Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień dobry, proszę o pomoc!
Autor Wiadomość
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
  Wysłany: 2017-09-12, 07:44   Dzień dobry, proszę o pomoc!

Dzień dobry!
Mam na imię Agata i jestem dziewczyną transseksualnego chłopaka. Poszukuję lekarza diagnosty na terenie Warszawy, który byłby w stanie przyjąć osobę przed osiemnastką ( skończy osiemnaście dopiero w marcu). Najwaznieszym, czego wymagamy od takiego lekarza, jest możliwość pominięcia badań ginekologicznych „na krześle ” ( to jest, aby wystarczyło samo USG przez brzuch, jakieś badania krwi, wszystko, prócz badań typowo ginekologicznych, wykonywanych „od środka”). Również zależy nam na czasie i raczej mało wygórowanych cenach, jednak najważniejszym dla nas jest właśnie możliwość pominięcia tych badań. Mój chłopak jest pewny siebie (w sensie wie, kim jest - mężczyzną), jednakże jest nieśmiały, cichy, wstydzi się, więc podejście lekarza również byłoby dość ważne. Mam nadzieję, że ktoś z państwa zna takowego lekarza i byłby w stanie podać mi namiary na niego.

Dodałam do użytkowników /Freja
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-12, 08:24   

Witaj na forum <przytul>

Najlepiej byłoby się skontaktować z Dr Liberem. Przyjmuje w Warszawie. Przemiły człowiek
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 08:31   

@Maxine, słyszałam, że ten pan doktor nie dość, że wymaga badań przez tamte okolice, to jeszcze prowadzi dokumentację w postaci zdjęć. Średnio nas to zachęca.
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-12, 09:00   

Nie, nie, żadnych zdjęć nie robi (ostatnimi czasy)
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 09:03   

Co nie zmienia faktu, że jednak te padania ginekologiczne, z tego, co się orientuję, są wymagane...
 
 
ambiwalentny
użytkownik
ambiwalentny


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-12, 09:30   

Ja również proponuję kontakt z dr. Liberem. Co prawda na pierwszej wizycie, ale to było w 2013 roku (również przed 18) musiałem przejść przez to badanie, jednak ostatnio chciał je powtórzyć to powiedziałem, że nie nie i jeszcze raz nie! I usłyszałem ‘’klient nasz pan, ale muszę napisać w dokumentacji, że pacjent nie wyraża zgody na badanie’’. Być może i Twojemu chłopakowi się uda. :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-12, 13:08   

Anonimena napisał/a:
@Maxine, słyszałam, że ten pan doktor nie dość, że wymaga badań przez tamte okolice, to jeszcze prowadzi dokumentację w postaci zdjęć. Średnio nas to zachęca.
Dobrze słyszałaś. A jeżeli będzie chciał takie zdjęcia zrobić i mu odmówisz to nie ma co liczyć na dalsze leczenie u niego. Badania "na krześle" u niego raczej też nie ominiesz.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-09-12, 13:21   

Sam tego info poszukać nie może? Jeśli ty za niego będziesz wszystko załatwiać, to się raczej nie ogarnie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-12, 14:40   

Jeśli się Liberowi powie, że badanie byłoby bardzo traumatyzujące to chyba by nie zmuszał. No przecież jest lekarzem od TS. Dużo osób nie musiało żadnych zdjęć robić u niego, a on i tak woli emki z tego co ludzie mówią ;)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 15:09   

Tu nie chodzi o ego, czy dumę, a zasady, którymi on się kieruje. Nie dałby się nikomu dotknąć, ani patrzeć na miejsca intymne, jest na tym punkcie bardzo przewrażliwiony, czemu się nie dziwię, bo sama nigdy nie rozebrałabym się przed obcym człowiekiem, nawet, jeśli to lekarz.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-12, 15:21   

Anonimena, jeśli nie przechodził nigdy badania ginekologicznego, to chyba nie jest najlepiej dla jego zdrowia?

Nawet badając gardło, lekarz ustawi ci szczękę do światła i musi tam zajrzeć.
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 15:26   

Podobno takowe badanie jest wymagane, kiedy rozpocznie się aktywne życie seksualne, a ja nie mam zamiaru takiego zaczynać, więc wystarczy mi USG przez powłoki brzuszne. Czytałam również na blogu jakiegoś transa o tym, że właśnie udało mu się oszczędzić nieprzyjemności badania ginekologicznego, skończyło się na USG (niestety nie potrafię tego znaleźć).
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 15:43   

Tu naprawdę nie chodzi o żadne widzimisię, naprawdę. Takie coś byłoby dla niego traumatycznym przeżyciem, na samą myśl o czymś takim oczy zachodzą mu łzami. Ludzie naprawdę w różny sposób traktują swoje ciało, niektórzy są w stanie przystąpić do takich badań calkwoicie na luzie, inni się krępują, a niektórzy po prostu nie są w stanie wystąpić przed kimś w negliżu ( samo pomyślenie o czymś takim skutkuje myślami samobójczymi). Czytam od dawna o transseksualiźmie i dopiero teraz dowiaduję się o tym skrawaniem przed biegłymi nago. To dla mnie szok i ogromny cios, naprawdę nie wiem, jak my sobie z tym poradzimy.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-12, 15:57   

Anonimena napisał/a:
Takie coś byłoby dla niego traumatycznym przeżyciem, na samą myśl o czymś takim oczy zachodzą mu łzami.

