Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
nastolatki vs Windows 95
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-08, 23:04   nastolatki vs Windows 95

https://www.youtube.com/watch?v=8ucCxtgN6sc#t=256

Znalazłam, trochę się uśmiałam i postanowiłam sprawdzić, co o tym powiedzą tutejsi młodsi ludzie :D
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-08, 23:17   

Eee przecież teraz też komputer i monitor się uruchamia przyciskiem... so [terefere]? Nawet mój trudniej włączyć bo nie ma wielkiego z przodu przycisku tylko ukryty z boku...

Chyba nie jestem młody... (DZIĘKI FREJA) zresztą urodziłem się tego dnia-kiedy wg niektórych danych pierwsza strona internetowa więc nie było czasu żebym był na świecie, a internetu nie było ;)

Obecne dzieci pewnie nawet nie znają sapera czy solitaire...

What? że "starsze" osoby miały tak samo widząc wcześniejsze komputery? Jaaasne jak się w dzieciństwie włamywaliśmy do wojska to byliśmy bardzo zaskoczeni...

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 23:56   

No fakt, jak poszłam do szkoły to był windows 98' a nie 95... Ale mimo wszystko, te dzieciaki to jakieś przegięte reakcje mają...

A tak na marginesie, to kiedyś komputery działały lepiej niż te teraz.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-09, 00:29   

Więc już wiem że Lagertha jest mniej więcej w moim wieku. Uważasz że działały lepiej? Pod jakim względem? Trolling? Gdyby mój pierwszy działał lepiej to nie kupował bym nowego żeby pograć np w wiedźmina 3. Już nie mówiąc o tym że nawet mój nowszy komputer uruchamiał się dużo dłużej niż obecny.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 01:13   

Haha. Nie nie jestem trollem :mrgreen: (chyba? xDD).

Wiesz, to zależy do czego potrzebujesz. Mój tata dalej ma w domu starego maca na 30MHz, który włącza się tak szybko, że nie ma szans na przebicie, a MS Office włącza się równie szybko, jak i każda aplikacja na nim zainstalowana. A teraz to wiadomo 30MHz to nic nie jest. Zwłaszcza że nie tylko, gry, ale i programy biurowe są coraz szybciej i nie dokładnie robione, zajmują więcej miejsca na dysku i mają coraz większe wymagania sprzętowe. Dochodząc niejednokrotnie do absurdu.

Btw. A wiedźmin 3 mi na obecnym sprzęcie też ładnie działa i to z włączonym Frapsem w full HD. A nie mam jakiegoś komputera dla graczy za tysiące euro. Ale to już dyskusja raczej na inny temat. :-P
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 01:17   

Cytat:
A tak na marginesie, to kiedyś komputery działały lepiej niż te teraz.

Eee... przy całej swojej miłości do retro computingu, to chyba nie mogę tego powiedzieć. Amiga 500 się wieszała, C-64 się czasem wieszał, że o porównaniu wydajności nie wspomnę.

BTW, ktoś kojarzy ? ;)

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 01:22   

Lagertha napisał/a:
Zwłaszcza że nie tylko, gry, ale i programy biurowe są coraz szybciej i nie dokładnie robione, zajmują więcej miejsca na dysku i mają coraz większe wymagania sprzętowe. Dochodząc niejednokrotnie do absurdu.

Wiesz... jest trochę programów, które mają po kilkanaście lat, i których nadal używam na współczesnych kompach, z dwóch zasadniczych przyczyn:
- oferują wszystko, co jest mi potrzebne,
- na dzisiejszych kompach uruchamiają się błyskawicznie.
_________________
Freja Draco
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-09, 01:47   

Ha, ha i tak Commodorowe guru nie przebije Atarowskiego Boot Error :mrgreen: po dwudziestu minutach wgrywania programu na trzy sekundy przed końcem :-P
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-09, 02:16   

Lag, ścigamy się czyj się szybciej włączy? 😀
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-04-09, 02:27   

Nie wiem, czy należę do tych młodszych (21 lat), ale system znam nieźle, zaczynałem na nim zabawę. I pamiętam ten komunikat o wyłączeniu kompa doskonale i jak bardzo go nie przestrzegałem też pamiętam :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-09, 02:47   

hA!
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-09, 02:51   

Pong przynajmniej się nie wieszał :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-09, 03:01   Re: nastolatki vs Windows 95

