Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hormony w polsce
Autor Wiadomość
eve
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 5
  Wysłany: 2016-04-04, 16:19   Hormony w polsce

Mam już prawie 18 lat życie sypie mi się pod nogami i do tego właśnie zaczął się dla mnie koniec świata - zaczyna rosnąć mi zarost. Stąd moje pytania:
Jaki jest miesięczny koszt hormonów (i blokerów) w polsce?
Czy istnieje jakiś sposób na ich refundację? (amerykański przykład dermatolog wypisujący recepry na spiro jako lek na pryszcze. inaczej firma ubespieczeniowa nie pokryła by kosztów)
Jaki był by przyblirzony czas załatwiania całej sprawy? (razem kolejkami do lekarzy etc)

Ostatnio wpadł mi do głowy bardzo głupi pomysł. Domowej roboty Orchidektomia. Jestem tak zdeterminowana ze to może dojść do skutku.
Jaki były by skutki takiego czegoś poza oczywistymi żeczami takimi jak ból, możliwość infekcji, bezpłodność, potencjalny zanik moszny (materiału do Srs), i deficyt hotmonów?



Mam kontakt z seksuologiem ale ona nie posiada uprawnień do wypisywania skierowań.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-04, 17:09   

To ja odpowiem na to co wiem:
Przede wszystkim jakbyś sobie sama je ucięła, to za wszelką cenę staraliby się je przyszyć, Ty mogłabyś się wykrwawić, a Ciebie zamknęliby na zamkniętym psychiatrycznym przez co prędko byś nie mogła zacząć terapii. Jak szybko się uda załatwić hormony to zależy od tego do jakiego lekarza pójdziesz- poczytaj forum.
A robienie sobie samemu krzywdy to głupi pomysł, choć może odpowiednio zorganizowany zapewnić nieśmiertelność w księdze Darwina
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-04-04, 17:10   

Porozdzielam i Ci odpowiem do kawałków Twojego tekstu:

"Mam już prawie 18 lat życie sypie mi się pod nogami i do tego właśnie zaczął się dla mnie koniec świata - zaczyna rosnąć mi zarost. Stąd moje pytania:"
- jak ukończysz 18lat możesz zapisać się i sama iść do każdego lekarza w tym do specjalistów seksuologów

"Jaki jest miesięczny koszt hormonów (i blokerów) w polsce? "
-nie wiem, ale szacuję je na 100-200zł (to zależy co i ile Ci lekarz przepisze)

"Czy istnieje jakiś sposób na ich refundację? (amerykański przykład dermatolog wypisujący recepry na spiro jako lek na pryszcze. inaczej firma ubespieczeniowa nie pokryła by kosztów)
Jaki był by przyblirzony czas załatwiania całej sprawy? (razem kolejkami do lekarzy etc) "
- okresy oczekiwania na pierwszą wizyte u dr Robachy , na NFZ, to może być kilka miesięcy, ale są lekarze, którzy przyjmują prywatnie. Co do refundacji - jeszcze w grudniu 2015 część leków (hormonów i blokerów) była na liście leków refundowanych, to zależy od ministra jakie leki się tam znajda, trzeba by sprawdzić aktualny spis i znaleźć lekarza, który Ci wpisze refundację w receptę bo nie każdy chce to robić.


"Ostatnio wpadł mi do głowy bardzo głupi pomysł. Domowej roboty Orchidektomia. Jestem tak zdeterminowana ze to może dojść do skutku.
Jaki były by skutki takiego czegoś poza oczywistymi żeczami takimi jak ból, możliwość infekcji, bezpłodność, potencjalny zanik moszny (materiału do Srs), i deficyt hotmonów? "
-najlepiej jakby Ci ten pomysł z głowy "wypadł" :/ Moszna i jądra to bardzo ukrwione narządy- znajomy lekarz powiedział kiedyś, że jest duże prawdopodobieństwo wykrwawienia się zanim przyjedzie karetka. Poza tym te "oczywiste rzeczy" które wymieniasz, to też w co najmniej dwóch przypadkach może być przyczynek do zgonu.


