Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook.?
Autor Wiadomość
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-15, 21:34   Facebook.?

Chcę założyć Facebook Czy nie usną mi Konto za złe Podawanie, Danych ...
Podobno kiedyś coś takiego było i Sama Nie wiem. Mogą mi usunąć konto.?
 
 
Silens
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 10
Wysłany: 2015-12-15, 22:01   

Nie usuną, nie sprawdzają w ogóle tych danych, chyba że będą musieli Cię ścigać. :D
_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[/url]
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-15, 22:02   

Silens napisał/a:
Nie usuną, nie sprawdzają w ogóle tych danych, chyba że będą musieli Cię ścigać. :D
Ok Spoko, Tylko to chciałam Wiedzieć.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-15, 22:42   

Mi zablokowali konto za uzywanie nieprawdziwych danych. Nadal uzywam nieprawdziwych, ale innych.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2015-12-16, 00:10   

A skąd wiedzieli czy to są nieprawdziwe, czy nie?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-16, 02:43   

Są dwie drogi:

w przypadku "nietypowych" dla danego kraju nazwisk/imion wykrywa je algorytm
w przypadku zgłoszeń od użytkowników

w obu zostajesz poproszony o udowodnienie że to twoje imię i nazwisko przez wysłanie skanu dokumentu świadczącego że takimi posługujesz się w rzeczywistości.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-16, 06:27   

Kor22p napisał/a:
A skąd wiedzieli czy to są nieprawdziwe, czy nie?


Nie mam pojęcia.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-16, 06:30   

Ja mam konto na fb na moje nowe dane już od ponad roku i żadnych problemów nie miałam :) Nawet lepiej, bo w życiu też już ich używam wszędzie gdzie się tylko da i też mi nikt z tego powodu jeszcze problemów nie robił, że w dowodzie mam inaczej.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-16, 06:42   

no ale rozumiesz, że Facebook o tym nie wie dopóki nie doniesie o tym ktoś z userów?
Albo algorytm itd.

Zazwyczaj jest to user
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-16, 09:09   

Belial napisał/a:
Kor22p napisał/a:
A skąd wiedzieli czy to są nieprawdziwe, czy nie?


Nie mam pojęcia.

Przecież wyżej Defiant napisał.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-16, 10:24   

Nie wiem ktora z tych dwoch opcji byla powodem. Wystarczajaco jasne?
Bylo bardzo nierealne, nawet biorac pod uwage inne jezyki.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-16, 10:40   

A to takie ważne która z tych dwóch opcji? ;)

Myślę że generalnie można przyjąć: Jak się używa typowych dla danego kraju danych tylko płci przeciwnej to spoko, dopóki nikt nie doniesie to będzie ok. Jak się używa nietypowych to jest duża szansa ze szybko zostaną zablokowane z powodu algorytmu.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-16, 11:16   

Dla mnie ważne. :P

To szybko trwało co najmniej kilka miesięcy. Zmieniłem na cokolwiek innego, nadal mnie ponownie nie zbanowali. ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-16, 12:07   

Może się uda ;) ale to ryzyko ;)
Swoją drogą ja nie bardzo wiem co wymyślić na fikcyjnym koncie, jakoś mi kreatywności brakuje ;)
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-16, 12:40   

ja bardzo dlugo parę lat uzywalem pseudo i nazwy czatu zamiast imienia, nazwiska. Sam sobie zmieniłem. Ale to były lata 2008-2014
DOdam ze moi znajomi nadal tak uzywaja i nikt im nie zmienił niczego ani nie zablokował kont
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-16, 16:02   

wendigo napisał/a:
A to takie ważne która z tych dwóch opcji? ;)

Myślę że generalnie można przyjąć: Jak się używa typowych dla danego kraju danych tylko płci przeciwnej to spoko, dopóki nikt nie doniesie to będzie ok. Jak się używa nietypowych to jest duża szansa ze szybko zostaną zablokowane z powodu algorytmu.
Czyli mogę sobie założyć damskiego I nie muszę się martwić ze dostane bana.?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-16, 16:27   

adsura22 napisał/a:
Czyli mogę sobie założyć damskiego I nie muszę się martwić ze dostane bana.?

