Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co o tym myślicie?
Autor Wiadomość
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 13:05   Co o tym myślicie?

http://www.pch24.pl/Mobil...rmacja/id/40251
Uderzył mnie styl, w jakim ten artykuł został napisany. Co myślicie?
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-19, 14:15   

Zastanawiam się czego innego się spodziewałeś Silveira :mrgreen:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 14:42   

W sumie po chrześcijańskim portalu... :mrgreen:
Ale to jest straszny brak szacunku do człowieka tak nagminnie nazywać kobietę mężczyzną i używać form męskich mówiąc o niej, no i na odwrót. Piętnowanie ich decyzji o biologicznym dziecku to już inna sprawa.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-19, 14:56   

No, jest brak szacunku. A jak osoby LGBT i sojusznicy nazywają kobietę mężczyzną to jak to nazwiesz?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 15:05   

Tak samo, jeśli dana osoba nie życzy sobie takich sytuacji.

Dołożę jeszcze to: http://www.opoka.org.pl/b...sseksualne.html widać, jak rozległą wiedzę w temacie mają :P
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-03-19, 15:12   

Komentarze to i tak większy rak :|
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 15:28   

Do komentarzy to wręcz bałem się zajrzeć :x

http://ekai.pl/wydarzenia...zania-kosciola/ sami znawcy tematu, scyzoryk się w kieszeni otwiera.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-19, 15:30   

ot, jak pingwiny czy koniki morskie... uważam, że to ładne i szczerze mówiąc najbardziej ciekawi mnie jakiego rodzaju rozbieżność z normą zajdzie w relacjach rodziców, jak fakt urodzenia wpłynie na relację ojca z dzieckiem i w drugą stronę. trzeba przyznać, że nowoczesna rodzina, niby tacy sami, a jednak trochę inni, niby inni, a jednak tacy sami. uważam, że szczególną odwagą wykazuje się Fernando, ciekawi mnie ilu trans-chłopaków potrafiłoby się na coś takiego zgodzić... :)

a no tak, miało być oburzenie... Łolaboga!... nie mogę się gniewać, ta informacja ogrzewa moje serce...

a kościół? co mnie kościół, przecież w piekle i tak niedługo nie będą mieli czym palić, wszak wiadomo, że w roku 1855 do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić....
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-19, 18:22   

pies ich lizał........
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-03-19, 19:31   

proponuję apostazję, nie chrzczenie dzieci, nie karmić tej czarnej mafii, to znikną i przestaną kłuć w oczy swą seksistowską instytucją
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 19:53   

Jestem wierząca, ale niech się kościół w [terefere] pocałuję :-x
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-19, 20:27   

adsura22 napisał/a:
Jestem wierząca, ale niech się kościół w [terefere] pocałuję :-x


Jesteś wierząca - co masz przez to na myśli?
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 20:43   

A to grubo idzie :lol:
Ja też uważam, że to fajnie gdy dwoje ludzi się kocha i mają razem dziecko i w ogóle, ale bardziej mi chodziło właśnie o postawę kościoła w tej sprawie i również o styl, w jakim napisano ten artykuł. Wyjątkowo obraźliwy.
A co do pozostałych linków, to wybitne obeznanie z tematem transseksualizmu wręcz mnie powala. </3 Przecież oni ewidentnie wiedzą więcej i lepiej niż my! :lol: do tego jaka postawa... nie można wziąć ślubu, bo transkobieta i tak jest facetem, a transfacet kobietą. Krzywdzący brak poszanowania dla drugiej osoby znowu się objawia.
Że już o "naruszeniu integralności ciała i duszy" nie wspomnę, bo to kretynizm do sześcianu, przecież my właśnie chcemy ową integralność odzyskać, czyż nie?
Z całym szacunkiem dla wierzących, ale skoro Bóg jest taki nieomylny i sprawiedliwy, to dlaczego daje niektórym niewłaściwe ciała? Cóż jest winne małe dziecko, że trzeba je tak karać od samego początku jego życia? To jest niby sprawiedliwe?
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
Ostatnio zmieniony przez silveira 2016-03-19, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 20:50   

terrence napisał/a:
Jesteś wierząca - co masz przez to na myśli?
To, że chce mieć prawo wziąć ślub kościelny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-21, 20:38   

silveira napisał/a:
Piętnowanie ich decyzji o biologicznym dziecku to już inna sprawa.

