Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
WDŻ "zaburzenia tożsamości płciowej"
Autor Wiadomość
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-08, 22:11   WDŻ "zaburzenia tożsamości płciowej"

Miałam dziś lekcje "WDŻ" Tematem było "zaburzenia tożsamości płciowej" Pani kazała wymieniać, klasie, zaburzenia tożsamości płciowej uczniowie wymieniali takie zaburzenia jak, Homosekssualizm, Transwestytyzm, Obnażanie publiczne, Masochizm. Według Nauczycieli było, wszystko dobrze - Ja sobie myślę What tha fu ... co to za lekcja. Czy to są zaburzenia tosamości płciowej? Ja tak nie uważam. nie mam racji? A może to uczniowie i nauczycielka są zacofani? Nie mam pojęcia?

________________________________________________________
Jeśli pojawił się błąd ortograficzny czy innego rodzaju, Bardzo prepraszam.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-08, 22:19   

myślę, że może być tak, że oni sami czują, że mają jakieś zaburzenia tożsamości płciowej, więc próbowali je tak nazwać
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-02-08, 22:34   

Masz rację, to nie są zaburzenia tożsamości płciowej.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-08, 23:23   

adsura22 napisał/a:
Homosekssualizm, Obnażanie publiczne, Masochizm
Czy to są zaburzenia tosamości płciowej?

Nie.

adsura22 napisał/a:
A może to uczniowie i nauczycielka są zacofani?

Nie zacofani, tylko w ogóle niekompetentni w temacie.
Zacofaniu to by mogli być, jak by twierdzili np., że onanizm wywołuje ślepotę :p
_________________
Freja Draco
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-02-08, 23:24   

Technicznie rzecz biorąc transseksualizm jest zaburzeniem tożsamości płciowej - tyle, że inteligentny nauczyciel nie zestawi tego z oczywistymi dewiacjami okroju ekshibicjonizmu. Które maja się nijak do problemów z identyfikacją płciową.

Ale spoko, u mnie w gimbazie WDŻ prowadziła nauczycielka religii. Próbowała nas przekonać, że ludzie którzy się onanizują kończą jako dewianci i chorzy psychicznie :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-09, 04:33   Re: WDŻ "zaburzenia tożsamości płciowej"

adsura22 napisał/a:
Homosekssualizm,

Nie jest żadnym zaburzeniem.

Cytat:
Transwestytyzm,

transwestytyzm, transseksualizm itp. są zaburzeniami tożsamości płciowej

Cytat:
Obnażanie publiczne, Masochizm.

A toto już z płcią nie ma nic wspólnego. I raczej są to preferencje i nie wiem czy zaburzeniami można nazwać (no może ekshibicjonizm?)

Tylko żeby było jasne: ludzie często uważają, że jak coś jest "zaburzeniem" to człowiek nim dotknięty to jakiś zboczeniec i w ogóle zło wcielone, co jest przecież bzdurą. Jak ludzie mają np. zaburzenie wchłaniania żelaza, to przecież też ich nikt z tego powodu nie potępia :P tylko leczy to żelazo uzupełniając - normalna procedura medyczna. Tak samo w przypadku np TS - leczy się nas poprzez korektę płci byśmy już zaburzenia nie mieli :)
Zaburzenia takie czy inne po prostu czasem się ludziom przytrafiają.
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-09, 06:57   

Abstrahując od tego co oni w klasie mówili, to czy Ty coś nie powiedziałaś w tej sprawie żeby jakoś to "naprawić"?
Btw - pewnie reakcja była prześmiewcza na te wszystkie 'zaburzenia tożsamości płciowej'?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-02-09, 08:00   

Masochizm to fetysz i ekshibicjonizm to parafilia, z tego worka co pedofilia, czyli choroba. W życiu nie posłałabym dziecka do szkoły w tym kraju. Co za nieuki! Proponuję napisać do kuratorium, szczególnie, że jesteś osobą z zaburzeniami tożsamości płciowej jesteś narażona na dodatkową dyskryminację z racji na nieodpowiednią edukację, a nauczanie, że homoseksualizm jest zaburzeniem, lub chorobą jest szerzeniem homofobii, nieprawdziwych przekonań i dyskryminacji ze względu na orientację. Ta osoba nie powinna mieć prawa uczyć!
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-09, 08:35   

