Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
cześć
Autor Wiadomość
PaniMroku
użytkownik

Posty: 15
  Wysłany: 2015-04-28, 22:58   cześć

Witam z odrobiną dozą niepewności. Jako, że mam dwie racje stanu żyjące ze sobą w konflikcie postanowiłem (łam?). Się przywitać. Być może w tym obcym mi zupełnie środowisku znajdę zrozumienie co w perspektywie być może przyniesie radykalne zmiany w moim życiu.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-04-28, 23:43   

Witaj :)
Ja też jestem mrhoooczna :D
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-28, 23:48   

witaj :)
_________________
 
 
PaniMroku
użytkownik

Posty: 15
Wysłany: 2015-04-28, 23:55   

Freja, nie wiem na ile mogę sobie pozwolić by nie przekroczyć granicy przyzwoitości. Kręci mnie wszystko co ze złem związane i z ogólną tematyką bdsm ;)
Może dlatego, że znudziło mnie bytowanie jako dobry, przyzwoity facet. Świętość męczy, kiedy człowiek żyje w rydzach ;)
Całuje ;)
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-29, 00:13   

Cytat:
może w tym obcym mi zupełnie środowisku znajdę zrozumienie co w perspektywie być może przyniesie radykalne zmiany w moim życiu

myślę że akurat pod wpływem tego środowiska żadnych zmian, tym bardziej radykalnych, nie powinno się podejmować

Cytat:
Może dlatego, że znudziło mnie bytowanie jako dobry, przyzwoity facet.

nie sądzisz że taka motywacja do tranzycji jest jakoś, no wiesz... niespecjalna?

serio skoro wszystko do tego sprowadzać (zmiana płci jako po prostu zaspokojenie swojego fetyszowego nakręcenia) to po co się bawić w jakieś zmiany dokumentów, passing, płacze że społeczeństwo nas nie akceptuje itd.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-04-29, 00:31   

sza napisał/a:


serio skoro wszystko do tego sprowadzać (zmiana płci jako po prostu zaspokojenie swojego fetyszowego nakręcenia) to po co się bawić w jakieś zmiany dokumentów, passing, płacze że społeczeństwo nas nie akceptuje itd.

Osoby płaczące o nieakceptacji społeczeństwa, a OP to chyba osobne grupki :P dlaczego je wiązać? Zawsze będą ludzie zapędzający się za daleko w fetysze.

PaniMroku napisał/a:

znajdę zrozumienie co w perspektywie być może przyniesie radykalne zmiany w moim życiu.
(...)
Może dlatego, że znudziło mnie bytowanie jako dobry, przyzwoity facet. Świętość męczy, kiedy człowiek żyje w rydzach

Zanim zrobisz coś nierozsądnego proponowałabym nawiązanie kontaktu z odpowiednim lekarzem. Tak jak pisze Sza - podejmowanie radykalnych kroków pod wpływem fetyszu nie jest zwykle rozsądnym pomysłem :roll:
Ostatnio zmieniony przez Jeżynka 2015-04-29, 00:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
PaniMroku
użytkownik

Posty: 15
Wysłany: 2015-04-29, 00:36   

Sza, ja rozumiem, że moja motywacja zmian może się dla Ciebie wydać płytka, całkiem odrealniona, nie mająca większego sensu. Jestem świadomy, tragedii życiowych innych osób, którzy borykają się z brakiem akceptacji przez społeczeństwo, przez co człowiek nie może być sobą. Przyznaje się bez bicia, że głównym motywem moich zmian jest ten wstrętny fetysz który może być odbierany na tle wielu waszych tragedii pogardliwie. Nie mniej chc wszystkich tu szanować trzymając jednocześnie poziom dyskusji :) . Od tego jest właśnie forum. Ja nie ukrywam swojej zagubionej osobowości, wymieniam tylko się swoim spostrzeżeniem. Nie chce nikogo tutaj krzywdzić, nie mam też jako osoba negatywnych intecji. Szukam brakującegpuzla w mojej układa ce. I. wcale się nie obraze jeśli na tle innych użytkowników bede miec odmienne zdanie.
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-29, 01:07   

Cytat:
Osoby płaczące o nieakceptacji społeczeństwa, a OP to chyba osobne grupki :P dlaczego je wiązać?

