Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak bardzo męska/kobieca jest twoja twarz
Autor Wiadomość
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-20, 11:46   Jak bardzo męska/kobieca jest twoja twarz

Wychodzi mi, że w 99% mam zmaskulinizowaną twarz. Dokładnie tak samo jak jak o sobie myślę.

http://www.pictriev.com

wrzuciłam ich jeszcze więcej i zawsze waha się między 89 a 99% No i mi padł totalnie humor. F*ck
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-20, 12:33   

W końcu dotarłam do badań, których szukałam od jakiegoś czasu. Myślę, że w ciekawy sposób naświetlają kwestię identyfikacji twarzy:
http://phys.org/news/2009...ender-cues.html
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-04-20, 12:38   

Daj se luz, ten program to jakaś kicha i więcej mówi chyba o oświetleniu niż o twarzy. Moje wyniki:

10/90 - 24
44/56 - 32
47/53 - 25
55/45 - 26
59/41 - 25
72/28 - 30
76/24 - 33
83/17 - ??
90/10 - 25
91/ 6 - 36
92/ 8 - 31
93/ 7 - 30
96/ 4 - 33
97/ 3 - 33
99/ 1 - 30
99/01 - 30

Na zdjęciach sprzed dekady wiek szacuje nawet dobrze, na fotkach sprzed 2-3 lat, twierdzi, że mam 25 lat :p

A najlepsze są dwa poniższe wyniki. Dwa zdjęcia robione w odstępie może kilku minut i różniące się tylko światłem:
91/ 6 - 36
10/90 - 24
_________________
Freja Draco
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-20, 12:42   

Badania z drugiego postu są ciekawsze ;)
Teraz rozumiem dlaczego kiedy jestem bladsza wydaję się sobie bardziej OK, niż kiedy jestem zaczerwieniona (wówczas widzę w sobie 1000% samca).
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
sober
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 27
Wysłany: 2016-04-20, 14:21   

Ja robiłem tylko raz ten test i wyszło mi 57% 43% 5 lat i w 4% wyglądam jak Sébastien Loeb xd
 
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-04-20, 15:51   

Ten program to [terefere]. Umalowane drag queen mają po 99%, a aktorki bez makijażu czasem wychodzi, że są męskie. Poza tym na jednym zdjęciu można mieć 99% kobiety, by za chwilę mieć 90% faceta. Bardzo dobry program jak się chce złapać doła na długo. Nie polecam. Sama kiedyś popadłam w depresję jak wszystkie zdjęcia były 50/50 albo i gorzej. Przyrównywało mnie do Carlesa Puyola, bo mam krzywy nos, a znajomej która ma mega passing (ale się nie maluje) dawało 99% faceta.

Wolę ten, bo jest dokładniejszy i wiek określa (trzeba najechać na kwadracik i są procentowe wymiary):
http://www.faceplusplus.com/demo-search/
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-20, 16:19   

kup to! Ja używam już od lat.
Jest to krem podkład, całkowicie żółty i przez to neutralizuje odcienie czerwieni. Jest wspaniały, na pewno będziesz z tego zadowolona.

http://www.sephora.com/pr...Ac3IaAkEP8P8HAQ
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-20, 16:53   

IzaIzulka napisał/a:
Wolę ten, bo jest dokładniejszy i wiek określa (trzeba najechać na kwadracik i są procentowe wymiary):
http://www.faceplusplus.com/demo-search/

Zaraz lepiej, najbliżej mi do Brada Pitta. Nie ma to jak dowartościowanie.
Jakiego zdjęcia nie wgrywam, zawsze wychodzi Brad Pitt, czasami jeszcze jakiś Kulo. Prawdopodobieństwo, że facet między 80 a 99,9% więc widać, że ma większe widełki niż poprzedni. No ale Brad Pitt, mogę wybaczyć te 99,9% męskości.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-04-20, 18:41   

to mnie to pocieszyło..pierwsza fota 100%/0/ ale az 49 lat, druga zapodana 92%/8/ 30 lat co już bliższe prawdzie... :mrgreen:

na teście Izy hm w okienkach obok trzy razy tom cruise i inni panowie
hehe ale na innym zdjęciu 7x Nicolas Cage haha.. wziąłem jeszcze kilka innych foto z ostatnich 15 lat zawsze facet...no to dla porównania swoją cisżonę - ona naszczęście kobieta ;-)


inka nie chcę się wymądrzać ale z tego co wiem z dobrych żródeł czerwony na twarzy neutralizuje zielony, i są takie korektory zielonkawe właśnie, dopiero na to idzie podkład normalny
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-20, 19:07   

marco-polo napisał/a:
inka nie chcę się wymądrzać ale z tego co wiem z dobrych żródeł czerwony na twarzy neutralizuje zielony, i są takie korektory zielonkawe właśnie, dopiero na to idzie podkład normalny