Freja napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=8ucCxtgN6sc#t=256

Znalazłam, trochę się uśmiałam i postanowiłam sprawdzić, co o tym powiedzą tutejsi młodsi ludzie :D

Hmm... też mi się ich reakcje jakieś przesadzone wydają, chociaż ktoś tam mówił, że przecież system podobny jest tylko bardziej "ostry" był wtedy z wyglądu.
Po drugie... współczesne komputery też się aż tak szybko nie uruchamiają, przynajmniej nie mój... no może świeżo po formacie to, ale wystarczy kilka programów i ja jak włączam to też idę sobie w tym czasie zrobić żarcie czy coś.

Freja napisał/a:

BTW, ktoś kojarzy ? ;)

Obrazek

Ja nie, za to to znam:

:mrgreen: też nic się nie działo dopóki się odpowiednich komend nie wpisało :P
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-09, 03:27   

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 04:23   

Dobra, przebijam!

Kto da więcej? ;)









 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-09, 04:30   

czasy Sumerów (3000-2300 r.p.n.e.) i Babilończyków (2000-1600 r.p.n.e.).
Ostatnio zmieniony przez inka 2016-04-09, 04:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 04:33   

inka napisał/a:
hA!
Obrazek

Phy!
Tennis for Two (1958), grało się na lampie oscyloskopowej:
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-04-09, 04:34   

Freja napisał/a:
inka napisał/a:
hA!
Obrazek

Phy!
Tennis for Two (1958), grało się na lampie oscyloskopowej:
Obrazek

Now, that is cool!!!

P.S. a co ty tak późno/wcześnie robisz na jawie?! :shock:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 04:39   

@Freja: Aż tak stara to nie jestem by kojarzyć załączone obrazki.

lexel napisał/a:
Lag, ścigamy się czyj się szybciej włączy? 😀
A jaki masz sytem i też na SSD? Bo mi się włącza bardzo szybko, no i PC a nie laptop :mrgreen:
Co do wieku, to jestem z tego samego roku i miesiąca czego upamiętnieniem jest IDAHT :P W sumie... Co za ironia losu.. :-|
Ostatnio zmieniony przez Lagertha 2016-04-09, 04:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 04:45   

wendigo napisał/a:
ktoś tam mówił, że przecież system podobny jest tylko bardziej "ostry" był wtedy z wyglądu

Rili? Bardziej ostry niż kafle z Metro UI?


No i przynajmniej miał kolorowe ikony i uwypuklone światłocieniem obiekty:


A nie monochromatyczne piktogramy i plaszczaty interfejs jak Win8, albo... GEOS z C64:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 04:50   

inka napisał/a:
Obrazekczasy Sumerów (3000-2300 r.p.n.e.) i Babilończyków (2000-1600 r.p.n.e.).

You have won the game :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 04:52   

inka napisał/a:
P.S. a co ty tak późno/wcześnie robisz na jawie?! :shock:

Trzeźwieję i zbieram się do spania :D
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-09, 04:58   


Pierwsza "piłka", zazwyczaj używana do berka rzucanego :-P
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-09, 11:09   

Na co dzień pracuję z programistami i wydaje mi się, że ich rozumienie interfaceów graficznych nie zeszło jeszcze z drzewa ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 11:26   

Tekstowe też są dalej zrozumiałe.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 12:45   

ElżbietaFromage napisał/a:
Na co dzień pracuję z programistami i wydaje mi się, że ich rozumienie interfaceów graficznych nie zeszło jeszcze z drzewa ;)

Co przez to rozumiesz?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-09, 14:50   

Eh xD Ja długo miałam 98, przez chwilkę 95. To był bardziej szok, że coś klikaćmożna, grac, jakieśarkusze pierwsze MS Office na informatyce szkole itp : P A dzieciaki grały i tyle w temacie >.>
Lagertha napisał/a:
Tekstowe też są dalej zrozumiałe.
I zawsze pewnie będą :P Serwery i takie bzdury nigdy nie dostanąwszedzie GUI. Poza tym mi siętekstowe zawsze wydawały dawać większe możliwości, bo nie ma ograniczeńnarzuconych przez twórcę interfejsu. Piszesz co trzeba, używasz poleceń, jak nie ma to doklepujesz w BASHu lub czymkolwiek innym.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 15:18   