Ja bym się zapisała do lekarza i czekała na wizytę oraz poszła do gabinetu kosmetycznego (jak masz mnie niż 18lat to za zgodą rodziców/opiekunów prawnych) i usunęła laserem to co wyrasta - hormony i tak Ci nie załatwią tego co już wyrosło :/

Pozdrawiam :)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-04, 17:50   

Fizia napisał/a:

"Jaki jest miesięczny koszt hormonów (i blokerów) w polsce? "
-nie wiem, ale szacuję je na 100-200zł (to zależy co i ile Ci lekarz przepisze)
I zależy czy dadzą refundację, czy nie :P Androcur na 99% dostaniesz, a różnica 30% ceny a 100% ceny w tym przypadku to chyba z 70zł? Bo około 100zl z hakiem za pudelko androcuru. Wiem, że bez refundacji koło 500-600zł na 3 miesiące mi wychodziło, a z refundacją już200. Czyli jakieś 67 per miesiąc. A to podstawowy zestaw bloker(androcur) + hormony(estrofem). No jeszcze od dawek zależy, wiadomo. To to, to jest z recepty Libera, więc (za)duże dawki.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-04, 18:12   

lexel napisał/a:
Ciebie zamknęliby na zamkniętym psychiatrycznym przez co prędko byś nie mogła zacząć terapii.

A nawet gdyby Cię nie zamknięto, to w dalszym procesie diagnostycznym uznanoby Cię za osobę niezrównoważoną psychicznie, co również uniemożliwiłoby Ci na długi czas rozpoczęcie terapii.
Pamiętaj, że jednym z elementów diagnozy jest badanie urologiczne, tak więc każdy lekarz zorientowałby się - i niewątpliwie wpisałby Ci do papierów - że nie masz jąder. Nie ukryłabyś tego.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
eve
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-04, 19:12   

lexel napisał/a:
To ja odpowiem na to co wiem:
Przede wszystkim jakbyś sobie sama je ucięła, to za wszelką cenę staraliby się je przyszyć, Ty mogłabyś się wykrwawić, a Ciebie zamknęliby na zamkniętym psychiatrycznym przez co prędko byś nie mogła zacząć terapii.

Nie zamierzam się wykrwawiać w wannie, a sensem uciania nie jest dawanie sobie czegoś zpowrotem przyszć, nie jak ma się dostęp do prawdziwych narzędzi chirurgicznych i znieczulenia. Do zakładu z bez klamek też się nie wybieram też się nie wybieram.

Fizia napisał/a:
jak ukończysz 18lat możesz zapisać się i sama iść do każdego lekarza w tym do specjalistów seksuologów

Dzięki nie wpadła bym na to.
Fizia napisał/a:
hormony i tak Ci nie załatwią tego co już wyrosło

Mam tylko wąsa a i kilka włosów na brodzie i ~30 włsów na policzkach to jeszcze da się wyrwać pensetą :/

antnieszka napisał/a:
I zależy czy dadzą refundację, czy nie :P Androcur na 99% dostaniesz, a różnica 30% ceny a 100% ceny w tym przypadku to chyba z 70zł? Bo około 100zl z hakiem za pudelko androcuru. Wiem, że bez refundacji koło 500-600zł na 3 miesiące mi wychodziło, a z refundacją już200.

Dzięki

Ryu napisał/a:
i niewątpliwie wpisałby Ci do papierów

Jak dużo problemow mogło by mi to sprawić?
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-04-04, 19:57   

eve napisał/a:
Ostatnio wpadł mi do głowy bardzo głupi pomysł. Domowej roboty Orchidektomia. Jestem tak zdeterminowana ze to może dojść do skutku.
Jaki były by skutki takiego czegoś poza oczywistymi żeczami takimi jak ból, możliwość infekcji, bezpłodność, potencjalny zanik moszny (materiału do Srs), i deficyt hotmonów?


Bardzo głupi pomysł. To prawda, że jądra są dobrze ukrwione i unerwione, więc jakiejkolwiek próbie ucinania towarzyszyłby niesamowity ból i krwawienie. Poza tym takie zaburzenie gospodarki hormonalnej spowodowałoby, że albo by próbowali uratować to co odcięłaś, albo dostawałabyś hormony syntetyczne, zakładam. Odcięcie organizmu od hormonów jest tragiczne w skutkach. Nawet jak masz dostęp do znieczulenia i narzędzi chirurgicznych (rodzice?) to jestem pewien, że nie masz bladego pojęcia jak ich prawidłowo używać, co może tylko spowodować jeszcze większe szkody. I na pewno będzie to w papierkach jak Ryu napisał - może to sprawić dużo problemów, bo człowiek w pełni poczytalny nie jest raczej skłonny do samookaleczeń. Naprawdę nie warto, tylko po to by zahamować zarost - skoro dopiero się pojawia to domyślam się, że to lekki wąsik xD