Tak ale próbowałam dawno wszystkie zielone i ich korekta czerwień zmieniała na fiolet, jedynie żółć łagodziła całość w ciepły odcień beżu.

A wiec jak ja gadam to gadam z doświadczenia a nie bo mi cuś siem przywidziało..... :-P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-20, 20:48   

Czerwony neutralizuje się za pomocą zielonego i żółtego, więc co Wam bardziej pasuje. Zielony może dać niezdrowy koloryt, więc trzeba uważać.

inka, tego produktu nie ma jeszcze w Polsce z tego co się orientuję. Trzeba by zamówić z zagranicy.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-20, 21:27   

Malkovich? Malkovich. W 54% wyszło że wyglądam jak Malkovich. Po za tym męski
84 procent(%) kobiecy 16 procent(%)wiek 56
Na żywo mi ludzie dają 12-18 :-P
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-21, 11:49   

na jedynym zdjęciu na jakie mogę patrzeć mam 99% kobiecą twarz i 5 lat mniej niż w rzeczywistości
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2016-04-21, 12:38   

Lepiej pobawcie sie Captionbotem ;) , lepsza zabawa https://www.captionbot.ai/
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-21, 14:03   

autumn napisał/a:
lepsza zabawa https://www.captionbot.ai/

Ciekawe. Ten program stwierdza, że na zdjęciu na którym wedle Face++ wyglądam w 99% jak samiec i podobna jestem do Brada Pitta, ten stwierdza, że wydaję się być kobietą, która podobna jest do:



Śmiać się czy płakać?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-04-21, 14:37   

autumn napisał/a:
Lepiej pobawcie sie Captionbotem ;) , lepsza zabawa https://www.captionbot.ai/

On to chyba ocenia "kobiecość" głównie po fryzurze.
Ale całkiem uprzejmy ten algorytm ;) , za faceta uznał mnie tylko na jednej fotce w cylindrze.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-21, 14:42   

nie bierzcie tych analiz do serca. Spróbowałam z typowymi zdjęciami z netu i za każdym razem było błędne jeśli chodzi o określenie charakteru płci pod makijażem. Chyba jedynie rozpoznaje kolorystykę makijażu.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-21, 15:38   

nunumu napisał/a:
na jedynym zdjęciu na jakie mogę patrzeć mam 99% kobiecą twarz i 5 lat mniej niż w rzeczywistości

To całkiem nieźle. Mnie wprawdzie pokazało na jednym zdjęciu 100% męskości, za to 10 lat więcej :lol:

autumn napisał/a:
Lepiej pobawcie sie Captionbotem ;) , lepsza zabawa https://www.captionbot.ai/

Wszystko fajnie tylko mi napisało że widzi faceta w czarnej koszuli, a byłem w różowym t-shircie :lol:
_________________
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-21, 16:11   

męski 5%, kobiecy 95%, wiek 20

[terefere] xD
pewnie na innej focie by mi wyszło męski 100%
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-21, 17:34   

50-50 z wariacjami, wiek 13 albo 27 :P Na bardziej męskich zdjęciach zawyża mi wiek, a na umalowanych zaniża. Ma sens, z wiekiem, ludzie też tak reagują.

Dobra, nie jest tak fatalnie jak mi się wydawało ;-) Wyglądam jak Nick Jonas :lol:

Zdaje mi się, że reaguje na ilość makijażu.
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-21, 18:55   

hej

czy to możliwe?

