Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dysgrafia
Autor Wiadomość
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-02-04, 23:12   

Ej ej nie mieszajcie w to dysgrafii: dysgrafię ja mam i oznacza to to, że jak piszę ręcznie to mam niewyraźne pismo, a to w żaden sposób nie wpływa na umiejętność odróżniania czerwonego podkreślenia na forum.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-04, 23:18   

niewyraźne pismo, dysgrafia?? W T F?? Która to już z kolei ubzdurana pseudodolegliwość na forum?
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-04, 23:56   

Def1ant napisał/a:
niewyraźne pismo, dysgrafia??

Jeżeli niewyraźne pismo to dysgrafia, to


A nie, kurde. Ciągle zapominam, że ja po prostu piszę po arabsku. :/
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 00:03   

Właśnie się dowiedziałam,
że chyba mam problem.
... możemy się ...ć
po ... p....
w...wy
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-05, 00:15   

Nie dość, że piszę po arabsku, to jeszcze na tyle starannie, że niektórzy są w stanie to pismo intuicyjnie przełożyć na alfabet łaciński. No, przynajmniej częściowo. :mrgreen:
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 00:54   

No ale co tam właściwie stoi?
_________________
Freja Draco
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 01:00   

Freja napisał/a:
No ale co tam właściwie stoi?

właśnie się dowiedziałem że chyba mam problem, gdzie możemy się wybrać po stosowny papierek ulgowy

to nie jest bazgroł, to po prostu stylizowane pismo
bazgroł jest wtedy jak w jednym zdaniu litera "a" wygląda u mnie inaczej przy każdej próbie jej napisania.
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-05, 01:07   

Całość brzmi: ''Jeżeli niewyraźne pismo to dysgrafia, to właśnie się dowiedziałem, że chyba mam problem. Gdzie należy się zgłosić po stosowny papierek ulgowy?''.

Na szczęście to jest moja skrajna odmiana pisma, a nie zwyczajowa. Bo zazwyczaj piszę dosyć starannie i nawet równo (jak się uczę języka, to nie mam wyjścia, bo inaczej za parę dni nawet ja tego nie odszyfruję). Jak na siebie oczywiście.

edit: OZMA mnie już uprzedziła. :P
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 01:21   

Ja mam dysgrafię i kiedy, będąc w liceum, zgłosiłem się do poradni po stosowny papierek, nie tylko go nie dostałem, ale jeszcze psycholog chciała mnie zapisać na zajęcia pozalekcyjne, żebym się uczył pisać. Brrr.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-05, 04:46   

Def1ant napisał/a:
niewyraźne pismo, dysgrafia?? W T F?? Która to już z kolei ubzdurana pseudodolegliwość na forum?

Dlaczego pseudo i co forum ma z tym wspólnego? Dysgrafia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysgrafia - czyli istnieje. Tyle że to raczej wada nabyta w skutek jakiegoś uszkodzenia.
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 06:14   

No właśnie to tyle ma kluczowe znaczenie
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-05, 08:12   

wendigo napisał/a:
czyli istnieje. Tyle że to raczej wada nabyta w skutek jakiegoś uszkodzenia.

Niekoniecznie nabyta. Może być po prostu cechą osobniczą wynikającą z innego niż neurotypowy rozwoju mózgu.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 08:48   

dobra już Ela, nie drąż

Nieczytelne pismo a niezdolność prowadzenia krechy po kartce papieru spowodowana uszkodzeniem mózgu to dwie różne rzeczy których niektórzy chyba nie rozróżniają. A trzeba je rozróżniać bo niedługo okaże się że wszyscy brzydko piszący, nie znający gramatyki, potykający się, za grubi, za chudzi, mający nadmiar energii są chorzy. A nie, już tak przecież według niektórych jest.


W jakich czasach my żyjemy :shock:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-05, 10:00   

Bo nie ma ludzi normalnych :P
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-05, 10:35   

Def1ant napisał/a:
A trzeba je rozróżniać bo niedługo okaże się że wszyscy brzydko piszący, nie znający gramatyki, potykający się, za grubi, za chudzi, mający nadmiar energii są chorzy. A nie, już tak przecież według niektórych jest.