Ja tak mam i bana dalej nie dostałam. Ale to też moje jedyne konto na FB i ja na prawdę pod tymi danymi funkcjonuję, mimo, że w dowodzie mam (jeszcze) inaczej. Ewentualnie jak się boisz bana. To załóż nowe konto z innego adresu email.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-12-17, 07:43   

A ja mam też na "nieprawdziwe" dane, tzn. takie, które mam zamiar mieć. I na razie żyję, :D no ale konto mam w sumie tylko po to, żeby oznaczyć związek.
A co jak np. ktoś z innego kraju zamieszka tutaj? Też ma nazwisko nietypowe dla regionu przecież? To wtedy chcą potwierdzenia dokumentem tożsamości?
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-17, 08:01   

Nie musialem potwierdzac danych jak sie przenioslem do Azji. Znaczy, potwierdzalem tylko ze to moje konto, bo z tego kraju nigdy sie nie logowalem.

Za dane dziabneli mnie dopiero w Polsce w tym roku.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-12-17, 08:18   

Belial napisał/a:
Nie musialem potwierdzac danych jak sie przenioslem do Azji. Znaczy, potwierdzalem tylko ze to moje konto, bo z tego kraju nigdy sie nie logowalem.

Za dane dziabneli mnie dopiero w Polsce w tym roku.

Jak to było? :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-17, 08:58   

silveira napisał/a:
Belial napisał/a:
Nie musialem potwierdzac danych jak sie przenioslem do Azji. Znaczy, potwierdzalem tylko ze to moje konto, bo z tego kraju nigdy sie nie logowalem.

Za dane dziabneli mnie dopiero w Polsce w tym roku.

Jak to było? :o


Ale co?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-17, 09:07   

silveira napisał/a:
A ja mam też na "nieprawdziwe" dane, tzn. takie, które mam zamiar mieć. I na razie żyję, :D no ale konto mam w sumie tylko po to, żeby oznaczyć związek.
A co jak np. ktoś z innego kraju zamieszka tutaj? Też ma nazwisko nietypowe dla regionu przecież? To wtedy chcą potwierdzenia dokumentem tożsamości?

Jak algorytm wykryje i będzie nadgorliwy to pewnie też. Ale przecież jak to czyjeś nazwisko oficjalne to nie ma problemu bo może wysłać ten skan.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-17, 11:12   

Ale skan czego? Dowodu osobistego? Lol, ja rozumiem instytucje państwowe itd. ale nie fb. To już jest gruba przesada.

Wracając do blokowanych profili. To ja nie wiem jak to działa. Ja mam na dane pod którymi mimo wszystko żyję i na co dzień funkcjonuję. To, że taka kombinacja imienia + nazwiska jest tylko jedna na fb to inna sprawa. Ale nikt mi jeszcze z tego powodu problemów nie robił. Ale mam też w znajomych kilka osób z kontem na nie istniejące dane i cały czas są i nic się w tej kwestii nie zmienia. Czasem mam takie wrażenie, że to jest loteria, czy kogoś zablokują, czy też nie..
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-17, 12:10   

Dowodu, prawa jazdy, legitymacji szkolnej - wszystko jedno chyba.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-17, 12:16   

Tak, Lagertha, w skrajnych przypadkach jest skan dowodu osobistego.
Po tym jak mnie zablokowali, czytałem co ludzie na sieci pisali. I niektórzy musieli wysłać skan dowodu FB, bo chcieli mieć tą nazwę co mieli. Były akcje, że np. Facebook jako "nieprawdziwe" zaznaczał określenia indiańskie. wtedy dowód szedł w ruch.