Ale nikt nie piętnuje, w komentarzu ktoś napisał, że dziecko ich przemieni, miłość zwycięży i blablabla, śmiechłem :mrgreen: Fajny link, można się było pośmiać :D
I założę się, że o tym dziecku jako narzędziu propagandy to też nie oni tak to nazwali tylko środowiska katolickie :P

Hilary napisał/a:
proponuję apostazję, nie chrzczenie dzieci, nie karmić tej czarnej mafii, to znikną i przestaną kłuć w oczy swą seksistowską instytucją

Popieram.

terrence napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Jestem wierząca, ale niech się kościół w [terefere] pocałuję :-x


Jesteś wierząca - co masz przez to na myśli?

Mnie też zawsze rozwala takie: "jestem wierząca/wierzący, ale..."
Ja też jestem wierzący ale nie jestem chrześcijaninem, a tym bardziej katolikiem.

silveira napisał/a:
ale bardziej mi chodziło właśnie o postawę kościoła w tej sprawie i również o styl, w jakim napisano ten artykuł. Wyjątkowo obraźliwy.

Co się dziwisz, to normalne ze strony kościoła. Oni tylko krzyczą o miłości do bliźniego, a robią coś zupełnie innego. Mnie to już nie dziwi. Słowa, które najbardziej mnie w życiu dotknęły usłyszałem właśnie od księdza.

silveira napisał/a:
Z całym szacunkiem dla wierzących, ale skoro Bóg jest taki nieomylny i sprawiedliwy, to dlaczego daje niektórym niewłaściwe ciała? Cóż jest winne małe dziecko, że trzeba je tak karać od samego początku jego życia? To jest niby sprawiedliwe?

Ja Ci mogę odpowiedzieć ale z perspektywy Własnowiercy nie wierzącego w Boga osobowego ;)

adsura22 napisał/a:
terrence napisał/a:
Jesteś wierząca - co masz przez to na myśli?
To, że chce mieć prawo wziąć ślub kościelny.

Przecież możesz, tylko nie w Kościele Katolickim. I nie wiem czemu masz z tym problem. Jest sobie instytucja jak KK i ustala ona sobie własne zasady (bo czemu nie, chyba może? jak każda instytucja, związek wyznaniowy, kółko zainteresowań itp.), skoro ich nie spełniasz to możesz najwyżej wziąć zabawki i zmienić piaskownicę. Ale jeśli jesteś chrześcijanką, to nie powinno być problemu, mamy dość duży wybór kościołów chrześcijańskich ;)
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 20:53   

wendigo napisał/a:
Mnie też zawsze rozwala takie: "jestem wierząca/wierzący, ale..."
Ja też jestem wierzący ale nie jestem chrześcijaninem, a tym bardziej katolikiem.
Zawsze jest jakieś ale...
wendigo napisał/a:
mamy dość duży wybór kościołów chrześcijańskich
Nie wiedział, że dziś istnieją kościoły bez żadnego odłamu... Widocznie mało jeszcze wiem o tym świecie.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-21, 21:13   

silveira napisał/a:
Z całym szacunkiem dla wierzących, ale skoro Bóg jest taki nieomylny i sprawiedliwy, to dlaczego daje niektórym niewłaściwe ciała? Cóż jest winne małe dziecko, że trzeba je tak karać od samego początku jego życia? To jest niby sprawiedliwe?


Bóg nie jest twórcą ciała, a duszy. Inaczej nie tłumaczylibyśmy tego całego procesu zapłodnienia itd :P Zawsze byłem zdania, że błąd typu ts powstaje na poziomie biologicznym, czyli niedopasowanie ciała do umysłu, duszy, czy jak kto woli. Więc nie można mówić o błędzie Boga ;)

adsura22 napisał/a:
To, że chce mieć prawo wziąć ślub kościelny.

