Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
hejka ;)
Autor Wiadomość
Wojtek21
użytkownik
Weronika

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
  Wysłany: 2017-07-28, 15:03   hejka ;)

Hej wszystkim :) przychodzę tutaj z powodu tego że ostatnio w życiu mam sporo zawirowań :/ jeszcze pół roku temu było w miarę porządku, a później się zaczęło :/ zaczęłam wykazywać zachowania transwestyczne (lubiłam się czasami poprzebierać za kobietę a potem wracać do normalności-wywoływało to u mnie podniecenie seksualne, oczywiście makijażu i peruki też nie brakowało). od jakiegoś tygodnia no może półtora nie wystarczają mi już przebieranki, mam silną potrzebę bycia kobietą (od dwóch i pół miesiąca zapuszczam włosy, aby były długie i piękne,od około 3 tygodni odchudzam się mocno aby być zgrabną, bo jestem dość krępej budowy, regularnie się depiluje bo wkurza mnie owłosienie, reguluję brwi na damskie z zaznaczonym łukiem, jeżeli chodzi o aspekty psychologiczne to przede wszystkim moja wrażliwość uległa i ulega zwiększeniu a i tak zawsze byłam wrażliwa, coraz częściej płaczę jak myślę o zmianach zachodzących we mnie bo boję się tego i nie chcę być sama z tym, ale ogólnie coraz częściej się wzruszam, mam silną potrzebę aby mówiono do mnie ona a nie on, zaczyna mi przeszkadzać moja męska garderoba, a zaczynam woleć tą damską, a od 2 dni powoli jak by mnie zaczynał denerwować fakt posiadania męskiego przyrodzenia. Co o tym sądzicie kochani? może być to początek transseksualizmu u mnie? bo z tego co mi wiadomo transseksualizmu się nie nabywa tylko się z nim rodzi. czy to możliwe że takie skłonności mogły się dopiero teraz u mnie pojawić ? Proszę o wsparcia bo ciężko mi samej :( ...

PS.Zapisałam się już nawet na wizytę do seksuologa, aby w końcu czego się dowiedzieć.
_________________
Czasem lepiej się zmienić niż tkwić i się męczyć w obcym ciele
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-07-28, 16:45   

Przedział czasowy jakim operujesz nie daje pewności czy to na pewno ts. Nawet bym w to śmiał wątpić.
Osobą transpłciową człowiek się rodzi - chociaż na różnym etapie życia może dojść do tego kim jest tak naprawdę.

Jeśli widzisz, dość sporą zmianę, która nastąpiła w dość małym odstępie czasowym, proponowałbym prócz seksuologa, zrobić sobie jeszcze badania typu tk głowy, żeby sprawdzić czy nie ma jakiegoś guza, oraz badania hormonalne. Te badania i tak będą Ci zlecone, jeśli jednak zdecydujesz się na korektę, więc nic nie tracisz, a serio warto zrobić to, aby był pełen obraz czy Twoje poczucie nie jest objawem innych rzeczy, zwłaszcza jeśli jest to tak można powiedzieć nagle.

Pamiętaj, że transpłciowość to nie grypa która przychodzi nagle, a hormony to nie magiczne cukierki.
Z mojej strony poradziłbym Ci przeanalizować całe Twoje życie, już od wczesnego dzieciństwa, tylko szczerze (!) i zastanowienie się nad tym jak ewoluowała Twoja płciowość, jakie były uczucia z tym związane na poszczególnych etapach. Jak czułaś się w wieku dojrzewania? To etap kiedy większość osób trans odczuwa dość spory dyskomfort. (bo sądząc po nicku to masz obecnie 21lat, tak?).
Nie śpiesz się, nie podejmuj decyzji pochopnie.

Powodzenia. :)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-28, 16:51   

Cześć :)
Bardzo dobrze, że chcesz skorzystać z pomocy seksuologa.
Co do reszty, zgadzam się z Chucky'm.
_________________
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-28, 16:53   

Wojtek21: Seksuolog to dobre rozwiązanie. Inne badania w razie konieczności zlieci lekarz. Nie panikowałabym na zapas.
Poza tym to co opisujesz to bardziej wygląda jak samonakręcanie się na bycie TS. TS ma inne objawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 9