Zanim mnie zablokowali, cześć moich polskich znajomych pisała, że też musieli zmienić nazwy, bo konta mieli zablokowane. Potem padło na mnie. ;) Ale gdy wpisałem cokolwiek (poza zablokowaną nazwą) to moje konto zostało odblokowane.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-12-17, 16:02   

... a mama nie uczyła żeby skanów dowodów nie rozsyłać ? no to jak zapuka do was komornik że kredycik wzięty a nie spłacony to będzie zonk...znam takie przypadki ściągnięcia z konta bankowego kasy i teraz zżeby odzyskać to sprawa w sądzie.. pieniądze zabrano rok temu a pierwsza rozprawa się jeszcze nie odbyła... działają w Polsce szajki które się specjalizują w takich działaniach niby kredyt, niby raty nie spłacone.. myśleć myśleć
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-17, 18:17   

marco-polo napisał/a:
... a mama nie uczyła żeby skanów dowodów nie rozsyłać ? no to jak zapuka do was komornik że kredycik wzięty a nie spłacony to będzie zonk...znam takie przypadki ściągnięcia z konta bankowego kasy i teraz zżeby odzyskać to sprawa w sądzie.. pieniądze zabrano rok temu a pierwsza rozprawa się jeszcze nie odbyła... działają w Polsce szajki które się specjalizują w takich działaniach niby kredyt, niby raty nie spłacone.. myśleć myśleć
Trzeba być przezornym. Mi to nie groź nie jestem taka głupia.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-17, 18:33   

marco-polo napisał/a:
... a mama nie uczyła żeby skanów dowodów nie rozsyłać ? no to jak zapuka do was komornik że kredycik wzięty a nie spłacony to będzie zonk...znam takie przypadki ściągnięcia z konta bankowego kasy i teraz zżeby odzyskać to sprawa w sądzie.. pieniądze zabrano rok temu a pierwsza rozprawa się jeszcze nie odbyła... działają w Polsce szajki które się specjalizują w takich działaniach niby kredyt, niby raty nie spłacone.. myśleć myśleć


Ja relacjonuje tylko co ludzie pisali.
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-17, 22:29   

ja mam konto z fikcyjnymi danymi osobowymi i nikt mi go nie zablokował ale sa to dane typowe dla Polski. Moja znajoma miala konto zalozone dla swojego pseudonimu artystycznego obco brzmiacego to jej zablokowali konto i kazali potwierdzic dowodem osobistym ze rzeczywiscie sie tak nazywa. Idiotyzm! Lubie facebook ale zaczyna przypominać jedna wielką bazę danych :/ i nie do konca chce w tym uczestniczyc
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-17, 23:23   

marco-polo napisał/a:
... a mama nie uczyła żeby skanów dowodów nie rozsyłać ? no to jak zapuka do was komornik że kredycik wzięty a nie spłacony to będzie zonk...znam takie przypadki ściągnięcia z konta bankowego kasy i teraz zżeby odzyskać to sprawa w sądzie.. pieniądze zabrano rok temu a pierwsza rozprawa się jeszcze nie odbyła... działają w Polsce szajki które się specjalizują w takich działaniach niby kredyt, niby raty nie spłacone.. myśleć myśleć

Uczyła. Ale hmm, jakby to powiedzieć... nie wierzę, że mnie mogłoby to spotkać :) A jak ktoś się boi, niech zamaże pesel, chyba peselu nie potrzebują do weryfikacji danych. A jak nadal się boi, to napisałem: można wysłać prawo jazdy albo legitymację szkolną. Na legitymację chyba nikt kredytu nie dostanie ;)
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-18, 06:16   

Maja napisał/a:
ja mam konto z fikcyjnymi danymi osobowymi i nikt mi go nie zablokował ale sa to dane typowe dla Polski. Moja znajoma miala konto zalozone dla swojego pseudonimu artystycznego obco brzmiacego to jej zablokowali konto i kazali potwierdzic dowodem osobistym ze rzeczywiscie sie tak nazywa. Idiotyzm! Lubie facebook ale zaczyna przypominać jedna wielką bazę danych :/ i nie do konca chce w tym uczestniczyc


To może Ello.co? Ja tam co prawda mało aktywny, ale konto mam. ;)
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-18, 18:55   

jak założę fejsa to będzie Automatyczny Coming out a ,Nie wiem czy najpierw Szkole sączyć. lepiej Do czerwca Bez Fejsa Jeszce chyba mi styknie.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-18, 22:44   

Czemu automatyczny coming out? Nie musisz sie okreslac etc.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-18, 22:54   