A dlaczego twoim zdaniem ładne pismo to takie, które potrafisz akurat ty przeczytać? Dla mnie 90% ludzi ma dysgrafię i zaczęłam je rozczytywać dopiero wówczas, kiedy nauczyłam się pisać prawą ręką, dzięki czemu zrozumiałam, że pismo osób praworęcznych siłą rzeczy inaczej wygląda ;D
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-02-05, 11:30   

Cały ten subwątek to zła interpretacja wypowiedzi lexel, albo zwykłe czepialstwo frustratów.

Dysgraficy rzeczywiście mają "niewyraźne" pismo, co nie oznacza, że wszyscy piszący niewyraźnie mają dysgrafię.
Ostatnio zmieniony przez Jeżynka 2016-02-05, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 11:34   

Inne "wymyślone choroby na tym forum":
-depresja
-autyzm
-transseksualizm
-borderline
-przeziębienie
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 14:14   

ElżbietaFromage napisał/a:
A dlaczego twoim zdaniem ładne pismo to takie, które potrafisz akurat ty przeczytać?


To nie moje zdanie. Swoje pismo uważam za wybitnie ładne, pomimo że jest nie za bardzo czytelne a sam nieraz nie mogę siebie odczytać :-)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-05, 14:26   

Wlasnie sie dowiedzialem, ze chyba mam problem, bo papieru w kibelku zabraklo i nie mam co czytac. Z reszta mniejsza... Prawdziwy problem to bedzie za chwile... :shock: _____________________________________________________________ A ja tak bazgrze, ze sam siebie nie potrafie odczytac :mrgreen: ale nie uwazam tego za zaburzenie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 14:39   

0ZM4 napisał/a:
bazgroł jest wtedy jak w jednym zdaniu litera "a" wygląda u mnie inaczej przy każdej próbie jej napisania.

Nie chcę nic mówić, ale w powyższej próbce litery "a" i "e" wyglądają tak samo i da się je rozróżnić tylko po kontekście :)

To napisałam ja: Freja u której "ą" i "ę" potrafią wyglądać jak "g" albo dłuższy przecinek :p
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 14:40   

Armand napisał/a:
Wlasnie sie dowiedzialem, ze chyba mam problem, bo papieru w kibelku zabraklo i nie mam co czytac. Z reszta mniejsza... Prawdziwy problem to bedzie za chwile... :shock: .

I tu się ujawnia wyższość tradycyjnej gazety nad smarfonem :p
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2016-02-05, 14:52   

Freja napisał/a:
Nie chcę nic mówić, ale w powyższej próbce litery "a" i "e" wyglądają tak samo i da się je rozróżnić tylko po kontekście

Bo to jest trans-przyjazne pismo. :-)
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-05, 15:03   

Freja napisał/a:
I tu się ujawnia wyższość tradycyjnej gazety nad smarfonem

Są jeszcze srajfony.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-02-05, 15:56   

W załączniku próbka mojego pisma

DSC_0160.JPG
Plik ściągnięto 5003 raz(y) 130,31 KB

 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-05, 16:09   

Eee tam ja już dawno stwierdziłem że 99% lekarzy ma dysgrafię wystarczy patrzeć na recepty z dawnych lat. Pewnie dlatego zostały zastąpione przez drukowane
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 16:10   

Freja napisał/a:
0ZM4 napisał/a:
bazgroł jest wtedy jak w jednym zdaniu litera "a" wygląda u mnie inaczej przy każdej próbie jej napisania.

Nie chcę nic mówić, ale w powyższej próbce litery "a" i "e" wyglądają tak samo i da się je rozróżnić tylko po kontekście :)

To napisałam ja: Freja u której "ą" i "ę" potrafią wyglądać jak "g" albo dłuższy przecinek :p

No gdzie, "e" ma mniejszy okrąg, "a" jest bardziej koliste
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 16:42   

0ZM4 napisał/a:
No gdzie, "e" ma mniejszy okrąg, "a" jest bardziej koliste

Chyba na odwrót :p

W załączniku: moje wewnętrzne notatki, średni poziom bazgrołowatości, trochę nieostre zdjęcie.

