Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nerdowskie gadanie o Firefoxie
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-18, 14:14   

wendigo napisał/a:
Oto co znajduję:
Obrazek

Tak trochę nie na temat: Wendigo, możesz mi opisać swoje wtyczki?
Tak jadąc od lewej do prawej po pasku narzędziowym.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-18, 17:55   

Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
Oto co znajduję:
Obrazek

Tak trochę nie na temat: Wendigo, możesz mi opisać swoje wtyczki?
Tak jadąc od lewej do prawej po pasku narzędziowym.

No to tak: przyciski "wstecz" i "do przodu" :P ikona pobierania plików przez przeglądarkę, UpdateScanner (skanuje dodane strony w poszukiwaniu nowości na nich), LastPass (zapamiętuje hasła), AdBlock Plus (nie muszę chyba mówić ;) ), ReminderFox (taki kalendarz, gdzie terminy można wpisać i przypomina), Rainbow.. yy, nie pamiętam nazwy (taka wtyczka, za pomocą której można pobrać kod koloru w rgb z dowolnego miejsca okna i zawartości przeglądarki, przydaje się do tworzenia stron), NimbusScreenshot (do robienia screenshotów dowolnego obszaru albo całej strony), menu Firefoxa, Snip.pl (w sumie nie używam teraz, jest sobie na pasku jeszcze od czasu kiedy polowałem na Ebayu na szafkę łazienkową ;) ), wtyczka otwierająca ostatnio zamkniętą stronę (lub do 20 ostatnio zamkniętych można podejrzeć i ponownie otworzyć), YouTube Enhancer Plus - dodaje kilka opcji do strony YouTube, np. zapętlenie odtwarzanego utworu - przy okazji tutaj ja zapytam: też tak macie, że po otwarciu strony YT w tle, wideo zatrzymuje się po 1-2 sekundach jeśli to nie jest aktywna karta? bo właśnie nie wiem czy to teraz taka nowość na YT czy to ta wtyczka mi tak dobrze robi :P A na koniec Unblock YouTube - odblokowuje zablokowane w moim kraju klipy na YT (YouTube Unblocker był lepszy ale zrobili płatny to niech się wypchają).
A czemu pytasz? :P
[w sumie mam jeszcze inne wtyczki, kilka, ale nie potrzebne już tak na widoku]
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-18, 21:33   

wendigo napisał/a:
No to tak:

Dzięki za odpowiedź :)

Cytat:
Rainbow.. yy, nie pamiętam nazwy (taka wtyczka, za pomocą której można pobrać kod koloru w rgb z dowolnego miejsca okna i zawartości przeglądarki

- Używam samodzielnego programu "Color Spy 3.0", pobiera kolor z dowolnego piksela ekranu i pozwala na proste manipulacje wybranym kolorem:
http://patorjk.com/blog/2...-30-i-found-it/

Cytat:
NimbusScreenshot

- Tu używam ScreenSnag, też osobny program i robi to samo z całym ekranem, oknem, obszarem itp.
- A poza tym jeszcze wtyczka Screengrab!, bo potrafi zapisać całą stronę www, a nie tylko jej widoczny fragment.

Cytat:
YouTube Enhancer Plus - dodaje kilka opcji do strony YouTube, np. zapętlenie odtwarzanego utworu - przy okazji tutaj ja zapytam: też tak macie, że po otwarciu strony YT w tle, wideo zatrzymuje się po 1-2 sekundach jeśli to nie jest aktywna karta?

Testy przeprowadzone na SeaMonkey, mówią, że nie.

Na FF nie testowałam, bo mam zainstalowane wtyczki:
- YouTube Flash Player - wymusza na YT wyświetlanie materiałów we flaszowym plajerze zamiast tego nowego HTML5,
- FlashBlock - blokuje domyślnie wszelkie flasze, więc żadem film mi nie ruszy, póki go nie kliknę,
- PotPlayer Youtube Shorcut - dodaje pod filmami YT guzik/link pozwalający otworzyć wybrany film strumieniowo w zewnętrznym otwarzaczu PotPlayer lub ew. dodanie mu do kolejki odtwarzania, co daje np. możliwość ludzkiego skipania po materiale za pomocą kursorów. A poza tym cuda można robić, manipulować prędkością otwarzania, jasnością materiału itp.