Belial napisał/a:
Czemu automatyczny coming out? Nie musisz sie okreslac etc.
Każdy mnie wyszuka Na FB Chyba że podam Fakeowe Nazwisko.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-19, 08:44   

Możesz też zablokować możliwość wyszukiwania Cię.
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 11:42   

wendigo napisał/a:
Możesz też zablokować możliwość wyszukiwania Cię.
Serio jest coś takiego Muszę to obadać.THX
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-19, 11:48   

Jest. Miałem to włączone przez większość czasu :P
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 12:32   

adsura22 napisał/a:
wendigo napisał/a:
Możesz też zablokować możliwość wyszukiwania Cię.
Serio jest coś takiego Muszę to obadać.THX

Z tego co pamiętam to w ustawieniach prywatności profilu jest taka opcja. Można też zablokować, by z poziomy wyszukiwarki zewnętrznej np. google nie był profil dostępny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-20, 04:29   

Ale na FB wtedy też nie da się go wyszukać po nazwisku :)
_________________
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 19:05   

wendigo napisał/a:

Uczyła. Ale hmm, jakby to powiedzieć... nie wierzę, że mnie mogłoby to spotkać :) A jak ktoś się boi, niech zamaże pesel, chyba peselu nie potrzebują do weryfikacji danych. A jak nadal się boi, to napisałem: można wysłać prawo jazdy albo legitymację szkolną. Na legitymację chyba nikt kredytu nie dostanie ;)

ale w przypadku gdy masz fikcyjne dane osobowe w profilu (a pewnie z polowa uzytkownikow fb takie ma) to nic Ci nie da pokazywanie dowodu czy legitymacji. Zreszta nie po to mam fikcyjne dane konta by potem legitymowac sie dowodem jakby to posterunek policji a nie fb.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 22:30   

Niejaki Jakub Łoginow, współtwórca strony "Port Europa" i polski korespondent "Dzerkała Tyżnia", w swoim profilu podpisał się w ukraińskiej transkrypcji, bo ma dużo znajomości na Ukrainie. I mu zablokowali. Jak widać potrafią blokować z byle powodu.
Przypominam, że jednakowoż brak konta na fejs-zbuku to brak takich problemów... ;)
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 22:33   

Emu napisał/a:
Niejaki Jakub Łoginow, współtwórca strony "Port Europa" i polski korespondent "Dzerkała Tyżnia", w swoim profilu podpisał się w ukraińskiej transkrypcji, bo ma dużo znajomości na Ukrainie. I mu zablokowali. Jak widać potrafią blokować z byle powodu.
Przypominam, że jednakowoż brak konta na fejs-zbuku to brak takich problemów... ;)

na tak radykalne rozwiazanie to bym sie jednak nie zdecydowala- brak konta na fb, o nie! jakos sobie tego nie wyobrazam pomimo wszystkich zastrzezen jakie mam do fb
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 22:50   

Ja nie mam i jakoś żyję...
Przy okazji artykuł Łoginowa o jego użeraniu się z owym portalem:
http://porteuropa.eu/port...fikuje-ci-konto
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-20, 23:39   

Maja napisał/a:
wendigo napisał/a:

Uczyła. Ale hmm, jakby to powiedzieć... nie wierzę, że mnie mogłoby to spotkać :) A jak ktoś się boi, niech zamaże pesel, chyba peselu nie potrzebują do weryfikacji danych. A jak nadal się boi, to napisałem: można wysłać prawo jazdy albo legitymację szkolną. Na legitymację chyba nikt kredytu nie dostanie ;)

ale w przypadku gdy masz fikcyjne dane osobowe w profilu (a pewnie z polowa uzytkownikow fb takie ma) to nic Ci nie da pokazywanie dowodu czy legitymacji. Zreszta nie po to mam fikcyjne dane konta by potem legitymowac sie dowodem jakby to posterunek policji a nie fb.