notatki.jpg
Plik ściągnięto 5081 raz(y) 52,51 KB

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-05, 16:49   

Def1ant napisał/a:
Eee tam ja już dawno stwierdziłem że 99% lekarzy ma dysgrafię

 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-05, 17:29   

Def1ant napisał/a:
Eee tam ja już dawno stwierdziłem że 99% lekarzy ma dysgrafię wystarczy patrzeć na recepty z dawnych lat. Pewnie dlatego zostały zastąpione przez drukowane


Anthony de Mello na każdą okazję:

Brązowa buteleczka
Pewien mężczyzna otrzymał od przyjaciela karteczkę, napisaną nieczytelnie. Po usilnych staraniach, żeby ją zrozumieć, wpadł końcu na pomysł, żeby udać się o pomoc do miejscowego aptekarza.
Mężczyzna w aptece wpatrywał się pilnie w karteczkę przez całą minutę, potem zdjął z półki dużą brązową butelkę, postawił ją na ladzie i powiedział: „Proszę, to będzie dwa dolary”..


Pisz czytelnie
„Przepraszam, panie profesorze", powiedział bojaźliwy uczeń. „Nie mogłem odczytać, co pan napisał na marginesie mojego ostatniego wypracowania".
„Kazałem ci pisać bardziej czytelnie", powiedział nauczyciel.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 23:31   

Całe życie (a w każdym razie znaczną jego część, biorąc pod uwagę, że nauczyłam się czytać i pisać nieco wcześniej niż większość) straszliwie bazgrałam - właściwie czas przeszły jest bardzo nie na miejscu, bo mimo zupełnego braku wpływu ćwiczeń kaligraficznych, mimo ogólnego męczenia się przy pisaniu ja cały czas piszę ręcznie, dla mnie pamiętnik musi być papierowy, musi być w brulionie, więc nie ma wyjścia, musi być pisany ręcznie. Nigdy nie miałam problemów z ortografią - idąc do szkoły już od dwóch lat czytałam, odruchowo zapamiętywałam pisownię - a jednak bywałam posądzana o błędy ortograficzne, bo "rz", "sz" i "n" potrafą u mnie wyglądać identycznie (można więc np. pomyśleć, że napisałam "pszecież"). (Z kolei kiedy piszę cyrylicą, takimi literami, między którymi różnica jest raczej intencjonalna niż regularna, są "m", "cz", "k" i ukraińskie "y"/rosyjskie "i".) Kiedy miałam jakieś 8 lat, ciotka wpadła na genialny pomysł, że ja na pewno nie widzę linijek (oczywiście widzę je doskonale i mama też o tym wiedziała), ja z kolei do dziś się zastanawiam, czy mój charakter pisma może mieć związek z tym, że nietypowo trzymam długopis (długopis oparty na drugim paliczku środkowego palca, przytrzymywany niżej kciukiem i wyżej palcem wskazującym) i zupełnie nie umiem się przestawić na inny sposób trzymania... Więc bazgrzę straszliwie i to jest naprawdę na granicy "NIE POTRAFIĘ!!!! inaczej". Tym niemniej budzi we mnie pewien sprzeciw pojęcie dysgrafii. Zaraz niżej odnośniki do dysleksji, dysortografii, dyskalkulii - zwłaszcza ta ostatnia budzi duże kontrowersje, wielu badaczy uważa, że takie zjawisko nie istnieje. Właśnie w takim kontekście - całej serii zaburzeń "szkolnych", a także innych zaburzeń o wątpliwym statusie ontologicznym, w rodzaju kolejnych medycznych nazw nadawanych niskiemu popędowi (Hypoactive Sexual Desire Disorder itp.), także słynnego ADHD, o którym sceptycy konserwatywni mówią, że leczy się je pasem, a sceptycy liberalni mówią, że ADHD to po prostu przykład zachowań typowych dla dzieci... w takim kontekście po prostu nie mogę nie nabrać wrażenia, że i dysgrafia, i ADHD, i - last but not least - niski popęd nie są żadnymi zaburzeniami, tylko przykładami niedobrej tendencji polegającej na medykalizacji niepożądanych zachowań.
Wiem, że wyciągam tu ogromną armatę, ale już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że takie przykłady medykalizacji i patologizacji swoją strukturą przypominają psychuszkę. Psychuszka: doktryna nie pozwalała uznać, by człowiek o zdrowych zmysłach mógł nie kochać najwspanialszego na świecie ustroju radzieckiego (choć może jednak chodziło tu nie tyle o doktrynę, tylko o twierdzenie, że dysydenci nie istnieją, są tylko chorzy ludzie) - więc nakazuje uznać przeciwników politycznych za osoby psychicznie chore. Tutaj też: najpierw wychodzi się od określonego wniosku - o prawidłowości wysokiego popędu (patologizacja aseksualności), o możliwości oczekiwania od dzieci zachowania dorosłych (ADHD), o jednakowych możliwościach poznawczych zdrowych ludzi (dysgrafia, dysleksja itd.) - a kiedy rzeczywistość pokazuje, że tak nie jest, że naturalny rozrzut jest dużo większy, zjawiska nie pasujące do teorii uznaje się za patologiczne...
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-06, 01:41   

