Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zygmunt Freud
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-30, 15:50   Zygmunt Freud

Jakie są Wasze relacje z Zygmuntem Freudem, oraz psychoanalizą, i jego teoriami na temat seksualności?
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-12-30, 18:45   

Moja laicka opinia brzmi: nie lubię i uważam, że za dużo go we wspołczesnej psychologii.
Zwrócił uwagę na rzeczy, którymi niewielu wcześniej się dostatecznie zajmowało, co doprowadziło do przyspieszenia rozwoju niektórych dziedzin, ale niewiele poza tym.

Niezmiernie dziwi mnie to, że współcześnie jest tak wielu kultystów Freuda i poglądy tych osób mnie odstręczają. Ciekawsza jest już Jungowska psychoanaliza.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-30, 19:42   

Freud merytorycznie jest fatalny. Opierał swoje teorie na teoriach i opracowaniach kulturowych przestarzałych lub zdyskredytowanych długo przed tym, nim zaczął do nich sięgać, ignorując wszystko, co nie pasowało do jego teorii. Sama zaś psychoanaliza to po prostu stek bzdur, które powstały w wyniku, nomen omen, projekcji jego własnych obsesji na cały świat. Zaś rzekome efekty, z tego co czytałem, jego terapii i terapii jego mentora, były po prostu przekłamane i nie prowadziły do wyleczenia tych pacjentów, których w swoich publikacjach opisywali jako skutecznie wyleczonych. Wskutek tego, co Freud i psychoanaliza wyczyniała, rozwój psychiatrii został zastopowany na dziesięciolecia, bo na co komu leki, jak wiadomo, że to lęk kastracyjny? A nadal te bzdury pokutują jeszcze i są kultywowane.
Dla mnie osobiście wywody Freuda są dość sztampowe, przynajmniej te bardziej idące w stronę kultury: zauważał coś ciekawego... a do tego, co uznał za powód, dochodził wariacką trollową logiką. Moim zdaniem był po prostu trollem, który wyparł w nieświadomość swe pragnienie trollowania.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-31, 00:27   

Teorie Freuda to generalnie kreatywna zżynka z tego, co było już obecne w jego czasach (facet miał niesamowite zdolności do syntezy i fantastyczne wyczucie ducha epoki, więc przeszedł do historii, a o tych, o których zżynał, mało kto pamięta), ale warto wiedzieć, że bez Freuda nie byłoby psychoterapii. Rozpoznał i opisał większość podstawowych technik terapeutycznych, etapy relacji terapeutycznej, problemy, na jakie terapeuta może napotkać. Oczywiście to była pionierka, x rzeczy zrobił źle, x razy się pomylił, ale bez niego...
Może inaczej. Nie można prowadzić psychoterapii bez potykania się na każdym kroku o Freuda / dziedzictwo jego uczniów / polemikę z Freudem i jego uczniami. Po prostu się nie da. Freud zrobił coś mega wielkiego i co prawda student psychologii boi się otworzyć lodówkę, bo tam też pewnie znajdzie Freuda, ale facet zapracował sobie na miano ojca psychoterapii.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9