Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć, Ciao, Ahoj i tak dalej...
Autor Wiadomość
Atropos
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 3
Wysłany: 2017-06-11, 23:16   Cześć, Ciao, Ahoj i tak dalej...

Cześć! Mam tu konto już od kilku dni, ale wciąż zbieram się w sobie, żeby cokolwiek napisać... Więc zacznę tutaj, później powinno już chyba pójść lepiej.
Generalnie jestem dziewczyną, lat 16, kończę właśnie gimnazjum... Jednak nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie to, że "coś jest ze mną nie tak". Jest tak w sumie odkąd pamiętam. Kiedyś mama próbowała mnie jeszcze ubierać w sukienki i buciki w kwiatki, jednak od dłuższego czasu omijam te cuda szerokim łukiem.
Za dzieciaka, podczas znanym chyba wszystkim zabaw w "dom" i "rodzinę" zawsze mianowano mnie ojcem i było to zupełnie naturalne, już wtedy chyba inne dzieciaki postrzegały mnie bardziej jako chłopaka ;) Generalnie od kiedy pamiętam zawsze traktowano mnie bardziej jak kumpla, a nie koleżankę.
Jednak wiadomo, przyszedł okres dorastania i trochę się to wszystko pokomplikowało. Pamiętam jak mając 11 lat nagle uderzyły mnie te wszystkie różnice, które zaczęły pojawiać się między chłopcami a powoli dorastającymi dziewczynkami. Kilka dni później zniknęły moje długie włosy, a zamiast nich pojawiła się bardzo krótka, niezbyt dziewczęca fryzura. Włosy niestety odrosły, jednak powoli przymierzam się do ścięcia ich po raz kolejny.
Od tego czasu bujam się po świecie próbując pozostać niewidzialnym, unikając wszelkich dziewczęcych ciuchów, kosmetyków i tego typu spraw, szukając sposobu żeby mój wygląd mniej więcej pokrywał się z wyobrażeniami, ale jednocześnie nie wyróżniał się jakoś szczególnie. To jest dla mnie zupełnie naturalne i jak do tej pory nie było tematem do głębszych przemyśleń.
Jednak jakiś czas temu w końcu w mojej głowie zaczęła powoli kiełkować myśl, że chyba jednak z tego nie wyrosnę i może warto by się zastanowić kim tak na prawdę jestem... I wychodzi na to, że czy tego chcę czy nie, jestem transem. Trudno mi to przyznać nawet przed sobą, ale trudno się oszukiwać przez dłuższy czas.
Mam to szczęście, że do liceum idę do zupełnie innego miasta i mam start "z czystą kartą", więc mogę w końcu pokazać się z tej bardziej naturalnej, niewymuszonej strony. Nie chcę oczywiście na wejściu przedstawić się jako chłopak czy się wyoutować, jednak dużo łatwiej mi będzie już od początku znajomości być bardziej sobą, niż jestem teraz. Mam już kilka pomysłów jak to w miarę zgrabnie rozegrać, na wakacjach ścinam włosy itd. Marzy mi się testosteron, jednak do tego jeszcze daleko, nie chcę na razie mówić niczego rodzicom, cokolwiek zacznę pewnie robić dopiero gdy skończę 18 lat.

Jak wygląda to w tym momencie? Nie jest bardzo źle, choć idealnie też nie jest. Na szczęście cycków niemalże nie posiadam, więc nawet bez spłaszczania nie mam za bardzo co ukrywać. Jakiś czas temu znajomi zauważyli, że "głupio przyznać, ale tak w sumie, to wyglądam jak chłopak", jacyś chłopcy na mieście stojący kawałek ode mnie zastanawiali się, czy jestem chłopakiem, czy jednak dziewczyną... Na szczęście byli na tyle niedyskretni, że udało mi się usłyszeć że "mam męskie rysy twarzy, dość szerokie bary, płaską klatę, ciuchy męskie, tylko te włosy jakoś tak...". Generalnie same komplementy :D
Niejednokrotnie "oskarżano mnie" o bycie les, głównie ze względu na mój wygląd, jednak nie ciągnie mnie w tę stronę.

Muszę się dokładnie po forum rozejrzeć, bo mam parę pytań (głównie dotyczących binderów, w dziale dla kaemów nie widzę tego, czego szukam)... No i muszę znaleźć sposób, by taki binder nabyć, bo samoróbka nie pasuje mi zbytnio (ani się przebrać na wf, ani nic, a tak można się zasłonić albo tyłem odwrócić.