Dlatego że właśnie te osoby najbardziej uwielbiają kreować to na czym polega 'transseksualizm mk'.

I w oczach społeczeństwa nie ma różnicy czy ktoś chce zmieniać płeć, bo ma niepohamowany popęd seksualny, czy dlatego, że czuje się kobietą. Skoro na porządku dziennym uznajemy że mk = fetyszysta, to pozostaje pytanie - jakim prawem transseksualistki roszczą sobie prawo żeby zmieniać dokumenty i traktować je jako kobiety? Dlatego, że inni muszą spełniać ich fantazje seksualne?

Ogólnie mężczyźni zwykli myśleć, że ich seksualna satysfakcja to centrum świata wokół którego on się kręci. Dlatego zdarzają się i tacy, którzy uznają, że dziewczyna która im tej satysfakcji dać nie chciała, powinna zostać do tego zmuszona gwałtem lub ukarana śmiercią. Ale to jest postrzegane jako barbarzyństwo w cywilizowanym świecie.

Więc dlaczego oczekujemy, że cis kobiety będą pod przymusem (prawnym) akceptowania nas, czyli do zaspokajenia czyichś seksualnych pragnień? (jeżeli w zmianie ma chodzić tylko o to)

Cytat:
Sza, ja rozumiem, że moja motywacja zmian może się dla Ciebie wydać płytka, całkiem odrealniona, nie mająca większego sensu.

Nie o to chodzi... Chodzi o to, że z tego co piszesz wynika że nie czujesz się kobietą. Więc dlaczego twierdzisz że jesteś transseksualistką - po co ci leczenie hormonalne i zmiana dokumentów? (tak, wiem po co ci :roll: )

I nie, nie mam pogardy ani do ciebie, ani do twojego fetyszu, ani do BDSM...

Poza tym, 'fetyszowy transseksualizm' skutkuje masą detranzycji. Dlatego na zachodzie od lat 80-90 takim osobom raczej się zmiany płci nie prowadzi, wbrew niektórym popularnym wśród polskiej seksuologii teoriom...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-29, 02:26   

PaniMroku napisał/a:
Kręci mnie wszystko co ze złem związane i z ogólną tematyką bdsm ;)

BDSM to nic złego :P to taka sztuczność trochę... dlatego wolę inscenizowane gwałty :P

sza napisał/a:
Dlatego, że inni muszą spełniać ich fantazje seksualne?

Abstrahując od tego, że trochę przesadzasz, to owszem: mogliby, jeśli te fantazje nie krzywdzą nikogo innego.

Ale co do detranzycji to pewnie masz rację...
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-04-29, 09:35   

sza napisał/a:

I w oczach społeczeństwa nie ma różnicy czy ktoś chce zmieniać płeć, bo ma niepohamowany popęd seksualny, czy dlatego, że czuje się kobietą. Skoro na porządku dziennym uznajemy że mk = fetyszysta, to pozostaje pytanie - jakim prawem transseksualistki roszczą sobie prawo żeby zmieniać dokumenty i traktować je jako kobiety? Dlatego, że inni muszą spełniać ich fantazje seksualne?

Ogólnie mężczyźni zwykli myśleć, że ich seksualna satysfakcja to centrum świata wokół którego on się kręci. Dlatego zdarzają się i tacy, którzy uznają, że dziewczyna która im tej satysfakcji dać nie chciała, powinna zostać do tego zmuszona gwałtem lub ukarana śmiercią. Ale to jest postrzegane jako barbarzyństwo w cywilizowanym świecie.