Problem w tym, że dla większości to już dziś jest czarna magia. Zwłaszcza dla wychowanych w noewj erze :/

Nie mówię o sobie by nie było xDD
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 18:01   

Ja zaczynałam zabawę w zasadzie od C-64 i całkiem nieźle wspominam ten komputer. Nie trzeba było przy nim siedzieć w bezruchu, jak to miało miejsce w przypadku Atari ;-)
Na PC doskonale pamiętam Norton Commandera, którego używało się do obsługi pierwszych PC(pamięta ktoś z was jeszcze?), pamiętam też pierwsze zabawy z windowsem 3.11 - był dla mnie kompletną pomyłką wtedy. Windows 95?Wcale nie dziwie się takim reakcjom dzieciaków - jest archaiczny do bólu, mało czytelny, powolny itd. Do tego ten komputer - monitor CRT, stara puszka z przyciskiem Turbo zapewne, modem 56kbps. Czasy prehistoryczne dla komputerów- a to tylko 20 lat. Byłam wtedy w szkole podstawowej i razem z kolegą uczyliśmy naszą nauczycielkę obsługi windowsa i MS Works(taki uproszczony pakiet Office, gdyby ktoś nie wiedział).
To chyba znaczy że jestem stara... :-(
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-09, 19:59   

Freja napisał/a:
Co przez to rozumiesz?

Że uwielbiają interface, który ma strukturę drzewa ;P
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-09, 20:05   

ElżbietaFromage napisał/a:
Freja napisał/a:
Co przez to rozumiesz?

Że uwielbiają interface, który ma strukturę drzewa ;P

A istnieją jakieś lepsze?
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-09, 21:01   

Freja napisał/a:
A istnieją jakieś lepsze?

No właśnie, o tym mówię ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-09, 22:57   

Cytat:
i szczerze powiem, że stare komputery były koszmarne - problematyczne, niestabilne, powolne
Oj tak. Ludzie narzekają, że taki windows 10 masakra, że sie psuje itp, a tymczasem ja pamiętam jak Ctrl+Alt+Del leciało czasem co kilkanaście minut na moim 98SE :< Teraz jak muszę jakiś proces ubićna win/linuchu to święto lasu. Bywa, że uptime mam kilkanaście dni, bo usypiam - tego też dawniej nie było :< A BSOD wywala mi tylko jak przegnę z wirtualizacją (dochodzę do 90%+ zajętego RAMu) Eh :/
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-10, 00:31   

:głaszcze kernela 4.1.15:
Nie no, sama się przekonałam do w10 ostatnio :P Ale i tak głównie linuch :->
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-10, 03:56   

Freja napisał/a:

Rili? Bardziej ostry niż kafle z Metro UI?

No to może bardziej "surowy", jeśli "ostry" to niewłaściwe słowo :P

Paushan napisał/a:
Windows 95?Wcale nie dziwie się takim reakcjom dzieciaków - jest archaiczny do bólu, mało czytelny,
|
Co jest mało czytelnego w Win95? No naprawdę, ale pulpit przecież aż tak bardzo się wcale nie zmienił... A co do włączania itp. - nigdy nie miałem tej takiej leżącej skrzynki i też bym pewnie się musiał chwilę zastanowić gdzie się go włącza choć jestem ze dwa razy starszy od tych dzieciaków i jak zaczynałem mieć informatykę to w szkole też był Win95. Z resztą z PC to chyba zawsze tak jest że się trzeba zastanowić chwilę gdzie go włączyć, bo przecież skrzynki bywają przeróżne :P No i też nigdy nie wiem czy monitor już jest włączony czy może jeszcze nie...

antnieszka napisał/a:
a tymczasem ja pamiętam jak Ctrl+Alt+Del leciało czasem co kilkanaście minut na moim 98SE :< Teraz jak muszę jakiś proces ubićna win/linuchu to święto lasu.

A do tego teraz można ubić ten jeden i reszta śmiga dalej, a nie że jeden proces rozkłada cały komputer i trzeba robić reset :D
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-04-10, 06:20   

W zyciu win 10. Uzywalem przed nowym rokiem i nigdy wiecej. Aaaargh.