Ja także. Jestem katolikiem i chcę wziąć ślub katolicki. Ale jest jak jest, to się raczej nie zmieni. Nie zmienia to faktu, że zamierzam ślubować dziewczynie przez Bogiem, po prostu bez obecności księdza ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-21, 21:29   

wendigo napisał/a:
Przecież możesz, tylko nie w Kościele Katolickim. I nie wiem czemu masz z tym problem. Jest sobie instytucja jak KK i ustala ona sobie własne zasady (bo czemu nie, chyba może? jak każda instytucja, związek wyznaniowy, kółko zainteresowań itp.), skoro ich nie spełniasz to możesz najwyżej wziąć zabawki i zmienić piaskownicę. Ale jeśli jesteś chrześcijanką, to nie powinno być problemu, mamy dość duży wybór kościołów chrześcijańskich ;)


AMEN. Nigdy nie zrozumiem tej całej walki o KK, śluby, zrozumcie, nie chcą was tam. Jak można się pchać do instytucji której książka wyraża jasne stanowisko na wasz temat. I jeszcze się oburzać że nie chcą go zmienić. Ich prawo, do zmiany płci nikt nie zmusza. A to separowanie wiary w Boga aka Jahwe od instytucji kościelnej jest żenujące. Wybieranie sobie które z dogmatów są prawdziwe. No ja naprawdę nigdy tego nie zrozumiem.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 21:54   

silveira napisał/a:
Z całym szacunkiem dla wierzących, ale skoro Bóg jest taki nieomylny i sprawiedliwy, to dlaczego daje niektórym niewłaściwe ciała? Cóż jest winne małe dziecko, że trzeba je tak karać od samego początku jego życia? To jest niby sprawiedliwe?
Bóg nie tworzy wszystkiego bezpośrednio, Bóg pozwala samoistnie tworzyć się wszystkiemu. (wyobraź sobie, że jest łańcuch Bóg stworzył początek, reszta to kolei rzeczy) Pewnie ktoś zapyta dlaczego Bóg pozwala istnieć cierpieniu?, dlaczego nic nie robi. Z perspektyw Ateisty, to jest jak powiedzieć, że wszechświat tworzy się na zawołanie. (teraz będzie trochę Chrześcijańskiej paplaniny)Każdy nosi w swoim życiu krzyż, by zostać zbawianym i być Szczęśliwy na tamtym świecie-po to jest wiara żeby wierzyć, a nie mieć sto procentowej pewność. Wtedy to nie nazywało by się wiarą.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-21, 22:28   

szczerze? nie chcę nikogo obrażać, ale kościół katolicki jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa, nazywać siebie katolikiem, to obraza, przyznanie się do ignorancji. kilka rozporządzeń KK, które przeczą wierze w Jahwe i Jezusa.
Jezus nie miał prawa zmieniać praw boskich i nie zamierzał tego robić > kk uznał nieomylność papieża i zgodność jego słów z wolą boską
bóg jasno zakazał czczenia obrazów rzeźb, niczego w niebie ani na ziemi pod groźbą srogiej pomsty do czwartego pokolenia(dla tych, co nie czytali biblii - jest to jedno z dziesięciu przykazań)>kk to zniósł na mocy wcześniej wymyślonego prawa w 726 r.
w księdze wyjścia bóg jasno powiedział, że ołtarz ma być kamieniem nieobrobionym, nietkniętym przez człowieka, bo będzie wtedy zbezczeszczony>kk się do tego nie stosuje.
przykazanie jasno mówi "pamiętaj o dniu sabatu aby go święcić" i jasno zakazuje podejmowania jakiejkolwiek pracy w ten dzień>kk "pamiętaj aby dzień święty święcić", a dniem świętym jest pamiątka zmartwychwstania, nie pamiątka stworzenia świata (sic!) ustalone przez cesarza Konstantyna w 321 roku.
715 r. - Wprowadzono modlitwy do świętych. - zaprzeczenie monoteizmu, obraza boga, złamanie przykazań bożych

