest ts, ale niestety nic konkretnego z jej reakcji nie wychwyciłem :-P
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 04:49   

Top Model - Zostań modelką. Polska nazwa programu jest dyskryminująca, bo zakłada, że ma wygrać modelKA, a wszyscy faceci odpaść. Tak jakby byli gorszym sortem i liczyły się tylko kobiety. Tym bardziej, jest dyskryminujący, dla osób takich jak ja, bo zakłada, że ... nwm, mam się rozerwać fizycznie na dwie części i męską zostawić na parterze, a żeńską posłać na górę ?? ? :shock:

Lagertha napisał/a:
(...) chcieli jej przyciąć włosy. Też bym się nie zgodziła. Dobrze zrobiła. "Moje włosy, moja sprawa" :P

Nie zawsze i nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Tutaj, ten fryzjer jej powiedział "nie mogę Ci obiecać, że to będą długie włosy", czyli że pewnie nie przyciąć, bo przyciąć można o 2 czy 3 cm, ale całkiem ściąć.
Przypomina mi się batalia z moimi rodzicami o moje włosy - dużo niepotrzebnego marudzenia i pieprzenia, właściwe o błachy temat, ale jak kazali mi się ścinać, to słowa Kamili "czuję się h*jowo" są jak najbardziej trafione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10