Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
podzial lgbt
Autor Wiadomość
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-04, 09:52   podzial lgbt

Nadal nie wierze ze ktos mogl to napisac.usa today
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-04, 10:58   

Cytat:
Unlike members of the trans community, who are working against their biology and trying to change who they are physically, gay or lesbian people are trying to be nobody but themselves.


A transseksualisci nie staraja sie byc po prostu soba?! :shock:

Co za glupoty. To w takim razie powinny byc osobne szatnie dla homoseksualistów wszelkiej plci, bo przeciez beda sie podniecać i przyprawiac innych uzytkownikow o dyskomfort.
A jak ktos jest niebinarny i biseksualny to co ma zrobic? Moze izolatki dla takich? Swoja droga niektórzy ludzie to chyba maja nasr...ne we lbie do tego stopnia, ze mysla ze dla każdego jednego sa atrakcyjni...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-04, 11:39   

Geje siedzieli sobie w Stonewall Inn, śmiali się z transwestytów i mk, nie przeszkadzało im że Policja ich prześladuje, bo im było wygodnie.

Że też mnie to nie dziwi.

Musimy stworzyć prawdziwie egalitarny ruch, nie liberalne LGBT, w którym rozbijemy te wszystkie stosunki przemocy mężczyźni > kobiety, cis > trans, binaryzm > niebinaryzm itd. który będzie od początku zdefiniowany jako ruch równościowy i inkluzywny.
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2016-03-04, 12:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-04, 11:44   

Jaka szkoda ze jestem biseksualny. ;)

Btw, gay or lesbian. Bi nie chca byc soba. ;) W ogole w komentarzach bylo sporo tekstow nt LG vs T. O B zapominano notorycznie.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-04, 13:07   

Po prostu nie rozumiem tej awantury o łazienki:
- Przecież i tak człowiek na ogół się załatwia w kabinach.
- Emka, gdyby nawet chciała się załatwić po męsku, nie skorzysta z pisuaru, bo w damskiej toalecie go nie ma.
- Kaem też nie skorzysta z pisuaru, bo nie będzie chciał manipulować przy kimś sikadłem i raczej pójdzie do kabiny.
- A transwestyci w damskich łazienkach wydają mi się jakimś mitem, zresztą i do nich odnosi się przecież kwestia tego, że w damskiej nie ma pisuaru.
Więc o co do cholery ta awantura?
Kwestię szatni mogę jeszcze zrozumieć, ale dla mnie jako osoby wstydliwej i aseksualnej zawsze było jasne, że "uczciwa" szatnia musi dawać możliwość przebrania się bez nagości przy kimś. Od szóstego roku życia nie rozbieram się nawet przy najbliższej rodzinie i zawsze byłam jakoś w stanie skorzystać z szatni (choć owszem, może nie w najhigieniczniejszy sposób - np. nigdy nie brałam prysznica po szkolnym wuefie, bo nie byłabym w stanie, dopiero jako osoba dorosła mogę po uprawianiu sportu spokojnie wziąć prysznic we własnym domu).
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-04, 13:22   

Cytat:
Po prostu nie rozumiem tej awantury o łazienki

przypisz mk wszystkie negatywne i zdemonizowane obrazy męskości to zobaczysz o co w tym chodzi ;)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-04, 17:15   

Belial napisał/a:
Nadal nie wierze ze ktos mogl to napisac

Ale chodzi ci o co? O ten cytat Armanda z kolejnego postu? Bo o rozłące L i G od T to pisała nawet Nemi na swoim blogu w "Sense8"
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-03-05, 02:34   

zgadzam sie z Arisu, ja znam kilka osob ktore tolerują osoby homo ale juz ts wydaje im sie co najmniej dziwne/chore itp. i zkolei spotykam tez czesto (a w zasadzie nawet duzo czesciej) osoby ktore rozumieją i tolerują ts ale gejow nie lubią
to cale lgbt a w zasadzie caly skrot to chyba LGBTQIA to troche jak wrzucenie wszystkiego co nie cishetero do jednego wielkiego wora z napisem "inni", to tak jakby wrzucic wszystkich murzynow chinczykow arabow indian i eskimosow do jednego wora "kolorowi" bo nie są biali :D
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-05, 04:19   

Ale ja jestem biseksualnym transem. Jak mam oddzielic jedno od drugiego?

