Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
1op mastektomia
Autor Wiadomość
Sergiusz
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 25
Wysłany: 2016-09-04, 20:11   1op mastektomia

Czy robią teraz gdzies jedynke na nfz? Jak nie to jaka jest teraz najtansza opcja i gdzie? Z góry dzięki
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-04, 21:23   

Robią, w Szczecinie, aczkolwiek najpierw jedną stronę, po kilku miesiącach drugą.
Musisz sam poczytać, może podzwonić i porównać ceny: www.transseksualizm.pl
_________________
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-09-10, 22:04   

wendigo, Sorry ze sie wtracam,ale zaintrygowales mnie.Co to znaczy ze robia najpierw jedna strone a po jakims czasie druga? Czy to oznacza ze oni robia dwie operacje??? Jak to mozliwe? Juz dawno ten temat mnie nie dotyczy i raczej rzadko zabieram glos na forum.Ja swoja jedynke robilem w 93r w Otwocku i to byla jedna operacja.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-11, 03:16   

Dokładnie tak, najpierw jedną pierś usuwają a potem drugą po kilu miesiącach. Też od niedawna dopiero tak robią i nie że to jest ich jakieś widzimisię czy taka opcja jest lepsza, tylko to ma coś wspólnego z NFZ-em... Myślę, że NFZ stara się bardzo utrudnić refundację operacji ts, a Szczecin stara się bardzo mimo to nam pomagać...
Normalnie to jest oczywiście jedna operacja.
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-09-11, 13:17   

Znając moje szczęście zoperowaliby mnie w połowie i stwierdzili że już nie refundują.
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-09-11, 15:04   

wendigo, Tylko ze to jest obciazenie dla organizmu.Mastektomia na ogol wykonywana jest pod narkoza.Szkoda ze NFZ nie bierze tego po uwage:(.Poza tym,przy "malym towarze" mozna jakos wytrzymac,ale co ma zrobic gosc z 'duzym towarem"??? Nie wyobrazam sobie tego i wspolczuje tym,ktorzy przez to przechodza.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-11, 16:15   

Duży towar i tak nie przejdzie (raczej chyba...) na NFZ, więc to nie jest opcja dla tych z dużym...
Co do obciążenia - ależ NFZ z pewnością bierze to pod uwagę - chodzi przecież o to żeby jak najwięcej osób zniechęcić do refundowanej operacji :P ;)
_________________
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-09-11, 16:28   

wendigo, to ja mialem szczescie;).Za moja operacje placila wtedy opieka spoleczna{ nie mialem ubezbieczenia} a szpital zabieg wycenil na 19 mln.Uwaga,to byl 93r.Wtedy zarabialo sie miliony;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-11, 16:44   

No w 93r. to chyba były refundowane :P (a jak nie miałeś ubezpieczenia to faktycznie opieka społeczna).
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 18:24   

tomss71 napisał/a:
19 mln.Uwaga,to byl 93r.

1900zł. Na dzisiejsze, to niewiele. Ale wtedy pieniądz był więcej wart niż teraz. Dziś to wychodzi naście tyś zł, prywatnie.
Kiedyś więcej było refundacji. Do 99r srs dla m/k. Potem był bardzo tani, bo 4 tyś zł. Dziś to się wydaje śmieszna cena, za tak poważną operację.
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-09-12, 22:32   

2in1_inkarnacja napisał/a:
tomss71 napisał/a:
19 mln.Uwaga,to byl 93r.

1900zł. Na dzisiejsze, to niewiele. Ale wtedy pieniądz był więcej wart niż teraz. Dziś to wychodzi naście tyś zł, prywatnie.

Biorąc pod uwagę wynagrodzenie minimalne brutto, które w 1993 r. wynosiło 1 500 000 zł, cena zabiegu zawierała 12,67 takich pensji.

W 2016 r. wynagrodzenie takie wynosi 1 850 zł, a przyjmując średnią (tak na oko) cenę zabiegu w kwocie 10 000 zł, wychodzi 5,41 pensji minimalnych.

( http://www.pit.pl/archiwu...nimalne_305.php )

W ogóle, to zrobił nam się ciekawy wątek. Jeśli ktoś będzie chciał założyć, to proponuję nowy temat - ceny zabiegów w poszczególnych latach.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-09-13, 01:19   

Bruce, Temat ktory proponujesz moze niektorych doprowadzic do nerwicy :-P .W latach 80-tych i na poczatku 90-tych zabiegi byly bezplatne,a osobom bez ubezpieczenia operacje "fundowala" opieka spoleczna.Sam mialem taki "papier" z numerem konta.Sprobuj teraz poprosic OPS o sfinalizowanie korekty plci... :-D .Coz,wtedy urzednicy niewiele wiedzieli na ten temat.
A w 87r. wizyta u dr.Dulko kosztowala 2tys. {jeszcze przed milionami}.Pamietam,bo mi mama dlugo to wypominala ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9