Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
HRT a alkohol
Autor Wiadomość
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-02-19, 17:30   HRT a alkohol

Witam wszystkch!

Czy ktoś z was ma jakieś dane na temat wplywu alkoholu podczas hrt? Wszedzie jest napisane, ze to nie zdrowe i bla bla bla... co akurat jest logiczne. Gin i rum to nie witaminy. Pytam o jakies realne efekty ubiczne mieszania Androcuru i estradiolu w plastrach. Lubię sobie dac w dyńke dość czesto i mocno, ale nie oszukujmy sie, wątrobe mamy tylko jedną. ;)

Dzięki za wszelkie realne info.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-19, 18:31   

Alkohol uposledza przyswajanie hormonow. Tyle wiem. No jeszcze poza tym koaguluje bialko, wiec chlansko sprawia ze powolo scinasz sie jak jajko na patelni.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-02-19, 19:04   

Nie powiedziałbym, że koaguluje białko, nie takie stężenia w organizmie, ale na pewno prowadzi do włóknienia wątroby przy dużych ilościach. Poza tym estrogeny zwalniają metabolizm alkoholu w organizmie, więc zatruwasz się dłużej.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-19, 19:27   

hormony jak wiekszosc innych lekow zreszta mają toksyczny wplyw na watrobe, mniej lub bardziej ale maja, podobnie jak na trzustke dlatego u niektorych rozwija sie np cukrzyca polekowa, jesli do tego dolozymy wieksze ilosci alkoholu to za pare lat Twoja watroba i trzustka bedą Ci bardzo wdzieczne :P
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-02-19, 20:02   

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Po długim reaserchu wkońcu znalazłam garść jakiś sensownych informacji.

Cytat:
It may not just be alcohol that increases the risk of breast cancer—it could be hormone replacement therapy HRT plus alcohol, according to research published in the International Journal of Cancer (March 2008). Women taking oral estrogen who had one or two alcoholic drinks a day increased their breast cancer risk by three times that of women who neither drank nor took HRT. Those who took HRT and had more than two drinks a day increased their risk to five times that of those who ingested neither HRT nor alcohol.

Researchers followed 5,000 Danish women for 20 years and surveyed them on their HRT and alcohol use. Over the two decades of the study, 267 developed breast cancer.

Alcohol and HRT both increase estrogen levels. Together, they are deadly. And, while estrogen does not fuel hormone-receptor-negative cancer, it can be a factor in the earliest formation of the disease.

And the fabulous news for folks like me who miss their martinis—drinking without HRT did not increase the breast cancer risk. I am not ready to hit the bottle in celebration, because this is just one study, but I am encouraged.

So the best approach is to limit both alcohol (fewer than four drinks a week) and the length of time you are on HRT. If you need HRT to improve your quality of life, try alternative forms—I’ve mentioned this in previous posts, but here’s a reminder of what the National Cancer Institute recommends:
 regular exercise
 a diet rich in fruits and vegetables and low in fat
 limited alcohol
 no smoking
 flaxseed, whole grain cereal, and legumes

Vitamin D supplements and calcium can limit loss of bone mass.


No coż, trza się wziąć za siebie. Nie ukrywam, ze będe tęsknić za Bacardi. ;)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-19, 21:52   

Przecież nikt Ci nie zabrania pić Bacardi :P Po prostu w dużo mniejszych ilościach i z głową pić.
Alkohol nie jest również dobry dla 'zdrowych' osób, więc… ;)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-19, 23:53   

Niski Grabieżca nawet chyba na ask'u komuś pisał, że alkohol można pić jak jest się na HRT. Tylko chyba nie w tak dużych ilościach.

Chyba, że on odpowiadał na pytanie kogoś : "Grabieżco pijesz alkohol?" odpowiedział chyba, że czasem jakoś tak już nie pamiętam :P

Jak byś nie wiedziała Grabieżca jest k/m.
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-02-20, 16:11   

Chyba nawet na samej ulotce Androcuru jest napisane, że należy ograniczyć alko, bo osłabia działanie leku :P Nie pamiętam już dokładnie, ale ogólnie czytałam w wielu miejscach, że sie nie powinno albo nie wolno wręcz, bo sra ta ta ta. Mam tyle szczęścia, że albo się dławię, a dymem tytoniowy duszęi kaszlę strasznie :P Więc organizm chyba sam zadecydował, że nie pozwoli :P
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2016-02-20, 17:53   

Nie wiem czy to ma związek ze sobą, ale ja po pierwszym strzale na drugi dzień dosyć dużo wypiłem, skutkiem tego był 3 dniowy kac i wymiotowanie na drugi dzień, gdzie nigdy mi się to nie zdarzyło.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-21, 00:08   

Z alkoholowych doświadczeń przy HRT zauważyłam, że szybciej można się upić - także i mniej alko trzeba wypić. Nie wiem czy to na pewno z hrt jest spowodowane czy tym, że pije tak pare razy na rok..
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-21, 13:47   

Nadiyah napisał/a:
Z alkoholowych doświadczeń przy HRT zauważyłam, że szybciej można się upić - także i mniej alko trzeba wypić.

Logiczne, skoro na HRT metabolizm transkobiet upodabnia się do metabolizmu ciskobiet, a te - jak wiadomo - upijają się szybciej.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-22, 21:50   

Szczerze mówiąc trudno mi zrozumieć, co większości ludzi podoba się w alkoholu. Smak - moje kubki smakowe upierają się, że wręcz bardzo przykry. Zmiana nastroju... cóż, pijana nigdy nie byłam, nigdy nie zdołałam nawet przełknąć ilości stwarzających takie ryzyko, ale na widok pijanych ludzi i ich durnych zachowań jestem szczerze przekonana, że NIE chcę znajdować się w takim stanie. Więc podane zalecenia dietetyczne dla mnie mogłyby mieć postać "no alcohol" i to akurat nie stanowiłoby dla mnie żadnego wysiłku.


Super, a jaki to ma związek z tematem HRT? To nie pogaduchy. /Ryu
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2016-02-22, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
redorov
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-25, 14:17   

AlicjaNL napisał/a:
Lubię sobie dac w dyńke dość czesto i mocno

I bez zażywania leków jest to szkodliwe.

Jeśli pije się okazjonalnie tj. najwyżej co kilka(naście) dni parę piw, wino, wermuta, kieliszek wódki albo szklaneczkę whisk(e)y to szkód nie będzie. Jeśli pijesz częściej, to Twoja wątroba o sobie przypomni, szybciej jeśli bierzesz leki.
_________________
Tró Antycudak
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-25, 15:10   

Cytat:
Super, a jaki to ma związek z tematem HRT? To nie pogaduchy. /Ryu

Popieram a dwa co to ma do decyzji innych?
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2016-02-26, 05:53   

Jako nadworny alkoholik odpowiem.

Większe ilości alkoholu pite regularnie (dla ciebie, nie w normach. W normach Polskich, moje picie wina po 2 duże lampki przez 4 dni w tygodniu, nie jest niczym specjalnym.) do stopnia wypracowania rutyny bądź pite nagle do zaburzenia organizmu (półlitrówka wódki) wpływają na wszystkie leki regulujące pracę organizmu.

O ile pamiętam, na HRT wszelakie używki osłabiają działanie bowiem nie jest to standardowa praca danego ciała. Tak więc, okazjonalne picie czy palenie jest okej, ale rutynowe zaburza działanie hormonów.
_________________
[/justify]

[/center]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11