4% - 96% - 35Lat
56% Elizabeth Hurley
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-21, 18:58   

spoko, zdjęcie bez makijażu i z przed roku

57%-43%-44lata
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-21, 19:00   

zdjęcie z przed miesiąca, bez makijażu

18%-82%^24lata
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-21, 19:04   

dobra zabawa
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-21, 19:11   

Freja napisał/a:
A najlepsze są dwa poniższe wyniki. Dwa zdjęcia robione w odstępie może kilku minut i różniące się tylko światłem:
91/ 6 - 36
10/90 - 24


Ale szczerze - jak się ocenia płeć przechodnia? Jesteście w stanie powiedzieć na podstawie jednej migawki? Mnie się nie raz zdarza błędnie ocenić właśnie zależnie od oświetlenia.

A tak w ogóle to jestem sztuczną inteligencją :->
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-21, 20:05   

Zrobiłem eksperyment ze zdjęciami przedstawiającymi konturowanie kobiece i męskie (tymi z Szafy). I wyszło mi tak:

konturowanie kobiece: 37% M, 63% K, wieku nie podano
konturowanie męskie: 96% M, 4% K, 25 lat
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-04-21, 20:17   

Mam dwa w miarę aktualne zdjęcia, oba 5-95%, jedno 24, drugie 27... jako że pracuję z ludźmi i mam bardzo dużą rotację, to zgodzę się, zazwyczaj mam passing 98-100, licząc po ludziach... ale ciekawą sprawą jest test, który przeszłam ostatnio z okazji ciężkiej choroby; poszłam do lekarza en homme, ponieważ uznałam iż tak będzie lepiej. Po pierwsze dlatego, że mój stan był niesamodzielny, czułam się tak źle, że wymagałam opieki, byłam po tygodniu nie przyjmowania pokarmów i nie w głowie mi było chociażby się golić, nie mówiąc o strojeniu się, skoro wyglądałam jak topielica, miałam fioletowe oczodoły, białe popękane usta i zieloną cerę, uznałam że passingu i tak nie będzie z tego, a że w systemie męskie dane to założyłam męskie spodnie, taką bluzę co dobrze maskuje piersi (które zmalały mi do stanu jaki był po 3 miesiącach hrt...) i poszłam do lekarza. Recepcja - passing, internista -passing, pobieranie krwi - spytali o nazwisko na wstępie, usg - passing... chociaż ciężko chora to wróciłam cała w skowronkach... passing z tygodniowym zarostem... hehe...

Niestety nie wynagradza mi to bólu po piersiach, które z 80b spadły rozmiarem poniżej rozmiarówki... :cry: a jeśli ich rozmiar wróci, to pewno wróci i reszta tłuszczyku, którego było za dużo... bogowie mnie nienawidzą...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-21, 20:28   

Porównałem w programie moje obecne zdjęcie i takie z IV roku studiów:

pierwsze: 100% męski, 0% kobiecy, 26 lat (tyle rzeczywiście mam)
drugie: 13% męski, 87% kobiecy, 31 lat (miałem 23 xD)

Ponieważ dziś w pracy rozmawialiśmy o kartach miejskich, pokazałem mojej koleżance z pracy, która mnie poznała jako faceta, moją kartę, wyrabianą jakiś czas temu, z tym drugim zdjęciem (wiem, niezbyt true, ale ja nie jestem true). Powiedziała, że wyglądam jak kompletnie inna osoba, i czy naprawdę żadni kanarzy nie kwestionowali, że to ja jestem właścicielem tej karty... widać coś w tym jest.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-04-21, 20:47   

Mój ulubiony zwrot to "ale ja prosiłem/am o PANI dokument", a ja na to, że sądu nie pośpieszę, musi się pan/i zadowolić tym dokumentem... xD
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-04-21, 21:04   

salamandra napisał/a:
ciekawą sprawą jest test, który przeszłam ostatnio z okazji ciężkiej choroby; poszłam do lekarza en homme, ponieważ uznałam iż tak będzie lepiej. Po pierwsze dlatego, że mój stan był niesamodzielny, czułam się tak źle, że wymagałam opieki, byłam po tygodniu nie przyjmowania pokarmów i nie w głowie mi było chociażby się golić, nie mówiąc o strojeniu się, skoro wyglądałam jak topielica, miałam fioletowe oczodoły, białe popękane usta i zieloną cerę, uznałam że passingu i tak nie będzie z tego, a że w systemie męskie dane to założyłam męskie spodnie, taką bluzę co dobrze maskuje piersi (które zmalały mi do stanu jaki był po 3 miesiącach hrt...) i poszłam do lekarza. Recepcja - passing, internista -passing, pobieranie krwi - spytali o nazwisko na wstępie, usg - passing... chociaż ciężko chora to wróciłam cała w skowronkach... passing z tygodniowym zarostem... hehe...