Emu podzielam twoja opinię choć nie jest to nic nowego

https://www.youtube.com/watch?v=lz7d6xgc7X4
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-06, 04:39   

lexel napisał/a:
W załączniku próbka mojego pisma

Masz ładne pismo, jak piszesz wolno :) Może na to trzeba by było jakoś zaradzić - żebyś mógł pisać wolniej coś zrobić.

Freja napisał/a:

W załączniku: moje wewnętrzne notatki, średni poziom bazgrołowatości, trochę nieostre zdjęcie.

Ja się nie mogę doczytać :P a mówią, że to ja niewyraźnie piszę :P ale ja przecież normalnie piszę (może nie wybitnie pięknie ale zupełnie czytelnie moim zdaniem): https://dl.dropboxusercontent.com/u/23790835/pismo.JPG (opis snu, tylko to w sumie regularnie ręcznie zapisuję, to mogłem łatwo znaleźć próbkę).

Emu napisał/a:
Całe życie (a w każdym razie znaczną jego część, biorąc pod uwagę, że nauczyłam się czytać i pisać nieco wcześniej niż większość) straszliwie bazgrałam

Ja na takie rzeczy patrzę tak: jeśli w jakiejś grupie coś jest typowe dla no nie wiem, może być umownie 95% tej grupy (jak np. w tym przypadku to że dzieci z czasem uczą się pisać ładniej), a 5% nie może się tego nauczyć (znaczy z procentami teraz strzelam), to znaczy, że te 5% jest pewnym odstępstwem od grupy. Jakie są przyczyny tego odstępstwa (fizjologiczne, psychologiczne czy jakiekolwiek) i jak to odstępstwo nazwać (odstępstwem, zaburzeniem, chorobą - no ok, pojęcie "choroba" może niezbyt pasuje) to jest osobna sprawa, dalszorzędna. Ludzie chcieli by wyjaśnienia, dlaczego 95% potrafi się czegoś nauczyć, a 5% nie - jakaś musi być tego przyczyna.

Emu napisał/a:
Tym niemniej budzi we mnie pewien sprzeciw pojęcie dysgrafii. Zaraz niżej odnośniki do dysleksji, dysortografii, dyskalkulii

A ja całkowicie wierzę w dysortografię. Miałem koleżankę, która robiła takie błędy ortograficzne, że po 3 razy musiałem czytać sms-y od niej, bo nie rozumiałem co jest napisane ("jósz" tzn. wtedy bez polskich znaków, więc: "josz"), po prostu nie wierzę, że ona tylko za słabo się przyłożyła do nauki, tym bardziej że poza tym polski ok, wypracowania dobre pisała, poezję czuła bardzo (nawet sama wiersze pisała), ale no po prostu ortografia nic. To już by każdy przez samo tylko patrzenie się nauczył, a ona jednak nie. To musi być coś głębszego.

Emu napisał/a:
także słynnego ADHD, o którym sceptycy konserwatywni mówią, że leczy się je pasem, a sceptycy liberalni mówią, że ADHD to po prostu przykład zachowań typowych dla dzieci... w takim kontekście po prostu nie mogę nie nabrać wrażenia, że i dysgrafia, i ADHD, i - last but not least - niski popęd nie są żadnymi zaburzeniami, tylko przykładami niedobrej tendencji polegającej na medykalizacji niepożądanych zachowań.

