Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o seksuologów.
Autor Wiadomość
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-14, 20:23   Pytanie o seksuologów.

Czy Liber robi badania : kariotyp, badanie czy się nie ma guza mózgu to jest chyba tomografia. A jak nie robi to czy się da go namówić i zrobić te badania przed hormonami? Czy iść na tą np. tomografie na NFZ przed pójściem do Libera ? Ogólnie nie wiem czy do tego Libera jeździć, bo mieszkam 60 km od Łodzi. Dużo jest u niego wizyt jak da na początku hormony?

Nie wiem czy już lepiej nie iść do tej Robachy. Koszty są takie same jak u Libera ? Czy ona robi więcej badań i są większe ? Badania się da też u niej na NFZ. Długo się na nie czeka? Wiem, że ona też przyjmuję na NFZ. Długo się czeka u niej na wizytę ?

Pisze ten post, bo jak mama już się zdecyduję to może powie do jakiego chce seksuologa iść. Chce wiedzieć po prostu gdzie iść.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-14, 22:22   

Nie byłem u Libera, ale z forum zdążyłem się dowiedzieć, że na pierwszej wizycie daje recepte na hormony, i skierowanie na badania. Receptę wykupujesz jak już wyniki badań masz (wyobrażam sobie, ze tak najlepiej).
Na NFZ nikt Ci tomografii nie zrobi "BO TAK CHCESZ". Musisz mieć skierowanie od lekarza, co dla robiących tomografię oznacza wystarczająco ważny powód. Mi nawet po utracie przytomności w kiblu nie chcieli tomografii zrobić, a miałem stłuczenia w kilku miejscach na czaszce i ciele, więc musiałem się poobijać o wszystkie możliwe kanty (i co dla mnie najbardziej zagadkowe, zawsze mam siniaki nie po tej stronie ciała, która, analizując prawa fizyki, powinna była wyrżnąć przy upadku :shock: )

Liber nie będzie Ci też niczego wciskał i do niczego go nie musisz namawiać. Chyba zna procedurę, nawet jeśli robi to trochę po swojemu.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-14, 22:36   

Armand napisał/a:
Na NFZ nikt Ci tomografii nie zrobi "BO TAK CHCESZ". Musisz mieć skierowanie od lekarza


Nie da się od Libera dostać skierowania ? A da się za to badanie zapłacić i po prostu cię puszczą ? Ogólnie nie wiem czy bym zapłaciła.
 
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-14, 22:39   

Może ktoś się wypowie co do Robachy ?

np. Ona wytłumaczy problem ts rodzicom za darmo(NFZ) ? Czy trzeba zapłacić ? I dobrze ogólnie wytłumaczy ?

Coś właśnie słyszałam, że ma w ofercie rozmowę z rodzicami na ten temat.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-14, 23:14   

Claudo napisał/a:

Nie da się od Libera dostać skierowania ?



Armand napisał/a:
Nie byłem u Libera, ale z forum zdążyłem się dowiedzieć, że na pierwszej wizycie daje recepte na hormony, i skierowanie na badania.


Właśnie to napisałem, że ON - LIBER da Ci skierowanie na badania. Nie wiem jak to jaśniej napisać. Mam narysować komiks?

Napisałem, że tomografii nie zrobią Ci jak nie masz skierowania, czyli jak przyjdziesz do szpitala i powiesz, że chcesz tomografię, bo jesteś tak naprawdę kobietą, to Ci pokażą drzwi i to będzie ta optymistyczna wersja zdarzeń.

Claudo napisał/a:
? A da się za to badanie zapłacić i po prostu cię puszczą ?


Z tego co pamiętam to 10 lat temu tomografia kosztowała 1000zł. Teraz pewnie więcej. No chyba, że cud się stał i staniała (takie cuda się w Polsce nie zdarzają raczej).

Claudo napisał/a:

np. Ona wytłumaczy problem ts rodzicom za darmo(NFZ) ? Czy trzeba zapłacić ? I dobrze ogólnie wytłumaczy ?


Jak Robacha przyjmie Cię z NFZ to rodzice też pewnie nic nie będą płacić. Nie sądzę, żeby źle wytłumaczyła skoro robi to od lat z wystarczająco dobrymi wynikami, żeby do niej pielgrzymki jeździły.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-14, 23:15   

Co do tomografii, to może być tak, że nawet jeśli będziesz gotowa zapłacić, i tak będziesz musiała mieć skierowanie od jakiegoś lekarza. Na szczęście nie jest to badanie bardzo drogie, da się zwykle je znaleźć w granicach 200 zł.

Jeśli uda Ci się przekonać lekarza do wypisania Ci skierowania na NFZ, oczywiście będzie trzeba trochę poczekać - pierwszeństwo mają pacjenci z rozpoznaniem onkologicznym.
 