Tak czy inaczej witam i pozdrawiam... I może jest tu ktoś w podobnym wieku z podobnymi "problemami" chętny do popisania, zawsze to trochę łatwiej ;)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-11, 23:20   

dzień dobry
 
 
mintosaur
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Skąd: warszawka
Wysłany: 2017-06-11, 23:30   

hej!! też mam 16 lat, miło spotkać kogoś w tym samym wieku w podobnej sytuacji. ja akurat planuję niedługo "wyjść z szafy" i spróbuję zacząć liceum już jako chłopak.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-11, 23:53   

Cześć, Atropos.
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-12, 06:46   

Hejka
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-12, 07:24   

Witaj na forum :-p
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-12, 08:23   

Witaj na forum. Już ktoś w jakimś poprzednim wątku planował zakup binderów na spółkę. polecam przeszukać forum bo temat ledwo co się pojawił :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-12, 17:57   

cześć, dużo brzmi znajomo, tylko starszy już sporo jestem ;)
_________________
 
 
alansb097
użytkownik
alansb


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 76
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-12, 18:06   

Atropos, mam jeden nieużywany binder do odsprzedania więc możesz się odezwać ze swoimi wymiarami
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-06-12, 19:32   

Zauważcie jak to nigdy nie ma nastoletnich m/kowych "questioning" osób, zawsze tylko k/mujące ;-)
czo ten patriarchat, czyżby terfy miały rację?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-12, 21:17   

@Aristocat - chyba nie bardzo o to chodzi...

Jeżynka napisał/a:
Zauważcie jak to nigdy nie ma nastoletnich m/kowych "questioning" osób, zawsze tylko k/mujące ;-)

już dawno ta zauważyłem... właśnie, zastanawiające...
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-12, 22:04   

Aristocat napisał/a:
Jeżynka napisał/a:
Zauważcie jak to nigdy nie ma nastoletnich m/kowych "questioning" osób, zawsze tylko k/mujące


Znam 15letnią m/k w realu, trochę się nią opiekuję (jako starsza i bardziej doświadczona trans osoba), młoda chce iść jako kobieta do szkoły średniej (mając niezmienione dane i będąc bez HRT, po dogadaniu się z dyrekcją, ale pewno i tak wszyscy będą wiedzieć) - tak jak ja to zrobiłem (tylko w odwrotnej konfiguracji płciowej), obawiam się trochę, że ja sobie mogłem, bo jestem afab (assigned female at birth), a ją rozniosą...


No kompletnie noze byc inaczej. Mam triche wiecej lat, ale jesli juz komus mowie ze jestem ts to odnosza sie do tego bardzo cieplo. Najpierw jest karpik, a pozniej: powodzenia. Spoleczenstwo sie zmienilo.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-12, 22:17   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
Aristocat napisał/a:
obawiam się trochę, że ja sobie mogłem, bo jestem afab (assigned female at birth), a ją rozniosą...


No kompletnie noze byc inaczej. Mam triche wiecej lat, ale jesli juz komus mowie ze jestem ts to odnosza sie do tego bardzo cieplo. Najpierw jest karpik, a pozniej: powodzenia. Spoleczenstwo sie zmienilo.


Tak, tylko zauważ, że do pewnego wieku dzieciaki się zachowują naprawdę bardzo głupio i liczy się, kto się najbardziej czymś popisze w grupie kolesi... ;/

W moim gimnazjum jednego kolegę z klasy gnębiono za to, że nosił gorset ortopedyczny. O.O
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-13, 12:42   

W sumie zastanowiłam się nad jedną rzeczą ( jak zwykle w moim przypadku) i uważam że powinnaś namówić koleżankę żeby poszła do lekarza i dostała jakąś diagnozę że jest ts. To będzię uczciwe i wobec siebie i wobec innych uczniów i pedagogów.

Wyjaśniam dlaczego: bedzię podstawa do tego że będzię uczciwie traktowana, nazwijmy to może karkołomnie, ale chorobą, na ludzi chorych inni reagują inaczej, nie ważne czy to zrozumienie, czy współczucie, ale nawet największe sku... mają empatię, a tak zobaczą chłopaczka, robiącego się na dziewczynkę więc może być mało ciekawie, w dodatku, jeśli dojdzie że ta osoba za rok stwierdzi że ona jednak nie jest ts i chce być znowu chłopcem.

Już kiedyś mówiłam ten wiek dorastania, jest głupim wiekiem, hormony itp. Szczerze już szybciej bym uwierzyła dziecku 8letniemu że jest ts niż takiej 14 latce ( nie jest to reguła).
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-13, 16:04   

Raczej nie da. Bo kosci sa juz uformowane. Jakby zaczac terapie w wieku 8 lat to ok. Pozniej wszystko zalezy tylko od nazwijmy to twojej ladnosci i tyle ewentualnie od ffs jak powiedziales.

Ja idac do liceum w wieku 15 lat juz mialam kolegow co.mieli po 180cm, zarost itp. Ja nie mowie ze to jest fer, tylko nie mow ze hormony nie maja zadnego wplywu. Wiele osob myli tv z ts nie widzac roznicy. Dodatkowo jest tak ze ludzie zaczynaja sie rozmyslac, albo.mysles o swoim ts dopiero przy jakichs ekstremalnych zmianach: ffs, srs, jablko adama.

Wybacz za przejezyczenie z twoim zaimkiem, przejezyczenie
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 08:56   

Mosisz o miesniach i ewentualnym wzroscie. Zazwtczaj cialo w wieku 15-16 lat jest juz uformowane. To ze nastepuje min. Wzrost to oczywiste. Ale ksztalt czaszki, dlonie, stopy juz sie nie zmienia. To ze wyglada sie vardziej mesko nie ma nic wspolnego z koscmi, ale wlasnie miesniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9