Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
m/k i długoletnie przyjmowanie estro bez blokera
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 16:50   m/k i długoletnie przyjmowanie estro bez blokera

Były na forum, co najmniej, dwa przypadki osób, które nie mogły przyjmować blokera tst z powodów zdrowotnych, a jeszcze przed orchi długoletnio przyjmowały estrogen. Na fejsbuku, w pewnej grupie dla ts, wywiązała się żywa dyskusja, czy warto stosować estrogen bez blokera u m/k zaraz na początku terapii - i zdania były podzielone. Ktoś odpisał, że zna m/kę, która dwa lata była na estro bez blokera i przed orchi, przy rzekomo dobrych efektach. Jak Wy to widzicie ?
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-06-09, 17:01   

Jest co najmniej jeden endokrynolog, jeśli pamiętam, to we Wrocławiu, który nie wypisuje blokerów w ogóle, jest gdzieś na tym forum dyskusja o tym.
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 17:06   

Martaa, dr Zygmunt Zdrojewicz. Tak, to jest mi znany fakt. W dodatku wypisuje bardzo małe dawki estro :P
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-06-09, 17:11   

2in1_inkarnacja napisał/a:
W dodatku wypisuje bardzo małe dawki estro

Bo prawda jest taka, że oni [terefere] wiedzą o terapii dla ts, jesteśmy dla nich jak wrzód na d..., jakimś eksperymentem medycznym, czasem mam wrażenie, że seksuolodzy mają większą wiedze na "nasz" temat niż endokrynolodzy, przynajmniej w tym katolickim zaścianku.
_________________
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-06-09, 17:26   

Martaa napisał/a:
Jest co najmniej jeden endokrynolog, jeśli pamiętam, to we Wrocławiu, który nie wypisuje blokerów w ogóle, jest gdzieś na tym forum dyskusja o tym.

Nie wypisuje blokerów w ogóle, bo z tego co kojarzę jest za zaczynaniem terapii od SRSu, co ma pewien sens, więc nie wjeżdżaj na Zdrojewicza. Jeśli chodzi o wiedzę nt. leczenia TS to raczej ma większą od trójcy Dulko-Liber-Robacha.
Ostatnio zmieniony przez Jeżynka 2016-06-09, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 17:28   

Jeżynka napisał/a:
jest za zaczynaniem terapii od SRSu,

popieram w zupełności - tyle, że w Pl plus PISy nie przejdzie . . .
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-06-09, 17:30   

2in1_inkarnacja napisał/a:
Jeżynka napisał/a:
jest za zaczynaniem terapii od SRSu,

popieram w zupełności - tyle, że w Pl plus PISy nie przejdzie . . .

Co znaczy nie przejdzie? W Polsce nie wykonuje się SRS i nie ma to żadnego związku z rządzącą partią. Zrobić można gdziekolwiek indziej i polskie prawo ci w tym nie przeszkodzi w żaden sposób.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 17:30   

Jeżynka napisał/a:
Jeśli chodzi o wiedzę nt. leczenia TS to raczej ma większą od trójcy Dulko-Liber-Robacha.


Także popieram
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 17:31   

Jeżynka, dobra, nie psujmy wątku
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-06-09, 17:36   

Jeżynka napisał/a:
jest za zaczynaniem terapii od SRSu

Oby nigdy takie faszystowskie metody nie miały miejsca.
Jeżynka napisał/a:
nie wjeżdżaj na Zdrojewicza

Na nikogo nie wjeżdżam, to moja prywatna ogólna opinia nt wiedzy medycznej również u edokrynologów o ts w Polsce. Nie wjeżdżam też na p. Zdrojewicza, w pierwszym komentarzu odniosłam się do dyskusji w grupie o słuszności lub niesłuszności wypisywania blokerów. Skoro Zdrojewicz w ten sposób przeprowadza terapię i ma efekty, to znaczy że kuracja bez blokerów również jest skuteczna, a cała fejsbukowa dyskusja nie ma sensu.
_________________
 
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-06-09, 17:53   

chciałabym zauważyć, że etrogeny bez blokerów testo zbyt dużo nie zrobią, bo testo jest bardzo silnym hormonem, który przyćmi estrogen w organizmie, potrzeba by było dużych dawek estro, aby były jakieś skutki w organizmie, zapewne jednym z nich byłby ból jąder itp., a czy zmiana w wyglądzie? moim skromnym zdaniem nie popartym żadnym argumentem to NIE.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 18:02   

Martaa napisał/a:
Skoro Zdrojewicz w ten sposób przeprowadza terapię i ma efekty, to znaczy że kuracja bez blokerów również jest skuteczna, a cała fejsbukowa dyskusja nie ma sensu.