Więc dlaczego oczekujemy, że cis kobiety będą pod przymusem (prawnym) akceptowania nas, czyli do zaspokajenia czyichś seksualnych pragnień? (jeżeli w zmianie ma chodzić tylko o to)

Ale jakiego "nas"? Nie czuję żadnego związku z gwałcicielami i podstarzałymi fetyszystami chcącymi siłą zmusić ludzi do akceptowania swoich fantazji seksualnych i oczekuję też, że ludzie będą w stanie odróżnić te rzeczy... :/

Jeśli nie są, to oznacza i pokazuje, że potrzebny jest "transseksualny aktywizm". Mieszanie pojęć i tłumaczenie ludziom, że "to tak naprawdę wszystko to samo" nie zdaje egzaminu.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-29, 10:30   

Cześć :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-29, 11:15   

Cześć. I jak tam z Tobą?


Acha...już wiem...doczytałem. No to cześć...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2015-04-29, 13:16   

No to udało ci się wdepnąć w szefyrnastą wojnę tró-ts vs nie-tró-ts ;)

---------
A tak poza tym, to może trochę od czapy, ale twój nick, wewnętrzny konflikt, który opisujesz i ogólny klimat mi właśnie przypomniał taką jedną balladkę. Może się w tym odnajdziesz:

Pani Powietrza i Mroku
(z noweli Poula Andersona pod tym samym tytułem)

Do domu wracał Arvid,
Wśród wzgórz szlak jego biegi,
Przez cienie trzęsolisci.
Wzdłuż brzegów rwących rzek.
Pod cierniowcem taniec się wije.

Wiatr nocy szeptał wokół,
Zapachy kwiatów niosąc.
Księżyce stały nad nim,
Wzgórza błyszczały rosą.
Pod cierniowcem taniec się wije.

I marząc o kobiecie,
Co w słońcu go czekała,
Stanął olśniony zorzą
I dusza w nim załkała.
Pod cierniowcem taniec się wije.

Bo przed nim, przy kurhanie.
Co w niebo wznosił ziemię
Blask złoty, kryształowy –
Zewnętrznych w tańcu plemię.
Pod cierniowcem taniec się wije.

Zewnętrznych tańczy plemię
Płomieniem, wiatrem, tęczą,
Przy mroźnych dźwiękach harfy.
I nigdy się nie zmęczą.
Pod cierniowcem taniec się wije.

Podeszła do Arvida
Ze światłem gwiazd we wzroku.
Tańczących zostawiając.
Pani Powietrza i Mroku.
Pod cierniowcem taniec się wije.

Z miłością, strachem, blaskiem
W jej nieśmiertelnym oku
Rzekła cicho do niego
Pani Powietrza i Mroku:
„Odpocznij już, Arvidzie,
Przyjmie cię nasze plemię,
Nie musisz być człowiekiem,
Zbyt ciężkie jest to brzemię”.

Odważył się powiedzieć:
„Uciekać od was muszę,
W mym domu czeka dziewka,
Co mi oddała duszę.
Czekają też druhowie
I pracy moc została,
Bo kimże byłby Arvid
Nie trudząc swego ciała.
Więc użyj swojej magii.
Niech się kamieniem stanę.
Twój gniew mnie może zabić,
Lecz wolnym pozostanę”.

Stała, spowita w piękno
I strach, i blask północy,
Pani Powietrza i Mroku.
I musiał spuścić oczy.
A potem się zaśmiała
I wzgardą głos jej brzmiał.
„Nie muszę rzucać czarów,
Byś odtąd zawsze łkał.
Do domu wrócisz z niczym
Oprócz dręczących wspomnień
O wietrze i muzyce,
O nocy, mgle i o mnie.

Pójdą za tobą wszędzie,
Dzień każdy zaćmią cieniem
I leżeć z tobą będą,
Gdy zmorzy cię znużenie.
Ból nagły dźgnie cię w serce
I płakać będziesz w głos,
Gdy wspomnisz, jaki jest,
A jaki mógł być los.
Swą tępą, głupią żonę
Co noc w ramiona bierz.
Do domu wracaj, Arvid,
Człowiekiem bądź, jak chcesz!”

Ze śmiechem, migotaniem
Zewnętrznych taniec znikł,
Samotny został Arvid
I łkał po blady świt.
Pod cierniowcem taniec się wije.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10