W cis/het normie uswiadomienie sobie tego wymaga pewnego zachodu, uswiadomienia sobie tego i proces jest podobny czy lgb czy t. Porownanie z rasa jest nietrafione poniewaz rase widac na pierwszy rzut oka poza tym "biali" nie sa wiekszoscia na swiecie. Ja po swoich znajomych widze wyraznie - ci z kregu lgbt zupelnie inaczej reaguja bedac cisami.

Mam znajoma z pracy ktora jest ok z lgb a nie jest ok z t. Moze za jakis czas jak sie dowie zmieni zdanie. Dlaczego fakt ze cisy/het czegos czesto nie ogarniaja ma miec wplyw na spojnosc grupy?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-05, 04:37   

Armand napisał/a:
Swoja droga niektórzy ludzie to chyba maja nasr...ne we lbie do tego stopnia, ze mysla ze dla każdego jednego sa atrakcyjni...

Chciałbym mieć tak wysokie poczucie własnej wartości :mrgreen:

Emu napisał/a:
Po prostu nie rozumiem tej awantury o łazienki

Ja też nie. Skoro jest taka awantura, to może po prostu zrobić wszystkie unisex i spokój. Kobiety i tak pójdą do kabin - jak i każdy inny czujący się niepewnie. Przecież nawet w publicznych toaletach nikt się do naga przed innymi nie rozbiera, więc no na prawdę bez przesady...

Emu napisał/a:
np. nigdy nie brałam prysznica po szkolnym wuefie, bo nie byłabym w stanie,

U nas nawet nie było takiej możliwości, na szczęście :P

Arisu napisał/a:
Ja osobiście byłabym zadowolona z rozdziału LGBT na dajmy na to, LGB i TI. Nie mylono by homoseksualności z transpłciowością itd.

Dla przykładu, gdy spotykam kogoś to mówi "no ja toleruję/nie toleruję LGBT". Ja osobiście nie czuję się częścią LGBT, bo z homoseksualnością mam tyle wspólnego, co Kaczyński ze Stonogą i ogółem krytykuję działania ruchu LGBT. Także ten teges... tak to wygląda.

Ale jak się jest dwiema literkami, to już jest większy problem. Dlatego ja nie jestem za rozdzieleniem a gdyby miało nastąpić, działałbym raczej po stronie LGB, bo to mi jest bliższe i ważniejsze dla mnie.
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-03-05, 23:21   

Belial napisał/a:
Ale ja jestem biseksualnym transem. Jak mam oddzielic jedno od drugiego?
Porownanie z rasa jest nietrafione poniewaz rase widac na pierwszy rzut oka poza tym "biali" nie sa wiekszoscia na swiecie.


sadze ze jakby policzyc wszystkich homo, bi, aseksualnych, inter, wszelkiego rodzaju transplciowosc (tv, tg, itp) oraz wszystkie osoby niebinarne, nieczujące sie zadną plcią oraz wszystkich ts, to niewiem czy by to byla az taka straszna mniejszosc w porownaniu do cis/hetero, kto wie moze nawet 50/50 ;) a moje porownanie do bialych nie bylo w sensie wiekszosci a w sensie ze biala rasa uwazala sie zawsze za lepszą, a kolorowych za gorszych, tak samo cis/hetero uwaza sie za "norme" a wszelkie odmiennosci za dziwactwa, zboczenstwa itp.
jezeli ktos jest ts homo lub ts bi i chce sie utozsamiac z calą grupą lgbt to przeciez zupelnie spoko, ale są tez osoby ts hetero ktore nie bardzo chcą sie bratac z osobami lg i mysle ze takich tez trzeba zrozumiec. osobiscie mi to obojetne czy ta grupa zostanie rozdzielona czy nie, czy powstaną jeszcze inne jakies wersje, w sumie jak komus nie odpowiada to niech poprostu w zyciu takiej grupy nie uczestniczy i tyle ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11