Niekoniecznie. Kiedyś gdzieś trafiłam na temat gdzie tski mówiły że są na homeopatycznych hormonach i mają efekty... Także...
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-06-09, 18:22   

Martaa napisał/a:
Skoro Zdrojewicz w ten sposób przeprowadza terapię i ma efekty, to znaczy że kuracja bez blokerów również jest skuteczna, a cała fejsbukowa dyskusja nie ma sensu.

Jest skuteczna po uprzednim wykonaniu SRS :roll:
Bez tego ma podobną skuteczność, co w przypadku zażywania fitohormonów i ziołowych naparów.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-06-09, 20:24   

Ja jestem po SRS 6 lat a przyjmuje Spironol i Avodart to blokery tst tylko lżejsze by włosy na ciele nie rosły. Bez blokera niemożliwe
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-06-09, 21:31   

lekki homeopatyczne to jest iluzja, za ich pomocą wyglądu ani gospodarki hormonalnej nie zmienimy
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 21:51   

kotka napisał/a:
lekki homeopatyczne to jest iluzja, za ich pomocą wyglądu ani gospodarki hormonalnej nie zmienimy

No i co? Jak widać ludzie biorą i chwalą się efektami. albo defektami.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 22:16   Re: m/k i długoletnie przyjmowanie estro bez blokera

2in1_inkarnacja napisał/a:
Były na forum, co najmniej, dwa przypadki osób, które nie mogły przyjmować blokera tst z powodów zdrowotnych, a jeszcze przed orchi długoletnie przyjmowały estrogen.
Tak jednym z tych przypadków jestem ja. Biorę sam estrogen. Mój endokrynolog twierdzi, że powinnam jak najszybciej przejść orchi, bo długotrwałe przyjmowanie estrogenu bez zrobionego orchi jest niebezpieczne dla życia i zdrowia. Ale niestety z powodów niezależnych ode mnie nie mogę tego na razie zrobić.
Martaa napisał/a:
Jeżynka napisał/a:
jest za zaczynaniem terapii od SRSu

Oby nigdy takie faszystowskie metody nie miały miejsca.
W Szwajcarii jest wymagany SRS do zmiany danych. Jak również wiele osób zaczyna tranzycję od SRSu. Ale nie popieram tego. To powinno leżeć w wolności jednostki.
kotka napisał/a:
chciałabym zauważyć, że etrogeny bez blokerów testo zbyt dużo nie zrobią, bo testo jest bardzo silnym hormonem, który przyćmi estrogen w organizmie, potrzeba by było dużych dawek estro, aby były jakieś skutki w organizmie, zapewne jednym z nich byłby ból jąder itp., a czy zmiana w wyglądzie? moim skromnym zdaniem nie popartym żadnym argumentem to NIE.
Da się. To zależy też od indywidualnych predyspozycji danej osoby. U jednych da, u innych nie. Jak mówiłam. Brałam adrocur przez 3 tygodnie i cały czas z wyjątkiem tych 3 tygodni jestem na samych estrogenach.