długo można by wymieniać. jeśli uważacie, że organizacja skupiająca pewnie najwięcej złota na świecie, która ślubuje ubóstwo, organizacja przez lata zwalczająca wolność, równość i postęp, organizacja walcząca z edukacją zna jakąkolwiek drogę do prawdy, to musicie patrzeć z zamkniętymi oczami. kościół katolicki wymordował niezliczone ilości ludów i zniszczył ich kulturę, w tym kulturę Słowian, której próby odtworzenia po tym barbarzyństwie są dla historyków życiowa drogą drogą frustracji i zawodu, a kościół za to... przeprosił? jeśli byłoby w nich chociaż odrobina wiary to rozwiązaliby organizację i ruszyli przez świat boso by najpierw zrozumieć czego w ogóle chcą nauczać. tymczasem są typową faszystowska organizacją, ksenofobiczni, agresywni, zrzeszają swoich wiernych w poczuciu winy wmawiając im, że są jedynymi, którzy mogą dać im tych win odkupienie, a zależy im na tym, co osiągają i o co walczą; na władzy i bogactwie. prawdziwy chrześcijanin powinien im wybaczyć, bo nie wiedzą co czynią, ale nauczać, że chrześcijaństwo, to coś odwrotnego, konserwatyści zabili Jezusa za lewicowe poglądy. ci sami ludzie nazywają się teraz kościołem Jezusa, a cały czas chodziło im o władzę, od momentu, kiedy to cesarz Konstantyn postanowił, że pod znakiem krzyża udało mu się wygrać bitwę pod mostem mulwijskim i zauważył, że da się z zaraźliwej idei chrześcijanstwa zrobić silną organizacje z oddanymi wojownikami, której z resztą pierwszym poważnym dekretem była ekskomunika dla dezerterów w 314 roku.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-21, 22:34   

terrence napisał/a:
Jak można się pchać do instytucji której książka wyraża jasne stanowisko na wasz temat. I jeszcze się oburzać że nie chcą go zmienić.

Dokładnie o to chodzi. Dla mnie to tak jakby człowiek z IQ 100 protestował, że go nie chcą przyjąć do MENSY...

adsura22 napisał/a:
Każdy nosi w swoim życiu krzyż, by zostać zbawianym i być Szczęśliwy na tamtym świecie

To po co człowiek w ogóle pojawia się na tym skoro od początku chodzi o to co będzie robił na tamtym po śmierci? :P
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 22:57   

wendigo napisał/a:

To po co człowiek w ogóle pojawia się na tym skoro od początku chodzi o to co będzie robił na tamtym po śmierci?
Dlaczego ludzie są wszadzani do więzienia za kare, nie lepiej było, by to zrobić zanim popełnią jakiekolwieg przestępstwo? Dlaczego dzieci nie idą odrazu do szkoły średniej?
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-21, 23:11   

Myślę, że temat KK jest zbędnie tutaj podniesiony. Nikt się nie pcha do instytucji Kościoła, nawet zaznaczyłem w swoim poście, że będę ślubować swojej dziewczynie przy nieobecności księdza, który utożsamia tę instytucję. Nie o instytucję w naszej wierze chodzi, a przynajmniej w mojej. Potrafię odseparować od siebie wiarę i kościół jako organizację.

Także jestem zdania, że Kościół sam ustala swoje prawa, często niezgodnie z dogmatami biblijnymi. Też wielokrotnie wytykałem zawziętym katolikom, ślepo słuchających kazań, że nie wszystko co księża mówią jest wartościowe, nie wolno wszystkiego głupio słuchać.

