Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy trans może być chaserem/fetyszyzować innych transów?
Autor Wiadomość
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-05-22, 13:49   Re: Czy trans może być chaserem/fetyszyzować innych transów?

Aristocat napisał/a:
ponieważ osoba trans nie może fetyszyzować transowości (tj. nie da się fetyszyzować samego siebie)

A autogynefilia u 60% m/k to niby co.

Cytat:
Szczerze mówiąc jestem ciekaw opinii trans kobiet na temat k/m preferujących trans kobiety,

Praktycznie nie istnieją. Heteronormatywni k/m wiążą się z ciskami, nieheteronormatywni z cisami i k/m.

Cytat:
non-binary preferujących trans kobiety

Przypadki które znam zwykle "preferowały trans kobiety" w sposób nadużywający transkobiety i pompujący im dysforię.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-05-22, 13:54   

Aristocat napisał/a:

Actually, autogynefilię wykazano też u wielu cis kobiet. Wygląda na to, że kobiety po prostu własna kobiecość jara, i tyle.

Tak, chodziło mi o podważenie tezy, że nie można fetyszyzować samego siebie/swojego obrazu.
Cytat:

Czy uważasz, że jeśli ktoś chciałby znaleźć kobietę, która nie miałaby problemów z używaniem swoich narządów, to już podchodzi pod [terefere]?

Jak taką znajdzie to spoko i luz, jeśli próbuje taką sobie "urobić", to już mniej.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 13:59   

jako bywalczyni czatów/portali dostaję regularnie propozycje seksualne od innych emek. z dwiema się spotykałam. i, tak - mają "chaserowe" teksty i zachowania
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-05-22, 14:23   

na takich czatach/portalach wszyscy są chaserami :-p
Cytat:
Chodzi głównie o to, że jestem wyłącznym bottomem

Jak chyba każdy nb... nie wiem, mnie trochę creepuje, kiedy tacy celują konkretnie w m/k, ale ja mam sporo uprzedzeń czasem bardziej uzasadnionych, czasem mniej lub wcale.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 14:30   

Jeżynka napisał/a:
na takich czatach/portalach wszyscy są chaserami
o, kurde... ale to jest dobry tekst na parodię trailera "it" kinga... "wszyscy tu jesteśmy chaserami. i kiedy się tu zarejestrujesz też będziesz chaserem"
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-05-22, 14:42   

Czytam i nie do końca łapię "chaserowanie" (tak się to piszę?)
Co do wiązania się m/k z k/m to myślę że bardziej to jest tak że wiemy dokładnie co jest "nie tak" z drugą osobą i staramy się pomóc ile się da, a to związki cementuje. Poza tym jak wiele emek się przejedzie na cis facetach (bo to w większości zboki i debile) to zaczynają myśleć o Panach typu k/m w kwestii dogadywania się w związku lepiej niż większość cisów.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 15:01   

Jako k/m o orientacji homoseksualnej, mógłbym być zarówno z cis facetem, jak i drugim k/m-em. Gdybym jakimś cudem zmienił orientację, to nie miałbym nic przeciwko związkowi z m/k-ą. Dla mnie są o wiele atrakcyjniejsze od cis kobiet (opinia geja) :D
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 15:23   

Nie będę uogólniał, ale porównując cis kobiety, które znam i m/k-i, ocena wypada ewidentnie na korzyść m/k. Są bardziej kobiece, zadbane i inteligentniejsze.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-05-22, 15:25   

Odpowiedź: może.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-22, 16:30   Re: Czy trans może być chaserem/fetyszyzować innych transów?

Aristocat napisał/a:
ponieważ osoba trans nie może fetyszyzować transowości (tj. nie da się fetyszyzować samego siebie)

Z tego co ja widzę na tumblr, to da się. Ok - to zależy jak dokładnie określisz "fetyszyzowanie", jeśli takim czystym uprzedmiotowieniem itp., to faktycznie nie, ale jeśli przyjąć, że jakiś mocno lubiany stan jest fetyszem, to owszem, można fetyszyzować samego siebie i sobie podobnych. I tak samo jeśli kobiety jara swoja kobiecość - no bo powiedz, jaka jest różnica między tym jak kobieta ubierze się kobieco, czym się podnieci, będzie masturbować itd., a między facetem, którzy ubierze damską bieliznę, czym się podnieci aż do masturbacji itd. (tv fetyszystyczny)?