Raczej idzie za tym chęć zrozumienia i uproszczenia świata. No i pomocy osobom tymi zaburzeniami dotkniętym.
W ADHD również całkowicie wierzę - znowu z doświadczenia. Chodziłem do podstawówki z dziewczyną, co do której dziś głowę daję że miała ADHD (tylko wtedy się o tym nie mówiło, może właśnie nie było wiedzy). Tylko wtedy ja byłem autentycznie przekonany, że ona musi być chora psychicznie (w rodzaju tych czubków co cię zaraz napadną z karabinem ot tak), bo była nieprzewidywalna - potrafiła w trakcie lekcji wstać i położyć się na podłodze. I co miał nauczyciel zrobić? Do kąta postawić? (to w nim stała albo i nie), kolejną uwagę postawić? - to nic nie zmieniało (wizyty matki też nie, z resztą ludzie, bo znała ją cała miejscowość, mówili że matka i babka były w dzieciństwie takie same - kolejne kryterium ADHD). I nie żeby miała jakieś przywileje z tego tytułu że się tak zachowywała, przeciwnie - nikt jej nie lubił, bo była agresywna, zaczepna. Nikt jej nie lubił i baliśmy się jej. To nie jest normalna sytuacja (z resztą nie ukrywam, że jest to jeden z kawałków mojej przeszłości przez który jestem dziś jaki jestem - nerwice, lęki itp., siedzieć za kimś takim w klasie, to jak siedzenie na bombie zegarowej). A wystarczyłoby żeby wtedy ktoś mi powiedział, że ona ma po prostu takie zaburzenie - zrozumiałbym i z pewnością nie życzyłbym jej śmierci (a życzyłem, nawet czasem, w wieku 8-9 lat! zastanawiałem się czy by mnie zamknęli jakbym jej coś zrobił). No i może ktoś umiałby wtedy adekwatnie do niej podejść. Są przecież terapie dla dzieciaków z ADHD.
Reasumując jeszcze raz potwierdzę: jestem całkowicie przekonany że ADHD to nie wymysł.

Def1ant napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=lz7d6xgc7X4

Transseksualizmu też się nie da potwierdzić badaniami. No tak, ale zdaniem niektórych też nie istnieje :roll:
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-06, 06:40   

wendigo napisał/a:
Ja się nie mogę doczytać :P a mówią, że to ja niewyraźnie piszę :P ale ja przecież normalnie piszę (może nie wybitnie pięknie ale zupełnie czytelnie moim zdaniem): https://dl.dropboxusercontent.com/u/23790835/pismo.JPG (opis snu, tylko to w sumie regularnie ręcznie zapisuję, to mogłem łatwo znaleźć próbkę).

Piszesz może niepięknie ale zupełnie czytelnie, nie połykasz liter ani nie tworzysz dla nich jakichś własnych glifów.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-06, 08:58   

Też wrzucę swoje pismo. W końcu mam papiery na dysgrafię, więc mogę pokazać jak piszą dysgraficy :)
U góry pisałam lewą ręką, na dole prawą
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 12:06   

Całkowicie czytelne. Może się w końcu zbiorę i zeskanuję jakieś swoje pismo, tylko mi się nie chce...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-06, 12:38   

No, Wrona!
Zdecydowanie podbijasz stawkę... :)

nogą.jpg
Plik ściągnięto 4964 raz(y) 24,25 KB

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-02-06, 12:44   

ElżbietaFromage napisał/a:
dopiero wówczas, kiedy nauczyłam się pisać prawą ręką

A tak w ogóle, to po co uczyłaś się pisać prawą?
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 21:37   

Dobra, tera ja. :) Próbka nr 1: notatka przepisana później do pamiętnika. Takie moje brudnopisy reprezentują bazgroły w postaci skrajnej, są pisane w pewnym pośpiechu; bywa, że sama mam trudności z odczytaniem.

