Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Teraz już mam pewność
Autor Wiadomość
only_nati
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2017-10-30, 11:50   Teraz już mam pewność

Cześć, wczoraj uświadomiłam sobie, że rzeczywiście jestem kobietą uwięzioną w męskim ciele. Postanowiłam podzielić się moją historią, która być może kiedyś już się przewinęła na poprzednim forum, lecz wtedy był to bardzo burzliwy okres w moim życiu. Sama próbowałam siebie przekonać, że jestem kim jestem, na siłę szukałam na to dowodów.

Do stosunkowo niedawna mieszkałam zagranicą, na powszechnie tolerancyjnym zachodzie. Może wydawać się śmiesznym to, że teraz znów jestem w "zacofanej Polsce", jednak rodzina nigdy by tego nie zaakceptowała. Konserwatywni, zapatrzeni w Boga. Nie odważę się im tego powiedzieć, do dziś pamiętam, jak wszystkie moje wybryki były u mnie karane pasem. Jako dziecko, byłam bardzo zamknięta w sobie - nie pozwalano mi wychodzić na zewnątrz, a gdy to robiłam, bawiłam się w wieku 5-6 lat z moją najlepszą koleżanką, podczas gdy inni, tej samej biologicznej płci, bawili się ze swoimi rówieśnikami. Lubiłam kiedy moja starsza siostra mnie przebierała w dziewczęce ciuchy, albo malowała. Rodzice traktowali to jako niewinne zabawy, na szczęście. W wieku 8 lat wszystko się pogorszyło, kiedy rodzice postanowili pojechać za chlebem na zachód, jak wielu Polaków w tamtym okresie. W trzecie klasie odnalazłam kolegę, z którym lubiłam się zadawać - bo był Polakiem, ciężko było nawiązać kontakt z dziewczynami, nie znałam tamtejszego języka i jedynym ratunkiem były kolejne Polki, które pojawiły się dopiero w gimnazjum.

Miałam już podejrzenia co do moich problemów od dosyć niedawna, bo zaczęłam zdawać sobie z tego sprawę gdy miałam 17 lat - w tym wieku też naszła mnie pierwsza myśl samobójcza, znak który wtedy powinien mnie zaalarmować, a na próbie do czego przyłapała mnie moja mama - skończyło się na tym, że nie poszła do pracy "żeby mnie pilnować", bez jakiejkolwiek rozmowy, temat zapomniany.

Ale od początku. To właśnie mniej więcej w tym wieku zastanawiałam się nad jedną, teraz już dla mnie bardzo ważną rzeczą - jak to się stało, że nie urodziłam się kobietą? Niejednokrotnie marzyłam o tym, że nagle, w magiczny sposób obudzę się jako kobieta, czcze marzenia, fantazje. Pytania "dlaczego Bóg na to pozwolił", zadane świeżo po przymuszonym bierzmowaniu, zaraz przed tym gdy zdałam sobie sprawę, że żaden "Bóg" nie istnieje, a jeśli tak, to do diabła z nim. Te czcze nadzieje skierowały mnie na pewien czas ku wierze w reinkarnację, która wciąż tkwi gdzieś głęboko we mnie. Było to dla mnie dosyć dziwne, bo zawsze miałam pewien pociąg do kobiet - na pewno seksualny, ale również z pewną nutą zazdrości, może fascynacji. Niedawno zdałam sobie sprawę również z tego, że do pewnego stopnia pociągają mnie faceci - coś, co w naszym społeczeństwie może wydawać się niezdrowe. Naiwnie podkradałam tabletki antykoncepcyjne, nie zdając sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji zdrowotnych, po przeczytaniu w internecie, że tak przecież robią te wszystkie Tajlandki. Czasami zdarzało mi się malować, znienawidziłam posiadany zarost. Myślę, że moja otyłość również była wynikiem wewnętrznych problemów oraz faktu, że cały czas byłam zamknięta w sobie - nikt nic nie wiedział, bo strach przed wyjawieniem tego kim jestem był silniejszy. Nadal jest silny. A świat wirtualny - gry komputerowe, był wybawieniem. Zwłaszcza takie gry, w których mogłam wcielić się w swoją prawdziwą płeć. Być może nie jest to rozwiązanie właściwe, ale pomagało. Nadal pomaga. W internecie posiada się pełną anonimowość, dzięki czemu można funkcjonować zgodnie ze swoją prawdziwą płcią.