Lepiej ogarnij jakiegoś dobrego seksuologa, który szybko przepisze blokery.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-04, 20:07   

Akurat z tego co piszą w internecie to znieczulenie do najmniejszy problem, że tak zapytam masz jakieś doświadczenie ze zszywaniem ciała?

Mówisz że masz dostęp do narzędzi - swoich czy kogoś? Czy jesteś pewna, że jakaś osoba przez Ciebie np. nie straci prawa do wykonywania zawodu?

Jak dużo problemów mogłoby sprawić?
wg internetu: Kryteria diagnostyczne transseksualizmu są następujące:
1. Tożsamość transseksualna powinna utrzymywać się stale, przynajmniej od 2 lat.
2. Nie może być przejawem innego zaburzenia psychicznego
Czyli mogliby uznać, że to inne zaburzenie psychiczne tak się objawia (ICD-10 X78) i w związku z tym skutecznie utrudniać tranzycję - oczywiście nie całkiem zablokować bo jak ktoś ma kasę to może jechać do innego miasta, państwa etc.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-04-04, 21:03   

eve napisał/a:
Mam już prawie 18 lat...

eve napisał/a:
Nie zamierzam się wykrwawiać w wannie, a sensem uciania nie jest dawanie sobie czegoś zpowrotem przyszć, nie jak ma się dostęp do prawdziwych narzędzi chirurgicznych i znieczulenia. Do zakładu z bez klamek też się nie wybieram

Ewuś, ja Cię bardzo proszę, wiem że może być to bolesne i trudne, ale ochłoń i nie rób głupstw! Nie wiem ile Ci brakuje do osiemnastki, bo "prawie" jest względnym pojęciem, jednak do tego czasu zorientuj się w temacie lekarzy seksuologów ts-friendly, jest ich sporo w Polsce, są wśród nich tacy, którzy wypiszą receptę na pierwszej prywatnej wizycie, zlecą potrzebne badania itd. Jeśli nie chcesz narobić sobie dodatkowych kłopotów i komplikacji z własnym zdrowiem, i prawem jednocześnie, to wykaż się odrobiną rozsądku i odpowiedzialności, ok?
:roll:

Jeśli chodzi o ceny leków (właśnie patrzę na swój paragon) - pod koniec grudnia kupowałam pierwszą receptę na mniej więcej 3-miesięczną kurację z 30% refundacją na Androcur i część Estrofemu, zapłaciłam 498zł w tym Estreva i Danazol, ale one są nierefundowane. Jeśli płaciłabym bez zniżek byłoby to ok 1000zł. No i nie bierz tego za wyznacznik, bo różni lekarze wypisują różne kombinacje różnych leków.

.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-04, 21:15   

Żeby było jasne: też uważam to za głupi pomysł, ale nie sądzę, żeby próba pozbawienia siebie jąder dyskwalifikowała z tranzycj. Czy przypadkiem jednym z kryteriów nie jest niechęć do ciała nawet idąca w takie myśli?
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-04, 21:27   

Jest, ale jednocześnie samookaleczenia zdarzają się czasami osobom dotkniętym schizofrenią (która niekiedy powoduje urojenia pseudotransseksualne).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-04-04, 22:16   

wendigo napisał/a:
Żeby było jasne: też uważam to za głupi pomysł, ale nie sądzę, żeby próba pozbawienia siebie jąder dyskwalifikowała z tranzycj. Czy przypadkiem jednym z kryteriów nie jest niechęć do ciała nawet idąca w takie myśli?


To dość poważne samookaleczenie. Taka 'operacja' niesie ryzyko dla życia i to dość spore. Na pewno rodzice i lekarze poddaliby ją bacznej opiece psychiatrycznej. Nie dyskwalifikuje to tranzycji na zawsze, tak myślę, ale na pewno bardzo ją wydłuży. Musiałaby przejść obserwację, może leczenie psychiatryczne i otrzymać pozytywną opinię psychiatry (jak w normalnej procedurze), ale żaden psychiatra szybko jej nie wystawi po takim wypadku ;)

jatadosh napisał/a:
Ja to naprawdę rozumiem, bo miałem podobne myśli odnośnie cycków przed operacją.