Od razu kurator... Wystarczy najpierw uświadomić klasę, że nic nie wiedza, a jak to nie pomaga to do dyrektora z informacją, że rozszerzają złe informacje. Kurator to raczej ostateczność...
Zreszta jak by nie patrzec takie nauki o 'tożsamosci jako homo', to tak jak by nauczycielka nauczała, że ziemia jest płaska i to słońce kręci sie wokół niego...
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-09, 09:02   

Jak nauczycielka od WDŻ-u czytała jakie tematy będziemy przerabiać to oczekiwałam, że coś będzie o zaburzeniach. Szkoda w sumie, że nie będzie tego tematu chyba, że nie usłyszałam. Też nie wiadomo jak by ta lekcja wyglądała. Jestem w gimnazjum w 3 klasie. Aż mam ochotę, żeby przynieść do szkoły prezentacje o ts i it, ale nie wiadomo czy to by było z sensem i wiadomo ta depresja związana z ts. Reakcja kolegów/koleżanek. W sumie 5 osób na fb lubi Conchitę, ale tylko jedna z klasy...

A co do nauczycielki religii to mam taką co niby mówi, że jak coś się robi dla zdrowia to to nie jest "grzech". Tylko ciekawe jak bym przyszedł/przyszła do szkoły już jako nastolatka co by się stało...
 
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-02-09, 09:07   

Zaproponuj prezentacje w ramach jakiejś dodatkowej oceny. Zawsze takim 'podstępem' możesz nauczyć klasy / dowiedziec sie ich reakcji na ten temat ;)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-02-09, 09:14   

Nadiyah napisał/a:
Zaproponuj prezentacje w ramach jakiejś dodatkowej oceny


W sumie jak bym musiała już zacząć w gimnazjum to można tak zrobić. Zobaczy się czy będzie zrozumienie czy śmiech. Ja tam już wyobrażam sobie jak pokazuję Kim Petras to wszyscy zdziwieni, że to niemka i w ogóle. Ogólnie w mojej klasie nie lubią niemiec, mówią, że wszystkie niemki są nie ładne. W wiekszości chłopacy.
 
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-09, 09:31   

salamandra napisał/a:
Proponuję napisać do kuratorium, szczególnie, że jesteś osobą z zaburzeniami tożsamości płciowej jesteś narażona na dodatkową dyskryminację z racji na nieodpowiednią edukację

Niestety, kuratoria nie działają w taki sposób. :(
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-09, 10:45   

Właśćiwie ona uczy głównie wosu. Skączyła studia z prawa karnego i jeszcze inne, ale wdż nie powinna uczyć. Gadała o takich bzdurach jak to że, homosekssualizm to choroba i ze, zawsze ktoś w takich zwiążkach jest bardziej męski, bardziej kobiecy. Np, że jak są dwie kobiet w związku to, jedna chodzi ładna umalowana, dobrze ubrana, a druga to, chłopczyca spodnie obwisłe koszula na wierzchu. Tak samo z facetami jeden zapięta koszula ułożona fryzura, drugi nieodpowiedzialny leń, byle jak ubrany. Większych bzdur nie widziałam, nawet wykstałceni ludzię pieprzom od reczy. Rozumiem klasę, młodzi ludzie nic nie więdzą. Jedna koleżanka powiedziała, że nie ma nic do homo, ale że by nie pojawiali się przyniej. Ja nigdy nie byłam ofiarą transfobi, homofobi. Z transekssualizmem traktowanym jako odmiana homosekssualizmu. Ogólnie w społeczeństwie nie jestem nawet out, tylko w rodzinie. Czasami boli mnie że, nie którzy mylą transekssualizm z traszwetytyzmem, lub odmianą homosekssualizmu, formom zboczenia. Ja jestem tylko osobom która żyję w nie swoim ciele!!!!
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-09, 11:34   

adsura22 napisał/a:
zawsze ktoś w takich zwiążkach jest bardziej męski, bardziej kobiecy.