Jestem katolikiem, ale to nie znaczy, że księdza uważam za najmądrzejszego, a Kościół za nieomylny, bo tak nie jest. Ksiądz to człowiek, Kościół to instytucja obecnie. Jestem też Polakiem, ale nie uważam, że Duda jest najmądrzejszy, a PiS nieomylny ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-21, 23:16   

Porównania nieadekwatne.
Ludzie nie idą od razu do więzienia za karę, bo może je wcale nie popełnią, a Ty piszesz że tu od początku niosą jakiś krzyż i chodzi o to co będą robić w następnym życiu.
Nie idą od razu do szkoły średniej, bo muszę się nauczyć wcześniej podstaw - ale znowu, Ty nie mówisz o jakiejkolwiek nauce, tylko że celem życia jest życie po śmierci.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-21, 23:16   

Ja powiem krótko: jak ktoś sobie chce wierzyć to niech wierzy, jak chce być katolikiem to niech będzie, ma do tego prawo. Byle mnie nie próbował "nawracać", bo dla mnie osobiście to nie ma sensu i w tym sensie moja opinia jest taka sama jak Terrence, Salamandry i Wendigo. Nic dodać, nic ująć.
A że artykuł śmiechowy... jak widać nie tylko Fronda ma bekowe artykuły :mrgreen: że o komentarzach nie wspomnę :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 23:39   

wendigo napisał/a:
Porównania nieadekwatne.
Ludzie nie idą od razu do więzienia za karę, bo może je wcale nie popełnią, a Ty piszesz że tu od początku niosą jakiś krzyż i chodzi o to co będą robić w następnym życiu.
Nie idą od razu do szkoły średniej, bo muszę się nauczyć wcześniej podstaw - ale znowu, Ty nie mówisz o jakiejkolwiek nauce, tylko że celem życia jest życie po śmierci.
Nikt nie mówił że celem życia jest - życie po smierći. To że lubisz nadimpretować rózne reczy-to jedno. Każdy ma krzyż, a to czy jest lekki czy ciężki? - To inna sprawa Nikt nie mówił, że Bóg daję cierpienie. Powala jemu istnieć Człowiek nie idzie odrazu na drugi swiat, bo jego czyny nie zostały osądzone, bo nie poznał cierpienia (Każdy z nas cierpi nawet bogaci, zdrowi, niektórzy bardziej - niektórzy mniej) Osobiście-uważam, że kłótnia między Chrześcijanami a Ateistami nie ma sensu, nie ważne ile Ateista będzie miał dowodów Wierzący zawsze znajdzie odpowiedź- i na odwrót. (Nie trzymam żadnej strony pisze, to w co wierze)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-22, 00:52   

Ok, może rzeczywiście była to z mojej strony nadinterpretacja ale temat wyszedł z pisania o cierpieniu i jak napisałaś o tym krzyżu to tak wyglądało jakbyśmy mieli z definicji cierpieć na tym świecie by być szczęśliwymi na tym drugim.
Swoją drogą ja nie jestem ateistą tylko widzę to trochę inaczej ;)
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 09:29   

wendigo napisał/a:
Ok, może rzeczywiście była to z mojej strony nadinterpretacja ale temat wyszedł z pisania o cierpieniu i jak napisałaś o tym krzyżu to tak wyglądało jakbyśmy mieli z definicji cierpieć na tym świecie by być szczęśliwymi na tym drugim.
Swoją drogą ja nie jestem ateistą tylko widzę to trochę inaczej ;)
Przepraszam, następnym razem, jak będę pisać w przenośnie, itp. To postaram w nawiasie się tłumaczyć o co chodzi? : :oops:
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-22, 11:51   

adsura22 napisał/a:
Każdy z nas cierpi nawet bogaci, zdrowi, niektórzy bardziej - niektórzy mniej

A to jest prawda, i z tym to się chyba zgodzi każdy, bez względu na wiarę. Ale czy bardziej i mniej? Moim zdaniem niekoniecznie powinno się porównywać :o jeden ma ciężką chorobę, inny jest ts, jeszcze innemu umrze matka, ojciec, dziecko, małżonek, czy nawet chomik - każdy przeżywa to po swojemu, ale i każdy w takiej sytuacji cierpi.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 13:59   

silveira napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Każdy z nas cierpi nawet bogaci, zdrowi, niektórzy bardziej - niektórzy mniej