Cytat:
A czemu pytasz? :P

Bo jestem zboczonym nerdem. A poza tym ujęło mnie, że ktoś jeszcze ma wygląd FF skonfigurowany jak u ludzi, a nie jak w tym najnowszym Australis Theme, gdzie wszystko jest (jak dla mnie) do góry nogami ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-18, 23:04   

Freja napisał/a:

Cytat:
Rainbow.. yy, nie pamiętam nazwy (taka wtyczka, za pomocą której można pobrać kod koloru w rgb z dowolnego miejsca okna i zawartości przeglądarki

- Używam samodzielnego programu "Color Spy 3.0", pobiera kolor z dowolnego piksela ekranu i pozwala na proste manipulacje wybranym kolorem:
http://patorjk.com/blog/2...-30-i-found-it/

Cytat:
NimbusScreenshot

- Tu używam ScreenSnag, też osobny program i robi to samo z całym ekranem, oknem, obszarem itp.
- A poza tym jeszcze wtyczka Screengrab!, bo potrafi zapisać całą stronę www, a nie tylko jej widoczny fragment.

No ja ogólnie mam odwrotnie - nie lubię kolejnych programów instalować, więc jak się da coś, to tylko wtyczka ;) Ale to wystarczy jeśli chodzi o kolory - linki i tak dopiero dobieram jak mam już stronę gotową, więc wystarczy w przeglądarce.

Nimbus też potrafi całą stronę zapisać, tak myślę :D dawno tego nie potrzebowałem... Kiedyś miałem inną wtyczkę, jakaś bardziej intuicyjna była, ale oczywiście z jakąś nowszą wersją FF przestała działać...

Cytat:
YouTube Enhancer Plus - dodaje kilka opcji do strony YouTube, np. zapętlenie odtwarzanego utworu - przy okazji tutaj ja zapytam: też tak macie, że po otwarciu strony YT w tle, wideo zatrzymuje się po 1-2 sekundach jeśli to nie jest aktywna karta?

Testy przeprowadzone na SeaMonkey, mówią, że nie.[/quote]
Nie, czyli że? :P Czyli że nie jest tak domyślnie?

Cytat:
Cytat:
A czemu pytasz? :P

Bo jestem zboczonym nerdem. A poza tym ujęło mnie, że ktoś jeszcze ma wygląd FF skonfigurowany jak u ludzi, a nie jak w tym najnowszym Australis Theme, gdzie wszystko jest (jak dla mnie) do góry nogami ;)

Hahaha, aa no "Classic Theme Restorer" też jest obowiązkową wtyczką! :P Jak zmienili to że te karty zaczęły się domyślnie robić całkiem na górze, to myślałem że padnę, pół dnia spędziłem na odpowiedniej konfiguracji, na szczęście się okazało że da się (teraz chyba to jest do wyboru w opcjach FF ale w pewnym momencie z tego co pamiętam trzeba to było wtyczką ustawiać). Przecież to jest chore, CHORE żeby karty były na górze okna :P bo tu niby jestem na stronie, ale zamiast niej i jakichś opcji mam inne narzędzie, a na górze kartę... bez sensu :D

A tak z innych wtyczek, nie widocznych na pasku to mam Video DownloadHelper (ta jest widoczna na dole okna), Add Bookmark Here - łatwiejsze dodawanie zakładek w odpowiednim folderze, DoubleClicker - lubię otwierać niemal każdą stronę w nowej karcie, a dzięki tej wtyczce robię to po prostu podwójnym kliknięciem Fox Splitter - ale rzadko dzielę tym okna, Places Tooltips - pokazuje mi datę ostatniej wizyty przy zakładkach (ale za chwilę do tego wrócę), Save My Tabs - również absolutny mus, co godzinę zapisuje mi otwarte karty tak żebym w razie zawieszenia przeglądarki mógł je skopiować z pliku (FF często umie je przywrócić ale czasem nie i wtedy jest lipa jak się miało np. 30 otwartych :P ), Tab Mix Plus - to wiadomo, bo FF miał (przynajmniej kiedyś) za mało opcji konfiguracji otwierania linków w nowych kartach.

Wracając do Places Tooltips - to mi jest o tyle potrzebne, że łatwo się mogę dzięki temu zorientować kiedy ostatnio na danej stronie byłem czyli od kiedy nowe treści np. przeglądać ;) ALE często jest tak że potrzebowałbym zobaczyć kiedy była PRZEDostatnia wizyta... bo np. wszedłem na stronę iii... wiadomo - już data ostatniej wizyty zmienia się tam na obecną, a ja bym musiał podejrzeć poprzednią... może ma ktoś jakiś pomysł jakie narzędzie by mi w tym pomogło? Może jakieś organizacji czasu przy kompie by miało taką opcję? ale nie trafiłem dotychczas albo nic o tym nie wiem...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-19, 00:15   

Wendigo napisał/a:
Freja napisał/a:
Testy przeprowadzone na SeaMonkey, mówią, że nie.
Nie, czyli że? :P Czyli że nie jest tak domyślnie?

Czyli, że film z nieaktywnej zakładki odpalonej w tle startuje normalnie i nigdzie się nie zatrzymuje.


