Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryczka cd
Autor Wiadomość
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 18:09   elektryczka cd

Kontynuacja tematu ze starego forum

Nie dalej jak wczoraj przyszło mi pracować w mieszkaniu w bloku i były jeszcze ze mną obecne 2 osoby: właścicielka mieszkania oraz fachowiec od wykończeń. Ja byfszy w jednym pokoju, oni w drugim i rozmawiali na temat wyjazdu w góry na kemping. I ten fachowiec wspominał, że bardzo łatwo mu zabrać w taką wyprawę dowolnego kolegę, a jeszcze nigdy nie przekonał żony do wypadu. Tłumaczył to tym, że kobiety to raczej lubią ład, higienę, kosmetyki, dbać o siebie a na takiej wyprawie to nie ma zbytnio jak. Co skłoniło mnie momentalnie do dalszych przemyśleń: skoro jest tak jak ten gostek mówi, to elektryka i ogólnie remonty też jakoś nie pasują do tematu. Bo takie "rozrywki" w domu ( mieszkaniu ) to nic innego jak bałagan, nieporządek, rozgardiasz, syf i malaria. A robię remonty już pół życia, więc wiem, jak to jest. No i ogólnie kłóci się to z wizerunkiem kobiety, jako takim.

W ogóle to chodzą takie legendy, a raczej baśnie, że gdzieś tam, ktoś słyszał o kobietach, co zajmują się tego typu pracami, ale dalej to jednak baśnie. Póki co, nikt jeszcze nie potrafił mi tego potwierdzić.

W ogóle myślę, że jeśli zajmuję się instalatorstwem i ktoś święcie wierzy, że jestem płci żeńskiej, a ma w głowie wizję kobiet jak ten fachur wykończeniowiec, to sam fakt, że zajmuję się takim tematem źle o mnie świadczy :roll: Bo dziwne to musi być, żeby widzieć istotę "czystą" zajmującą się tak nieczystymi czynnościami jak kucie ścian itp.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 18:20   

Udział w takiej wyprawie może i być higieniczny, jak się jest odpowiednio zorganizowaną osobą, żele, szampony, itp. można wziąć w małych buteleczkach, a woda gdzieś po drodze zawsze się znajdzie. A jak ktoś nie lubi zimnej wody, to można zagotować na kuchence turystycznej.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 18:43   

*głębokie westchnienie*

Tjaaaa, "Nie idź dziecko na politechnikę, to za brudna i fizycznie ciężka praca. Idź na kierunek medyczno-kosmetyczny. Krew i wnętrzności są bardzo higieniczne, a praca ani trochę fizyczna. Będziesz jedynie stać przez godzinę pochylona nad pacjentem/klientem i nie masz co się obawiać zarażenia czymś ani zniszczenia rąk od talku. Tymczasem smar to dopiero brud, a kolega poradzi sobie dużo lepiej ze 500kg silnikiem, mimo że i tak trzeba do takiego ustrojstwa podnośnika, a są i inżynierzy niższi i mniejsi od ciebie" :roll: :lol:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-16, 20:00   

Ogólnie: znowu te stereotypy. I tak jak Swan pisze.

Jak robisz ten remont, to wieczorem idziesz pod prysznic - w czym problem? Niektórzy mają trudniej - np. kierowcy samochodów dostawczych. A jednak sobie jakoś radzą i kobiety w tym zawodzie. Cały tydzień w trasie, gdzie się myją i malują? nie wiem, trzebaby ich zapytać ;)

eMily_Mae napisał/a:

W ogóle to chodzą takie legendy, a raczej baśnie, że gdzieś tam, ktoś słyszał o kobietach, co zajmują się tego typu pracami, ale dalej to jednak baśnie. Póki co, nikt jeszcze nie potrafił mi tego potwierdzić.

https://www.facebook.com/...129621603775757
http://www.wprost.pl/ar/1...irma-budowlana/
http://gazetapraca.pl/gaz...43,4474619.html
Ok, potwierdzone, proszę następne wymówki do obalenia ;)
_________________
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 20:27   

To, że za wszelką cenę starasz się znaleźć pretekst do wykluczenia kobiecości, świadczy tylko o tym, że tego nie chcesz. Gdyby było inaczej po prostu stwierdzasz "jestem facetem" i na tym skończył by się temat.
 
 
aneta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 23:45   

Wykonywany przez nas zawód , nieważne czy lubiany czy nie tyle ma do naszej płci co pies do jeża. W USA kobieta pilotuje myśliwiec F35. Wydawałoby się że do tego nadają sie tylko faceci , ale to tylko stereotyp , jeśli nie radziłaby sobie równie dobrze co faceci to nikt nie powierzyłby jej zabawki za 200 mln dolarów.
Zastanawia mnie fakt, poco facet łyka żeńskie hormony.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-17, 22:18   

aneta napisał/a:

Zastanawia mnie fakt, poco facet łyka żeńskie hormony.


1. nie jestem facetem
2... :roll: nie chce mi się tego tłumaczyć po milion razy
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-17, 22:21   

Gabi napisał/a:
po prostu stwierdzasz "jestem facetem".


właśnie w tym kłopot, że nie jestem, dlatego ten wątek powstał
 
 
aneta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-17, 22:43   

Jesteś na forum już ze 2 lata ,większość niezdecydowanych potrafi przez taki czas dojść do jakichś konstruktywnych wniosków, jeśli przez ten czas nie zdążyłeś się określić to chyba powinieneś poszukać odpowiedzi gdzie indziej. Drążysz temat w kółko bo chcesz być na świeczniku, a że nie wychodzi ci w realu to przynajmniej chcesz być tutaj . Przykro mi Emil ,ale takie odnoszę wrażenie.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-18, 19:35   

Aneta, widocznie nie każdemu te 2 lata wystarczą :roll:
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-19, 07:56   

No mogą nie wystarczać skoro ciagle piszesz takie rzeczy zamiast się zając soba.
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10