Może naczytała się yaoiców? ;)
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-02-09, 11:58   

Za takie rzeczy powinno się wylatywać z pracy w szkolnictwie.

Nie czaję jak takie coś przechodzi. U mnie nie odstawiano takich cyrków.
Szkoła to nie miejsce na prywatne ideolo nauczycieli
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-09, 13:23   

salamandra napisał/a:
Proponuję napisać do kuratorium
(...)
Ta osoba nie powinna mieć prawa uczyć!

Jeżynka napisał/a:
Za takie rzeczy powinno się wylatywać z pracy w szkolnictwie.

Niestety sytuacja w tej kwestii wygląda gorzej niż sądzicie. Problemem nie jest pojedyncza niedouczona nauczycielka. Problemem jest to, że takie treści pojawiają się w podręcznikach (przynajmniej niektórych), a po interwencji w kuratorium pojawiają się nadal w trochę zmienionej formie.

Ale żreć się o to trzeba, nawet jeśli to użeranie na lata :/

"Wędrując ku dorosłości"

Cytat:
"homoseksualizm to zaburzenie popędu płciowego, wyrażające się w kierowaniu pożądania seksualnego do osób tej samej płci"
(...)
Przyczyny tego zaburzenia tkwią w nieprawidłowo ukształtowanej osobowości, co może się wiązać ze źle funkcjonującym układem rodzinnym lub zaburzeniami hormonalnymi w okresie płodowym"

homoseksualność znajduje się w rozdziale "Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego" i wymieniona jest obok pedofilii, kazirodztwa, ekshibicjonizmu.

http://queer.pl/artykul/1...-homoseksualizm

Zatem wspomniana w wątku autorka korzysta zapewne z tej właśnie "wiedzy".
Były w tej sprawie interwencje i nawet trochę smrodu medialnego i podręcznik przeredagowano i teraz uwaga:

Cytat:
W nowym wydaniu tematykę tę opisuje już cały rozdział. Homoseksualności poświęcono więcej miejsca (...) Więcej stron przeznaczono na dokładniejsze opisanie osób homoseksualych, jako potrzebujące pomocy i chorych. Podręcznik zaleca terapię i duchową odnowę. Bardzo często autorzy podkreślają, że „wyleczenie” z homoseksualizmu jest możliwe. Na potwierdzenie swoich teorii przytaczają słowa... Jana Pawła II oraz mocno już dziś przestarzałe dane. Ważne miejsce zajmuje w podręczniku przedstawienie stanowiska kościoła katolickiego w sprawie homoseksualizmu. Co takie informacje robią w podręczniku, z którego uczymy dzieci w świeckich szkołach?

http://www.krytykapolityc...menuid-431.html
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-09, 13:36   

prawda, Freja, ale ty piszesz o jednym -z- podręczników, a nie o jedynym podręczniku, w dodatku nie na temat, ponieważ nawet pod względem "Wędrując ku dorosłości" nauczycielka uczyła niemerytorycznie, bo zakwalifikowała masochizm do zaburzeń tożsamości płciowej, a - surprise, surprise - ani nauka katolicka, ani żaden polski podręcznik tego nie robi

przestań siać panikę moralną - a widzę że robisz to nie tylko w tym temacie bo też w temacie uchodźców ( :P )

ostatnio zwykłam szanować twój punkt widzenia i czytać twoje posty, niestety postępując w ten sposób nie zachęcasz

Salamandra, Jeżynka - macie racje, najpierw należy sprawę (z rodzicami!) zgłosić do dyrekcji, a gdy to nie poskutkuje do kuratorium oświaty
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-09, 13:54   

nunumu napisał/a:
prawda, Freja, ale ty piszesz o jednym -z- podręczników, a nie o jedynym podręczniku