Ubuntu dziala jak chce.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-10, 08:48   

Cytat:
No to może bardziej "surowy", jeśli "ostry" to niewłaściwe słowo :P

Kwestia gustu. Ja jako surowe odbieram właśnie monochromatyczne ikony z kafli czy nawet ultrapłaski styl pulpitu Win 10, który kojarzy mi się jeszcze z DOS-owymi programami sprzed 30 lat :)



 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 12:09   

wendigo napisał/a:
Co jest mało czytelnego w Win95? No naprawdę, ale pulpit przecież aż tak bardzo się wcale nie zmienił...


Wendigo, porównaj pulpit i obsługę Win'95 do Win 10, albo do iOS, którego używa spora część amerykańskich dzieciaków. Gdybyś wcześniej nie widział tego systemu też byś go uznał za koszmar.
Oczywiście w obu przypadkach masz pasek start, masz ikony na pulpicie. Ale im dalej tym gorzej, oczywiście z perspektywy kogoś kto używał tylko bardziej nowoczesnych systemów.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-10, 19:52   

Belial napisał/a:
W zyciu win 10. Uzywalem przed nowym rokiem i nigdy wiecej. Aaaargh

Mi się podoba. Znaczy wizualnie to po prostu jest ok", a funkcjonalnie jestem zadowolony.

Freja napisał/a:
Cytat:
No to może bardziej "surowy", jeśli "ostry" to niewłaściwe słowo :P

Kwestia gustu. Ja jako surowe odbieram właśnie monochromatyczne ikony z kafli czy nawet ultrapłaski styl pulpitu Win 10, który kojarzy mi się jeszcze z DOS-owymi programami sprzed 30 lat :)

Płaski pulpit? https://dl.dropboxusercontent.com/u/23790835/pulpit.png ? No ok, faktycznie Vista i Win7 były bardziej... "aero" ;) ale Win10 jednak nie wydaje mi się tak surowy jak stare systemy.

Paushan napisał/a:
wendigo napisał/a:
Co jest mało czytelnego w Win95? No naprawdę, ale pulpit przecież aż tak bardzo się wcale nie zmienił...

Wendigo, porównaj pulpit i obsługę Win'95 do Win 10

Właśnie to robię. Ok, Win10 ma bardziej opływowe kształty, oczywiście, ale generalnie pulpit jest pulpit, ikony są ikony - one delikatnie inaczej wyglądają, ale to jest to samo, trudno mi pojąć, że ktoś patrzy na nie i widzi coś innego ;)

Cytat:
Ale im dalej tym gorzej, oczywiście z perspektywy kogoś kto używał tylko bardziej nowoczesnych systemów.

Ale mówimy właśnie o tym pierwszym wrażeniu.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-10, 20:23   

Paushan napisał/a:
wendigo napisał/a:
Co jest mało czytelnego w Win95? No naprawdę, ale pulpit przecież aż tak bardzo się wcale nie zmienił...


Wendigo, porównaj pulpit i obsługę Win'95 do Win 10, albo do iOS, którego używa spora część amerykańskich dzieciaków. Gdybyś wcześniej nie widział tego systemu też byś go uznał za koszmar.

No wiesz, ale że coś jest inne i dla kogoś nowe, nie znaczy jeszcze że samo w sobie mniej czytelne.

Dla mnie np. niemiecki jest nieczytelny a chiński to już w ogóle.

p.s. Moja partnerka na Win7 używa aplikacji przywracającej klasyczne zachowanie menu start, bo to nowe odbiera jako kompletnie niefunkcjonalne, z czym się z resztą zgadzam. Muszę tam kilka razy kliknąć, żeby znaleźć i uruchomić program, który pod XP wybieram sobie z menu po jednym kliknięciu. Rozumiem, że takie zachowanie menu jest sensowniejsze na ekranie dotykowym, ale w żadnym razie nie przy pracy z myszą.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-10, 20:31   

Freja, fakt z tym menu, ale w Windows 10 ja se wszystkie często otwierane programy poukładałem od góry w postaci małych kafelków i już mam prawie jak W XP :D Bo raz klikam w start a potem odpowiedni program tylko :) A z resztą dziś odkryłem aplikację AutoHotkey i już w ogóle cudowności - wszystko skrótami klawiszowymi można zrobić :mrgreen:
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-04-10, 21:14   