próbka pisma 1.PNG
Plik ściągnięto 5099 raz(y) 101,35 KB

 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 21:41   

Próbka nr 2: zeszyt od ukraińskiego. (Zaznaczam, że uczę się na własną rękę: najpierw przerobiłam kurs e-mailowy, a teraz uczę się już całkiem sama, czytając co popadnie i wypisując fragmenty.) Cyrylicą bazgrzę stosunkowo umiarkowanie, za to objaśnienia po polsku są bliskie bazgrołom z próbki nr 1.

próbka pisma 2.jpg
Plik ściągnięto 5044 raz(y) 84,74 KB

 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-06, 21:44   

Def1ant napisał/a:
Emu podzielam twoja opinię choć nie jest to nic nowego

https://www.youtube.com/watch?v=lz7d6xgc7X4

Bardzo dobry link, Defiancie. Mam coś w tym stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=M5TpUKvjCwI
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 21:47   

Próbka nr 3: pamiętnik (czystopis). To już jest napisane z odrobiną starania o to, by było czytelne (do intensywnego starania o to po prostu nie jestem zdolna), jednak wiem z doświadczenia, że dla innych osób nawet moje czystopisy są nieczytelne.
Aha, to inny zapisek niż w przypadku brudnopisu z próbki nr 1. Wszystkie trzy próbki trochę straciły na jakości, bo musiałam je zmniejszyć.
Teraz widzicie, dlaczego w przypadku pamiętnika przerzuciłam się na bruliony w jedną linię (skądinąd nie tak łatwo dostępne - początkowo pisałam w różnym formacie, ale od 21 lat już tylko bruliony A4. W sumie w styczniu obchodziłam ćwierćwiecze mojego pamiętnikarstwa...): jedna linia wymusza stawianie trochę większych liter i w ten sposób zwiększa szanse na to, że "produkt końcowy" da się przeczytać...

próbka pisma 3.jpg
Plik ściągnięto 5718 raz(y) 95,51 KB

 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 21:51   

Pytanie do wszystkich trzech: czy mam to przepisać? ;)
Aha, osoba wspomniana w zdaniu na początku próbki nr 2 ("Marianna meni pro Was skazała") to nasza znajoma Marianna... :->
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-06, 23:32   

Emu napisał/a:
Dobra, tera ja. :)

To się nadaje tylko do ekspertyzy
DeadSally napisał/a:
Mam coś w tym stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=M5TpUKvjCwI

I to miało niby zdyskredytować mojego linka? :roll:
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-06, 23:36   

Def1ant napisał/a:
I to miało niby zdyskredytować mojego linka?

Nie. Ciebie.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-06, 23:54   

Kontynuuj, to fascynujące
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-06, 23:55   

Tak sobie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-07, 04:09   

Freja napisał/a:
No, Wrona!
Zdecydowanie podbijasz stawkę... :)

Serio nogą? ja bym tak napisał lewą ręką :lol: albo gorzej :lol:

Emu napisał/a:
Pytanie do wszystkich trzech: czy mam to przepisać? ;)

No ja się nie doczytam :P
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-07, 09:59   

Freja napisał/a:
A tak w ogóle, to po co uczyłaś się pisać prawą?

Z wielu powodów. Najważniejszym była chęć zdobycia nowego skila ;) ale zainspirowałam się tym, że ponoć uczenie się robienia rzeczy, które zwykle robi się inną ręką, zwiększa kreatywność i ćwiczy empatię. Jednak teraz nie wiem czy to pomogło, czy zaszkodziło :D Przyjemność uczenia się pisania drugą ręką jest jednak niesamowita, a do tego człowiek staje się bardziej wyrozumiały dla dzieci.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-07, 17:46   

A swego czasu w szkołach podstawowych piętnowali leworęcznych i zmuszali ich na siłę do pisania prawą... nie w średniowieczu, jeszcze w 60-70tych.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-08, 16:50   

Fadi napisał/a:
swego czasu w szkołach podstawowych piętnowali leworęcznych ...

Oczywiście, podobnie jak wciąż piętnuje się wiele innych odmienności.
https://www.youtube.com/watch?v=5kCVLQrGAps

Czym innym jest uczenie się nowej umiejętności z własnej woli, a czymś innym jest przestawianie kogoś siłą.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18