I całe szczęście, że to jest tylko jeden z wielu podręczników a nie jedyny obowiązujący. Ale fakt, że takie "dzieło" funkcjonuje sobie na rynku księgarskim a MEN gromów nie ciska, pokazuje wyraźnie, że nie ma raczej szans na to, żeby zwolnili kogoś za to, że naucza w szkole podobnych treści :(

Niemniej, trzeba starać się walczyć. Kropla drąży skałę.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-09, 13:58   

zwolnić, raczej nie zwolnią, ale nie jest prawdą, że nikt nie kontroluje jakości wychowania seksualnego w Polsce i że należy to ot tak zlać

tym bardziej, że istnieje w obiegu podręcznik pisany pod względem nauki katolickiej to nie znaczy, że można nauczać byle czego, nauka katolicka to nie przypadkowy bełkot - czemu to ignorujesz?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-09, 14:06   

Cytat:
tym bardziej, że istnieje w obiegu podręcznik pisany pod względem nauki katolickiej to nie znaczy, że można nauczać byle czego, nauka katolicka to nie przypadkowy bełkot - czemu to ignorujesz?

Wybacz, ale nic z tego nie zrozumiałam.

A tak na marginesie: skandalem jest fakt, że w podręczniku dopuszczonym do używania w świeckiej szkole znajdują się treści propagujące myślenie zgodne z doktryną katolicką (homoseksualizm z wyboru, leczenie homoseksualizmu) nie zaś z aktualną wiedzą naukową na ten temat.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-02-09, 14:15   

to wyjaśnię prościej: zarówno z punktu widzenia nauki, jak i katolików, to co powiedziała pani nauczycielka nie przestaje być dezinformacją, i bulszitem

@
Cytat:
skandalem jest fakt, że w podręczniku dopuszczonym do używania w świeckiej szkole znajdują się treści propagujące myślenie zgodne z doktryną katolicką (homoseksualizm z wyboru, leczenie homoseksualizmu) nie zaś z aktualną wiedzą naukową na ten temat

ja mam wywalone, każdy może sobie pisać podręcznik jak chce dopóki nie ma przymusu aby się z niego uczyć; dla mnie ten cały hejt na podręcznik to butthurt o nic i odwracanie uwagi od prawdziwych problemów wiedzy seksualnej i jej przekazywania w szkołach publicznych
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-09, 14:18   

Freja napisał/a:

na marginesie: skandalem jest fakt, że w podręczniku dopuszczonym do używania w świeckiej szkole znajdują się treści propagujące myślenie zgodne z doktryną katolicką (homoseksualizm z wyboru, leczenie homoseksualizmu) nie zaś z aktualną wiedzą naukową na ten temat.


Zgadza się.
Nie spodziewałem się że jest aż tak dużo katolstwa. KK wiedząc, że nie jest w stanie usunąć WDŻWR dogadał się bez problemu z MEN i przeforsował swoją wizję podręcznika.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-09, 14:28   

nunumu napisał/a:
to wyjaśnię prościej: zarówno z punktu widzenia nauki, jak i katolików, to co powiedziała pani nauczycielka nie przestaje być dezinformacją, i bulszitem

Ok, rozumiem, zgadzam się.
Po prostu pokazuję, że problem jest niestety szerszy niż niewiedza jednej nauczycielki.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 14:20   

http://www.fronda.pl/a/sz...09.html?page=2& Naprawdę, brak mi słów na ten artykuł Natknęła się na niego poprzez przypadek, ale w internecie można znaleźć wiele podobnych. Ten mi się wydaję stary.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-24, 16:13   

Niech nauczają czego chcą, mają do tego prawo. Jeśli uważają, że TS to zboczenie, to mają prawo do takiego uważania i nauczania. W końcu WDŻ, katechezy i inne niektóre inne przedmioty w szkole, to lekcje ideologii. Jeśli się komuś nie podoba, niech naucza swoje dziecko w domu takich rzeczy.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-24, 16:16   