A by nie było jakiś mitów. U mnie androcur wywołał poważną reakcję alergiczną, która skończyła się poważnymi zaburzeniami oddechu i utratą przytomności. Odstawić blokery kazano mi na SOR i endokrynolodzy poparli tą decyzję.
DeadSally napisał/a:
Niekoniecznie. Kiedyś gdzieś trafiłam na temat gdzie tski mówiły że są na homeopatycznych hormonach i mają efekty... Także...
Leki homeopatyczne to taki dosyć delikatny temat. Bo z jednej strony leki takie nie mają bardzo często wymaganych badań klinicznych, jak i nie mają potwierdzonej medycznie skuteczności. Natomiast rzeczywiście niektórym ludziom pomagają. Z tego co się orientuję, to od jakiegoś czasu w medycynie jest taki ruch, by stosować leki homeopatyczne jeżeli rzeczywiście pomagają, nawet jeżeli niektóre z nich są potwierdzone, że zbyt wiele nie wnoszą.
dezamorfina napisał/a:
Ja jestem po SRS 6 lat a przyjmuje Spironol i Avodart to blokery tst tylko lżejsze by włosy na ciele nie rosły. Bez blokera niemożliwe
Też się spotkałam z przypadkiem MKi po SRSie, która po bierze większe dawki hormonów niż przed i dodatkowo blokery, bo organizm zaczął jej i tak wytwarzać z jakiś powodów testosteron.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 22:29   

Lagertha, No... Nie... homeopatia to jest szarlataneria, dość ostra.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 22:34   

Jest. Prawda. Ale pisałam na temat tego jak to jest w świecie medycyny, przynajmniej w Szwajcarii. Był to zresztą niemały temat jakiś czas temu. Choć niektóre z leków homeopatycznych rzeczywiście pomagają. Nie wszystkie z nich to "czarna magia".
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-09, 23:15   

Jeżeli pomagają - nie są homeopatią.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-06-09, 23:50   

Lagertha napisał/a:
niektóre z leków homeopatycznych rzeczywiście pomagają. Nie wszystkie z nich to "czarna magia".

Nie w większym stopniu niż zwykłe placebo.
Cytat:

30C = 1^-60 - Rozcieńczenie zalecane przez Hahnemanna do większości zastosowań:

Pacjent musiałby przyjąć około 10^41 tabletek (miliard mas Ziemi) lub ponad 10^33 litrów ciekłego preparatu by spożyć pojedynczą cząsteczkę oryginalnej substancji.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-06-10, 07:40   

U mnie po srs dalej zmagalam sie z owlosieniem mimo nizutkiego tst. Dopiero dr Rachon odkryl przyczyne nadwrazliwosc meszkow na ciele. Kompozycja spironol i finasteryd dala efekt ale w 60proc dopiero spiro i dutasyerid. I to dwie tab dziennie i teraz ja gladka))))
 
 
redorov
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-06-10, 19:25   

SRS na starcie nie jest dobrym pomysłem z dwóch powodów:

1) Gwałtowna kastracja może mocno zaburzyć gospodarkę hormonalną organizmu i spowodować zwiększoną produkcję hormonów przez np. nadnercza, co spowoduje że antyandrogeny i tak trzeba będzie brać.

2) Terapia hormonalna to dość dobry czas aby przekonać się czy decyzja o tranzycji nie była pochopną. Jakby na to nie patrzeć, SRS/orchidektomia jest nieodwracalną rzeczą (przeciwnie do hormonów) i zrobienie operacji najpierw a potem przekonanie się że to jednak nie dla mnie będzie skutkowało nieuzasadnionymi pretensjami do lekarzy i środowiska, co z kolei będzie pożywką dla naszych oponentów.

Rok na hormonach i antyandrogenach wystarczy do stonowanego przestawienia gospodarki hormonalnej organizmu i przekonania się o słuszności obranej drogi.
_________________
Tró Antycudak
 
 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2016-06-16, 19:20   

No to mnie teraz Przestraszyliście lekko. A przed chwilą napisałam post w temacie czy warto się wybrać do niego. (Zdrojewicza) A to jedyny chyba specjalista w tej dziedzinie na dolnym śląsku...
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-06-16, 21:01   

Do Krakowa niedaleko :P
 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2016-06-16, 23:34   

Niby tak, ale dosyć kosztownie, bo około 80PLN + 10PLN dojazd do Wrocławia i nie wiem ile tam L. woła za wizytę, ale na Leki to bym miała problem, ale tu nie temat na to:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=42246
Tu bardziej. :)
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11