No ale posiadanie konta na FB nie jest obowiązkowe. Albo pasują Ci zasady jakiegoś portalu i się zapisujesz, albo nie pasują i byebye ;) (aczkolwiek pamiętam co Hjalmar pisał, że ciężko bez FB być w kontakcie - to ssie, tak być nie powinno).
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 00:30   

jak studiujesz, albo jesteś osobą publiczną albo masz kontakty międzynarodowe i międzymiastowe to zginiesz bez fb.
zresztą pisałem o tym w innym temacie bodajże "Dane na Facebooku"
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 12:25   

Ja mam od roku imię (nie to z dowodu) + pseudonim, ich algorytmy same tego nie wyłapały, a wśród znajomych nie mam "życzliwych" jak widać. A reszta pewnie pomyśli, że to nazwisko.
Mam też drugi profil, na dane z dowodu, tam mam znajomych ze szkoły itp. Nie udzielam się tam.
Na oba konta wchodzę z tego samego komputera, różne przeglądarki i działa.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-12-21, 12:32   

a mnie nie ma na FB i żyje i dobrze się mam :P .. do niczego mi to potrzebne, zjadacz czasu..i magazyn darmowych waszych danych na których zarabiają wieeeelkiee pieniądze..
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 12:39   

Facebook to strona internetowa Bo co były by im dane Osobowe.Powili się to zamieni w urząd albo w nie wiem w co zus.?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-12-21, 13:18   

adsura22 napisał/a:
Facebook to strona internetowa Bo co były by im dane Osobowe.Powili się to zamieni w urząd albo w nie wiem w co zus.?


A po polsku? :lol:
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 16:24   

marco-polo napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Facebook to strona internetowa Bo co były by im dane Osobowe.Powili się to zamieni w urząd albo w nie wiem w co zus.?


A po polsku? :lol:
Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-12-21, 17:03   

adsura22 napisał/a:
marco-polo napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Facebook to strona internetowa Bo co były by im dane Osobowe.Powili się to zamieni w urząd albo w nie wiem w co zus.?


A po polsku? :lol:
Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz.


Nie, że się czepiam, ale po polsku by było tak:

Cytat:
Facebook to strona internetowa. Po co im zatem dane Osobowe? Zmieniają się powoli w urząd albo - nie wiem w co - w ZUS?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 17:14   

adsura22 napisał/a:

A po polsku? :lol:Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz


Ekhem. Co to za język, dialekt a może to jakaś nowa subkultura?
Polecam lekturę
http://sjp.pwn.pl/zasady/;629738
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 18:55   

Freja napisał/a:
adsura22 napisał/a:
marco-polo napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Facebook to strona internetowa Bo co były by im dane Osobowe.Powili się to zamieni w urząd albo w nie wiem w co zus.?


A po polsku? :lol:
Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz.


Nie, że się czepiam, ale po polsku by było tak:

Cytat:
Facebook to strona internetowa. Po co im zatem dane Osobowe? Zmieniają się powoli w urząd albo - nie wiem w co - w ZUS?
Daj spokój z tymi kropkami i interpunkcjami. jesteśmy w internecie... ale jak ktoś nie rozumie to się poprawię.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 19:00   

Defiant napisał/a:
adsura22 napisał/a:

A po polsku? :lol:Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz


Ekhem. Co to za język, dialekt a może to jakaś nowa subkultura?
Polecam
http://sjp.pwn.pl/zasady/;629738
Co.? nie.?Chora jestem i mnie głowa boli. A tak jak piszę to Nie myślę co wstawiać ,bo mi się nie chcę.!!!
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 19:17   

adsura22 napisał/a:
Defiant napisał/a:
adsura22 napisał/a:

A po polsku? :lol:Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz


Ekhem. Co to za język, dialekt a może to jakaś nowa subkultura?
Polecam
http://sjp.pwn.pl/zasady/;629738
Co.? nie.?Chora jestem i mnie głowa boli. A tak jak piszę to Nie myślę co wstawiać ,bo mi się nie chcę.!!!


Nie ma to jak "dobra" wymówka nie?
Dzisiaj głowa mnie boli niemiłosiernie i jest coraz gorzej. Zaraz zacznę chyba wyć z bólu. Mimo wszystko moja pisownia i interpunkcja jest wciąż poprawna.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 19:27   

Defiant napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Defiant napisał/a:
adsura22 napisał/a:

A po polsku? :lol:Po polsku Jest.:P Czego tu nierozumieniesz


Ekhem. Co to za język, dialekt a może to jakaś nowa subkultura?
Polecam
http://sjp.pwn.pl/zasady/;629738
Co.? nie.?Chora jestem i mnie głowa boli. A tak jak piszę to Nie myślę co wstawiać ,bo mi się nie chcę.!!!