I co, zrezygnuje z drugiej operacji, bo to dla niego trauma? A kto mu zrobi "dwójkę" bez badania ginekologicznego?
_________________
 
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 16:42   

Takie tłumaczenie jest dla mnie trochę irytujące (?). Nie do końca wiem, jak sformułować to odczucie. Wiem, że taka praca, nie uważam ginekologów za jakichś zboczeńców, czy kogoś gorszego. Nie chodzi o lekarza, a o mnie (czy też o mojego chłopaka). Szanujemy swoją cielesność i uważamy, że tylko jedna, jedyna osoba ma do niej dostęp. Może to idiotyczne podejście, bo zdrowie jest ważne, jednakże nie jesteśmy w stanie na to patrzeć inaczej. Zwyczajnie nie potrafimy i tyle. Kiedy mu o tym powiem, nie mam pojęcia, jak zareaguje (a tak właściwie wiem doskonale, bo już nie raz to przeżywaliśmy).. On dłużej nie jest w stanie wytrzymać w tym ciele, jednak nie sądzę, by zgodził się na takie badania. To będzie chyba najgorszy okres w naszym życiu (a już w tej chwili oboje jesteśmy na skaju). To będzie jakaś masakra, już w tej chwili ryczę bez opamiętania, sama nie wiem, co możemy z tym wszystkim zrobić.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-12, 16:57   

Może warto porozmawiać z psychologiem na ten temat?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 17:45   

nie wiem... Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to wybłaganie jakoś Pana doktora o możliwość zrobienia badania u innego lekarza (może pani doktor dziecięcej, u której kiedyś byłam. Ma bardzo dobre podejście, możliwe, że pozwoliłaby mi na obecność przy wykonywaniu badania, zakrycie miejsc intymnych etc. Zajmuje się również dziewczętami, które są ofiarami gwałtu, więc powinna mieć Dobre podejście). Jakich tak w ogóle badań ginekologicznych wymaga Dr. Libera?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-12, 17:49   

Anonimena napisał/a:
Takie tłumaczenie jest dla mnie trochę irytujące (?). Nie do końca wiem, jak sformułować to odczucie. Wiem, że taka praca, nie uważam ginekologów za jakichś zboczeńców, czy kogoś gorszego. Nie chodzi o lekarza, a o mnie (czy też o mojego chłopaka). Szanujemy swoją cielesność i uważamy, że tylko jedna, jedyna osoba ma do niej dostęp. Może to idiotyczne podejście, bo zdrowie jest ważne, jednakże nie jesteśmy w stanie na to patrzeć inaczej.
To spójrz na to trochę inaczej. Lekarz nie jest od tego by w jakiś sposób korzystać z waszej cielesności czy jakby to tam nazwać. Lekarz jest od tego by móc leczyć, ale nie może tego zrobić na odległość jak nie widzi i nie może dotknąć by zbadać. Niektórych rzeczy po prostu inaczej się zrobić nie da. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to przyjemne. Wstyd jest też całkowicie naturalny (ja też się wstydzę), ale lekarz musi pewne rzeczy po prostu obejrzeć i tyle. Poza tym poddczas badania ma też obowiązek informować pacjenta co robi i dlaczego, więc taka całkowita samowolka to to nie jest.

---
edit: Nie wiem, ale czy tych badań nie można wykonać i u innego lekarza niż Liber? Moim zdaniem powinno się dać, istnieje przecież wolność wyboru lekarza. A idąc np do lekarza seksuloga nie trzeba korzystać z jego drugiej/trzeciej specjalizacji na miejscu.
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 17:57   

Lagertha, , napisałam przecież, że nie uważam lekarza za zboczeńca i nie twierdzę, że z badania czerpie przyjemność. Tu nie chodzi o samego lekarza, a no... Trudno jest to wytłumaczyć komuś, kiedy jest się osobą, która przy ściąganiu spodni w szkolnej szatni miała ochotę się poryczeć.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-12, 17:59   

Anonimena napisał/a:
Lagertha, , napisałam przecież, że nie uważam lekarza za zboczeńca i nie twierdzę, że z badania czerpie przyjemność. Tu nie chodzi o samego lekarza, a no...
Ale ja nie miałam na myśli konkretnego lekarza. tylko ogólnie. No niestety inaczej się nie da.