Z biegiem czasu, problem zaczął się nasilać. Ostatnie dwa lata tylko to ukazywały. Szukałam sposobu na to, by moja sylwetka była mniej męska - hormony nie wchodziły w grę, nie miałam na to odwagi, głupota która być może będzie mnie srogo kosztować. Wyszukiwałam na forach internetowych oraz stronach w różnych językach informacji o transseksualizmie, rozwiązywałam głupie, teraz już wiem, że bezużyteczne, testy COGNATI (który potwierdził mój problem, lecz nie jest w żadnym razie materiałem naukowym) oraz inne. Szukałam odpowiedzi, potwierdzenia, choć przecież było ono w zasięgu ręki.

Od miesiąca mieszkam sama, co daje wiele możliwości. Mieszkam jednak na północnym-wschodzie Polski, w miasteczku zacofanym, a moje aktualne środki które posiadam z pracy zdalnej nie pozwalają mi na wielokrotną podróż terapeutyczną. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to błąd, który może mnie srogo kosztować. Wybrałam więc bardziej naturalne metody, które nie zastąpią nigdy terapii hormonalnej, ale być może pomogą, zanim nie będę miała wystarczająco pieniędzy, by pozwolić sobie na terapię. Te naturalne metody to przede wszystkim dbanie o swój wygląd, próby naturalnego ograniczania testosteronu poprzez dzienne, prawidłowe dawki suplementów czy jedzenia, ograniczenie lub wycofanie całkowite mięsa i zastąpienie go odpowiednimi alternatywami, usunięcie brody. Coś, co być może pomoże, gdyż zawsze posiadałam bardziej androgeniczne ciało.

I to właśnie wczoraj natrafiłam, przeglądając internet, na pewien artykuł. Klik
Cytat:
"When we replace the question “Am I sure I’m trans?” with the question “Based on the evidence that is available, and what my thoughts, behaviours, past and feelings suggest, what is more likely: that I’m trans or that I’m cis?” what was once an impossible, unresolvable question is replaced by one that’s answer is painfully obvious. Cis people may wonder about being the opposite sex, but they don’t obsessively dream of it. Cis people don’t constantly go over the question of transition, again and again, throughout their lives. Cis people don’t find themselves in this kind of crisis. Cis people don’t secretly spend every birthday wish on wanting to wake up magically transformed into the “opposite” sex, nor do they spend years developing increasingly precise variations of how they’d like this wish to be fulfilled. Cis people don’t spend all-nighters on the internet secretly researching transition, and secretly looking at who transitioned at what age, how much money they had, how much their features resemble their own, and try to figure out what their own results would be. Cis people don’t get enormously excited when really really terrible movies that just happen to include gender-bending themes, like “Switch” or “Dr. Jekyl And Mrs. Hyde”, randomly pop up on late night TV, and stay up just to watch them. Etc."


I czytając to, zdałam sobie sprawę z tego, że to wszystko, to przecież dokładny opis tego, co sama robiłam przez te ostatnie lata.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-30, 11:55   

Hej, witaj na forum :-* <przytul>

 
 
yaasco
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 19
Posty: 115
Wysłany: 2017-10-30, 12:05   

cześć :-)
 
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-10-30, 12:22   

Witaj Nati!
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-10-30, 12:58   

Witaj na forum :)
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-10-30, 13:49   

only_nati Witaj na forum. Dzieki za ten cytat.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-10-30, 16:26   Re: Teraz już mam pewność

Witaj !
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-30, 16:45   

Hej.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-31, 00:26   

Cześć, only_nati.
_________________
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-31, 09:05   

witaj
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-10-31, 16:47   

Hej Nati :-*
_________________
/ Mutter, der Mann mit dem Koks ist da
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-31, 22:57   

Hej :)
_________________
ojej
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-01, 11:13   

Cześć only_nati :)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-05, 19:53   

Czołem :D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lunawspaniała
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 84
Wysłany: 2017-11-21, 16:12   

Hej mogłabyś dokładnie napisać co jesz może wykorzystam :)
 
 
Karolina B
użytkownik
Kari_B


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 28
Posty: 134
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-12-01, 21:47   

Cześć Nati. Ja też zawsze z zazdrością patrzyłam na dziewczyny od zerówki jakoś...i zawsze było to połączone z poczuciem zazdrości i jakiejś niesprawiedliwości że mi musiała przypaść (w moim odczuciu) "gorsza wersja". A z niejedzeniem mięsa to dobry pomysł - u mnie działa, że w pracy myślą że jestem chora tak schudłam. Unikaj szczególnie drobiu bo to jest hodowane na hormonach sterydowych żeby szybko rosły. Niestety temperatura piekarnika ich nie dezaktywuje. Kupuj warzywa sezonowe i unikaj tych o wybujałych kształtach bo to też podejrzane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10