Nie ma to jak "dobra" wymówka nie?
Dzisiaj głowa mnie boli niemiłosiernie i jest coraz gorzej. Zaraz zacznę chyba wyć z bólu. Mimo wszystko moja pisownia i interpunkcja jest wciąż poprawna.
Lepiej nie dyskutować ,na temat.czyjejś niekompetencji. Na takiej stronie. -i jeszcze kogoś dołować.
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 19:31   



Nie widzę różnicy. ^^
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-21, 19:34   

Ekhm, adsura22, bo to jest tak że jak ktoś mówi że mu się nie chce pracować nad formą swoich postów, to trochę tak jakby mówił że nie szanuje swoich współdyskutantów (no bo po co się dla nich starać).
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 19:35   

0ZM4 napisał/a:
Obrazek

Nie widzę różnicy. ^^
Chodzi o ludzi z depresją.
 
 
adsura22
[Usunięty]

  Wysłany: 2015-12-21, 19:50   

wendigo napisał/a:
Ekhm, adsura22, bo to jest tak że jak ktoś mówi że mu się nie chce pracować nad formą swoich postów, to trochę tak jakby mówił że nie szanuje swoich współdyskutantów (no bo po co się dla nich starać).
To nie tak. :(
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 19:56   

0ZM4 napisał/a:


Nie widzę różnicy. ^^


No to moja wina że nie widzisz różnicy między tymi dwiema poprawnościami? Twoja broszka. Możesz sobie za to ustawić go jako avatar. A najlepiej adsurze :-D
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 19:57   

Nie widzę, yo, oba wykazująbrak szacunku do innych dyskutantów i naruszają ustalone normy społęezne. ^^
 
 
adsura22
[Usunięty]

  Wysłany: 2015-12-21, 20:00   

Defiant napisał/a:
0ZM4 napisał/a:
Obrazek

Nie widzę różnicy. ^^


No to moja wina że nie widzisz różnicy między tymi dwiema poprawnościami? Twoja broszka. Możesz sobie za to ustawić go jako avatar. A najlepiej adsurze :-D
którymi dwoma poprawnościami.? Co ustawić,na avatar.?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 20:00   

0ZM4 napisał/a:
Nie widzę, yo, oba wykazująbrak szacunku do innych dyskutantów i naruszają ustalone normy społęezne. ^^


No ale ta pierwsza polityczna niesie szereg korzyści a ta druga o pisownię - żadnej.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 20:03   

adsura22 napisał/a:
którymi dwoma poprawnościami.?

Jest napisane, czytać też pewnie ci się nie chce

adsura22 napisał/a:
Co ustawić,na avatar.?

To wstawiaj
http://i.imgur.com/tgGWg1B.gif
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 20:09   

0ZM4 napisał/a:
Nie widzę, yo, oba wykazująbrak szacunku do innych dyskutantów i naruszają ustalone normy społęezne. ^^
Spolęezne, mnie się oskarża.? O nie Umiejętność w pisaniu.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-12-21, 20:20   

Dzięki Freja za tlumaczenie i Defiant za wsparcie ;) . Ją serio nie potrafiłem zrozumiec bo było za dużo literówek i zrobił się bełkot..
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 20:25   

Defiant napisał/a:
0ZM4 napisał/a:
Nie widzę, yo, oba wykazująbrak szacunku do innych dyskutantów i naruszają ustalone normy społęezne. ^^


No ale ta pierwsza polityczna niesie szereg korzyści a ta druga o pisownię - żadnej.
Agreed, poprawność pisowni nie ma żadnej korzyści poza pompowaniem ego.
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 20:33   

Każdy ma swoje opinie. ale jak Dla mnie to zwykła dyskryminacja, wywieszanie się poziomem pisowni,inteligencji,itp.:(

Przechodząc do - facebooka,Czy da się wyłączyć opcje blokowania powiadomień.?
Sprawdzałam w ustawieniach. ale niczego takiego nie widzę.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-12-21, 21:07   

https://www.facebook.com/...b=notifications
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-12-21, 21:10   

adsura22 napisał/a:
Daj spokój z tymi kropkami i interpunkcjami. jesteśmy w internecie... ale jak ktoś nie rozumie to się poprawię.