Anonimena napisał/a:
Trudno jest to wytłumaczyć komuś, kiedy jest się osobą, która przy ściąganiu spodni w szkolnej szatni miała ochotę się poryczeć.
Jenny napisał/a:
Może warto porozmawiać z psychologiem na ten temat?
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 18:02   

Ja też mówię ogólnie, niekoniecznie o wyżej wspomnianym Panu.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-09-12, 19:02   

Jeśli osoba chce zmiany danych, to i tak tych badań nie ominie.
Jeśli chce tylko HRT i to przed 18tką i potencjalnie bez diagnozy i badań (lub z badaniem wykonanym przez wybranego lekarza) to zostaje chyba tylko Dulko.
Pytanie czy osobę stać.
Mnie nie było i mimo oporów przed rozbieraniem się (nawet przed lekarzami) poszłam do Libera.

Inna sprawa że polecam psychologa tudzież diagnostę typu Robacha i jej zespół przy tego typu problemach...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-09-12, 19:08   

Anonimena, to trochę za duże wymagania jak na jednego lekarza - żeby był szybki, tani i jeszcze dał hormony przed osiemnastką... Może Dulko by pasował, ale nie jest tani. Liber jest finansowo ok ale bada i zwykle robi zdjęcia - ale tak jak ktoś radził, może spróbujcie do niego zadzwonić, wyłożyć przez telefon, że badania i zdjęcia absolutnie odpadają i jeśli jest z tym ok, to przyjdziecie, a jak nie to nie ;) można spróbować.

Anonimena napisał/a:
Takie coś byłoby dla niego traumatycznym przeżyciem, na samą myśl o czymś takim oczy zachodzą mu łzami.

Ale my to rozumiemy, naprawdę. Tylko że uważam, że jedno traumatyczne przeżycie i pół dnia histerii, to mała cena za rozpoczęcie drogi do bycia sobą (może to przynajmniej ostatnia histeria by była).

AwryBoy napisał/a:
Anonimena napisał/a:
Takie coś byłoby dla niego traumatycznym przeżyciem, na samą myśl o czymś takim oczy zachodzą mu łzami.

I co, zrezygnuje z drugiej operacji, bo to dla niego trauma? A kto mu zrobi "dwójkę" bez badania ginekologicznego?

W Bielsku nie badają przed operacją, a przynajmniej nie przed narkozą :P Także to da się obejść. Aaale no podczas operacji będzie się musiał rozebrać, więc co - zrezygnuje z operacji, bo się nie rozbierze, czy jak? ;) Ni i przed trójką (jeśli planuje), to już jednak raczej zawsze konsultacje z oglądaniem są...

Jeżynka napisał/a:
Jeśli osoba chce zmiany danych, to i tak tych badań nie ominie.

Myślę, że jednak ominąć można, zale za dużo zachodu i kombinacji jak dla mnie.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-12, 19:33   

Jak już ktoś wcześniej pisał jest opcja HRT bez badań - niejako na początek całej tranzycji. Czyli zamiast diagnostyki i badań zaczynacie od HRT (np. u Dulko lub Libera jeśli spełni warunek, że nie będzie badania).
Oczywiście, jeśli będzie się chciało ruszyć dalej z tranzycją (zmiana danych, operacje), to trzeba będzie się dać zbadać. Jednak niewykluczone, że Twój chłopak na HRT poczuje się na tyle dobrze, że nie będzie go to już tak przerażać. Niektóre osoby potrzebują stopniowego wdrażania się w proces tranzycji.
Część trans mężczyzn zaczyna czuć się dużo lepiej i pewniej na testosteronie.

Jednak jest druga strona medalu. Sam proces tranzycji to jest wyzwanie i trzeba nie raz wychodzić ze swojej strefy komfortu. Tłumaczyć swoją sytuację bliskim, znajomym, a czasem obcym ludziom, poddawać się różnym badaniom oraz operacjom, zeznawać w sądzie. Zaczynanie tranzycji w najbardziej niestabilnym okresie swojego życia nie zawsze jest dobrym pomysłem. Twój chłopak musi sobie zdawać sprawę z tego, że nic samo się nie wydarzy i trzeba będzie podjąć wiele wyzwań. Rozumiem, że jest mu ciężko przez dysforię. Ale nie przyjdzie wróżka HRTuszka i nie machnie różdżką. Trzeba zawalczyć. Jeśli nie jest na to gotowy, to dobrym wyjściem jest udanie się do psychologa oblatanego w sprawach TS na terapię. Dr. Robacha z Łodzi ma cały zespół specjalistów i zaczyna się zwykle od rozmów z terapeutami, a nie od ściągania gaci.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Anonimena
użytkownik
Pomagam chłopakowi

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-09-12, 20:43   

To raczej nie są wymagania, bardziej „dobrze by było gdyby...”. Najważniejsza sprawa to te badanie ginekologiczne.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-13, 03:04   

Armand napisał/a:
Dr. Robacha z Łodzi ma cały zespół specjalistów i zaczyna się zwykle od rozmów z terapeutami, a nie od ściągania gaci.

Eee... "Cały zespół" ogranicza się do jednej pani psycholog :-p która, notabene, zajmuje się wyłącznie diagnozowaniem osób pod kątem TS (nie prowadzi innych terapii).
Ale, fakt, u dr Robachy skierowanie na badanie ginekologiczne jest niczym wisienka na torcie i wręcza je jako jedno z ostatnich badań, tuż przed HRT ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9