A to jest prawda, i z tym to się chyba zgodzi każdy, bez względu na wiarę. Ale czy bardziej i mniej? Moim zdaniem niekoniecznie powinno się porównywać :o jeden ma ciężką chorobę, inny jest ts, jeszcze innemu umrze matka, ojciec, dziecko, małżonek, czy nawet chomik - każdy przeżywa to po swojemu, ale i każdy w takiej sytuacji cierpi.
No to zależy od rożnych czynników, np stanu psychicznego osoby. Niektórzy przeżywają bardziej niektórzy mniej. W tym przypadku mówimy o cierpieniu psychicznym. No a cierpienie fizyczne, nie powiesz mi, że ten kto kto się uderzy w rękę cierpi bardziej - niż taki co złamie nogę :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-22, 17:33   

Noo ja myślę, że to jeszcze zależy od indywidualnej wrażliwości na ból :P Ja np. słyszałem często od ludzi, że ból zęba to najgorszy rodzaj bólu, no a mnie bolał ze dwa razy w życiu ząb i chociaż bolały one na tyle mocno, że z czasem umierały, to nie pamiętam jakiegoś szczególnie mocnego bólu i w życiu bym nie powiedział, że to najgorszy ból. Co innego jelita przy IBS... (
_________________
 
 
Sasha
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-22, 20:50   

Szczerze, w ogóle mnie to nie dziwi. Jeśli chodzi o kościół to to jest norma. Smutne, no ale cóż..... Bardziej mnie wnerwia fakt, że niewyedukowani ludzie słuchają i wierzą w to co kościół mówi o transseksualizmie, homoseksualizmie itd.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-22, 21:32   

Mnie bardziej martwi, że robią to ludzie wyedukowani.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 21:56   

Charlie napisał/a:
Mnie bardziej martwi, że robią to ludzie wyedukowani.
Ludzie z Wyedukowani z wiedzą na temat, transseksualizm, homoseksualizm? bo sądzę żeby chodziło o wiedzę ogólną... bo, to nie ma nic wspólnego.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-22, 22:25   

Mówię o ludziach wyedukowanych zarówno naukowo, jak i zaznajomionych z pojęciami ts itd. Obecnie wiele osób już wie czym jest transseksualizm i homoseksualizm, nie oszukujmy się. Oni po prostu nie dopuszczają do myśli, że tacy ludzie naprawdę są i nie chcą ich nawet rozumieć. Z jednej strony trudno się dziwić czemu nie rozumieją, skoro nikt tak naprawdę nie potrafi wytłumaczyć przyczyny transseksualizmu, ale z drugiej... to jest po prostu kwestia egocentryzmu zapewne.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 22:37   

Charlie napisał/a:
trudno się dziwić czemu nie rozumieją
Masz rację, nie da się zrozumieć transseksualizmu - nie będąc transseksualistą. Myślę, że zrozumienie nie jest tak potrzebne. Ja nigdy nie zrozumiem, np Ateistów bo nim nie jestem. bardziej potrzebny jest szacunek i tolerancję, i to wystarczy:)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 22:48   

Charlie napisał/a:
wytłumaczyć przyczyny transseksualizmu

wytłumaczenie przyczyn mogłoby pomóc, powiadasz?...
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-22, 23:28   

Tak, dla ludzi rozumnych. Jeśli znamy przyczynę, to wiemy, że to nie są wymysły jednostek, mamy dowód. Ale nie znamy przyczyny i Ci ludzie, którzy akceptują ts opierają się jedynie na wierze w to, że czujemy jak czujemy i nic nie zmyślamy. Opierają się tylko na tym co mówimy, bo żadne badania nie wykazują patologii. Dowód dla wielu ludzi jest bazą do akceptacji czegokolwiek.

Poza tym... nie mówię o zrozumieniu jako całkowitym odczuwaniu jak ts. Chodzi mi raczej o zrozumienie, że tacy ludzie są i są normalni, ale cierpią, że to jest faktycznie pewna nieprawidłowość, a nie widzi mi się.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-22, 23:30   

DeadSally napisał/a:
Charlie napisał/a:
wytłumaczyć przyczyny transseksualizmu

wytłumaczenie przyczyn mogłoby pomóc, powiadasz?...


:roll:
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10