;)

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-12-21, 21:15   

Defiant napisał/a:
Dzisiaj głowa mnie boli niemiłosiernie i jest coraz gorzej. Zaraz zacznę chyba wyć z bólu. Mimo wszystko moja pisownia i interpunkcja jest wciąż poprawna.

Dobra, miejmy trochę zmiłowania. Sama tak do końca obczaiłam interpunkcję jakoś już po 30-ce. Wszyscy robią czasem jakieś błędy, ale trza się uczyć i chociaż trochę starać. Tyle wystarczy na początek :)
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-21, 21:17   

Freja napisał/a:
adsura22 napisał/a:
Daj spokój z tymi kropkami i interpunkcjami. jesteśmy w internecie... ale jak ktoś nie rozumie to się poprawię.

;)

Obrazek
Ok bez tego byłby totalny chaos.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-21, 22:44   

Freja napisał/a:

Dobra, miejmy trochę zmiłowania. Sama tak do końca obczaiłam interpunkcję jakoś już po 30-ce. Wszyscy robią czasem jakieś błędy, ale trza się uczyć i chociaż trochę starać. Tyle wystarczy na początek :)


Dobrze, to dzisiaj już dam jej spokój 8-) :evil:
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-22, 00:54   

Chciałbym wrócić do tematu facebooka.

[Poprawiłam błędy ort./Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-22, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-22, 05:34   

ale co konkretnie? już wszystko w temacie zostało powiedziane a przynajmniej odpowiedzieliśmy na twoje pytanie.
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi
Nie ma "oni mi usuną", nie ma żandnych onych
Jeżeli nazwiesz się etetre vdgreggrehb to filtr nawet nie przyjmie twoich danych albo zablokuje przy pierwszym logowaniu
Jeżeli nazwiesz się nietypową ksywą albo nazwiskiem to filtr również może ci to wykryć. Jeżeli nazwiesz się Joanna Kowal to żaden filtr ci tego nie zablokuje i oczywistym jest że nikt z fejsiowej załogi nie będzie wiedział że to nie twoje dane. Po prostu jest taka opcja przy użytkowniku "Zgłoś" i jedną z podopcji jest "użytkownik posługuje się fałszywymi danymi (albo coś koło tego) i jeżeli ktoś tej opcji użyje (nie wiem czy wystarczy jedna osoba czy więcej-nie znam generalnie ich polityki) to twoje konto zostaje poddane procedurze weryfikacji. No ale domyślnie przyjmij że ludzie to jednak nie sqrwiele i nie będą donosić na ciebie za podanie danych innych niż figurują w twojej kartotece :lol:
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-22, 16:37   

Defiant napisał/a:
ale co konkretnie? już wszystko w temacie zostało powiedziane a przynajmniej odpowiedzieliśmy na twoje pytanie.
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi
Nie ma "oni mi usuną", nie ma żandnych onych
Jeżeli nazwiesz się etetre vdgreggrehb to filtr nawet nie przyjmie twoich danych albo zablokuje przy pierwszym logowaniu
Jeżeli nazwiesz się nietypową ksywą albo nazwiskiem to filtr również może ci to wykryć. Jeżeli nazwiesz się Joanna Kowal to żaden filtr ci tego nie zablokuje i oczywistym jest że nikt z fejsiowej załogi nie będzie wiedział że to nie twoje dane. Po prostu jest taka opcja przy użytkowniku "Zgłoś" i jedną z podopcji jest "użytkownik posługuje się fałszywymi danymi (albo coś koło tego) i jeżeli ktoś tej opcji użyje (nie wiem czy wystarczy jedna osoba czy więcej-nie znam generalnie ich polityki) to twoje konto zostaje poddane procedurze weryfikacji. No ale domyślnie przyjmij że ludzie to jednak nie sqrwiele i nie będą donosić na ciebie za podanie danych innych niż figurują w twojej kartotece :lol:
THX :D
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-12-24, 18:07   