 
 
moonchild
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 126
Wysłany: 2016-02-14, 23:35   

Ja nie robiłam tomografii, żadnych okulistów, ani innych tego typu badań, które wypisane są na Niebieskiej Stronie. Podstawowe badania krwi i kariotyp. Tyle.
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-15, 00:25   

Ja myślę, że jak mama będzie mówiła nadal, że mam urojenia to iść najpierw do Robachy, żeby pogadała z nią na NFZ, a później jak dla niej nie będa już to urojenia do Libera. Chyba da się tak ? Czy znacie nie wiem lepszego psychologa do tego, który na NFZ tak zrobi w Łodzi? Wiem , że Robacha by ze mną najpierw porozmawiała, a później z mamą.
 
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-02-15, 01:00   

Claudo, strasznie namotałaś teraz.
Liber jest seksuologiem, a nie psychologiem, nie jest z Łodzi i nie przyjmuje na NFZ, w dodatku nie wiem jak to wygląda u niego z osobami nieletnimi.
Pani Robacha zaś przyjmuje w Łodzi, jest na NFZ i w ramach kompleksowego diagnozowania jeśli zajdzie taka potrzeba dostaniesz od niej wymagane skierowania na wszystkie potrzebne badania w tym do psychiatry, na tomografy, kariotypy, okulisty itd itd.
Czas oczekiwania na wizytę do niej na NFZ, to kilka m-cy, więc im szybciej się zarejestrujesz na wizytę, tym szybciej pójdziesz.

Ostatnio u niej pełną diagnozę robiła forumowa koleżanka Arisu, więc napisz może do niej prywatną wiadomość z zapytaniem, czy byłaby taka uprzejma i opisała Ci w konkretach jak wygląda cała ścieżka diagnostyczna, gdzie i jakie badania robiła, ile czekała, czy płaciła i za co.

.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-15, 01:01   

Kombinujesz i kombinujesz ;) Może lepiej idź do Robachy rzeczywiście - tak, ona może wytłumaczyć rodzicom, tym bardziej jak jesteś niepełnoletnia. I zrobi wszystkie badania jeszcze zanim da hormony (przed 18 pewnie nie da), a Liber to tak jak moonchild pisze.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 02:35   

Claudo napisał/a:
Nie da się od Libera dostać skierowania ?
Da się, w poradni genetycznej w Krakowie. Ale tylko jak jesteś osobą interseksualną. Bez potwierdzonego IS, nie dostaniesz. Ale mimo skierowania i tak musiałam sama płacić.

Claudo napisał/a:
Czy Liber robi badania : kariotyp, badanie czy się nie ma guza mózgu to jest chyba tomografia. A jak nie robi to czy się da go namówić i zrobić te badania przed hormonami? Czy iść na tą np. tomografie na NFZ przed pójściem do Libera ?
Nie robi. Daje listę z wymaganymi badaniami. Z jakiś powodów jest też na tej liście test na HIV - czego nie ma prawa wymagać. Tomografia, to co innego, nie ma tego na niebieskiej stronie. Miałam tomografię robioną na NFZ, bo miałam wypadek i byłam w szpitalu, prywatnie jest odpłatna. Jeżeli mogę radzić, to sobie Libera daruj.

Armand napisał/a:
Liber nie będzie Ci też niczego wciskał i do niczego go nie musisz namawiać.
Nie całkiem, znając życie będzie wymagać nagich zdjęć do jego prywatnych badań, do czego nie ma prawa, a i tak to sobie robi. Karygodne.

Myślę, że Robacha będzie lepsza. Bo podchodzi do tematu rzetelnie z tego co mi wiadomo, jest bliżej, na NFZ i z pewnością będzie potrafiła wytłumaczyć to Twoim rodzicom w przyzwoity sposób.
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-15, 19:41   

Ogólnie jak już to chyba pójdę do Robachy. Nie specjalnie mi się chce wydawać na wyjazdy do Warszawy chyba, że będzie kasa albo się tam wyprowadze jak będę miała 18 lat, wynajme coś. Chyba, że ruszy to wcześniej. To się zobaczy, czy Robacha, czy Liber. Zależy wszystko od pieniedzy i od tego do kogo mama mnie puści oraz od tego czy będę pewna, Liber tylko 100% pewnosci. Ja uważam, że jestem pewna, ale wszystko zależy od sytułacji.

U Robachy jest plus, że na NFZ. U Robachy koszty są mniejsze. Pewnie tak, bo jest na NFZ.
 
 
 
Lucy Kowalska
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 21:14   

co kraj to obyczaj
ja z zebranych przeze mnie wieści też odradzałabym Libera.
natomiast ja robię tranzycję w Poznaniu. Wizyty u seksuologa i psychologa płatne.
kariotyp płatny
rtg na siodło tureckie skierowanie od rodzinnego za darmo
badanie dna oka jak wyżej
wszystkie badania laboratoryjne związane z morfologią itp jak wyżej
wszystkie badania hormonalne płatne
wizyta u neurologa skierowanie od rodzinnego za darmo
EEG płatne, nie dostałam skierowania
Rezonans magnetyczny za darmo, dostałam skierowanie termin lipiec tego roku
leki androcur odpłatność 30 % NFZ
estraderm odpłatność 100 %

Wszystkie skierowania od rodzinnego dostaje na moją prośbę w/g zalecenia mojej seksuolog prowadzącej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9