A co do moich wynalazków, to na liście widzę 32 aktywne wtyczki, ale z tych, które wyświetlają jakieś ikonki na ekranie:

pasek menu
--------------------------
- panel boczny - multipanel,
- informacje o stronie,
- panel boczny - wtyczki,
- User Agent Switcher - zmienia identyfikację przeglądarki,
- 3 przyciski odpalające bieżącą stronę w IE, Chromie i Operze (zrobione wtyczką Custom Buttons),

- po prawej, 3 kontrolki informujące o poprawności JavaScript, CSS, HTML, linkujące do konsoli błędów (to chyba bounus wtyczki Web Developer).

pasek narzędziowy
--------------------------
- panel boczny - zakładki,
- panel boczny - historia,
- panel boczny - sage (czytnik RSS),
- panel boczny - pobrane pliki,
- Web Developer - kombajn pomocny przy analizie kodu strony,
- pasek skrótów (w tym skryptozakładki otwierające zaznaczony tekst w translatorze Google).

pasek stanu
--------------------------
- Firebug - wyświelta informacje o HTML/CSS wskazanego obiektu,
- Screengrab! - skrinszoty strony,
- przycisk wyłączający/włączający na danej stronie style CSS (zrobiony wtyczką Custom Buttons),
- Stylish - dowolnie modyfikuje wygląd odwiedzanych stron www i samego Firefoksa,
- Adblock,
- Scriptblock,
- Flashblock.

Otwarcie linku w nowej karcie mam na środkowym klawiszu.

Poza tym podpięte do gestów myszy podstawowe operacje: cofnij, do przodu, nowa karta, zamknij, przywróć, zapisz obrazek.

firefox_freja.png
Plik ściągnięto 1061 raz(y) 144,06 KB

 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-04-19, 13:07   

(offtop)
Swoją drogą wypróbowywał ktoś może Vivaldi ?
Podobno tworzone przez developera starej Opery, ma być bardzo kustomizowalną kontrą do minimalistycznych klonów Chrome (w tym nowej Opery) co brzmi fajnie, ale nie sprawdzałam jeszcze, bo mam dużość zainstalowanych przeglądarek i nie chcę robić jeszcze radykalnych przesiadek :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-19, 16:56   

Freja, zatrzymanie odtwarzania to jednak efekt wtyczki, właśnie zajrzałem w jej ustawienia ;) genialna sprawa, odkryłem przypadkiem i już nie wiem jak mogłem bez tego żyć :mrgreen:
O, i żeś mi przypomniała, że miałem jeszcze wtyczkę analizującą kod strony... Firebug to chyba był, albo coś jeszcze i Firebug :P
Dzięki za zrzut, lubię oglądać co inni mają :D
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-19, 23:24   

Jeżynka napisał/a:
Swoją drogą wypróbowywał ktoś może Vivaldi ?

Mam dwie różne Opery, ale tego akurat nie.
Natomiast sama koncepcja tej przeglądarki bardzo mi się podoba, programy powinny być konfigurowalne wedle upodobań użytkowników. Z FF też da się to zrobić, ale wymaga instalacji wtyczek, pisania własnych stylów itp.

wendigo napisał/a:
Freja, zatrzymanie odtwarzania to jednak efekt wtyczki, właśnie zajrzałem w jej ustawienia ;) genialna sprawa, odkryłem przypadkiem i już nie wiem jak mogłem bez tego żyć :mrgreen:

Też nie wiem, bo IMHO się nie da.
Jak odpalam z linków na YT kilka nieaktywnych kart w tle, do przejrzenia ich sobie po kolei, to ostatnią rzeczą jakiej pragnę, jest to, żeby one wtedy wszystkie na raz gadały :D

wendigo napisał/a:
O, i żeś mi przypomniała, że miałem jeszcze wtyczkę analizującą kod strony... Firebug to chyba był, albo coś jeszcze i Firebug :P

FF ma obecnie wbudowane narzędzie Inspektor, które działa podobnie do Firebuga.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-20, 01:56   

Ja mam Vivaldi od jakiegoś tygodnia, przesiadłem się z Opery (której używałem bez przerwy od 2004 roku, coraz mniej do niej przekonany) - i jest ok. To nie jest do końca Stara Opera W Uwspółcześnionej Wersji, ale działa bardzo intuicyjnie, ma fajnego speed diala, gesty myszy, notatki... Raz mi na niej nie poszła strona rządowa i musiałem włączyć Edge, ale poza tym - sprawdza się jako domyślna przeglądarka.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-20, 17:54   

Freja napisał/a:

FF ma obecnie wbudowane narzędzie Inspektor, które działa podobnie do Firebuga.

Ano tak, dlatego nie zauważyłem jego braku ;) To wbudowane narzędzie mi wystarcza.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13