Szkoda, że Microsoft poszedł w ślady Apple i Win10 wygląda tak jak wygląda. Na szczęście pojawiają się chyba powoli jakieś alternatywy dla DirectX, więc może nowe Windowsy nie będą już must-have systemem dla graczy.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-10, 21:20   

@up: ale wciąż pewnie większośćgrafików będzie na windach siedziała :/ No niby Adobe wspiera jeszcze OSX, ale...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-10, 22:52   

wendigo napisał/a:
dziś odkryłem aplikację AutoHotkey

Potężne narzędzie. Chociaż osobiście używam jej tylko do remapowania klawiatury, bo projektanci Windozy wymyślili np. że polskie litery będzie się wpisywało tylko z prawym altem. A po przepisaniu nawiasów kwadratowych i klamrowych na alt+< i alt+( pisanie programów zrobiło się dużo wygodniejsze :)
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-11, 07:42   

Arisu napisał/a:
wendigo, zainstaluj sobie ClassicShell :P

A co mi to da? :P u mnie wszystko ok i starczy mi tak jak mam ;)

Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
dziś odkryłem aplikację AutoHotkey

Potężne narzędzie. Chociaż osobiście używam jej tylko do remapowania klawiatury,

A mnie w sumie najbardziej jest potrzebne do wklejania tekstu w maile :P żeby nie musieć otwierać pliku itd... No ale skoro można było i inne skróty sobie porobić, to se porobiłem na otwieranie folderów z muzyką, plików...
Tylko ten skrypt trzeba jak widzę zawsze uruchomić... a może dałoby radę jakoś żeby uruchamiał się przy starcie Windowsa?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-11, 10:22   

wendigo napisał/a:
Tylko ten skrypt trzeba jak widzę zawsze uruchomić... a może dałoby radę jakoś żeby uruchamiał się przy starcie Windowsa?

Oczywiście. Zapisujesz sobie skrypt z własnymi deklaracjami skrótów do pliku .ahk a skrót do niego wrzucasz do autostartu i działa.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-11, 11:47   

A tak swoją drogą, to "nowoczesne" kafle też już były 20 lat temu.

Ktoś pamięta MS Channels dla aktywnego pulpitu:


albo MS BoBa? :p


AOL też z czymś takim wtedy eksperymentowało, w wersji swojego serwisu dla... dzieci :D
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-11, 15:18   

Freja napisał/a:
AOL też z czymś takim wtedy eksperymentowało, w wersji swojego serwisu dla... dzieci

A M$ nazywa to Modern UI ;DD
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-11, 16:45   

Ten piesek MS dotrwał nawet do XP xD Chyba zamiast spinacza można było go ustawić :P Ale wow, muzeum :3 I te oczorąbne kolorki.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-11, 16:53   

Spinacz MS... do dzisiaj smród po nim pozostał ;) Od czasu do czasu jakiś magik sobie o nim przypomni i próbuje wprowadzić analogiczne rozwiązania.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-11, 17:09   

No, w XP jeszcze domyślnie pilnował wyszukiwarki:


Ale później MS doszedł najwidoczniej do wniosku, że gadający pies, nie jest tu jednak najlepszym rozwiązaniem ;)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-11, 17:13   

Tiaaa
http://www.cdaction.pl/ne...-i-hitlera.html
>.>
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-11, 17:48   

Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
Tylko ten skrypt trzeba jak widzę zawsze uruchomić... a może dałoby radę jakoś żeby uruchamiał się przy starcie Windowsa?

Oczywiście. Zapisujesz sobie skrypt z własnymi deklaracjami skrótów do pliku .ahk a skrót do niego wrzucasz do autostartu i działa.

A jak to konkretnie zrobić? :P (może to lamerskie pytanie ale nigdy nie dodawałem nic do Autostartu sam z siebie :P umiem tylko usunąć :D )
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-11, 18:33   

W katalogu Autostart musisz zrobić skrót do programu/dokumentu, który chcesz otwierać:
http://www.howtogeek.com/...in-windows-8.1/

http://tunecomp.net/add-app-to-startup/
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-11, 18:58   

ok, dzięki, zobaczymy po restarcie :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9