To chyba standard :D Różnica jest taka, że jądra produkują hormony, a cycki nie.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
eve
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-04, 23:00   

Co do samookaleczeń to troche za puźno.....
nie na taką skale oczywiście o jakiej tutaj mowa
Szycie kurczaków nie jest takie straszne, przynajmniej nie narzeją :roll:

Dobra dzięki za odpowiedzi
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-05, 01:10   

eve napisał/a:
Ryu napisał/a:
i niewątpliwie wpisałby Ci do papierów

Jak dużo problemow mogło by mi to sprawić?

No cóż, planujesz kiedyś zmienić płeć prawną?
Biegły sądowy prawdopodobnie, zanim wyda pozytywną opinię, skieruje Cię na przymusową obserwację w szpitalu psychiatrycznym / wielomiesięczną psychoterapię. Będziesz się znacznie dłużej męczyć.
Jest też ryzyko, że NIE wyda pozytywnej opinii.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-05, 14:51   

Ale to nie tylko urolog, w badaniu hormonów wyjdzie że ma duże braki TST i będą kazali brać testosteron dopóki jego poziom się nie unormuje.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-04-05, 14:54   

Problem chyba w tym, że jest też "domowa' metoda kastracji poprzez miażdżenie powrózków nasiennych, nie wiem jak u ludzi czy zostawia się jądra ( bo uczę się o kastracji zwierząt) ale prowadzący w ramach ciekawostki z niemałym wzdrygiem opowiedział, że panowie chcący nie mieć więcej dzieci tego próbują... W każdym razie jest to bardzo ryzykowne i może przysporzyć dużo więcej problemów niż zysków.
 
 
eve
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-05, 17:12   

Rockman napisał/a:
miażdżenie

nie chodziło o to tu

Arisu napisał/a:
jeśli masz pewność

Nie jestem pewna niczego
no może poza tym że nie chce mieć tego j*****go zarostu
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-05, 19:33   

Na zarost są jeszcze inne metody. Nie tanie, ale są.

Co do samookaleczenia nie polecam. To co napisałaś... Mam nadzieję, że tego nie zrobisz, bo zaszkodziłabyś sobie bardziej niż pomogła. Niestety też to co się dzieje z organizmem przy niedoborze hormonów płciowych to istny horror. Wiem z autopsji, bo przez całe życie miałam bardzo silne zaburzenia hormonalne. Wierz mi, to jest gorsze niż zarost na twarzy i robi większe spustoszenie w organiźmie. A jak przychodzą te natrętne myśli to postaraj się bardzo szybko ich pozbyć. Po przez skupienie się na czym innym, czasem nawet na siłę. Ważne, by je ograniczyć i nie pozwolić przejąć władzy.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-05, 19:48   

Jakieś 1000 zł (zależnie od miasta) - laser na całą twarz- (kilka zabiegów) powinno wystarczyć a jako że cena się rozkłada na kilka dni to nie jest aż taka zła, licząc 10 zł na miesiąc na maszynki to po 8 latach by się nawet zwracało...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-05, 22:24   

@Lagretha - nie chodzi Ci czasem o wstrząs? Nie pamiętam szczegółów, ale chyba to jeden z głównych powodów dla których odkłada sięleki hormonalne przed operacjami jak srs itp. Generalnie chyba może być śmiertelne, także @eve... pohamuj się słońce :|
 
 
eve
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-06, 00:05   

antnieszka napisał/a:
odkłada sięleki hormonalne przed operacjami jak srs

nie jestem pewna na 100% ale tu chodzi chyba o krzepliwość krwi (zakrzepy?)
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-06, 00:25   

Na niebieskim pisali że podawanie tst wpływa na krzepliwość krwi, jak jest z innymi hormonami nie wiem.
 
 
kotka
użytkownik

Posty: 80
Wysłany: 2016-04-16, 05:52   

Pytanie

Skąd wiecie, że przed operacją SRS odkłada się leki?
Czy przed zabiegiem orchideoktomii też trzeba odstawić leki do czasu wykonania zabiegu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10