Jaśnie panienki przykład jest kolejnym dowodem, że im bardziej się człowiek przejmuje i stara tym mniejszy passing, a im bardziej ma to wszystko w głębokim poważaniu i po prostu zachowuje się hmm.. naturalnie (?) tym passing większy.
;-)

Jaśnie panienko Salamandro, wracaj szybciutko do zdrowia! :->


.
_________________
 
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-04-21, 22:06   

Martaa, dzięki! jest trochę lepiej, leki zaczęły działać, nawet trochę podjadłam. Byłam dzisiaj drugi raz, bo z badań wyszło, że mam okropne wyniki prób watrobowych, ale lekarka powiedziała, że to może być spowodowane tak ciężką chorobą, za dwa tygodnie jeszcze robię dodatkowe badania które mają wykluczyć żółtaczki, albo zapalenie wątroby... póki co jestem dobrej myśli, chociaż jedyne co lekarze potrafią powiedzieć na temat mojej choroby, to że "nie jest bakteryjna"...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-21, 22:52   

A mojej twarzy nie rozpoznaje >.> how-old.net też jest śmieszne jeśli chodzi o analizy fotek.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-04-21, 22:59   

salamandra napisał/a:
dzięki! jest trochę lepiej, leki zaczęły działać, nawet trochę podjadłam.

Cieszę się, oby tak dalej, myślę, że jak wrócisz w końcu do swojej normalnej diety, to i krągłości wrócą, ale najpierw wyzdrowiej.
salamandra napisał/a:
Byłam dzisiaj drugi raz, bo z badań wyszło, że mam okropne wyniki prób watrobowych, ale lekarka powiedziała, że to może być spowodowane tak ciężką chorobą

Tak sobie pomyślałam, czy androcur się do tego nie przyłożył, czego nie życzyłabym Tobie, sobie i w ogóle dziewczynom na HRT.

.

.
_________________
 
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-04-22, 06:53   

Martaa napisał/a:

salamandra napisał/a:
Byłam dzisiaj drugi raz, bo z badań wyszło, że mam okropne wyniki prób watrobowych, ale lekarka powiedziała, że to może być spowodowane tak ciężką chorobą

Tak sobie pomyślałam, czy androcur się do tego nie przyłożył, czego nie życzyłabym Tobie, sobie i w ogóle dziewczynom na HRT.
niestety nie da się tego jednogłośnie wykluczyć na tym etapie, ale lekarka pociesza, że niektórym transaminazy w trakcie osłabienia z powodu choroby i brania obciążających leków wzrastają do poziomu 500, a potem cofają się do normy. ja mam 150, norma kończy się przy 35. Niby jest to bardzo poważne, ale rokowania są dobre...

na pewno będę wiedzieć dopiero za 2 tygodnie po dokładnych badaniach kontrolnych...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-22, 21:07   

To jest ciekawe. Ta sama twarz ze mienionym kontrastem
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-04-22, 22:38   

salamandra, zdrowia życzę i właściwych diagnoz, bo teraz o to trudno niestety ..
 
 
xAlice
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-22, 22:45   

Zawsze mogłaś mieć 151 ;-)
Z dobrym podejściem wszystko się ułoży. Najważniejsze to się nie zamartwiać :-P
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-23, 08:44   

a czy wiecie jak działa algorytm rozpoznawania twarzy? nie sądzę żeby był uzależniony od oświetlenia
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-04-23, 08:48   

xAlice, Póki co na to liczę. Nic nie wiadomo więc nie ma się co przejmować na zapas. Czysty umysł gwarancją szybkiego powrotu do zdrowia.

marco-polo, Dzięki, coś sobie tego życzę. ;) ale staram się zachować optymizm...

kotka, podejrzewam że odległości od punktów charakterystycznych szerokosci na konkretnej wysokości względem długości obiektu rozpoznanego jako twarz porównuje do średniej statystycznej innych twarzy z bazy danych... możliwe, że Oświetlenie może zmieniać odbiór tych punktów... ale to takie luźne przemyślenia, bo nie mam pojęcia...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-04-23, 11:06   

kotka napisał/a:
a czy wiecie jak działa algorytm rozpoznawania twarzy? nie sądzę żeby był uzależniony od oświetlenia