Aristocat napisał/a:
bo szczerze mówiąc nie spotykałem za dużo nb z penisami, tak się po prostu złożyło.

Tak się jakoś zawsze dziwnym trafem składa...
_________________
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-22, 16:53   

Pisałam z kilkoma cis facetami, którzy po dłuższej rozmowie sami przyznali, że strasznie kręci ich myśl o stosunku z emką, albo po prostu chcą poczuć różnicę między penetracją cis kobiet a ts..
No cóż.. raczej w większości takim chodzi tylko o życie erotyczne, ale poznałam też kilku takich, którzy traktują emki jak biologiczne kobiety i im to nie robi różnicy.

Osobiście skoro staram się odciąć od męskiego świata to i czuję lekki wstręt do (cis) mężczyzn. Nie do wszystkich, bo na widok pewnych facetów reaguję.. jakoś dziwne emocjonalnie. Może jestem bi..
Na razie puki nie mam pewności uważam się za lesbijkę. Jakoś specjalnie nie ciągnie mnie seksualnie do żadnej płci, więc czy cis dziewczyny czy emki raczej traktuję jak koleżanki.

Raczej płeć czy cielesność nie ma dla mnie żadnego znaczenia - w kim się zakocham z tym/tą będę. Totalnie nie ogarniam swojej seksualności..
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 18:05   

Jasne, że osoba trans/nb może fetyszyzować takich ludzi.

Mówiąc, że nie może sama być chaserem, miałem na myśli to, że z obserwacji funkcjonowania tego słowa w praktyce wywnioskowałem, że odnosi się ono jedynie do osób cis (na tej samej zasadzie, co słowo gej oznacza nie kogoś, kto jest romantycznie i seksualnie zainteresowany wyłącznie mężczyznami, tylko mężczyznę, kto jest romantycznie i seksualnie zainteresowany wyłącznie mężczyznami) oraz jest nacechowane pejoratywnie.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 18:17   

Ania96 napisał/a:
Pisałam z kilkoma cis facetami, którzy po dłuższej rozmowie sami przyznali, że strasznie kręci ich myśl o stosunku z emką, albo po prostu chcą poczuć różnicę między penetracją cis kobiet a ts
spałam z kilkoma takim facetami i byli zawiedzeni bo było właściwie tak samo jak z ciskami.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-22, 18:27   

DeadSally napisał/a:
Ania96 napisał/a:
Pisałam z kilkoma cis facetami, którzy po dłuższej rozmowie sami przyznali, że strasznie kręci ich myśl o stosunku z emką, albo po prostu chcą poczuć różnicę między penetracją cis kobiet a ts
spałam z kilkoma takim facetami i byli zawiedzeni bo było właściwie tak samo jak z ciskami.


Ja zaś od jednego cisa słyszałam, że znacznie lepiej i nigdy nie zamieniłby swojej dziewczyny ts na cis.
Pewnie duże znaczenie ma doświadczenie w partnerkach. Ale ważne, że chociaż mówili że tak samo, a nie gorzej :)
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 21:36   Re: Czy trans może być chaserem/fetyszyzować innych transów?

wendigo napisał/a:
I tak samo jeśli kobiety jara swoja kobiecość - no bo powiedz, jaka jest różnica między tym jak kobieta ubierze się kobieco, czym się podnieci, będzie masturbować itd., a między facetem, którzy ubierze damską bieliznę, czym się podnieci aż do masturbacji itd. (tv fetyszystyczny)?

Jeśli już to raczej jeżeli faceta podnieca jego własna męskość. Coś jak Johnny Bravo stojący przed lustrem i jarający się swoim ciałem.

Edit:
Muszę zapamiętać to pojęcie autogynefilia :-)
Dołączy do listy, na której są np. badania mówiące, że 90% kobiet może być biseksualne.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-23, 06:00   

Jenny, nie, nie że faceta jego męskość a kobietę jej kobiecość, właśnie nie, chodziło mi o to co napisałem, żeby porównać z transwestytyzmem fetyszystycznym. Chociaż w sumie tak jak napisałaś, też może być ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9