No i?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-03-24, 17:22   

ElżbietaFromage napisał/a:
Niech nauczają czego chcą, mają do tego prawo. Jeśli uważają, że TS to zboczenie, to mają prawo do takiego uważania i nauczania. W końcu WDŻ, katechezy i inne niektóre inne przedmioty w szkole, to lekcje ideologii. Jeśli się komuś nie podoba, niech naucza swoje dziecko w domu takich rzeczy.


szkoła państwowa nie jest od głoszenia ideologii

Ideologii to możesz sobie głosić w czterech ścianach swoim dzieciom. O ile będziesz je miała:)
 
 
adsura22
[Usunięty]

  Wysłany: 2016-03-24, 17:26   

Wild napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Niech nauczają czego chcą, mają do tego prawo. Jeśli uważają, że TS to zboczenie, to mają prawo do takiego uważania i nauczania. W końcu WDŻ, katechezy i inne niektóre inne przedmioty w szkole, to lekcje ideologii. Jeśli się komuś nie podoba, niech naucza swoje dziecko w domu takich rzeczy.


szkoła państwowa nie jest od głoszenia ideologii

Ideologii to możesz sobie głosić w czterech ścianach swoim dzieciom. O ile będziesz je miała:)
Ona jest na mi zła. hehehe (sadzę że to była jej ironia)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-24, 17:27   

Wild napisał/a:
szkoła państwowa nie jest od głoszenia ideologii

Od kiedy szkoły państwowe nie służą głoszeniu ideologii?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-24, 20:50   

Cytat:
O ile mi wiadomo Polska Konstytucja potwierdza bezstronność Państwa w sprawach światopoglądowych i religijnych

I dlatego w każdym urzędzie i szkole wisi krzyż.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-24, 21:15   

Cytat:
O ile mi wiadomo Polska Konstytucja potwierdza bezstronność Państwa w sprawach światopoglądowych i religijnych, chyba nie muszę dalej ciągnąć wywodu, wystarczy nazwa szkoły "PAŃSTWOWE"!!!, więc jakim prawem prowadzą w tych zakładach indoktrynacje na masową skalę?
prawem umowy międzynarodowej, jaką jest konkordat, umowy międzynarodowe mają wyższą wartość niż konstytucja, która rozporządzeniem wewnętrznym. rząd od dawna podciąga łamanie wolności wyznania, wolności sumienia i rozdzielności państwa od kościoła pod założenia konkordatu, które nie są mi znane.

nie wiem jakie są dokładne założenia konkordatu, ale jeśli na jego podstawie łamane są wolności obywatelskie, konstytucja i zagwarantowany konstytucyjnie ład działania urzędów, to czy nie nazywa się coś takiego zaborem? oczywiście, że nie, ale dla mnie tym to właśnie jest.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-03-24, 21:25   

salamandra napisał/a:
nie wiem jakie są dokładne założenia konkordatu

http://isap.sejm.gov.pl/D...80510318&type=2
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-03-25, 10:44   

Cytat:
to jest zabór, który trwa bagatela ponad tysiąc lat.

Cytat:
Pokonanych świat nie zna, nie sławi,
Wraża potwarz z imienia okrada -
Wolnej Sławii Włodyko - Masławie,
Katolictwo Cię zmogło, i zdrada.

Powalone stołby Świętowita,
Popy piekłem, diabłami lud straszą,
Gdzie wyroczne wesoło stąpały kopyta
Wróg cmentarne swe krzyże obnasza.

Idzie koniec waszego Tedeum -
Słowiańszczyzny przysięgli grabarze!
Z innej nuty wam Polska zaśpiewa
W takt walonych, jak ongiś, ołtarzy

Jako ongiś. Tym razem na zawsze
Sczeźnie zmora co dusze nieprawi.
Na Mazowsze, Twe wierne Mazowsze,
W naszej pieśni - powrócisz, Masławie!
Ostatnio zmieniony przez 2016-06-21, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11