marco-polo napisał/a:
... a mama nie uczyła żeby skanów dowodów nie rozsyłać ? no to jak zapuka do was komornik że kredycik wzięty a nie spłacony to będzie zonk...znam takie przypadki ściągnięcia z konta bankowego kasy i teraz zżeby odzyskać to sprawa w sądzie.. pieniądze zabrano rok temu a pierwsza rozprawa się jeszcze nie odbyła... działają w Polsce szajki które się specjalizują w takich działaniach niby kredyt, niby raty nie spłacone.. myśleć myśleć

O to to, a i ja straszny paranoik jestem, gdzie tam ludziom skany dowodu rozsyłać o.O
To mnie mogą banem postraszyć, bo to co mam w danycg na fb niespecjalnie polskie jest ._.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-26, 07:45   

skoro przy facebooku jesteśmy to pozwolę sie Wam pochwalić, że wywaliłem w tamtym tygodniu połowę "znajomych" - tych widmo, których na oczy raz widziałem (albo wcale) a miałem mimo wszystko jakimś cudem w swoim gronie. Byłem kiedyś bardziej tolerancyjny dla przyjmowania osób które wysyłały mi zaproszenia "bo jestem popularny" albo "bo chcą sobie powiększyć grono przyjaciół". Teraz ograniczam swoje do osób które znam i nie ma tu żadnego podtekstu o prywatności bo ja lubię być osobą publiczną zresztą wszystko co udostępniam ma charakter publiczny, tylko chcę widzieć faktyczny stan swoich znajomości. Mając 400 znajomych człowiek zastanawia się, gdzie oni właściwie są skoro na codzień 10% z nich się widzi. No dobra z tym widywaniem się przesadziłem bo jednak ma się znajomych z różnych stron świata i PL ale połowa dotychczasowych znajomych to byli ludzie których na oczy widziałem może wcale a może raz w życiu albo nie zamieniłem słowa po sieci, tylko to oni mnie skądś znali i wrcucili sobie do znajomych :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-26, 15:26   

Hehe, ja mam niecałe 100 osób i wszystkich znam, choć niektórych tylko przez internet :P (niektórych bardzo słabo, ale to może kilka osób).

Ja mam inne pytanie, do tych oblatanych w Facebooku :P CO jeszcze tam można założyć oprócz profilu osoby prywatnej? Fanpage? Wydarzenie? Grupę? Coś jeszcze? i może ktoś umiałby mi wytłumaczyć czym się różnią te poszczególne strony/inicjatywy? (albo odesłać do jakiegoś opisu). Bo mam pomysł na pewną inicjatywę tylko nie wiem jak się za to zabrać... i w jakiej formie to stworzyć :P
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-26, 15:33   

Fanpage służy do lajkowania i umieszczania newsów z ograniczoną opcją ingerencji gości - i ich dyskusje mogą się odbywać w formie komentarzy. Ich posty albo nie będą w ogole albo pokazywane w sekcji posty innych i tak naprawdę widziane przez nielicznych bo nikt tam nie patrzy. Dobre do promowania siebie, strony firmy itd.

Grupa służy do dyskusji na równych zasadach, dobre dla dużych, ogriomnych grup jak i dla nielicznych, każdy może postować, umieszczać sondy i pytania, ale po przekroczeniu jakiejś tam liczby osób (nie pamiętam jakiej dokładnie) nie można zmienić już nazwy grupy.

I to w zasadzie nic wiecej.

Można też założyć wydarzenie - jako strona albo jako osoba (user). Wydarzenia można upublicznić.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-26, 15:35   

Są jeszcze oczywiście aplikacje, i chyba to już najwyższa szkoła jazdy jaką można osignać na fejsbukowym nolajfowym żywocie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-26, 15:51   

Đefiant, dzięki, zastanowię się co mi bardziej będzie pasować...

A wydarzenia to chyba z jakąś datą muszą być?
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-26, 15:54   

No jasne, z przedziałem czasu albo jednorazowo (jedno dniowy event ) z dokładną godziną
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 11