Jeśli (podobnie jak ludzie) wnioskuje o ukształtowaniu twarzy/czaszki na podstawie światłocienia, to jak najbardziej:
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-23, 16:16   

masz rację, ale...

są algorytmy do rozpoznawania twarzy, które pomijają światłocienie itp. anomalie świetlne,

te dwa zdjęcia niczego nie dowodzą, gdyż prosty algorytm może mieć problemy z rozpoznaniem twarzy, ale sądzę, że algorytmy działające na pomiarze twarzy wraz z połączeniem innych wizualnych danych rozpoznają twarz bez względu na oświetlenie,
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-23, 17:22   

nie istnieje taka technologia która pozwalałaby na rozpoznanie twarzy bez względu na oświetlenie, oraz różne dodatki jak makijaż, zarost, okulary, itd., ludzie zresztą też tego nie potrafią
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-24, 09:08   

nie mam potwierdzenia że istnieje, ale przy tym stanie rozwoju systemów komputerowych i możliwości programistycznych uważam że istnieje.
jeszcze kilka lat temu to było zapewne nie do osiągnięcia a dzisiaj?

https://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY

więc nie zakładajcie że czegoś nie można, bo można grubo się pomylić.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-24, 10:13   

kotka napisał/a:
nie mam potwierdzenia że istnieje, ale przy tym stanie rozwoju systemów komputerowych i możliwości programistycznych uważam że istnieje.

Warto poczytać na ten temat. Dużo dowiesz się o optyce, w której długość fali ma znaczenie na oddanie głębi i kształtu, a także wielu innych spraw. Do tego warto poczytać o sposobach rozpoznawania twarzy przez ludzi. Wówczas będziesz mogła dowiedzieć się jak to wszystko wygląda od kuchni i jak skomplikowanym procesem w rzeczywistości jest.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-24, 10:43   

Cytat:
nie mam potwierdzenia że istnieje, ale przy tym stanie rozwoju systemów komputerowych i możliwości programistycznych uważam że istnieje

myślę, że bez względu na to, jak dobry masz komputer, i jak dobrego programistę - jeżeli przeciw tobie są same prawa fizyki, problem techniczny należy do trudnych

tj. ja nie mówię, że się nie uda ofc

niemniej jednak próba rozpoznania elementu bez względu na oświetlenie to dużo większy hardkor, niż po prostu problem efektywnego rozwiązywania w locie równań różniczkowych, do którego rozwiązania sprowadzała się konstrukcja robotów o których wspomniałaś w linku
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-24, 17:39   

Beznadzieja techniczna.
Najpierw zmasakrowała* mnie "polszczyzna" tej strony, więc czym prędzej przełączyłam na angielski, żeby nie patrzeć na coś tak odrażającego* jak "polszczyzna" produkowana mechanicznie.
Potem nawet mi się nie wczytało zdjęcie.
Do chrzanu.

* Celowo używam tak ostrych słów, z których zwłaszcza pierwsze jest krytykowane jako wybitna przesada w używaniu mocnych słów do określenia czegoś błahego. Po prostu taki tekst obraża moją miłość do słów.
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-24, 22:53   

To rozumiem że zaprogramowanie autonomicznego robota jest prostrze niż zaprogramowanie algorytmu rozpoznawania twarzy?
Chyba tu następuje jakaś pomyłka ze względu na ilość zmiennych danych w czasie rzeczywistym oraz danych zwrotnych z samego mechanizmu motorycznego robota.
Twarz można badać w różnej długości fali świetlnej, można używać zdjęć w świetle widzianym, podczerwieni itd. A tu od razu założenie, że to co tylko widoczne można brać pod uwagę. Zdjęcia też można poddać wstępnej obróbce obrazu aby poprawić parametry oświetlenia.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-24, 23:13   

kotka naświetl sobie obiekt lampą sodową i to jeszcze tak, żeby światło było oślepiające, i miłego analizowania tego algorytmem :-P
Cytat:
Twarz można badać w różnej długości fali świetlnej, można używać zdjęć w świetle widzianym, podczerwieni itd.

pisałaś na początku o algorytmie działającym niezależnie od oświetlenia, widzę niekonsekwencję
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-25, 00:24   

popadamy w skrajności z tym oświetleniem :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2016-04-25, 00:31   

kotka napisał/a:
Zdjęcia też można poddać wstępnej obróbce obrazu aby poprawić parametry oświetlenia.

Słabo. Można trochę podbić / zredukować jasność, podbić kontrast czy pokombinować z krzywą gamma, ale bez cudów. Głębia kolorów stosowana w popularnych formatach grafiki, to raptem 256 poziomów. To wystarczy żeby dobrze oddać obrazy o równomiernym oświetleniu, ale ustępuje ludzkiej percepcji, a przy radykalniejszej obróbce barwnej szybko wyłazi jej koszmarna ograniczoność.

A prawdziwych parametrów oświetlenia: kierunek padania, liczba źródeł światła, światło skupione / rozproszone, to już w ogóle nie da się w postprocesingu zmienić.
_________________
Freja Draco
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-25, 06:58   

zaskakuje mnie, jak ludzie potrafią być pewni czegoś, na czym tak naprawdę się do końca nie znają (sama też do takich należę), chyba że jesteście ekspertami od systemów informatycznych rozpoznawania twarzy, :-)
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-25, 09:12   

Cytat:
chyba że jesteście ekspertami od systemów informatycznych rozpoznawania twarzy,

jestem ekspertką z zakresu algorytmów tego typu, nie najlepszą na świecie, ale cóż, jednak
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-25, 12:15   

nie wiem jak to jest z programami ale coś jest takiego w twarzy co faktycznie daje sygnał. Przykład: Kiedyś jadąc samochodem postanowiłam odgadywać kto jedzie z na przeciwka, kobieta czy mężczyzna? i choć oceniałam z dużej odległości tak z 50-100 m to ani razu się nie pomyliłam bez względu na długość włosów czy wysokość wystającej główki nad kierownicę. No ale to jest nic. Jestem od wielu lat także motocyklistką i tak samo, nie patrząc na figurę czy wzrost jestem w stanie rozpoznać czy mijam się z motocyklistą czy motocyklistką choć widać w kasku jedynie fragment twarzy a czasem tylko oczy. I naprawdę choć próbowałam to rozkminić, to za cholewkę nie potrafię powiedzieć od czego to zależy.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-25, 12:20   

kotka napisał/a:
zaskakuje mnie, jak ludzie potrafią być pewni czegoś, na czym tak naprawdę do końca nie znają (sama też do takich należę), chyba że jesteście ekspertami od systemów informatycznych rozpoznawania twarzy,

Jakbyś poczytała trochę na temat rozpoznawania twarzy przez ludzi wiedziałabyś, że dla ludzi kluczowymi cechą jest właśnie kolorystyka (szczególnie kolory między okiem a brwią oraz między ustami a górną wargą). Z pewnością dowiedziałabyś się też, że inne faktory w rozpoznawaniu płci są trudniejsze do ogarnięcia, ponieważ są mniej uniwersalne i ich stosowanie nie przynosi dobrych rezultatów. Przykładowo odległość brwi od oka w mniejszym stopniu przyczynia się do rozpoznania czy twarz jest męska czy żeńska, podobnie jak szerokość szczęki czy wielkośćnosa.
Sprawa rozpoznawania płci twarzy wciąż stanowi wyzwanie dla badaczy. Jeżeli uda się ustalić kolejne cechy, które są na tyle uniwersalne i znaczące, że da się po nich rozpoznawać płeć, to z pewnością w końcu ktoś opracuje takie algorytmy, które zostaną zastosowane.
Na chwilę obecną niestety (albo i stety) główną rolę odgrywa kolorystyka, a dokładniej sposób układania się odcieni na twarzy.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-25, 12:47   

Z tą kolorystyką się zgodzę jak najbardziej, tyle tylko, ze to kwestia przyzwyczajenia się ludzi. Kobieta zwykle ma nałożoną całkiem spora ilość wszelkiego rodzaju kosmetyków jak podkłady rozjaśniacze itp. mężczyźni raczej nie i dlatego męska twarz ma bardziej naturalny kolor, no tylko problem w tym, że to można podpiąć pod białasów :-P a co z czarnoskórymi czy żółtoskórymi ? :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10